Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
21. nov 2014

@silvik1 😔 ...ach jaj... nerozumiem tomu ..take krasne embryjka.... aj u nas je to podobne...aj mne stale vkladaju take krasne embryjka ...ale... nic z toho... 😢 😢 😢 😢 ... a s vekom ma nestras..ja som tiez taka "mladica" ako ty...
MM nechce o adopcii ani pocut.... ja som si spociatku tiez nepripustala, ze adopcia...ale teraz som to uz navrhla mm cca 3x..ale absolutne to zamietol.... 😖 ☹ ...
Prevelmi ti drzim palce... ale v tvojom pripade urcite raz vyjde slniecko... a to sa tesim 😉

silvik1
21. nov 2014

@speranza1 mne to Marcel vravel, že ak bude zlá genetika embyrí, tak tipuje na mňa kvôli veku 😒 no môj muž je v tomto zlatíčko, ten ak sa nám nepodarí chce adoptovať a určite nie len jedno.
ďakujem Ti a tiež Ti držím palúchy 😉

silvia545
21. nov 2014

@kako23 dakujem 😉 tak som mu včera napísala,aj odpísal,už sa len dohodneme kedy tam prídeme na konzultáciu 🙂 preto chcem ísť k nemu,lebo sa venuje ženám vo vyššom veku a tiež mám problémy s vajíčkami ☹

tinkatinulka
21. nov 2014

@silvik1 je mi to luto, moc som im verila..

silvik1
21. nov 2014

@tinkatinulka ďakujem. aj ja som verila, že zmena centra urobí zázrak, ale zatiaľ nie. asi si ešte musím počkať.

benny11
21. nov 2014

@silvik1 je mi to veľmi ľúto, ale nevzdávaj sa, máme rovnaký vek, aj mňa strašili vekom, že kvalita vajíčok bude na nič, vraj budeme musieť ísť do darcovských, ale podarilo sa, ja som verila, že sa podarí, síce ešte neviem, či nám srdiečko bije, ale verím, že bude, s mojimi diagnózami ma odpisovali, ale ja som bojovala, naše 2 IVF vyšlo a ja sa hrozne teším, aj keď ešte nemáme vyhraté.......

benny11
21. nov 2014

@lemoni86 musím veriť, že áno 😀

misenaf
21. nov 2014

@silvik1 och moja je mi to luto ☹(((( velmi som verila že RF robi zazraky ale bohužial nie ☹
a nerozmyšlala si ešte doplniť nejake vyšetrenia vy tušim čakate na vysledky z imuno totižto niekedy je málo brať Medrol počas stimulky treba par tyždnov predtym ak je tam niečo pozitivne.

silvik1
21. nov 2014

@misenaf imuno ešte nemám. možno v novom roku. kolega mi má dať kontakt na dobrého akupunkturistu/homeopata, tak skúsim teraz chvíľku túto cestu.

misenaf
21. nov 2014

@silvik1 ja si myslím že ta imuno niečo odhali. Podla mna nieje možne aby vkladali pekne blasto a neujme sa len tak pre nič za nič. Aj štitnu žlazu maš spravenu, hematologiu? Ja tot všetko chcem dať dokopy a potom dalšie ivf.

silvik1
21. nov 2014

@misenaf štítna OK, hemato ukázala mutácie - stačí brať kyselinu listovú, genetika v poriadku a genetiku spermií tiež. chýba len imuno a genetika embyrí. potom to bude kompletné.
kam sa chodí na to imuno ? musím mať výmenný lístok ?

misenaf
21. nov 2014

@silvik1 Vraj sa chodi do Nitry Dzurilla centrum a možno aj v blave je niečo. Ono babam v RF davaju preventivne Medrol ked už sa viac krat nepodarilo ale každa možeme potrebovať ine davkovanie alebo nejaky čas pred ivf aby telo zareagovalo. Lebo potom je zbytočne riešiť darcovstvo a podobne ked taketo dostupne vyšetrenia chybaju

silvik1
21. nov 2014

@misenaf medrol som brala dve denne, začala som asi 2 týždne pred stimulkou. po ET už len jednu denne.
písala som Marcelovi, že čo teraz, či už vysadiť lieky, ale prísť na krv.

haimi
21. nov 2014

@ingrid0105 tak to budem na teba mysliet 😉 urcite nas zase o pol7 zobudia, tak budem kukat do plafona a vysielat pozitivnu energiu, nech vydolujuco najviac zrelych vajok. Aj ti menil v case davku, ci si pichala stale 300j

bergalm
21. nov 2014

cau baby pomooooc.. 😔 😔 😔 Vcera vecer som si nasla na toal.papieri spinenie ruzovkaste moc cisty len na papieri a dnes rano na paieri troska hnede a moc opat cisty 😔 😔 😔 Vcera som si davala Utros vecer po sprche a poskriabala som sa tam dolu moze to byt z toho???alebo???celu noc som nemohla spat....ach jaj

dorotka66
21. nov 2014

@bergalm neboj, podľa mňa to máš z toho poškriabania. už je to Ok? ak áno, podľa mňa úplne v pohode! 😉

bergalm
21. nov 2014

@dorotka66 neviem teraz sa mi nechce ist na WC zatial ziadny vytok na intimke uvidim ked pojdem na toaletu,ale som v strachu mm mi kazal len lezat dnes a nic nerobit aj zaludok mam stiahnuty mam strach,aby sa nieco nestalo ,ja krava nechala som si nechty a takto som dopadla uz su ostrihane.....

dalida
21. nov 2014

@bergalm ahoj, moja. Tiez si myslim, ze to bude z toho, ze si sa skrabla 😀 Neboj, bude to dobre... Zial, mam bohate skusenosti so spinenim, krvacanim... ak tam nie su krvne zrazeninky, je to len sem - tam tak je to OK 😉 Drzim palce.

bergalm
21. nov 2014

@dalida
@dorotka66 joj baby dakujem Vam,no uvidime mam strach.........snad to bude fajn

dorotka66
21. nov 2014

@bergalm bože tie nechty sú fakt psycho 😉 presne som to tu včera niekde čítala, že baba sa pošriabala a krvácala lebo mala "pazdúriky" fajn, že si ich zrušila. ak ťa to ukľudní, nájdem ti tu diskusiu. ja som v práci (bez nej by som myslela na blbosti) niekedy to pomáha, lebo sa nesleduješ. ale je celkom možné, že ma lekár vypíše na rizikové (vysoký tlak) a budem si hrýzť "pazdúriky" 😀

dalida
21. nov 2014

@bergalm urcite bude fajn 😉

silvik1
21. nov 2014

dievčence neviete ako rýchlo odpisuje Marcel na maily. ak som mu písala dneska ráno, dostanem dnes aj odpovedˇ ?

balance
21. nov 2014

Ahojte babule, tak prislo aj na mna 🙂 Dnes 1DC a od zajtra uz stimulujem. Mam sa objednat na utz, len som si zabudla opisat cislo z toho mojho protokolu. Prosim Vas, napisete mi ho?. A este jedna otazka, oznamovali ste to aj doktorovi,ktory Vas ma "na starosti" ze ste zacali?Moc dakujem.

falin
21. nov 2014

@balance - drzim palceky na uspesnu stimulku 🙂
Tel. cislo najdes na stranke RF (cislo na recepciu), tam ta objednaju. Ja som mailom davala svojmu dr. vediet ze zacinam stimulovat 😉

bergalm
21. nov 2014

@dorotka66 no ved to aj mm mi vynadal za tie nechtiky...Vies ked som rodila nasu malu 😔 bola som v nemocke 3tyz.a zabudla som na noznicky tak som mu zaryla nechty do ruk,ze bol uplne hotovy z toho asi viac ako z toho smutneho porodu 😔 😔 😔 A inak velky pozor na ten tlak ,neviem ci sa da kupit take tie pap.pasiky na kontrolu mocu ak ano kup si ich ja si to kupim,ak bude vsetko o.k.a tym si budem kontrolovat bielkovinu v moci kvoli PREEKLAMPSII

bergalm
21. nov 2014

@dorotka66 uz nenecham nic len tak zakernost tejto choroby je v tom,ze vypukne hocikedy napr.na poradni vsetko o.k.a za 2dni sup bielkovina v moci,vysoky lak,opuchnutie a je to tu.......Ja som mala tazky stupen,takze nic nenechat na nahodu...aj ked uvidis ze puchnes okamzite k lekarovi a nenechat sa odbit..Aspon takto to budem riesit ak by nahodou.....snad nie.....

balance
21. nov 2014

@falin dakujem pekne ma napadlo to cislo, len som myslela, ze na tento utz je iny kontakt.
Dakujem za palceky 🙂 co sa ma stat, sa stane...

gerdusha
21. nov 2014

@bergalm

Chcem sa ta spytat na tu preeklampsiu. Podla vsetkeho mozem byt kandidatkou...ked to pride, ako sa to da liecit? Preco to u teba tak zle dopadlo? Nenasadili liecbu? Bolo neskoro? Ako dlho si s tym bojovala? Prepac, zr asi trochu bolestiva tema, ale ked si to tu nadhodola, reku skusim. Dost ma to mata...

cocus7
21. nov 2014

ahojte baby, chcela by som sa vas len spytat, ktoreho lekara by ste mi odporucili v reprofite? chcela by som tam prejst z IS Care BA. Minuly stvrtok som absolvovala druhy ET a uz teraz citim, ze sa to nepodarilo, dost ma boli brucho aj prsia, presne ako pred mrchou ☹ v mrazaku nemame ziadne embryjko, na 6ty den sa vsetky prestali dalej delit ☹ uz neverim tamojsim lekarom ani embryologom 😒

skaredekacatko
21. nov 2014

@cocus7 nezufaj nehadz nic do zita vela bab tu mali bolesti ako pred mrchou a boli tehotne . Ja chodim k otevrelovi ale baby tu pochvaluju machaca stelca. 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre