Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

maticap.
10. jan 2011

A viete co bolo tentoraz pre mna tzv. poslednou kvapkou, ktorou mi pretiekol pohar - resp. dosla trplezlivost? Spomenula som si, ze sa musim objednat na preventivku k mojej obvodnej gynekologicke.... a uz posledne 3 roky som sa objednavala s tajnym zelanim, ze to nebude preventivka, ale snad dovtedy otehotniem a bude ma vysetrovat ako tehotnu... a zase nic. 😖
Velmi rada by som sa sustredila na nieco ine... uz sme boli aj na dovolenkach, aj v praci bol frmol, aj si hladam ine aktivity, aj morca mame doma 🙂, a stale ta hlava krepa tuzi len po dietati. Aj ja som najprv odvracala pohlad od tehotnych a kocikujucich mamiciek. Na navstevy rodin s detmi som chodila so sebazaprenim. Potom nasledovalo opacne obdobie - dufala som, ze to urcite vyjde, obzerala a vyberala som si kociky a predstavovala som si, ake to bude, ked bude tehotna alebo budeme vychovavat nase dieta. A teraz som v nejakom medzipriestore: ani ma tehule nevytacaju, ani z nich nemam radost, nevyhladavam spolocnost s malymi detmi, no ked nejake vidim, tak nie som podrazdena. Iba si predstavim ake by to bolo krasne, keby to bolo moje...
Vas tu obtazujem mojimi citovymi vylevmi... a pritom mozem byt rada, ze som zdrava, mam dve ruky, dve nohy, nic ma neboli a ja nie som furt spokojna. Skratka: hrozna zenska. 🙄

maticap.
10. jan 2011

@ninockaskv ninocka, ja som pocula, ze pauza ma byt najmenej tolko mesiacov, kolko trvala gravidita. A hoci by sa ani mne takato odpoved nepacila: obavam sa, ze v nasom pripade nejaky mesiac hore- dole nehra ulohu... aj ked pre mna: co mesiac = to jedno sklamanie.... 😒

gerdusha
10. jan 2011

baby, zaujal ma ten napad s Luckami...tie kupele...tam sa asi musi aj plavat, co?...ked ja vodu nemusim...teda nie ze by som sa nesprchovala...ale vody sa bojim, plavat neviem a do plaviek sa hanbim...inak to vyzera super, citala som si ich www...bola tam niektora?

luly3
10. jan 2011

@mircalla napísala som mail doktorovi a čakám na odpoveď ale malo by
to byt v pohode bo v letaku je tam napísane že 300 obsahuje 480ml roztoku
tak by to malo byt oki, nie???? 😀
ja sem ale trefená moje 4 IVF a až teraz sa zaoberám takýmto niečim 😠

zlatanka30
10. jan 2011

@gerdusha v luckach je super bola som tam 28 dni.plavat nemusis,ked nechces.a plavky tam nepotrebujes.tam sa chodi bez nich teda do bazena 😀 😀 😀

gerdusha
10. jan 2011

@zlatanka30 ,

to fakt??????? 🙄 🙄 🙄 🙄

zlatanka30
10. jan 2011

@gerdusha ano 🙂 neviem ako je to tam teraz ja som tam bola pred 9 rokmi.dnes mi tam isla kamoska tak zistim,ci to este plati.

gerdusha
10. jan 2011

@zlatanka30 ,

no tak to ja mam uz doLuckovane... 😅

zlatanka30
10. jan 2011

@gerdusha preco ?

mirinda10
10. jan 2011

@luly3 puregon je pero a tam si das kolko jedontiek pichas skor si myslim, ze to bude 150jed nakolko pero moze mat but 450 alebo 900ku ja som pichala gonal a to je skoro rovnake toto nezarabas ako merional alebo menopur
urcite cakaj na odpoved, nakolko taka davka co pises je pre slona 😵, ja som pichala spolu pri softe 900jednotiek gonalu

luly3
10. jan 2011

@mirinda10 ty si ma zle pochopila ja sem pichla s 300 puregonu
v sobotu 150 jednotiek v nedelu 150 jednotiek a dnes tiež 150 jednotiek
ale všetko s toho jedneho puregonu 300 a mala som zato že puregon 300
ked je tak pichnem len 300 jednotiek a nie dohromady 450 s toho som prekvapena
a zaujíma ma či som niekde nespravila chybu 😕

gerdusha
10. jan 2011

@zlatanka30 ,

ked sa hanbim do plaviek, myslis, ze sa nebudem bez nich? 😉

modra
10. jan 2011

@maticap. ked som citala tvoj prispevok tak som si spomenula hned na mna ako keby som si citala svoje riadky 🙂 🙂 presne takymito stadiami som prechadzala aj ja... ale ver ze to raz pride... musi to prist ked tuzis po dietatku.. Neviem ake mas problemy a co ste vsetko uz preskakali ale nam az po 8 rokoch v Brne dopomohli k bejby 🙂 Drzim palce aby vam to vyslo co najskor a nemusela si sa trapit uz takymi vecami 🙂 🙂

modra
10. jan 2011

@gerdusha aj ja som bola v luckach a tiez som sa zo zaciatku hambila ale potom to opadne uvidis ked sa tam vsetky baby vyzlecu nie sme vsetky modelky 🙂 🙂 aj mne to pomohlo sa aspon psychicky uvolnit 🙂 drzim palce.. a teraz je to tam aj prerobene takze vyzera to tam super..

gerdusha
10. jan 2011

@modra ,
ne ne neeee baby, tak na toto ma fakt nenahovorite...🙂))

mirinda10
10. jan 2011

@luly3 aha tak to je zvlastne nakolko ked je tam 300jednotiek tak mas na 2 davky po 150jednotiek a nie na 3 potom by muselo byt v pere 450jednotiek

luly3
10. jan 2011

@mirinda10 hmm to je aj moj nazor prečo s 300 dokažem pichnut 450
ale išlo to tak neviem som stoho blba ☹ ☹ ☹

mirinda10
10. jan 2011

@gerdusha plavky su ta najmensia obeta co musis urobit aby si mala mimco aspon ta to posilni a presne vela bab co chce mimco a sa lieci presla hormonalnymi liecbami a pribrali je to aj moj priklad tak sa netrap
ja som mala 15kg navyse ked som zacala s IVFkami teraz uz iba 12kg ale stale ale ked vidim princeznu v postielke alebo ako 4nozkuje ako psik, tak som vdacna za tie kila 😀 😀 😀 😀 to je to najmenej co mozem obetovat

gerdusha
10. jan 2011

@mirinda10 ,

tak myslim, ze toto nie je vobec o obete...a myslim, ze co sa tyka toho "obetovavania sa pre mimi", tak toho robim aj bez toho vyzliekania ajajaaaj...🙂

ninockaskv
10. jan 2011

@ maticap... ja sa v tom tiez placam, ked vidim, ze su ludia na tom horsie ako ja a ja tu fnukam kvoli detom.. ale potom si poviem no a co.. budem si fnukat kolko chcem ☹
a to mame tiez, vzdy si hovorim buduce vianoce, buducu velku noc, buducu jar... a stale nic

no, pri tych mimomaternicovych to bol maximalne 8tt 😠

inak baby ja som sa pytala na kupele.. a moja gynekolgocika sa na mna tak divne pozrela.. musim si to zistit..

@mircalla, tak som sa objednala na 2.3 bola tam nejaka zmatena teta hovorim na marec k dr. stelcovi a sup ze k dr. pospisilovej.. hovorim nie nie.. 😀 tak uvidime, ake to bude.. 😅

mirinda10
10. jan 2011

@gerdusha no tak vidis, nejake vyzliekanie je nepodstatne, tak ak mas sancu sa tam dostat, tak sup tam aj ja som tiez na Lucky pocula dobre referencie, maju dobru uspesnost aj ked niekedy zenu nevyliecia ale maju vacsiu sancu na IVFko 😵, verim ze coskoro budes tehu 😵

pikha
10. jan 2011

@gerdusha k tym Luckam.. ja som bola v 2007 ako plne poistovnou hradeny pacient, na tri tyzdne. Ak tam ides takto, alebo aj ako polovicne hradeny pacient, mas tam predpisany liecebny program, ktory treba dodrzovat. Zahrna to rozne cvicenia -napr.Mojzisku, potom bahenne zabaly, sedacie a perlickove kupele a aj spominanu tzv.LTV-liecebnu telesnu vychovu v bazene bez plaviek 😝 😀 .. a aby to bola vacsia sranda, tak v kupacej ciapke 😀 😀 Je to cvicenie po skupinach, taky vodny aerobik, a potom aj samotne plavanie. Prvych desat minut je vazne divnych 😀 lebo dvadsat bab a zien ..nahych a v kupacich ciapkach.. je trochu haluz, ale rychlo si zvyknes 🙂 No ale ak tam ides ako samoplatca, nic z tohto pre teba neplati, volis si dlzku pobytu a aj ostatne veci. Vrele odporucam!

mircalla
10. jan 2011

@ninockaskv teraz som zmatena ja...tak ku komu ides? k pospisilovej? doveruj mi, koudelka alebo stelcl, pospisilova je tam nova....nic proti samozrejme...aj oni sa potrebuju ucit, ale nech sa ucia na niekom inom (nechcem byt zla). s tym co mas za sebou mas pravo na to naj....a to pri vsetkej ucte pospisilova nie je.
teraz neviem ku komu ides, ale ak k pospisilovej, zmen si to na stelcla ci koudelku....koudak je tam senior doky a stelcla mozem tiez len odporucit. obaja super. povedz ze chces jedneho z nich a hotovo.

@gerduscha no ja som mala 5 rokov dozadu pri vyske 166 cm 47 kilo (priam podvaha). chces vediet kolko som mala pred porodom? nenormalne vela, radsej nepoviem. aj po porode este dost vela. i ked sa musim pochvalit som schudla 4 kg od vianoc...nakolko ked som videla vianocne fotky, tak mi ostalo fakt zle.

modra
10. jan 2011

@gerdusha preco?? Ved je to fakt super a vo vode ta nikto nevidi a len co prejdes do bazena rychlo tak ta neuvidi nikto.. fakt.. a urcite tam nepozera jedna na druhu.. a boli tam aj 100 rocne babky fakt a to neprehanam... takze sa nemas coho bat 🙂 a to mas len par vyberanych cviceni vo vode ak by si nechcela tak ti moze dat doktor viac cviceni na suchu len to treba povedat hned na tom prvom vysetreni.. a doktor ti to presne prisposobi fakt..
A este je tu moznost ze by si si nedala spolocne plavanie so zenami ale aj s chlapmi a tam plavky su povinne takze nemaj boja tam sa da vyspekulovat vselico..

ninockaskv
10. jan 2011

@mircalla idem k stelclovi... som jej hned povedala nech ma prehodi

a kila pojdu urcite postupne dole.. maly zacne behat ani sa nenazdas a budes schudnuta 😀

mircalla
10. jan 2011

@ninockaskv tak to je super
zacali konecne ist dole...ale pomaly....musim malo jest:( zbohom joguty, zbohom magnumy, zbohom pizzaaaa
z mojej povodnej velkosti 36 som sa dostala az na 42, co uz je fakt zle...obcas sa aj 44 pritrafila. takze moj ciel je dostat sa na takych 57 kg, v com sa citim fajn.tych 47 kil bolo dost malo

ninockaskv
10. jan 2011

@mircalla moje mudre kamosky s detmi vraveli, ze "ved pockaj, ked budes kojit, tak este viac priberies" takze este to je vsetko v norme.. 😉

ozaj, vcera ukazovali nejaku reportaz v jednych z tych nespocetnych sprav ... a ze zle a chybne kociky, ako jednej pani vypadla vanicka z kocika a drobec ma zlomeninu lebky.. chuuda ...kedysi bol asi jeden typ a poriadny.. teraz kto sa v tom ma vyznat?? 😒

mircalla
10. jan 2011

@ninockaskv to je hrozne ☹ a nevies nahodou znacku? mne sa tiez zlomila os, na ktorej drzi koleso. prave ked sme sli cez krizovatku. nastastie sa nic nestalo

ninockaskv
10. jan 2011

@mircalla nie to som nezachytila, ale rodicia tvrdili, ze vanicku nasadli, poriadne skontrolovali a zosuchlo sa to a mimco ma zlomenu lebku.. a samozrejme to reklamovali,k de im to neuznali, ze kocik je v poriadku a ze oni s tym zle manipulovali.. no cele zle.. 😠

callex
10. jan 2011

@ninockaskv joj ja by som nemohla existovat v takom pracovnom bordeli do marca.aj keby som to mala sama porobit ale nech je poriadok.neznasam ten stavebny prach. na masaze chodim tuna do nitry..ale viem ze ten maser chodi aj do blavy masirovat..sa mi zda..mozem sa poinfo keby si chcela.je to fesak. 😉
@falin vitaj z lyzovacky..dufam ze ti cerstvy vzduch prospel.nam pomohol na spg..zensen.v dm drogerii maju take ampulky ginseg..nie su drahe a su dobre.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre