Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jada1
31. máj 2011

@rienok to ti veru neviem povedať, skús tam zavolať. Ale však keď si to človek zaplatí, tak by nemal s tým byť problém.

rienok
31. máj 2011

baby som vam niektorym poslala odpoved od Stelcla, no a potom chodte do dalsieho pokusu 😢

lenka_21
31. máj 2011

@gabinkaa No prave , mna v R.prekvapili statistiky (lebo pred navstevou som si ich pozerala). V tomto ich ma Helios v MT podstatne lepsie, ale opat oni robia iba klasicke IVF a to nemozem ☹ 😠 ☹

gabinkaa
31. máj 2011

@leamax veď práve preto sme tam išli, aby nám pomohli a pokúsili sa nájsť riešenie, hľadali sme odbornosť, ktorú sme u nás nenašli, len mám pocit, že sú niekedy príliš unavení a skrývajú to za úsmevmi, som si to všimla, hlavne u Vitouškovej, ale tá na mňa neurobila dobrý dojem, berú to ako biznis bez toho, aby sledovali ako sa cítia ľudia a hlavne po neúspechu, mne tam chýba spätná väzba od lekára

gabinkaa
31. máj 2011

@lenka_21 však tie výsledky mňa tiež veľmi zarazili a ten soft sa mi páči viac ako plná stimulka, tak si musíme iba držať palce, že ich vylepšíme a veriť v dobrý výsledok 😉

gabinkaa
31. máj 2011

@rienok nebola optimistická?

leamax
31. máj 2011

@lenka_21 ano, orgalutran je proti popraskaniu vajok...hmmmm, tak neviem. ved uvidim, zacnem sa tym poriadne zaoberat az o par mesiacov

inak - to zarazilo aj mna, ze som na monitor nevidela. moj gyndo sice nema dve obrazovky, ale ma ju tak otocenu aby som na nu videla a vsetko mi na obrazovke vysvetloval. ked som bola v rf naposledy na sone, kurecova len sucho skonstatovala: hmmmm. tohle sem si myslela. a bolo. musela som sa jej opytat na vsetko, na vysku sliznice, na vsetko

ja myslim, ze ti toto IVF vyjde - si kraaaaasne v pohode a sustredujes sa viac na adopciu

ninockaskv
31. máj 2011

baby, tak zacinam z vas mat pomaly stres ☹ ☹ 😒 😒 😖 😖 😖

rienok
31. máj 2011

@gabinkaa posielam IP

ninockaskv
31. máj 2011

inaksie dnes na kontrole sa nas tiez vobec nespytali, ci chce ist aj partner dnu, povedala pocet, tiez nic neukazala.. aj na sliznicu som sa zabudla spytat, ale ja ze to bude tou kurecovou ...
jeziiiiiiiiiiiiiiiiiiissss ... nech sa spamataju 😠

miminkad
31. máj 2011

@leamax jeho zena robi s jednou firmou,co distribnuuje aloe a tam je aj toto.on je dost za alternativnu medicinu.my sme tiez zacinali s tym a s aloe
@martini testovat budem asi az pondelok.zacinam mat predmrchovske pocity a je mi na vracanie,tak asi nebude ani treba

leamax
31. máj 2011

@miminkad a kolko ste za to platili?
ty pred mrchou vracas resp. ta napina? zuza, nerob paniku 😀

leamax
31. máj 2011

@lenka_21 co znamena klasicke IVF a co soft?

miminkad
31. máj 2011

@leamax ja uz ani neviem,ja som brala aj aloe a materiu kasicku,ale na tu som mala alergiu.inak v podstate tie jeho sa oplatia kupit.
nie,nenapinava ma.teraz mam pocit,ze sa mi chce,ze mi je nevolno.idem ja radsej zarobit dalsii marcipan a potom pridu deti

leamax
31. máj 2011

@miminkad 😉 napinanie je dobre znamenie 😵

lulu10
31. máj 2011

@lenka_21
@leamax baby k tomu Heliosu, u mna max.spokojnost, do RF som isla s tym ze mi daju napad a nove moznosti co vyskusat a toho som sa vobec nedockala, bola som u Machaca, nedozvedela som sa ani spolovice tolko ako u Krajkovica v Heliose, ale ak pojdem na IVF tak do RF ale len preto ze robia soft a PICSI a to my potrebujeme, a ze tu s nimi ma vela kociek pozitivne skusenosti, doktora Tomasa nepoznam ale tiez som na neho pocula len pozitivne ohlasy a na Krajkovica nemozem povedat ani jedno zle slovo, na kazdu jednu otazku mi vzdy odpovedal tak ze uz som sa nemusela viac pytat,povie vsetko a na rovinu... bola som tam teraz aj na hysteroskopiu a max. spokojnost uplne so vsetkym, ani sa ma nedotkol pokial mi nepovedal co ide robit a aky nastroj berie do ruky...@ leamax myslim ze pokial pojdes ku Krajkovi alebo Tomasovi budes velmi spokojna 😵 ale na IVF do RF kvoli softu 😉

vrabcek24
31. máj 2011

@rienok no ja mám presne ten istý pocit, mám teraz síce pauzu, ale prečo dokelu sa už po 1 neúspechu nechytia za hlavu a nehľadajú cestu ako ďalej. ja som ako sprostá bola 3x na IVF v KE, vždy dokoola tie isté lieky, ten istý postup a žiadne vyšetrenia, tie som si dala spraviť až pred Brnom. veď niekde ten pes musí byť zakopaný. po poslednom neúspechu z februára som šla domov, jak zbitý pes, musela som zastať pri krajnici, lebo už som cez slzy ani nevidela na cestu, do toho všetkého mi môj nový gynekológ povie, že nech sa viac nesnažím, aj tak to nevyjde, hoci ani on nevie prečo to nevychádza, keď by malo?! no a potom, nech sa niekto čuduje, prečo niekedy prepadáme beznádeji a bolesti. 🤐

leamax
31. máj 2011

@lulu10 len potrebujem vysvetlit, co je este soft a co normalne IVF, co robia v heliose 😀 vie mi niekto povedat rozdiel?

gerdusha
31. máj 2011

ahojte,

vidim, ze bab s mojim nazorom, ze s RF to ide akosi dole vodou, pribuda...

asi tu boli prilis chvaleni a urobila sa im excelentna reklama, teraz maju pacientiek do aleluja a nestihaju...so vsetkym, co pisala rienok alebo lenka21 absolutne suhlasim...

...skoda...

leamax
31. máj 2011

@vrabcek24 tak to je sila, co ti povedal 😠 nie, urcite to vyjde!
to presne aj nas s mm zarazilo - nevieme, preco to nyvslo na prvy raz - a tym to haslo 😠

lulu10
31. máj 2011

@leamax sof je minimálna stimulácia hormonami, vytvori sa menej vajok ale davas do tela podstatne menej hormonov, v Heliose to nerobia, klasicke IVF je s plnou davkou hormonou-viac vajok, 😉

gerdusha
31. máj 2011

@leamax ,

rozdiel je v mnozstve injekcii...hormonov, ktore do seba ladujes...soft..cize jemne...je samozrejme pre telo setrnejsie

leamax
31. máj 2011

@lulu10
@gerdusha takze - da sa povedat, ze to druhe, co som mala teraz, bolo nromalne IVF? pichala som 3ampulky (teda 225IU) a to prve bol soft - pichala som len jednu ampulku?

lulu10
31. máj 2011

@leamax v tom dávkovaní sa vobec nevyznám pretoze som este na ziadnom IVF nebola 😕

gerdusha
31. máj 2011

@leamax ,

nuz...neviem...myslim, ze tu ide aj o dobu aku tie injekcie pichas..viem,ze pri klasickom ivf existuje nejaky kratky a dlhy protokol, neviem, ci sa nezacina pichat po ovulacii az do dalsej...fakt neviem...

ja som pichala po dve injekcie a stale to bol soft...myslim,ze na klasicke ivf je aj tak viac ako 3 ampulky denne treba...a asi dlhsie ako tych cca 10 dni

rienok
31. máj 2011

@lulu10 no ja reagujem aj na klasiku aj na soft rovnako teraz som pri 225 j menopuru mala až 5 oocytov z toho 1 prázdny

miminkad
31. máj 2011

@leamax to bol len chvilkovy pocit,nastastie uz je prec.ale aj tak mi stale nechuti jest a smrdi mi praskovy cukor
@lulu10 my sme boli u gala,ten veru taky nebol

lulu10
31. máj 2011

@miminkad toho vobec nepoznam, nestretla som sa s nim, asi ste mali smolu ale Krajko je skutocne dobry, aspon podla mna 😉

leamax
31. máj 2011

@gerdusha ten kratky protokol sa picha tak ako sme pichali my - od 2DC do toho 10DC ci ako to vychadza. a dlhy sa zacina pichat od cca 23DC a picha sa az do toho odberu tusim. to viem aky je medzi tym rozdiel. len stale neviem, co je soft a co normalne IVF
@miminkad dalsie dobre znamenie 😵

miminkad
31. máj 2011

@lulu10 to je taky nizsi,tmavy?lebo taky si bol cosi brat u galu cez konzultaciu.inak ten si pocas konzultacie surovo odisiel,ze prisla manzelka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre