Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
16. jan 2012

@gerdusha a to je aka rychlost, ty brdo, super. tak stvrtok je tu velky den 😵

gerdusha
16. jan 2012

@leamax ,

krv mi budu brat tu u nas...a bude sa posielat do toho labaku...to preto taka rychlost 😀

gerdusha
16. jan 2012

@leamax ,

zasla som na imunologiu, povedala, ze v takom a takom labaku robia vysetrenie BI a potrebovala by som ho...kedze ta imunologicka s tymto labakom spolupracuje, tak mi to zoberie a posle...

leamax
16. jan 2012

@gerdusha aha, tak to hej. a ake jednoduche 😵 parada.

gerdusha
16. jan 2012

@leamax ,

len som este pisala dr madarovi a aj dr malickovej, co na to vysetrenie povedia...ci je to take, ake robia oni...od toho prveho moc odpoved necakam...pisala som mu na forum...a akosi tam v poslednej dobe moc neodpoveda...

leamax
16. jan 2012

@gerdusha no bolo by uplne super, keby to boli uplne tie iste vysetrenia ako robia oni. dufajme, ze su a ze uz konecne existuje jednoduchy sposob ako sa mozu dat pary vysetrit. lebo akoze trepat sa do prahy alebo do plzne - to je dost

gerdusha
16. jan 2012

@leamax ,

teraz som citala rozhovor s dr. madarom...hovoril, ze do prahy chodia skor baby, ktore potracaju v prvych tyzdnoch a v plzni sa orientuju baby potracajuce skor v neskorsich tyzdnoch...

to len ked bude niekto hladat tuto info v buducnosti...🙂

leamax
16. jan 2012

@gerdusha no tak ja som si potom dobre vybrala, ze som isla do prahy. ma asi osvietilo 😀 😀 😀

gerdusha
16. jan 2012

Prý jsou v republice jen dvě centra, která se zabývají reprodukční imunologií?

Ano, my /Podoli/ a MUDr. Ulčová-Gallová, DrSc. v Plzni. My se specializujeme spíše na buněčnou imunitu - časné potraty a selhání IVF, zatímco MUDr. Ulčová - Gallová na autoimunitu - pozdní potraty. Často si pacientky přeposíláme nebo konzultujeme - máme velmi dobrou spolupráci.

leamax
16. jan 2012

@gerdusha no a pre SR? lebo ved toto teda plati pre CR. jaj, som normalne rada, ze tieto vysetrenia uz mam za sebou a nemusim nad tym rozmyslat

zarabono
16. jan 2012

@leamax no vidis a aky pekny den si nakoniec stravila 😉

lenka_21
16. jan 2012

@leamax Hematoska pokracujem vo Fraxiku 0,6 ... trosku sa krv zriedila a tak je to dobre, ale nie az tak aby mi znizil davku ... 😒 Endokrinologiu budem mat vysledky az bud.tyzden. Vidis, vedela som, ze celiakia bude Ok

@leamax @zarabono Jaaj baby, mam dalsie tipy na kociky (okrem Jane, kt.chcem pozriet), Brio Go a Gessline ... ale este stale cakam, ved casuuu dost 😀 😀 😀

@gerdusha Tak drzim palceky, som zvedava ake to tam bude 😕

zarabono
16. jan 2012

@lenka_21 no hod nejaky link.my uz sme asi definitivne rozhodnuty.teraz pozeram prebalovacie pulty 😉

leamax
16. jan 2012

@zarabono nooo, aj zuzka sa naucila nieco nove 😀
@lenka_21 nevadi, hlavne, ze je vsetko v poriadku 😵
a ktory gesslein? tie sa pacia aj mne a straaaaasne sa mi paci F3 alebo vision. a este F4, aj ten vyzera ohromne dobre
@zarabono ja si budem davat prebalovaciu komodu robit na mieru - svagrine urobil jeden od nas, fajnu hlboku a ze cena 80 € aj s robotou. no musela by som byt na hlavu aby som kupovala, ked je takato moznost

lenka_21
16. jan 2012

@zarabono A co ste vybrali - hod link. Ja som sa radila s kamoskami co uz maju deticky (vacinou 3 ks 😀 😀 ) a tak uz maju skusenosti:

Farby este neriesim 😉
Jane
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

Brio Go - kamoska ma limitku:
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

Gessline - tu este nemam typ, ale kamoska ma F6
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

Ja som uz tiez rozmyslala nad pultom, ale asi kupim tento ... tie multifukcne sa mi az tak nepacia a vanicku dostane, takze mi to ani netreba. Na tomto sa mi paci, ze ho mozem mat kdekolvek - ja ho budem potrebovat v detskej izbe a kupelni ... tento ma kolieska a tak ho v pohodke presuniem 🙂 Len ho chcem vidiet nazivo 😎 My uz mame v detskej rolldoor a tak je priestor na odkladanie veci a potom kupim klasicku komodu 😅
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

zarabono
16. jan 2012

@leamax tak to hej.len ja uz komodu nechcem.sa mi to nezmesti uz do kupelne

zarabono
16. jan 2012

@lenka_21 no kocik tento
http://www.babydream.eu.sk/produkt/kombinovany-...
a pult chcem taky aj s vanickou.len do kupelne.aby nezabral moc miesta

leamax
16. jan 2012

@lenka_21 vies co som si vsimla? ze ten brio go nejak zacali baby tu na bazare predavat. nepozerala som, ze po akom case a preco, ale som si vsimla, ze ich je tam nejak viac.
pultik vyzera dobre, take nieco by som aj ja brala do kupelne. a tie vanicky v tych kombinovanych komodach su vraj aj tak malinke, neviem
@zarabono ved komodu by som ani ja nedavala do kupelne, to budem mat v spalni pri postielke

zarabono
16. jan 2012

@leamax ja potrebujem skor cosi do kupelne,aj kvoli vanicke a kvoli kupaniu

leamax
16. jan 2012

@zarabono ako ja by som tam tiez take nieco prijala, ale to jedine do hornej kupelne, dole to tam nemam kde odstavit

zarabono
16. jan 2012

@leamax ja som pozerala cosi,pozeram aj tu v bazari,tak uvidim,co vymyslime.snad od februara sa budeme musiet do vsetkeho pomaly pustit

leamax
16. jan 2012

@zarabono a nekupila si este absolutne nic?veru, od februara uz akurat cas zacat 😵

zarabono
16. jan 2012

@leamax minule opalovacky a taku deku,ale nie hrubu,len taku lahsiu na leto,ponozticky

leamax
16. jan 2012

@zarabono no super, tak aspon nieco 😉 a latkovky by si uz mohla pomaly zacat, aby sa ti nezdalo za nech moc penazi naraz 😉

zarabono
16. jan 2012

@leamax no si davam tak ze od februara.najskor sme so svokrou mysleli,ze co bude dole,ale nakoniec plienok bude malo no a svokra to chce vsetko popozerat,ze co je tam za veci,ale nakoniec si spomenula,ze pravdepodobne babatkovske nie

lenka_21
16. jan 2012

@zarabono Poznam ... pekny 🙂 😉 🙂 Baby s nim maju skusenosti na fore rovnaky TP 🙂

@leamax Neviem preco ich predavaju, ale ja som skusala kamoskin a super sa ovlada, lahko sklada, prehadzuju sa sedacky a ona je s nim zatial spokojna ... pozerala som tu aj recenzie a nie su az take zle ...

@leamax @zarabono Ja budem mat put v detskej izbe, lebo tam bude iba postielka, mm chce doniest svoju kolisku (prv pozriem 😀 ) a tento pultik. To staci a izbu neskorsie zariadime kedze s rolldorom to zatial staci 🙂 😉 🙂 Mne by sa ten pult zmestil aj do kupelky, lenze potom nebudem mat na com prebalovat drobca v izbe a tak som to vymyslela takto ...

@leamax Hej tie s vanickou su male a prave sa mi zda, ze po par mesiacoch aj tak musis kupit klasicku vanicku ...

@zarabono @leamax Nestraste s nakupmi ... ja mam v plane koncom feb/ zaciatkom marca ale iba nevyhnutne veci 😅 😅

leamax
16. jan 2012

@zarabono moj muzik minule objavil u nasich postielku este po ocinovi asi 😀 tak sa rozhodol, ze na nej zapracuje, urobi ju tak aby sa dala dat aj bocnica hore-dole, aj rost do viacerych poloh 😵 ak sa na to da a sa mu to podari, tak o postielku mame postarane 😵
februar tu mas za chvilu, uz sa tesim, ked budes nakupovat 😵

leamax
16. jan 2012

@lenka_21 no ved ja som tiez pocula, ze si ich chvalia, tak ma to aj prekvapilo, ze ich je zrazu tolko na bazari.
no ja presne tak isto, ze keby mam prebalovaci pult len v kupelni, tak by som nemala na com prebalovat drobca v spalni. a vase bude hned spinkavat same v detskej, nebude s vami v spalni?

lenka_21
16. jan 2012

@leamax Bojovy plan je, ze bude v detskej 😀 😀 😀 ale ak sa nebude dat tak postielka putuje do spalne. Ja mam spalnu a detsku vedla seba plus prechodove dvere, takze z postele vidim do detskej izby ... zatial sme tam nedali prechodove dvere 😅 😅 😅
Ja budem mat tiez moju postielku ... nasi mali uz modernu drevenu a ta je uplne v pohodicke, dokonca ma aj kolieska 😉 😎

leamax
16. jan 2012

@lenka_21 jaaaj, no ved to potom uvidite, ci ti viac vyhovuje aby bol drobec v detskej, alebo pri tebe. ktovie, mozno bude lepsie spinkavat sam v izbe, uvidite 😉
ja som tu postielku nevidela, teda videla, ale straaaaasne davno a uz ani neviem poriadne ako vyzera, len viem, ze tie tycky su cierne. to sa bezpodmienecne premaluje 😉 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre