Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
4. okt 2014

@marverka no lebo ono sa to meni ,tak musime sa drzat v klude kolko sa len da 🙂
Neviem kolko,lebo nevedeli mi povedat,ze sa dohodneme neskor 😀 A ty platis za hysteroskopiu kolko?

elenkaba
4. okt 2014

@sasa1983 tak mi prosim ta nevies nejakeho dobreho v BA poradit? resp. baby, ktore ste z BA, ako riesite kontroly folikulov a sliznice, chodite vzdy do Brna, alebo si ich davate robit u svojho gyndosa?

marverka
4. okt 2014

@diska este som tiez neplatila ale 6000 czk to stoji tusim. A to pipelle boli to?

demi2
4. okt 2014

@sona_fit Dakujem za info este kolko ta to v Reprofite cca vyslo? Ja som sa pytala na ten soft tu v Ba povedala mi, ze uz som na to stara a neodporuca mi to. Priznam sa uz sa mi nechce pichat tie blbe injekcie do brucha... Tiez som mala v aprili MA - bolo to moje prve tehotenstvo ☹

gagik
4. okt 2014

@elenkaba ja som bola v brne na kontrole, vyslo to na nedelu, takze som ani z prace neusela vymeskat, inak by som sla k svojemu gynosovi DR zacok v poliklinike atrium, on sa tym IVF aj venuje, myslim ze robi na nejaky uvazok v iscare...

gagik
4. okt 2014

@nelly3 ja mam endo IV. St. Tehotna som nebola, ani biochemicky .v akej kvalite ti vkladali embrya?ja som mala vzdy kvalitne a aj tak nic...

nelly3
4. okt 2014

@gagik
aj ja mam IV. vkladali mi v RF vzdy HB1, jediny krat som mala po KET biochemicke. ze ci je nejaka sanca to skusat lebo som uz fakt na pokraji sil 😝

gagik
4. okt 2014

Ved to, vzdy sa tvarili ake uzasne embrya a ze na tom zavisi najviac a aj tak nic.lebo ze u endo je najvacsi problem nekvalitne vajicka.tak neviem uz, ale zase su tu baby co mali tiez najtazsi stupen a IVF sa im podarilo na prvykrat a aj ostatnym sa zadarilo pri opakovanych pokusoch, neviem od coho to zavisi..

zuzu1108
4. okt 2014

@elenkaba Ahoj MUDr.Cunderlik pracuje v poobedňajších hodinách. Teda okrem piatkov len poobede.

zuzu1108
4. okt 2014

@marverka Jasom bola pred tromi t na hysteroskopii a ja mam v správe polypozna sliznica. Ja som mala dva polypy, ktore mi odstraňovali. Do teraz som taky problem nemala 😒 . Musela do odložiť kvoli tomu ivf. @diska ha som mala dva kety, uchytili sa ale obidva dopadli zle, myslíš ze by to mohli byt sliznicou? Len kym som neabsolvovala hsk som nevedela o tej sliznici. Bolo by dobre pred ketom este absolvovať pipelle?

marverka
4. okt 2014

@zuzu1108 a ty beries na tu sliznicu daco??a ako ti to dr vysvetlil, je sanca oteh. s takou sliznicou??

zuzu1108
4. okt 2014

@marverka Teraz beriem antikoncepciu, ze ta zabraňuje tvorbe polypov. Ja som do teraz vôbec nevedela ze mam taky problem. Len ja som mala ísť na stimuláciu uz zač augusta len som zakrvácala v strede cyklu a potom som vkuse splnila. Myslela som ze to antikoncepcia urobi, lenze neurobila a dr.povedal ze treba urobiť hysteroskopiu a tam mi vybral dva polypy jeden mal 1,5cm a divne ze na utz to nebolo vidiet. Nevyjadril sa po zákroku ked prišiel za mnou ze by bol nejaky problem s otehotnením. Tak pevne verim ze nebude 🙂 .

marverka
4. okt 2014

@zuzu1108 aha, no to ja mam so sliznicou problem uz dlhsie...a vraj na to - na jej rast nic nieje

buba08
4. okt 2014

@marverka skús od 1DC do ovu piť alchemilku a 1,5 dc červeného vina, aspoň skús, možno pomôže

marverka
4. okt 2014

@buba08 dik, vyskusam, i ked s vinom to je pre mna utrpenie ale vyskusam aspon tento mesiac, pretoze teraz ked dostanem men. tak by som mala mat ket

cmudlo
4. okt 2014

@lenka54321happy Nie mala som len dve 8. V piatok odber a v pondelok ET. Viac ich nemám ☹.Sliznicu som mala 7,8...tak možno preto. ..

buba08
4. okt 2014

@marverka za pokus to stojí, ja som tiez mala s vínom problém, lebo nemám rada červene, ale už som mu prišla na chuť 😉, kúp si nejaké dobre kvalitne 🙂

marverka
4. okt 2014

@buba08 🙂 🙂 vyskusam.mne nechuti ani biele a ani ziadny alkohol.

diska
4. okt 2014

@zuzu1108 ahoj,ja neviem skus pisat svojmu Mudr.co povie, mne to spravil ci nahodou nepomoze.

@marverka neboli to tak velmi,je to ako pri ET ale chvilu je taky vacsi neprijemny tlak da sa to v pohode zvladnut

gagirl
4. okt 2014

ahojte kocky..chcela by som sa poradit..boli ste niektora na ket bez estrimaxu?lebo Stelcl mi pisal ze ked pojdem na ket staci prist na ultrazvuk na 12az 14 Dc..Pytala som sa ho ci netreba brat estrimax a pisal ze ak bude vyska sliznice dostatocne nie..tak som z toho dost prekvapena..ved ked pojdem na sono a nebude tak potom uz je neskoro zacat brat..nie?

diska
5. okt 2014

@gagirl ahoj aj somnou sa tak dohodol .

gagirl
5. okt 2014

@diska ahoj..ano?ktovie preco..doteraz stale davali estrimax pred ket nie?
.aku si mala vysoku sliznicu pri vkladoch?ja 8mm..neviem ci to bolo dost..Prekvapilo ma ked to pisal..tak neviem..Kedy sa chystate na ket?

.

diska
5. okt 2014

@gagirl u mna je problem,ze mavam vysoku aj 14mm 😝 Ale pokial viem tak idealna je od 8 do 12 mm.

cmudlo
5. okt 2014

@diska no ja som mala 10 mm ked sa to podarilo...teraz som mala 7,8 mm a nic...

diska
5. okt 2014

@cmudlo ved teda ja neviem to vie najlepsie lekar,viem len to co pvie mne a mne tak povedal 🙂

bergalm
5. okt 2014

@gagirl ahoj mne Stelcl tak isto povedal ze bez nicoho len v native presne ako Tebe a nezufaj mne sa podarilo otehotniet so 7mm sliznicou,comu som nemohla uverit 🙂

bergalm
5. okt 2014

@gagirl takze aj ja sa chystam na KET v tomto mesiaci ak vsetko bude o.k.

dafy
5. okt 2014

@bergalm moja držím palce nech vám to vyjde 😉 😵

bergalm
5. okt 2014

@dafy ahojky dakujem no verim,ze Marcel bude mat stastne rucicky aj teraz 😀

haimi
5. okt 2014

@gagirl ja idem v oktobri tiez na KET v native. Poctivo pijem alchemilku a 1dc cerveneho denne Ja som chcela skusit nativ a Marcel suhlasil, tak som zvedava ako to dopadne. No idem si hned urobit alchemilku 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre