Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gaga83
19. okt 2013

@melisska
@amali baby drzim vam palceky aby vam porod prebebol v poriadku;);) a mali ste dzravucke deturence;)

melisska
19. okt 2013

@gaga83 dakujeme 😵 😵 😵

sarasota
19. okt 2013

@melisska takze uz sa vam to krati Janik bude o chvilku pri rodicoch a bude im robit len samu radost budeme drzat palceky a nech ste zdravucky 🙂

sarasota
19. okt 2013

@amali aj ty budes mat zachvilocku dvojnasobnu radost v naruci tak zelam hlavne zdravicko budeme drzat palceky 🙂

bibi24
19. okt 2013

@sarasota jeej a pozeram, ze ty si 9tt?? Kraaasa 😵 😵 😵 tak vysiel KET? Ci to bolo dalsie ivf? Velmi drzim palceky, nech ste obaja aj s bababom zdravucki a nech je vsetko v poriadku az do konca 😉 Super, fakt sa tak tesim z teba 🙂

sarasota
19. okt 2013

@bibi24 ahoj maminka Ket nevysiel ale dalsie Ivf.Dakujeme tesime sa ale zaroven mam taku malu dusicku,ale tentokrat to spolu s cervickom dotiahneme do uspesneho konca 🙂 .Ako sa mate?

manita
19. okt 2013

@melisska Drž sa! Myslíme na teba. A cisárskeho sa neboj, uvidíš, že sa ti to zapáči a budeš chcieť tak rodiť aj druhý raz. Zober mužovi boxerky a vezmi si so sebou do pôrodnice, mne tak niekto poradil a veľmi dobre - lebo dámske nohavičky mi sadli tou gumkou rovno na tú jazvičku, to sa nedalo, ale tie chlapské gate XL boli super - guma nad pupkom 😀 išla som tak z pôrodnice 😀 😀 😀
malý bude taký usmiaty, spokojný, happy baby, žiadna pokrčená tvár, žiadne trápenie z klasického pôrodu, uvidíš... zvládneš v pohode... 😉

manita
19. okt 2013

@lienka_1
@kacenkab
@speranza1
babuľky, čo ste chceli tú kúru od včielok:
je to úplne primitívne, človek by povedal, že od starej matere, ale veruže mi to doktor dobre poradil, ja sa priznám, že som sa aj trochu zasmiala, keď sa mi o tom rozhovoril, ale do prdelky, funguje to veru - AMH vyskočilo o 300% hore (to som ani neverila, že je možné, mala som 0,6 a teraz mám 1,7), lepšie spím a som v takej lepšej psychickej pohode ako predtým (melatonín som chcela pôvodne, ale to mi neodobril, vraj to mnohým ženám narobilo viac škody ako osohu s vajíčkami, preto mi namiesto toho navrhol toto):

materská kašička 1500g/denne - sklené ampule od wallmarku (je to taká obrovská škatuľa a 20 veľkých ampulí v tom) - kúpila som v lekárni na záhradníckej za 19 € (je to kúra na 20 dní, potom sa to 3 mesiace nesmie brať) - každé ráno jednu vyliať do nápoja
a popri tom každý deň 1 čajová lyžička kvalitného medu posypaného škoricou (škoricový prášok som si nasypala do veľkej solničky a tak si to dávam na ten med)
po skončení užívania materskej kašičky sa môže zvýšiť med so škoricou na 2x denne (aj pred spaním) - užívame 2-3 mesiace každý deň
😉

manita
19. okt 2013

berú vaši muži macu? včera som kúpila v auparku normálne tam v tej čajovej predajni - 100% prášok za 3€ aj niečo (som sa potešila, myslela som, že len cez net sa to dá), bude si to ráno zamiešavať do musli, povedal... 😵

gerdusha
19. okt 2013

Baby, nikdy som neabsolvovala ket. Mohli by ste mi, prosim, napisat ako to v rf prebieha. Vopred dakujem. Nemyslim samotny vklad. Skor v ktory den co a ako

melisska
19. okt 2013

@sarasota
@manita dakujeme 😵 😵 😵 😵 😵 už sa nanho velmi tesime 😵 a vies ze som rozmyslala na tymi nohavickami 😉 😀 tak pribalim aj boxerky 😀 😀 😀

melisska
19. okt 2013

@bibi24 ako sa mas maminka? 😵 😵 😵

naira80
19. okt 2013

Milá Melisska, nepoznám Ťa osobne, ale je obdivuhodné, čím všetkým si si musela prejsť ... sama mám 2 detičky (chlapec 6 rokov a dievčatko 7 mesiacov) a viem, aká silná je túžba po dieťati ... Modlím sa za Teba (aj za všetky ostatné "snažilky") ... Nie som často na týchto diskusiách - vlastne prispievam 1. krát - je to silná téma ... DRŽTE SA VŠETKY A NEVZDÁVAJTE SA !!! Verím, že Ti to všetko dobre dopadne ... sem-tam tu nakuknem, čo nového, dúfam, že v novembri si prečítam od Teba samé krásne a pozitívne správy ... pekný deň všetkým ...

melisska
19. okt 2013

@naira80 ďakujeme 😵

buba08
19. okt 2013

@manita ahoj, ako sa citis po iui? Kedy mas testovat? Idem skusit tu kasicku aj ja 🙂, ale vynecham med so skoricou kvoli mojim alergiam 🙂

ludinka
19. okt 2013

@sona_fit dakujem, si ma upokojila lebo som sa zlakla ze bude menej skuseny ako ostatny.....

kati777
19. okt 2013

Ahojte,pripájam sa k Vám,dnes som začala stimulku,ideme na 4.IVF do Brna k doktorovi Štelclovi 🙂 Ja som mala po 2.IVF dvojičky,párik,narodili sa predčasne v 25.tt...naše lásky neprežili ☹ chlapček nám žil 5 dní a dievčatko bojovalo dlhých 7 týždnov 😔 potom som mala jeden KET neuspešný a 3.IVF tiež neuspešné,všetky v Heliose(Martin)...teraz už len veriť,že sa nám to podarí,lebo tužba po dieťatku je neskutočná ...

lubanka
19. okt 2013

@kati777 tak to si mala taký smutný osud ako ja... aj my sme (ale po 1IVF) čakali dvojičky... chlapcov, tiež sa narodili predčasne v 26tt ☹ a do týždna obaja odišli k anjelíčkom... 😢 😢 potom som mala ešte 9xKET a 2IVF, ale nikdy nič... 😖 13.11. idem na konzultáciu tiež ku Stelclovi a tak isto dúfam, že on už je ten PRAVÝ a že nám pomôže... už konečne... už sme prišli o 5detí... viac už neznesiem 😔
držím ti palce a prajem všetko už len to najlepšie v živote 🙂

kacenkab
19. okt 2013

@manita dakujem

kama2
19. okt 2013

@melisska aj ja si prosim grcku meli,zajtra mam vklad,ak sa ten moj 1 bojovnik nevzda,tak nech tam uz idem ogrckana 😉 dakujem

bibi24
19. okt 2013

@kati777
@lubanka jezis babule, to je strasne co ste si prezili ☹ ☹ ☹ ani to neviem opisat slovami, ked sama mam dvojicky, ake to muselo byt. O to viac drzim palceky, nech sa vam coskoro zadari 😉 A aj prisli na pricinu, co sa stalo? Predsa su to uz vysoke tt, co ste mali.

bibi24
19. okt 2013

@melisska
@sarasota zlaticka, dobre sa mame. Sice unavene a narocne, ale zvykame si. Zaciatky boli tazke, nie je to sranda mat dve babatka, ale zlepsuje sa to. Aj ked som z nich niekedy na nervy, velmi ich milujem a nevymenila by som ich za nic na svete. Oni su viac menej dobre babatka, akurat ze su dve no. 🙂

bibi24
19. okt 2013

@melisska a tebe veeelmi drzim palce k porodu, to das lavou zadnou 😉 nie je to sice prijemna vec ta sekcia, ale da sa prezit, hlavne ked mas u seba babatko, zabudas na seba 😉

kati777
19. okt 2013

@bibi24 ďakujem...ja som mala infekciu 😠 ale mi nepotvrdili,že to bola príčina predčasného porodu 😒

miscok
19. okt 2013

Babulky poradte co na migrenu v tehu?Trva uz treti den a mam pocit,ze mi rozdrapi hlavu.Jest nechuti,spavat nemozem ☹ Da sa nieco uzit alebo mam zaliezt a len cakat?

lubanka
19. okt 2013

@bibi24 vďaka... bolo a je to ťažké, ale žiť sa musí a plakanie mi nepomôže... treba ísť ďalej a veriť. 100% príčinu neviem, lebo sa líšili názory... môj gynďák hovoril, že to telo nezvládlo vzhľadom na viacpočetné tehu a že krčok povolil 😖 ale v nemocke pri sekcii našli zrazeninu veľkú ako detská hlavička (vlastne ju mal jeden chlapček za hlavičkou, preto ju na ultz nevideli 😢 ) tá pri vylučovaní odlúpla z placenty a spustila pôrod... mne pred rokmi zistili mutíciu a je potrebné v tehu pichať fraxiparín... môj gynďák o tom vedel, ale kašlal nato... 🙄

lubanka
19. okt 2013

@miscok skús striedanie teplej a studenej vody na hlavu... keď som bola tehu, tiež som často mávala hrozné bolesti hlavy a toto mi dosť pomáhalo... neprestalo síce bolieť úplne, ale bolo to znesitelnejšie, dokázala som zaspať, až to úplne prestalo 😉

melisska
19. okt 2013

@miscok iba paralen,alpu

melisska
19. okt 2013

@kama2 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

melisska
19. okt 2013

@bibi24 moja, viem, co ma caka, bola som 2x operovana, ale ako pises, babetko nadovsetko 🤐 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre