Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

freyahope
7. jan 2015

@dolce251 pregnyl sa pichá pred odberom, je na vyvolanie ovulácie, ale to ti všetko povedia, neboj 🙂 Pichá sa dva dni pred odberom večer podľa toho na kedy máš naplánovaný odber, medzi pregnylom a odberom je 36 hodín. A na vklad sa ide buď 3. alebo 5. deň po odbere, zase všetko závisí od toho koľko je vajíčok, ako sa vyvíjajú embryá...

dolce251
7. jan 2015

@freyahope dakujem velmi pekne. A picha mi to kto? ci to si musim sama pichnut?

freyahope
7. jan 2015

@dolce251 ak si vieš pichnúť sama, môžeš pokojne sama do brucha. Ak nie, baby zvykli chodiť na pohotovosť alebo ak máš nejakú známu sestričku nech ti pichne, môže sa aj do svalu.

dolce251
7. jan 2015

@freyahope joj dakujem, este jedna vec....11-12DC musim ist na UZ kontrolu (folikuly a sliznica), vraj mozem ist k svojmu ale otevrel mi pise, ze lepsie by bolo ist k nim..... no neviem, nemam velmi chut ist kvoli tomu do Brna, radsej by som behla k svojmu gynekologovi.....ako ste to vy tu riesili? naco je lepsie ist k nim? (ideme podstupit nativ ivf)

diska
7. jan 2015

@dolce251 lepsie je ist k nim preto,lebo vedia lepsie posudit kedy je dobre spravit punkciu,gynekolog co sa nevenuje IVF nema tolko skusenosti a moze folikul zle odmerat a nemusi sa dobre naplanovat stimulka,ja som radsej chodila do RF.

freyahope
7. jan 2015

@dolce251 ja som tiež mala najskôr natívy a chodila som potom radšej k nim, môj gynekológ folikuly meral asi o 2 mm väčšie ako v skutočnosti boli

dolce251
7. jan 2015

@diska aha dakujem velmi pekne, zacinam mat z toho vsetkeho akesi obavy a stresy, najprv som tam isla s nadsenim, ze konecne nieco poriesime a teraz sa zacinam akosi vsetkeho bat, neviem, asi mam nejake oneskorene reflexy, ze mi to az teraz vsetko doslo. Este jedna vec, ten 11-12DC mi zrejme padne na sobotu/nedelu, budem moct ist aj cez vikend, ci to sa potom necha radsej na pondelok?

freyahope
7. jan 2015

@dolce251 do RF sa môžeš objednať aj na víkend, pondelok by už mohlo byť neskoro

haimi
7. jan 2015

@speranza1
@diska
@bergalm
@zabka1124
Diky kocky za info a nazor. U nas sex od kedy viem ze som tehu je na bode mrazu. Dnes som bola na poradni a zase som sa nic konkretne nedozvedela, ale nedostala som na druhy trimester ani zakaz. Po tom jednorazovom krvacani na zaciatku 8tt bol uz klud, tak to mozno vyskusame 😀

freyahope
7. jan 2015

@dolce251 a obavy odlož bokom, natív je síce náročný na psychiku ale fyzicky úplná pohodička, ak sa vám to podarí, bude to úplne super 🙂

dolce251
7. jan 2015

@freyahope aha, dakujem velmi pekne za rady a skusenosti, zacinam panikarit ...... neviem ako to cele zvladnem, vobec neviem co v robote, ci dovolenky alebo paragrafy.... lepsi by bol asi paragraf, len to o mne nikto nevie, ked tu budem odovzdavat peciatky z centra, je mi z toho akosi zle....viem ze dietatko je prvorade, ale aj prachy a robotu potrebujem. Ked sa smiem spytat, kolkokrat si bola na nativ?

freyahope
7. jan 2015

@dolce251 ja som tiež panikárila hlavne kvôli voľnu v práci, ale to sa nejak utrasie. My sme natív skúšali 5x, 2x som mala prázdny folikul, 1x praskol ešte pred odberom a 2x sa podarilo odobrať vajíčko aj embryo sa vyvíjalo, na 5. deň som mala vklad, ale neuchytilo sa. Potom sme prešli na soft, lebo som chcela zvýšiť pravdepodobnosť, tiež 2 vklady neúspešné, ale máme ešte 2 zamrazené embryá.

freyahope
7. jan 2015

@dolce251 ale rozhodne ťa nechcem vydesiť, len sa treba pripraviť psychicky na všetko možné. My sme nakoniec zistili, že musíme poriešiť ešte ďalšie veci, aby sa to podarilo, vám to môže vyjsť na prvý šup 🙂

dolce251
7. jan 2015

@freyahope vies co ja som pripravena na vsetko, ja ani velmi nepredpokladam, ze by to vyslo na prvy sup, to by som sa asi musela narodit pod stastnou hviezdou, co nie je moj pripad. Preto sa tu pripravujem, ze ako to poriesit v praci, lebo viem, ze to moze byt zalezitost, ktoru budem riesit este par mesiacov. Ale dakujem velmi pekne, vobec si ma nevydesila.

ingrid0105
7. jan 2015

@speranza1 @kako23 ahoj takze mam za sebou tvz. test plodnosti. je pravda je to neskutocne mily a trpezlivy lekar 🙂 po dvoch stimulkach mi opat narastol myom ale nie je pricinou uhniezdenia, len tam proste oxiduje, svina jedna. Dnes som bola 11DC a uz som mala dominantný folikul 18mm, takze to su moje kratke cykly 😒 sliznica 7mm a co je najdolezitejsie mam veeellllaaaa vajok este v rezerve "som si nastrádala" 🙂 okrem dominantného tam boli vidiet aj mensie na kazdej strane 4-5. Takze povedal 1. mam 39 takze to ze mam vajka este neznamena ze su kvalitne, ale urcite mi dava zelenu na SOFT v Brne. Tak babenky drzte palce, 26teho idem k Marcelovi a mozno to cele rozbehneme, je fajn vediet ze este som schopna "slepica" 😀

speranza1
7. jan 2015

@ingrid0105 no konecne si tu.... Uz som sa ta nevedela dockat.... Takze supeeer spraaaaavy paraaaaada....som taka rada.... Ja mam 3 myomy a dufam ze neublizia mijmu tehot. 😉

ingrid0105
7. jan 2015

@speranza1 aj ja som mala stiahnutu prdel a aj vsetko ostatne, ze co bude, ale dopadlo to dobre. Dal mi správu tú prepošlem Marcelovi a budem uz len cakat na pozitivny koniec 😵 😵 😵

ingrid0105
7. jan 2015

@speranza1 ten myom narastol na rovnakom mieste kde bol predtým a pomohli k tomu pravdepodobne moje konske davky pri stimulkách. nevidí iný dôvod neotehotnenia, takže skúšať a skúšať 🙂

ingrid0105
7. jan 2015

Baby a co obnasa taky soft a co to cca "koštuje"? ešte musím stihnuťniekde vylúpiť banku asi 😒

ingrid0105
7. jan 2015

@dorotka66 no ako si dopadla? a nebola si objednana na druhu?

kako23
7. jan 2015

@ingrid0105 super, tesim sa s Tebou 🙂 tak vidis nic zle Ti nepovedal, takze hor sa do boja.neboj ten soft nie je financne az tak narocny, nas to vyslo len okolo 750 EUR. Najcastejsie davaju clostil a plus pripadne par injekcii napr. Merional. A potom pripadne Orgalutran a Pregnyl. Drzim palce 🙂

crazybabenka
7. jan 2015

@ingrid0105 nad stal 1000 plus lieky a mrazenie

freyahope
7. jan 2015

@ingrid0105 nás vyšiel cca 950 eur aj s liekmi - Merional, Orgalutran a Pregnyl, dávali sme ICSI (3 vajíčka) aj PICSI

speranza1
7. jan 2015

@ingrid0105 ja som si na kazdy soft odlozila bokom 1000€....

buba08
7. jan 2015

@ingrid0105 nas stal 1 200, ale ja som mala puregon

santeema
7. jan 2015

@ingrid0105 no super🙂...ja som zdaleka nemala take vysledky a tehotna som, takze vam sa to urcite podari🙂, mate ovela vacsie sance🙂

haimi
7. jan 2015

@ingrid0105 som ti hovorila, ze to dobre dopadne 😉 vsetky vysledky si mala dobre. Podla mna to pyta len cas, trprzlivost nevzdat to po prvom neuspechu a babo bude 🙂

ingrid0105
7. jan 2015

diky babenky, tak cca 1000 lieky mam, tak snad to uz bude poslednýkrát.Je mi zle ked pomyslim na to ze za cenu dvoch ivf-iek som mojla mat cca 4-5 softov. cert aby to vzal 😉

ingrid0105
7. jan 2015

@santeema dakujem, no poviem Marcelovi ze uz "oplodnil" snad vsetky baby, viem su tu vynimky 😉 , tak ja ho budem uhanat kym bocian nezahniezdi aj u nas 🙂 😀 😀

ingrid0105
7. jan 2015

@haimi ja viem, a ja som taka netrpezliva "fajta" , ale cele toto okolo babenka ma asi nauci pokore a trpezlivosti 🙂 vsetko zle je na nieco dobre, len keby to neslo tak do penazi 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre