Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

balance
3. dec 2014

@ingrid0105 ja mam amh 5,62 zevraj optimalne a tiez len tri oocyty.

ingrid0105
3. dec 2014

@balance aj ja som mala len 3, prave preto chcem to vysetrenie ze na com realne som

zibi
3. dec 2014

@ingrid0105 hm tak problem bude imunita alebo anexin no boh vie ale daco z toho ..ked to bolo pekne emryjko? alebo malo progesteronu a nizska sliznia je tam toho vela
mala by si mat odporucanie amh si daj zobrat plastis peniaze aj za to ze ti to zobere a je to v cene takze tak

ingrid0105
3. dec 2014

@zibi sliznica je ok, imuno budem mat kazdym dnom hotove, tak uvidim ci nieco najdu. No som zvedava ci moje vajecniky este maju rezervu 😒

gennara
3. dec 2014

@zibi Ahoj. Odporucas, ze si na tom vysetreni ma ingrid nechat zobrat AMH. Nevies nahodou, ovplyvnuje vyska AMH den cyklu, kedy je odobrane, alebo je to v tomto pripade jedno?

ingrid0105
3. dec 2014

@gennara uz som ti to napisala prave do IP, datum je najdolezitejsi 😒

lenka54321happy
3. dec 2014

@haimi
Nechapem bo mne povedali ze KET sa inak pocita, zalezi od dna vkladu a nie od poslednych kramov a vzdy ked som sla na sono sa ma pytali na den vkladu len....
Ja mala posledne kramy 22.9. A vklad az na 25ty den!!
Moja sliznica bola ok ale im to tal proste vyhovovalo 😉
Pockaj ty si mala teda ET nie KET mozno to preto tak....
Ah neviem netusim...ale hlavne ze je vsetko ok!
A strasne by som chcela vediet ci to je fakt pravda ze cim je viac zene horsie tym je to lepsie a tym to znamena ze vsetko ok....ale zda sa mi to blbost bo niektorym neni vobec zle....
Nechapem ako je to mozne! mne sa to stale strieda a hej podvecer a poobede mi je trosku blbo ale da to zniest nestazujem sa 😉
Ale rano nic....dufam ze fazula sa tam ma dobre vnutri...
Buduci piatok idem na stretko so sestrickou, prvy krat mi budu brat krv od vkladu! Aj moca neviem co este mi bude robit ale ze sono nie ☹
ale da mi datum, kedy budem mat to velmi dolezite 12t sono ale STRASNE dufam ze to nebude ked odlietame na SVK....bo ma slahne....

kako23
3. dec 2014

@ingrid0105
@gennara
Presne na tento test plodnosti a konzultaciu k doc. Tomasovi idem 17.decembra, tak potom Vam mozem dat blizsie info... 🙂 tiez som zvedava na jeho nazor, kedze som o nom citala a pocula vela pozitivneho.

zibi
3. dec 2014

@ingrid0105 no uvidis ale myslim ze to bude dobre .musis verit .slm zvedava na tie imuno vysledky daj mi potom vediet 🙂
@gennara nie amh hocikedy sa moze zobrat a ten test plodnosti obsahuje ak zobratie AMH - platis tam 30 e a aj amh je v tom zahrnute tak preco by si si to nemala nechat zobrat a aspon budete mat viac vysledkov a uvidiete ktory bude aky ..ved samostny odber stoji 12 eciek tak treba vyuzit ked je to v cene - keby nahodou nechcel zobrat tak sa treba opytat ci sa to potom odrata od tych 30 eciek .. 😝

zibi
3. dec 2014

@kako23 neolutujes je to vyborny clovek 🙂 a skvely odbornik 🙂

ingrid0105
3. dec 2014

@kako23 heh ja ta predbehnem ja idem 9.12. a potrebujes aj odporucanie?

ingrid0105
3. dec 2014

@zibi tak preco odber hormonalneho profilu v CARoch viazu tak striktne na 2-4den cyklu? kvoli ostatnym hormonom ci?

kako23
3. dec 2014

@ingrid0105 super 🙂 tak potom Ty budes nas informovat ako to prebieha a aky si mala z neho pocit. Vraj netreba odporucanie od gynekologa. Aspon teda ani sestricka nic take nespominala.

ingrid0105
3. dec 2014

@kako23 no urcite budem informovat som strasne zvedava 🙂 snad nas to posunie vpred o nieco

ingrid0105
3. dec 2014

Baby otazocka,
vraj vo svete v CARoch je uz trendom ze pre IVF 3 mesiace pacientky ako pripravu absolvuju akupunkturu. Vraj velmi pomaha fyzicky aj psychicky. Poculi ste uz o tom?

bambulka2015
3. dec 2014

@ingrid0105 akupunktura ti pomoze len aj naozaj veris, ze ti pomoze. To je podobne ako homeopatia a vsetky ostatne alternativne sposoby liecby. Musis verit. Je to len placebo effekt 😕

santeema
3. dec 2014

@lenka54321happy ak by si mala ten problem so sonom na slovensku si ho mozes dat urobit tiez. ja som si davala v martine u dr.grochala davala robit specialne geneticke a morfologicke sono, aby som mala istotu, ze je vsetko ok. on je perfektny v tomto, ti zisti aj srdcovu vadu aj odchylky co treba riesit v pripade potreby. on to aj prednasa na slovensku a strasne si ho lekari chvalia. vyguglis si ho.

kako23
3. dec 2014

@ingrid0105 na 2.az. 4 den cyklu sa preto berie krv, lebo sa zistuju hodnoty FSH a LH, ktore su dolezite na posudenie stavu vajecnikov. Tie hormony sa musia brat vtedy. Zvysene FSH a nizke AMH vypoveda o tom, ze rezerva vajecnikov je nizka pripadne dochdza k predcasnemu zlyhavaniu vajecnikov. Zvysene FSH hovori o tom, ze vajecniky tazko reguluju rast folikulov, ze vajecniky sa viac trapia ako by to malo byt u zdravej zeny.

ingrid0105
3. dec 2014

@kako23 a nevies aky je idealny parameter FSH

roberta31
3. dec 2014

@ingrid0105 vymenny listok netreba.Ani kartu od zenskeho netreba kartu ak si vysledky min.vysetreni pamatas.Ani ju nepozrel...odporuuucam 🙂

kako23
3. dec 2014

@ingrid0105 to zavisi od laboratoria ale najlepsie je cca.do 8 IU/l. Ak je nad 10IU/l uz je zle.

roberta31
3. dec 2014

@zibi prosim ta a nepamatas sa kolko si mala vtedy folikulov?u doc.Tomasa myslim...

lenka54321happy
3. dec 2014

@santeema
Dakujem moja za info, super tak ja by k nemu teda isla!
Jej baby vy ste take zlate....idem ho vygooglit a Martin neni daleko od PD super!
Vdaka 😘

lenka54321happy
3. dec 2014

@ingrid0105
Ahoj, ja na akupunkturu chodim uz rok....pomahat neviem ako pomaha...jedine mam pocit ze ma to ukludnuje....
ale inak fakt neviem....zazraky by som fakt necakala....

ingrid0105
3. dec 2014

@kako23 teraz som pozerala v maji som mala 7,84 tak to je ok 🙂

ingrid0105
3. dec 2014

@lenka54321happy a mozno prave ten pokoj a klud ti priniesli ovocie v podobe tehootenstva 🙂

kako23
3. dec 2014

@ingrid0105 to mas super fsh 🙂 kiezby som aj ja mala take. Potom bude problem asi niekde inde, ze si mala tak menej folikulov (citam Vas tu 🙂 )aj sa som tesne po neuspesnom ivf.mozno ste trafili zly mesiac, alebo nesadla stimulka.

lenka54321happy
3. dec 2014

@ingrid0105
Moja ja bych rada tak zmyslala ale praveze tu dobu od vkladu ked som tam chodila raz do tyzdna...som bola najviac vystresovana ako v zivote....mala som ihly v sebe a plakala som....hulakala ze sa bojim ze to nevide!!!
Chuda ta pani zlatucka uz nevedela co so mnou.....takze tak....ale ja som komplikovany pripad a strachoprd ci jak sa to povie 😉
A vies tie mesiace predtym ako som bola na IVF a som tam chodila som bola kludna dokonca som zaspala a NIC a to aom ovulovala a vsekto bolo ok...
Neviem
Ale hlavne je ze teraz sa na mna usmialo stastie Boze aj ked sa tomu tazko veri.....
Moja skus za to nic nedas!
Neviem ako to stoji na SVK ale v Londyne £60/za jednu akupunkturu co trva cca 45min....
Ja som si predplatila na rok a ma to vyslo polovicu ale stale riadne drahe....ale ak to ma ucinky tak kaslat na prachy!!!!

ingrid0105
3. dec 2014

@kako23 ale to je to ze kde jeten problem kurna! Mamn uz 2 dospele dcery a teraz 4 vklady a a ni raz ani tuk, ani na chvilu sa neuchyti, nechapem. To by som brala ze to vyriesi fraxik alebo medrol ci prednison, ale vzdy len snehobielo 😠

kako23
3. dec 2014

@ingrid0105 urcite si daj spravit hematologiu a imunologiu.niekde tam moze byt problem zakopany. My sa snazime vyse pat rokov a nikdy som na teste nemala ani len ducha...len u nas je problem v mojom predcasnom zlyhavani vajecnikov a to mam len 30 ☹ a manzel ma zlu morfologiu.
A brala si preventivne medrol ci prednison a fraxik pri niektorom vklade?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre