Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kukulik30
29. apr 2012

@svetlana77 noo, mozno na recepcii by sa dalo 🙂 ..my to riesime babkami, ale uz sa to aj da, lebo je starsi... 😉

svetlana77
29. apr 2012

hm, tak snáď 😎

bibi24
30. apr 2012

@speranza1
@kukulik30 babule, dnes na vas myslim, nech uz mate pri sebe krasne deturence 😵

Inak ja sa citim absolutne netehotne, okrem toho, ze ma sem tam (nie vzdy) pobolieva podbrusko, co si myslim je aj tak z utrogestanu, tak mi nic nie je. Ziadne prsia, nic. Viem, ze to vobec nic neznamena a ze vacsinu tychto skorych akoze priznakov, ktore zeny pocituju su len vyplodov fantazie, resp. vplyvu hormonov, ale keby som nejake mala, tak som rozhodne kludnejsia 😀 😀

lulu10
30. apr 2012

@speranza1
@kukulik30 drzim dnes palce baby, nech vam dopadne najlepsie ako len moze 😉

lulu10
30. apr 2012

@bibi24 kedy mas testovat? ved este nemusis nic citit... Ked budes vracat 5x denne tak si budes s usmevom na tvari spominat nato ked si este nic necitila 😀

lulu10
30. apr 2012

Ja som v sobotu koštla materske mliecko od kamosky, a mňáááááám to je aké dobréééé. Už viem preco to detickam tak chuti 😀

moja72
30. apr 2012

@bibi24 mňa začali bolieť prsia a podbruško ešte pred ET, takže pochybujem žeby to boli tehu príznaky 😀 😀 😀

moja72
30. apr 2012

@lulu10 keď budeš mamina, aby si malinkému všetko nevypila 😀

bibi24
30. apr 2012

Vsak ja viem dievcata, ze to este nic neznamena a ze je straaasne skoro, ale tak troska stresovat mozem, nie? 😀 😀
@lulu10 to faaakt? 😀 😀

bibi24
30. apr 2012

@moja72 ty si mala uz predtehu priznaky 😀

moja72
30. apr 2012

@bibi24 😀 aspoň sa nemusím teraz stresovať či to súvisí z tehu alebo nie 😎 kedy si máš robiť test?

lulu10
30. apr 2012

@bibi24 co fakt? ci som koštla mliecko? no jasne, mala odsate vo flaske tak som si dala, aj moj chlap si cucol, ale tiez z flasky samozrejme 😀 😀 😀

bibi24
30. apr 2012

@moja72 noo, vidis, ty to mas rozhodne lepsie 😀 aj ked, ja si vravim, ja som vzdy priznakov mala habakuk a tehu som nikdy nebola, takze sa utesujem, ze to nic neznamena 😉
Test - 8.5. pekny datum 🙂 Uvazovala som tiez, ze si ho nespravim vobec a stale budem zit s tym krasnym pocitom, ze mozno som 😀 😀 vzdy lepsie mozno, ako nie (to srandujem teraz, hej 😀)

bibi24
30. apr 2012

@lulu10 hej, fakt ci si kostla mlliecko 😀 este ze si upresnila, ze z tej flasky 😀 😀

dalida
30. apr 2012

@kukulik30 som stastna 🙂

sophie32
30. apr 2012

@lenkalienka01 Ahoj! Tak to si ma teraz nalomila riadne...ja by som tiez nerada stratila dva cykly, brala hormony ako blazon len kvoli tomu, ze nevedia zmerat foliky 🙂 Inak...to je na zaplakanie, ked si to tak zoberies...Ja idem v stredu do Brna, dohodnut so Slelclom postup. Lieky, protokol a pod...tak som zvedava...a teda asi fakt radsej pojdem do Brna, nech si oni pomeraju 🙂

hencidlo
30. apr 2012

@kukulik30 @speranza1 @bibi24 baby drzte sa a bojujte, nech sa vam to podari!!! ja pridavam zle spravy, dnes hcg len 17,5 a dr povedal, ze to bolo biochcemicke tehotenstvo. som strasne sklamana. konecne po 7 rokoch tehotenstvo a takto to skonci........ neviem co dalej je to otras, precoooooo?????

bibi24
30. apr 2012

@hencidlo moja, je mi to strasne luto, vyzeralo to tak nadejne, ze to bude dobre... Viem, ze cokolvek napisem bude momentalne zbytocne, sama poznam to neustale sklamanie, bolest a smutok. Ale casom to prejde a bude zas dobre. ja ti prajem vela sil do dalsieho boja, urcite to este nevzdavaj. Drz sa.

moja72
30. apr 2012

@hencidlo je mi ľúto čo sa ti stalo, verila som že HCG bude stúpať ☹ do ďalšieho boja prajem veľa, veľa síl

moja72
30. apr 2012

@bibi24 ja robím test 9.5. tak dúfam, že tentokrát bude pozitívny 🙂

gerdusha
30. apr 2012

ahojte baby,

pichala tu niektora z vas 3x denne merional?

moja72
30. apr 2012

@gerdusha a nemáš si pichať 3amp. merionalu za deň?

kukulik30
30. apr 2012

Cauteeee..teraz sme dosli, bola to najumornejsia cesta za cely cas chodenia do Brna, odisla nam totiz klima, takze si viete predstavit, aky hic sme mali v aute, okna sme otavrali, ked sa dalo a neboli sme na dialnici...fuuj, uz som hodila sprchu a idem si naliat cervene a lahnut na gauc , vsetko ma boli, hlavne kostrc...
mali sme mensie problem s platbou...opat...boze, my furt mame taku smolu ☹ , dosli sme na ekonomicke, a tam sme chceli platit kartou, dam svoju...transakcia nepovolena, mm da kartu , to iste...taky trapas...normalne som mala z toho taky nerv...akoze ta pani z toho nerobila vedu, povedla, ze sak zaplatite prevodom, mate fakturu so splatnostou 14 dni, tak v pohode,...ale ja uz som bola vyvedenaz miery, po ceste sme stali v Trencine a hladali VUB, ze sme rychlo prevod spravili, nech som kludna a hned som jej aj zavolala, ze nech mi posle potvrdzujuci mail
nakoniec bol problem v limite , lebo male grid kartu a tam je to obmedzene na 1000€, ale to sme nevedeli, nasa chyba, mali sme si to overit:(

a to najdolezitejsie..mame 1 bublinku vlozenu, videli sme ju, aj ked ju vkladat cez UZV , ako svietila v maternici...take dojemne to bolo, ked nam dr vravel, ze aha a tu mame vase mimčo, ja to vidim na děvcátko, zlaty....no
troska na na zaciatku sokol, lebo sa pytal ( bol to iny dr, nie ten, co sme stale pri nom boli ) ze tak co, kolko dame? 1 alebo 2? ja ze co?? sak sme stale rozpravali o jednom, ze v mojom pripade dr neodporuca v ziadnom pripade viac....ale tak potom sme sli za nim do ambulancie a vysvetlila som mu, ze som len rok po sekcii a ze co sa stalo..tak nakoniec, ze dame Jedno, ved vy uz mate chlapceka, tak to uz to mimco nebude jedinacik....tak snad sme dobre spravili 😅 ... po pravde som sa bala dat dve 😒 ja neviem, ako by ta maternica drzala a vobec, je to riziko...uz som si dvojicky zazila, tak uz asi budem skromna a jedno mi fakt staci, len nech je zdrave 🙂

kukulik30
30. apr 2012

@hencidlo je mi strasne luto ☹ poznam to velke sklamanie....ale verim, ze pojdes dalej !

bibi24
30. apr 2012

@speranza1 no akoo? Dufam, ze sa prides pochvalit dobrymi spravami 😉

kukulik30
30. apr 2012

inak to je tak super, ze na tej obrazovke ukazu, ako vyzera mimco...krasne, ako si tam plavalo, na celej obrazovke...a potom cely transfer je pod uzv, ze aj vidim, ako to tam dava a kde to dava a ked vyberie, ako tam svieti bodecka 😵 😵 😵 uzasne, toto som na SVK nezazila

melisska
30. apr 2012

@kukulik30 😵 😵 😵

bibi24
30. apr 2012

@kukulik30 ako jasne, ze tento ET bol najsamlepsi, ale napr. v iscare tiez ukazali embryjko na utz. Aj kam ho davaju a dali mi aj fotecku, to mi bolo tiez sympaticke. Ale ked to hodnotim komplexne, tak reprofit jasne vyhrava 🙂

nelly3
30. apr 2012

baby chcem sa opytat v reprofite davaju tiez pred ET diazepan uzit? lebo na SK teda konkretne v gyn-five ano, zaujima ma ci aj v cechach to davaju. dakujem 😉

bibi24
1. máj 2012

@nelly3 mne teda nedavali, ani som sa s tym nikde nestretla. A to akoze na co pred ET??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre