Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
3. dec 2014

@lenka54321happy zle mi je, ale nevraciam. Hlavne ma to chyti tak po 17:00 vecer, to je najhorsie. A potom mi uz pomoze lem zaspat. Ja to hadzem do slovenskej tehu kalkulacky podla poslednej mrchy. Ja som ju mala 1.10. KET mi robil uz 16 dc lebo uz na 9dc som mala na sone 18mm folikul a 10mm sliznicu. Tak mi pichol rovno pregnyl. Mne to aj podla sona tak vychadza. Tak neviem

haimi
3. dec 2014

@bergalm aj tebe drzim palce, musi nam to vsetkym dobre dopadnut 🙂

bambulka2015
3. dec 2014

@dorotka66 precitaj si este raz poriadne ten moj prispevok. Ja som reagovala na lenku. Ona dala jeje data, tak som to chcela len "skontrolovat", ci jej kalkulacka dobre "pocita".
Jasne, ze mne vychadza dnes 6+2, cize 7.tt

dorotka66
3. dec 2014

@bambulka2015 aha, tak ja som v práci a veľa času nemám 🙂 to asi preto

ingrid0105
3. dec 2014

@lenka54321happy dakujem pojdem dalej len eraz si dam pohov 😉

yanni
3. dec 2014

@dorotka66 ved aj ja 😀

lemoni86
3. dec 2014

@ingrid0105 je mi to moc luto...drz sa ... Ono to raz vyjde 😉

lemoni86
3. dec 2014

@haimi ja som uz zas prestala spinit...som zvedava ako dlho to vydrzi..hmm .. No a som rada ze bambule su ok..drzim palce nech ta pustia uz coskoro 🙂

lemoni86
3. dec 2014

@bergalm eej ta tebe je uz zle...no tak aspon mas spolahlivy priznak 🙂 a to spinenie neries, len si davaj viac oddychu... Tak sa drzkaj 🙂

bambulka2015
3. dec 2014

@dorotka66 aha, tak ked rychlo rychlo,, tak sa prehliadne. Stava sa aj mne.a inak,, ako sa mas? Mne je dnes nejak blbo. Dufam, ze nieco na mna nelezie. Take hnusne pocasie je. Ale som tiez v robote. Zajtra doc, tak dom zvedava, co nove.

yanni
3. dec 2014

@dorotka66 prepac, to nebolo tebe. Pomylila som si ta s inou dorotkou v inej teme 😕 😀

dorotka66
3. dec 2014

@bambulka2015 ja som normálne v pohode. len chodím spať pred 22:00 (nevydržím dlhšie), prsia sú ťažšie a citlivejšie, ale inak nebolia. a teraz mám zápchu, teda nikdy som problémy v tejto oblasti nemala (pijem roky na lačno 3 dc vlažnej vody a všetko fungovalo 😀 ) No teraz nepomáha ani voda, stolica tak každý druhý deň a je to boj 😉 ale s jedlom nemám žiadny problém. na kontrolu idem až na budúcu stredu, takže dovtedy to musím prežiť. ja som sa aj potešila (keď som si zle prečítala ten tvoj príspevok), že ti dám svoje dátumy a hneď ma posunieš v týždňoch 🙂)) ale ak na teba niečo lezie, zober dva dni voľna + víkend a buď v teplúčku. určite to pomôže 😉

dorotka66
3. dec 2014

@yanni nevadí 😀 bolo mi to divné

bambulka2015
3. dec 2014

@dorotka66 neviem, tak cudne v oblasti zaludka. Ale ze vyslovene zle, na vracanie tiez nie, len rak cudne. A zapchu mam aj ja, tiez som v tomto v zivote nemala problemy. Na taku lepsiu velku sa mi podari tak kazde dva tri dni. Na nervy to je.

santeema
3. dec 2014

@bergalm to ze je to zle je dobre znamenie🙂..ved sa to aj pise ze to chrani babo. ja som mala prve tehu bez nevolnosti, chuti a akchkolvek problemov a stale som trpla, ci bude vsetko ok, bolo. a druhe, ty kokso je mi zle ako ty vravis zo vsetkeho, spala by som stale, vyvratim vsetko okrem zeleniny a ovocia, sem tam maso...🙂 a spominam na zlate casy pri prvom tehu🙂))...ale ze vraj by to malo ustupovat do 12 tt, lebo dovtedy rastie hcg, potom sa ustali

sofia17
3. dec 2014

Babenky na ktory den mavate bezne OPU, lebo pri poslednom IVF som mala uz na 10 den, rychlo som reagovala, a teraz to ide nejak pomalicky, cize vychadza na 14-15den. Idete niekto na OPU cez víkend?

lenka54321happy
3. dec 2014

@bambulka2015
Vdaka!!! 😉

ivetahe
3. dec 2014

Ahojte,chcem sa opytat ci pocas stimulacie moze byt poh.styk!

nelly3
3. dec 2014

@ivetahe
moze 😉

ingrid0105
3. dec 2014

Tak baby neuspech ma vzdy nakopne a uz som si vybavila v Martine v TOMGYN test plodnosti.Nic tym nestratim a budem vediet na com realne som a nebudem pokusat osud a robit si plane nadeje ak mi povedia ze uz som za zenitom :(
Test plodnosti ženy

Ženská plodnosť s vekom klesá. Najoptimálnejším obdobím na počatie je veková hranica 20 až 30 rokov. Po 30 roku života plodnosť postupne klesá, pričom medzi 37 a 38 rokom v priemere dochádza k prudkému poklesu schopnosti vaječníkov produkovať v pravidelných intervaloch dostatočné množstvo hormónov a vajíčok.

Po 41. roku života v priemere je schopnosť otehotnenia a donosenia výrazne znížená a v tomto prípade závisí od individuálnych dispozícií tej ktorej ženy prirodzene otehotnieť. To samozrejme neznamená, že nie je možné dosiahnuť graviditu aj vo vyšších vekových kategóriách, ale v tomto prípade odporúčame pacientkam špecializovanú liečebnú prípravu v podobe modifikovaných alebo kontrolovaných naturálnych cykloch s náväznosťou na program asistovanej reprodukcie.

Na to, aby sme boli schopní kvantifikovať plodnoť žien, slúži kombinácia krvných a ultrazvukových vyšetrení, ktorá sa označuje ako test plodnosti a jedná sa o vyšetrenie vaječníkovej rezervy, doplnený o 3D vyšetrenie dutiny maternice:

Vyšetrenie vaječníkovej rezervy realizujeme 2. – 4. deň menštruačného cyklu (ďalej MC):

Odber krvi na stanovenie hladiny hormónov FSH (folikulo-stimulačný hormón), E2 (Estradiol) a AMH (anti-Müllerov hormón).
Transvaginálne 2D ultrazvukové vyšetrenie vaječníkov – stanovenie počtu antrálnych folikulov (AFC – antral follicle count), vyšetrenie krvného prietoku vo vaječníkoch, posúdenie veľkosti vaječníkov
Transvaginálne 3D vyšetrenie dutiny maternice je suverénnou metódou, ktorá slúži na vylúčenie možných patologických nálezov sliznice maternice (polypy, myómy), ktoré môžu negatívne ovplyvňovať implantáciu embryo. Táto metóda plne nahradzuje invazívnu diagnostickú hysteroskopiu, vykonávanú v celkovej anestézii a pacientka musí byť hospitalizovaná. 3D ultrazvuk sa vykonáva ambulantným spôsobom a vyšetrenie je bezbolestné.

Po vykonaní uvedených vyšetrení môžme jednoznačne kvantifikovať plodnosť ženy a stanoviť hranicu pre možnosť prirodzeného počatia alebo potreby asistovanej reprodukcie. Pri extrémnom znížení vaječníkových funkcií, kedy vaječníky nie sú schopné ani v programme IVF produkovať vlastné vajíčka, odporúčame pacientkam použite darcovských embryí alebo vajíčok.

bambulka2015
3. dec 2014

@ivetahe jasne ze moze. a preco by nemohol? My sme mali a v pohode. Akurat par dni pred OPU sa nema, aby boli spermosky "fajnove" 😀 😀 😀 My sme dokonca mali den po ET. Uplne super. 😉

zibi
3. dec 2014

@ingrid0105 ja som na tom bola a mozem len odporucit
inak aj ked mas nizke amh neznamena ze si v prdcasnej menopauze..prave tien pocet astralnych folikov ti napovie ako na tom si ..ja som mala amh hrozne nizke a pocet astralnych folikov som mala vyborny co midocent povedal ze na moj vek je to super a nedjem do predcasnej menopauzy a amh mi naozaj stupne a klasne podla toho ako som na tom s vitamonom D v tele 🙂

ingrid0105
3. dec 2014

@zibi som rada ze tam niekto bol. D-cko beriem na tvoje odporucanie, a ajmoje OPU dopadlo katastrofalne podobne ako tvoje, 3 oocyty, 1 oplodnene a dnes 6ty den po ET menzes. nechapem preco sa neuchyti ked je vsetko ok. A co to stalo?

gennara
3. dec 2014

@ingrid0105 Ahoj, prosim ta, ako sa tam objednava? Ako dlho sa caka na termin a potom na vysledky?

zibi
3. dec 2014

@ingrid0105 hm a ake si mala embryjko? imunitu mas ok?
mna to vyslo vtedy nieco okolo 30 e ale bolo to pred vyse dvoma rokmi je mozne ze je to uz drahsie a mas mat odporucanie od svojho gyndosa ale ked si jeho pacientka tka jasne ze nie

zibi
3. dec 2014

@ingrid0105 inak to bol najdlhsi ultrazvuk aky som kedy zazila..je to neinvazivna hysteroskopia lebo on ti pozrie ultrazvukom ci nemas tam cysty a podobne plus pozrie vajecniky a nech ti zoberie krv na amh to si daj spravit lebo dakedy ze netreba ale daj si to ked si za to platis

ingrid0105
3. dec 2014

@gennara na ich stranke WWW.TOMGYN je tam cast objednavka uplne jednoducho, vysledky su hned si myslim lebo je to ultrazvuk a terminy maju na januar.

ingrid0105
3. dec 2014

@zibi a musim mat to odporucanie? ahm mam teraz cerstve zajtra idem pre vysledok

crazybabenka
3. dec 2014

@gennara objednať sa môžeš cez stránku....alebo telefonicky ...priamo u sestričky.....docenta Tomáša môžem len a len odporučiť....je to naozaj pán odborník http://www.tomgyn.sk/

ingrid0105
3. dec 2014

@zibi to jedine embryjko bol 3 den hodnotene na 1 bez akýchkolvek fragmentacii, a rano o osmej to bola vcasna blastocysta tiez na 1 a vidis nic z toho

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre