Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

melisska
7. aug 2012

@javi37 zajtra silne drzim palceky, uz som tam volala 😉

holly74
7. aug 2012

@lucka_220809 Ovulku mávam zatiaľ normálne...ale každá reagujeme inak, ty ich môžeš mať celkom kľudne aj viac.... lekári sú tam výborní...odpovedia na každú otázku priamo nevyhýbavo, s kľudom, zrozumiteľne, fakt sa pacientkam venujú...tiež prostredie je fajn. Takže ty ešte nemáš za sebou žiadne ivf?

javi37
7. aug 2012

@lucka_220809 Áno, klasická stimulka dvakrát. Teraz so soft som iba brala tabletky clostilbegyt od 3. - 9. dňa cyklu a to je všetko.

javi37
7. aug 2012

@ria191
@melisska Dík baby, som strašne zvedavá, čo a ako.

lucka_220809
7. aug 2012

@holly74 nie, nemam... snazime sa s manzelom tak rok a 8 mesiacov, spermiogram ma manzel trochu horsi, ale zas nic, s cim by vraj nebolo mozne otehotniet... chceli sme tomu dat trochu casu, dnes idem opat za svojim gyn. , dohodnut sa mozno na laparke.. ale nad ivf zacinam uz premyslat ako nad moznostou, a o cca pol roka by som do toho uz asi isla... z toho cakania a bezvysledneho riesenia takych nekonkretnych problemov. Ale na normalnu stimulaciu sa velmi necitim, radsej by som ozaj skusila co najmenej invazivne... :-/
Bola si najskor niekde na Slovensku?

holly74
7. aug 2012

@lucka_220809 Áno, najprv na Slovensku, všetky tri hradené cykly, žiaľ neúspešné...teda na stimuláciu som reagovala dobre, aj embryjká mi vždy nejaké vkladali, len želaný výsledok sa nedostavil... RF je dobrá voľba, tam ti určo dobre poradia, urobia vyšetrenia, navrhnú najvhodnejší postup...držím place 😉

lucka_220809
7. aug 2012

@holly74 dakujem, uvidim ako dnes pochodim, ak moj gyn nebude velmi napadity a ochotny porobit viac vysetreni, tak sa tam mozno rovno objednam. Tu na Slovensku mam pocit,ze hned navrhnu ivf a nebavia sa. Manzel bol na spg v jednom CARe tu v BA, ale teda hned nas na IVF posielali, ale ked sme konzultovali vysledky, tak vobec vraj neboli take zle,ale na hranici normy... tak ma to trochu napaprcilo. A hlavne chcem urcite tu softku, co tu neviem,ci sa vobec da.

lucka_220809
7. aug 2012

@javi37 tak sem kuknem,ako si dopadla 🙂 Snad super! Ja by som chcela skusit rovno toto... aky bol vas problem, ak sa mozem opytat? spermiogram?

holly74
7. aug 2012

@lucka_220809 Robia ju aj na Slovensku, ale neviem s akými výsledkami....to Brno je to dobrá voľba.

javi37
7. aug 2012

@lucka_220809 Áno, zlý spermiogram...ja som sa o soft dozvedela tiež až po 2. ivf, takže uvidíme, ako na to bude reagovať moje telo 🙂. Možno sa konečne menej hormónov embryjku zapáči 😉 .

lucka_220809
7. aug 2012

@javi37 joj to by bolo super, velmi velmi drzim palce. Ja to chcem co najprirodzenejsie, naozaj tie konske davky hormonov mi pridu hruza, bala by som sa to podstupit. Takze iste skusim toto a snad uspesne..stale som dufala,ze sa zadari nejak samo od seba,ale tie posledne dva roky uz su moc.. teraz uz cakat velmi nechcem :-/

javi37
7. aug 2012

@lucka_220809 Čím skôr začnete, tým lepšie...keď sa nedarí, netreba čakať. Aj kvôli psychike.

lucka_220809
7. aug 2012

@javi37 my sme hned zacali riesit po 5-6 mesiacoch, ale potom, kedze vysledky sa zdali relativne ok, sme chceli tomu dat cas... ale uz to chcem riesit poriadne. Uz som cela nervozna z dnesnej gyn-prehliadky, bo sa chcem s lekarom dohodnut a nie som si ista, co vsetko bude ochotny... tak uvidim :-/

javi37
7. aug 2012

@lucka_220809 A načo k tomu potrebuješ doktora? Sa nahlás do centra a ideš. Keby sme mohli vrátiť čas, určite začneme aj my skôr 🙂 .

melisska
7. aug 2012

@javi37 brala si len tabletky, jeeeeej , ja stale aj picham 😒

isabellaa
7. aug 2012

baby, vcera som sa pytala, ale zatial ziadna neodpisala... ku ktorym lekarom chodite a ako dlho sa objednava na prvu konzultaciu? Za kolko Vas objednali a bolo to len cez tyzden? Vdaka

falin
7. aug 2012

@isabellaa - ahojky, ja chodim ku Stelclovi, super dr 😉 . Na prvu konzultaciu zalezi komu sa objednas, podla toho cakas. Ja si uz uplne presne nepamatam, ale nieco medzi 1-2 tyzdnami som cakala. Viem ze Koudelkovi sa caka dlhsie. Baby si este chvalia Machaca

javi37
7. aug 2012

@isabellaa Postupne odpovede na Tvoje otázky:
1. Herman KE, Koudelka, Štecl Brno, Krajkovič MT
2. Objednali nás hneď v telefóne o týždeň
3. Musíš počítať aj s víkendami, niekedy tak cyklus vyjde, že musíš ísť aj cez víkend...my sme mali transfer v sobotu.

melisska
7. aug 2012

@isabellaa ja chodim tiez ku stelclovi, ale bola som aj s koudelkom, aj s vitouskovou a musim povedat , ze su tam vsetci veeeeeelmi, ale velmi zlati 😉 ja som cakala po telefonate mesiac 😎

isabellaa
7. aug 2012

@falin
@javi37
@melisska Dakujem baby. Keby ste mali ist este raz, ale viete ako take deja-vu - ze uz viete co a ako, ku ktoremu by ste sa nakoniec rozhodli. Lebo ked som citala prve stranky, tak kazda hovori, ze su tam super, ale predsa len nejaky rebricek asi je.
Zeby Koudelka 😉 , kedze je primar?Alebo zeby Stelcl? no ja fakt neviem....

falin
7. aug 2012

@isabellaa - neviem porovnat, ja chodim stale k Stelclovi, iba raz cez vikend som narazila na Vitouskovu, aj ta bola prima, inac som mala stastie na Stelcla a nemam dovod menit 😉

holly74
7. aug 2012

@isabellaa Tiež si myslím, že baby, kt. skúsili viacerých, boli spokojné so všetkými, a tie kt. chodia len k tomu svojmu si budú chváliť jeho...

zabka1124
7. aug 2012

@deinad ja som pila vinko -1 den a skoro som umrela 😒 , roybehlo sa mi Ohss, ale moyno to tym nebolo,ale brucho ma zacalo bolet presne po 1dc cerven.vinka!!!Takze si myslim, ze nie pre kazdu je to!!!!

zabka1124
7. aug 2012

@speranza1 niiieeee, to neni mozneee!!!Baby, co ten hore ma dovolenku ☹ !!!

holly74
7. aug 2012

Žienky, neviete, aký objem, resp. obsah má 1 ampulka merionalu?

gerdusha
7. aug 2012

@holly74

no vacsinou su 75, ale byvaju aj 150

lucka_220809
7. aug 2012

@javi37 chcela som este nejake vysetrenia od neho a tu laparku. On ju robi a je velmi dobry.. to je este posledna vec, ktoru chcem skusit, kym do toho pojdem...

holly74
7. aug 2012

@gerdusha Super, ďakujem 🙂

isabellaa
7. aug 2012

Ahojte, tie ktore mate pco, aku ste mali liecbu? Injekcie, alebo Vam stacil aj clostil a neviete akymi produktami sa da znizit AMH / anti mullerov hormon?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre