Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
27. sep 2014

@haimi ahoj kamoske robili pipelle poces stimulky?

monca2013
27. sep 2014

@diska dakujem za odpoved 😉

skaredekacatko
27. sep 2014

@haimi tak 13 budem prvy dc . Inekcie uz v chladnicke a medrol sa pretrca na chladnicke vzdy ked ho vidim si spomeniem na jeho otrasnu chut 😔 Beriem kyselinu listovu a pijem bylinkovy caj som dostala od spolubyvajucej v kupeloch jej svagor zbiera bylinky a potom to miesa na to na co potrebujes je v tom.odbornik, tak dufam ze to dobre mixol. Ty kedy.budes vkladat nanuka ktory oktober? Nebudeme spolu testovat nahodou?Inac v kupeloch som.stretla zenu vo v 89 absolvovala prve ivf na slovensku

evadek
27. sep 2014

@skaredekacatko tak tak..chut medrolu milujem...po cyklosporine som mala inak nocne mory..par dni na to ako som zacala brat medrol sa mi kazdu noc snivaju zle sny...kazdu jednu....
Mas aj ty nejake neziaduce ucinky?..Toto medrol nema..cyklosporin to mal ( tiez liek podobneho chrakteru) ... ale ja sa uz bojim zaspat co mi zas bude snivat :(

skaredekacatko
27. sep 2014

@evadek no veru po medrole sa mi nic take nesnivalo. Uvidim ako to bude teraz uz sa nanho tesim.

evadek
27. sep 2014

@skaredekacatko a v akych davkach ho beries?

gagirl
27. sep 2014

@tlucka ahoj..tak som rada ze sa nic take na hysteroskopii nezistilo..aj vysledky budu urcite v poriadku..ja som sa nakoniec rozhodla ze zatial nepojdem..Teraz si vybav este imuno a vsetko co potrebujes..oddychni trocha a buduci rok sup na vklad..aspon budes vediet ze vsetko budes mat vysetrene.🙂

skaredekacatko
27. sep 2014

@evadek len jednu denne som brala teraz asi tiez budem len jednu

zibi
27. sep 2014

dievcata co vam dali v brne namiesto utorgestanu??

malickaberuska
27. sep 2014

@zibi No v prípade softu je jasné že dobré ísť ako samoplatca, lebo je to neporovnateľne lacnejšie.
Lenže my možno budeme musieť ísť s darkyňou, a to je okolo 80 tisíc českých. Takže poteší keď nám poisťovna preplatí niečo z toho. A podľa toho čo mi napísali do mejlu preplatia to do tej výšky ako na Slovensku. A ak budú robiť problémy, použijem to čo mi napísali proti nim ako dôkaz, pri odvolaní - že ma zavádzali nepravdivými informáciami pri rozhodovaní sa či mám alebo nemám k 30.9. zmeniť poisťovňu.

ivka3901
27. sep 2014

@malickaberuska hovor mi o tom mi budeme platiť 97 000 českých korún ☹ tak dúfam,že to vyjde tentokrát

ludinka
28. sep 2014

@zibi davaju crinon gel ,
ale u nas v meste nie je s utrosom problem, v pohode sa da zohnat...
ale niekto tu uz spominal ze pri davke 4-0-4 sa viac oplati ten gel, ale treba ho kupit v rf tam je lacnejsi ako u nas 😉

pbetuskap
28. sep 2014

@zibi mne dali crinon gel a kupovala som ho rovno v Brne

haimi
28. sep 2014

@zibi predpisal mi crinone, ale kup ho v cechach, je tam o polovicu lacnejsi. Kupovala som tam 2 balenia, co je na cely mesiac a vyslo ma to cca 1200kc (45eur). Podla mna pri davke 4-0-4 ta bude na mesiac tolko stat aj utros a crinone sa jednoduchsie aplikuje 😉

zibi
28. sep 2014

@haimi a oplati sa to viac ako utros?

tlucka
28. sep 2014

@tixx GRATULUJEM 🙂 Zajtra ti prinesiem tie lieky. 😉

tlucka
28. sep 2014

@sona_fit Sonička, som smutná z toho, že sa ani tebe nedarí... Dúfam, že už ti je lepšie. Nemohla byť tá zvýšená teplota a zimnica ešte reakcia na ten zápal po punkcii? Viem, že je to ťažké, ale treba ďalej bojovať. Teraz ti kvôli tomu zápalu tuším vkladali slabšie embryjko, tak verím, že v RF na teba čaká ten správny mrazáčik 🙂

tlucka
28. sep 2014

@gagirl Ahojky, som rada, že hysterka dobre dopadla, že mi teda nič nezistili. Aj keď možno by bolo lepšie, aby už konečne niečo zistili, aby som sa mohla preliečiť a konečne sa zadarilo. Lebo všetky vyšetrenia máme OK a aj tak všetky IVF skončili naprd. Prečo si sa zatiaľ rozhodla hysteroskopiu neabsolvovať?

tlucka
28. sep 2014

@zibi Ahoj, ako tak čítam tvoje príspevky, tak ty si tuším už väčšia odborníčka ako mnohí gynekológovia 😀 😀 😀 Čítala som tvoje super príspevky, v ktorých si písala, čo je všetko potrebné mať vyšetrené na hematológii, imunológii, a hodnoty TSH vhodnú na otehotnenie. Aspoň budem vedieť, čo všetko si mám dať na imuno vyšetriť. Písala si, že hodnota TSH by mala byť od 1-2. Ja som mala urobený HP a TSH som mala hodnotu 2,156, takže nad "optimálnu" hodnotu. Výsledky z HP a teda aj hodnotu TSH som písala Marcelovi a odpísal, mi, že je v poriadku. Ale podľa toho, čo píšeš, by som mala mať hodnotu TSH nižšiu. Ako? Poradíš? Treba ísť endokrinológovi a riešiť to s ním alebo mi môže dať niečo na zníženie gynekológ? Ďakujem

tixx
28. sep 2014

@tlucka dakujem Luci 🙂 zajtra mozem opat dobehnut za tebou tam,kde sme boli naposledy ak chces 🙂 si poklad, ze si mi to vybavila, neviem,co by som bez teba robila,asi by som si musela spravit nechceny vylet do Ciech.

zibi
28. sep 2014

@tlucka jaj moja to su leta praxe v terenu 😀 😀 😀 preto som taka "premudrela" keby ze mi vyjde prve ivf tak asi tu moje mudrosti nemate 😝 😅

k tomu tsh no neviem v brne tvrdia ze staci okolo 2
ja som bola na endo u mojej a ona povedala ze dievcata ktore idu na ivf ze je dobre ked maju tsh okolo 1 alebo priblizne tak ..ze je to lepsie ..ze vsetko tak nejkako rychlejsie (telo) pracuje ked to tsh je okolo 1 tak mi to povedala..ved stitka riadi vsetko v tele takze je to dolezite..plus reumatologicka mi povedala nezavisle sama od seba ze ale nezabudnite na stitnu zlazu ..ze to je dolezite ..aby to vyslo ..aby bola dobra hodnota .. ze je to dobre pre to babatko aby to vyslo .tak dve lekarky nemozu rozpravat bludy
potom som nasla clanok nejakeho nemeckeho doktora uz ho nemozem najst niekde som ho aj davala tu na kona kde pisal preco je dobre mat tsh okolo 1 pripadne do 2 ale nad dva ze nie

potom su zasa nazory ze je jedno ake mas tsh ze to nebolo dakazane ze to suvisi s nidaciou ze zeny maju aj 20 tsh a otehu ..no mozno tie co prirodzene a aj tak musia riesit liecbu ..aleked ides na ivf ze vseobecne je dobre ked to mas poriesene a v poriadku 🙂

zibi
28. sep 2014

baby nasla somnieco o intralipide..cize nejde len o nk bunky 🙂 je dobra veci si to dat 😉
je to cez google prelozene
Ako implantáciu embrya možno zlepšiť?
Implantácia raného embrya - buď prevedie, alebo vo spontánnych cyklov - závisí na mnohých signálnych látok, ktoré pripravujú maternicovej sliznice v nahrávke embrya. Tieto signálne molekuly vzniknuté z mastných kyselín, ktoré sú veľmi dôležité pre maternice. Angličtina reprodukčnej medicíny zistil, že v poslednej dobe podávania infúzie tuku (Intralipid) môže zvýšiť rýchlosť implantáciu, a to ako v umelej inseminácii, rovnako ako u žien, ktoré prekonali opakované tehotenstvo stratiť. To je pre intravenózne infúzie použitie v medicíne dlho v prevádzke. Použitie v liečbe neplodnosti sa zdá podľa doterajších skúseností k zvýšeniu implantáciu mieru. Pre tento účel sú nielen napájaná infúzie tukových látok, ktoré sú dôležité pre endometria, zmysel, ale tiež tým, že moduluje imunitné situáciu. Mastné kyseliny čaje majú tiež schopnosť modifikovať imunitný situáciu v maternici tak, že skoré embryo nie je odmietnutý.

tlucka
29. sep 2014

@tixx 😀 Dnes mi spoločný obedík nevyhovuje, lebo mám už naplánovaný pracovný obed. Ale uvoľnila by som sa aspoň na chvíľu, takže ak chceš, prídi si pre to, alebo ti to poobede môžem priniesť. Mala by som v práci dnes končiť o tretej. Pekný deň 😉

janikajanka
29. sep 2014

@diska prosim ta co je to pipelle?

tixx
29. sep 2014

@tlucka No ja robim v Istropolise... tak ak by si mala cestu tadeto, tak mi to kludne dones, ale ak by to pre teba mala byt zachadzka,mozem to kedykolvek pocas dna otocit k tomu Lidlu, povedz,ako ti lepsie vyhovuje, ja potrebujem nieco od teba,takze sa prisposobim 😉

diska
29. sep 2014

@janikajanka ahoj,pouziva sa to na odber vzorky ale pri IVF to robia aby narusili sliznicu (trosicku ju poskrabu),moze to pomoct uhniezdeniu embryjka,robi sa to 19 az 21Dc a v dalsom cykle je transver.

janikajanka
29. sep 2014

@diska aha dakujem, mne robili hysteroskopiu aby zistili aka je situacia v maternici. Toto je pravdepodobne bez narkozy....je to bolestive? Tebe sa ako dari? Ja mam za sebou 3 neuspesne ivf teraz zacinam brat dhea a d3 15 000 iu denne, mam hladinu d 30 a plati sa za to?

gagirl
29. sep 2014

@tlucka ahoj..tak ano..clocvek si vsetko porobi..vysledky su vsetky v poriadku a aj tak sa nepodari ani ivf..Takze niekde predsa len musi byt nejaky zadrhel..Vies co rozmyslala som dost o tej hystero ale nakoniec som sa rozhodla ze pojdem najskôr na ket..a keby naaahodou nevysiel tak potom zacnem riesit este nejake vysetrenia aj to..

zibi
29. sep 2014

ja som chcela ist teiz na hysteroskopiu, pripadne na to pipelle, co je tu spomenute..ale kedze som mala tie nk bunky zvysene plus zapalove markery pozitivne a kym mi to kleslo, presla nejaka doba rozhodla som sa, ze radsej na hystero nejdem.. 😖 citala som, ze zeny, ktore maju zvysenu aktivitu imuninteho systemu mozu pri hystero vyprovokovat znova nejaky zapal v tele a to zasa zhorusuje uhniezdenie.. mam myom, to mi teraz zistili, ale nie tam,kde brani uhniedzeniu.budme osetrena intralpidom a progesteronom, tak uz len ratat s tym, ze to musi vyjjst, aj bez hystero
@gagirl
@janikajanka

janikajanka
29. sep 2014

@zibi drziiiiiiim palce, vzdy sa musi nieco skomplikovat. Ja si davam na podbrusko obklad s ricinoveho oleja, vraj je dobry pri endoske, zapaloch, myomoch... kuk na google a napis ip ako pokracujes

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre