Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lemoni86
3. nov 2014

@ingrid0105 rozkaz !!! 😀 😀

ingrid0105
3. nov 2014

@lemoni86 tak ved preto 🙂 🙂 🙂 starsich treba posluchat 😀

ludinka
3. nov 2014

@haimi nie pri mimomaternicovom vacsinou hcg nestupa tak rychlo ako pri normalnom tehu..........aj ked u mna to neplatilo ja som mala na 13 den od KET hcg 160, potom o tyzden uz 3000 a potom o dva dni 6000-vtedy som u isla pod noz.....ale ako hovorim ja som velmi spinila a neskor uz aj krvacala, takze sa nebojte baby urcite je vsetko ako ma byt 🙂 😵

lemoni86
3. nov 2014

@ludinka to mas jasne.. raz sa to proste musi podarit kazdej 🙂 🙂

lemoni86
3. nov 2014

@ludinka vlastne aj ciarky mi silneju tak normalne.. pri mimomaternicovom by to slo isto pomalsie... no ale ani to nie je asi zarucene ze sa jedna o to stale ... nie? niektorym babam to stupa pomalsie a donosia babo ... a vlastne tebe to stupalo celkom normalne dokonca a mala si to zle.. no.. tak utz ukaze pravdu.. nj

ludinka
3. nov 2014

@lemoni86 vsetko sa ukaze az na sone,teraz sa snaz nemysliet uz na zle scenare, zatial vsetko vyzera tak ako ma 😉 cakanie je strasne ale cele tehu clovek na nieco caka tak si zvykaj
😀
najskor sa caka na test, potom na krv, potom na sono, na srdiecko, ci rastie ako ma, na koniec prveho trimestra, potom na morfo sono, potom na triple testy, potom na prve pohyby......a stale nieco 😝

haimi
3. nov 2014

@ludinka dakujem, si zlata 😉 proste neriesim, stvrtok, alebo stredu idem na sono, cize mimomaternicove tehu bude vyriesene 🙂

lemoni86
3. nov 2014

@ludinka no jooo... uz citim to prave orechove cakanie 😀 😀 tak teda... pozitivne myslenie a secko bude fasa 😀 😀 .. musiiii 🙂

ludinka
3. nov 2014

@haimi no tak budem na teby mysliet, a to budes kolko od ET?

lemoni86
3. nov 2014

@haimi neriesime to a basta... bude to dobre a hotovo.. SOM POVEDALA !! 😀 😀

haimi
3. nov 2014

@lemoni86 ved ja si to stale hovorim 😅 , to ty stale testujes ako o dusu 😀

haimi
3. nov 2014

@ludinka stvrtok to bude uz 21 dni po KET 🙂

ludinka
3. nov 2014

@haimi nooo tak to uz bude vidno aspon dutinku, ja som bola az 26. den od ET a uz bolo aj srdiecko 🙂

lemoni86
3. nov 2014

@haimi neeeeee jaaaa? 😀 ... vies to ja sa tvarim ze som v pohode a vsetkych utesujem .. ale samu seba utesit .. no ved vies jak to no ... 😝 ale urcite som kludnejsia ako v dnoch 6-7 po et... teraz uz len testujem tak pre radost .. a som si kupila vela testov v akcii ta mozem 😀 😀 😀

nelly3
3. nov 2014

@mircalla
ja som po KET mala na 11 DC takého slabého ducha na teste a to mi vkladali HB1, az neskor to silnelo. takze pockaj s tym, chod radsej na krvicku. drzim moc palce 😉

qwertinka
3. nov 2014

ahojte dievcata, ako to tu citam sice len dnesny den tak je tu dost velka uspesnost 🙂 gratulujem vsetkym ktore si nasli dve ciarky na teste a drzim palce ostatnym ktore na tie dve este len cakaju. mam na vas zopar otazociek. boli sme uz na troch ivf-kach vo Ferticente a teraz sme rozmyslali o zmene centra. jedna moja znama z MK mi odporucila prave toto centrum ktore navstevujete vy. chcem sa teda opytat ako to funguje. na prvu konzultaciu sa mam objednat cez e-mail? mam tam napisat aj akeho lekara by som chcela? ktoreho by ste mi odporucili? za ako rychlo mi daju termin? to je ale otazok a to som este neskoncila 🙂 je mozne ze by som to stihla este do vianoc? mozno aj ten cely proces? stalo sa vam ze z jedneho cyklu ste nemali nic zamrazene? lebo mne sa stalo vo Ferticente ze 8 vajicok a len jedno na vklad ☹ ake podklady budu potrebne (myslim spermiogram, vysledky z laparky, hormonalny profil, chlamydie a pod.)? co znamenaju tie HB1? ako tusim ze by to mohla byt skratka pre hatching blastocysta ale co znamena ta 1,2? podla coho urcuju tu jednotku a dvoju? mam aj viac otazok ale nechcem vas tu tolko zatazovat 🙂

rebeka33
3. nov 2014

@crazybabenka doterazvzdy na vianoce zatvarali ako jediny sviatok v roku okolo 18-19teho.takbskus zavolat.

tinka9075
3. nov 2014

@lemoni86 neboj bude jedno bábetko to hcg netreba brať tak vážne kamarátka mala 2000 a má jedno ja som nejak aj počítala že budú dvojičky mala som dva pekné foliky a z mužom sme sa vtedy smiali že určite budú dvojičky ja som aj po dvojičkách túžila 🙂 🙂

skaredekacatko
3. nov 2014

Dnes som len 5 den po vklade ale uz mam chut sa testovat to som este nrmala ale ako sa poznam pockam do piatku ci pridu krami. 😀

ivka3901
3. nov 2014

@haimi
@monita81 baby dakujem no akurát mi dneska volala sestrička z r. imunologie,že sa uvolnil termín tak zajtra ideme na konzultáciu teším sa velmi nech sa to pohne tým správnym smerom 🙂

izzie27
3. nov 2014

@qwertinka ahoj, ja som sa objednavala telefonicky a nemusela som cakat na mail. Termin ti daju podla toho, akeho dr. si vyberies. My sme na 1.ukazali doterajsie vysetrenia, IVF v inom centre, operacie,dr. mi urobil sono a hned mi aj vypisal recept na lieky.
Teoreticky dalo by sa to stihnut ale vsetko zavisi, kedy ta objednaju na konzultaciu, na com sa dohodnete a kedy pride ms. Cisla znamenaju znamky podla nich akej su kvality.

vernazza
3. nov 2014

@haimi a na sono ides do RF? ja mam tiez termin vo stvrtok. tak si drzme palce. 😉

haimi
3. nov 2014

@skaredekacatko este netestuj, este je skoro. ja som sa hecla a testovala som az 2 dni po meskani 🙂

skaredekacatko
3. nov 2014

@haimi oplatilo sa vidis ja mam nachystanu ihlu idem pichat tupe ihly.

lemoni86
3. nov 2014

@skaredekacatko este vyckaj kym budu meskat...ta prava ti to pise co ? 😀😀

skaredekacatko
3. nov 2014

@lemoni86 veru ta prava. dnes mi bolo poobede tak divne ale to pripisujem medrolu utrosu a fraxiku vsak to dobra kombinacia

lemoni86
3. nov 2014

@skaredekacatko no tak mas fajny koktejl .. ja to iste okrem fraxika..asi to bude z toho, mozno aj zo stresu a mozno sa len priliz stresujes.. 😀 jak ja som sa... ved uvidis.. a este ta naduva?

skaredekacatko
3. nov 2014

@lemoni86 no este hej ale mna aj predtym mam na to probiotika kupene som dva mesiace pred vkladom brala a este beriem.

gagirl
3. nov 2014

Ahojte..tak uz mam embryjko u seba..po rozmrazeni bolo vraj pekne..takze verim ze za par dni si najdem dve ciarky..kocky co si mozem dat aby mi trocha este dorastla sliznice..mala 7 mm podla toho co doktorka pisala..nakoniec som zasa nemala stastie na stelcla..vraj je v parizi..vklad mi robila dr.Vitouskova..inak velmi mila doktorka.🙂

skaredekacatko
3. nov 2014

@lemoni86 no este hej ale mna aj predtym mam na to probiotika kupene som dva mesiace pred vkladom brala a este beriem. Dokonca som sa zriekla aj kavy zboznujem kapucino ale ani bezkofeinove som si nedala 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre