Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ingrid0105
13. jan 2015

@haimi @speranza1 tak dnes ma prijali do novej prace, sa tesim velmi 🙂 pridem na ine myslienky pojdem na konzultaciu a uvidim co bude dalej. Chcem vediet tvoj nazor, je blbost podstupit ked tak stimulku, ale nepodstupit cerstvy ET? Mne vzdy pride ms strasne skoro a z tohoto co tu citam ma pocit ze KET je uspesnejsi, a v mojom pripade by tiez bolo mozno lepsie nechat telo odpocinut po odbere a potom v prirodzenom cykle urobit KET. Aj doc.Tomas vravel ze ovulku mam cca 12ty den, hm?

evadek
13. jan 2015

@lemoni86 Ďakujem🙂

evadek
13. jan 2015

@bambulka2015 jeeeeej-.....ale ty si tehu..to je super🙂..kedy sa rozhoduje o isci a pisci?...
my tiez nemame najlepsi...
Picham merional-12 ks...2 ampulky denne

bambulka2015
13. jan 2015

@evadek ano som, v 13tt. Dnes idem prave ku gyn. Tak som zvedava, co nove sa dozviem a uvidim. Dufam, ze vsetko je ok. Sice nepanikarim, ale vzdy mam taky blby pocit, cakas od jedneho terminu do druheho, normalne zijes ale nevies vobec, co sa v brusku deje. To ma najviac sve, ze clovek nema nic pod kontrolou.

No Picsi je len dodatok ICSI, dam vyberu tie najvyzretejsie spermie. Ale v akych pripadoch sa to robi, to ti neviem povedat. Asi az ked su tie spermie veeeelmi zle. Tak yvberu z tych zly tie najlepsie a z tych najlepsich tie najsamlepsie. neviem, musis sa opytat v centre a tiez nie vsade to robia. My sme mali normalne Icsi a mame est 4 nanuky.

freyahope
13. jan 2015

@evadek My sme na ICSI boli dohodnutí s doktorom ešte pred stimulkou a v deň odberu dostaneš dotazník a tam môžeš zaškrtnúť, že chceš aj PICSI. Ak by ste PICSI nezaškrtli a spermiogram bude fakt zlý, spravia PICSI automaticky.

falin
13. jan 2015

@speranza1 - clovek to niekedy neodhadne.... Ale ako pises, teraz bude 9 m oddych a potom sa pri dvojkách naobracas dost.

freyahope
13. jan 2015

@evadek ale určite sa aj v deň odberu môžete na ICSI dohodnúť, pri softe nebýva nejaký veľký počet vajíčok, tak si myslím, že automaticky navrhujú ICSI

evadek
13. jan 2015

@bambulka2015 opytam pri sone...ak budu vajka 🙂

evadek
13. jan 2015

@freyahope Ďakujem🙂

balance
13. jan 2015

@evadek ja som mala soft a hned nam navrhol ICSI aj ked sme mali spg. ok.

evadek
13. jan 2015

@balance a Stelcl?

balance
13. jan 2015

@evadek nie koudelka

balance
13. jan 2015

@evadek ja som stimulovala clostilom na 5 dni a merionalom 7 inj.. Ziskali 3 oocyty aj ked folikov som mala cez 10, ale ci boli prazdne alebo praskli mi zial nikto nepovedal aj ked som sa pytala. Koudelka mi len povedal, ze ved nam na zaciatku hovoril, ze zo softu ziskame max 5. Tak som sa bala co a ako, ci boli zrele, ci sa oplodnia a preziju. A nakoniec sa z nich stali 3 krasne HB. Po vklade sme dostali do ruk vysledky z spg a boli sme uplne zhrozeni. vysla nam zla morfologia a tu na sk mal vsetko tip top, tak som banovala, ze sme nedali picsi. Ale tak dopadlo to ok, momentalne som v 8 tyzdni a dnes mam ist na potvrdenie srdiecka. 🙂 Drzim palce!

speranza1
13. jan 2015

@ingrid0105 gratulujem k novej praci 😵 😵 😵 a k tej otazocke ti neviem relevantne poradit... Mne vysiel et... Pri ket sa mi zda ze som nemala nikdy ani //... Pri et stale... Len to stale rychlo skoncilo

speranza1
13. jan 2015

@balance blahozelaaaam daj vediet ako si dnes dopadla.... 😵 😵 😵

ingrid0105
13. jan 2015

@speranza1 no ja som mala 2x ET a mrcha na 7 den a ptm na 5 den. vsak sa spytam Marcela ked pojdem teraz, ty si aspon mala duchov ako pises ja nic 😒

ingrid0105
13. jan 2015

@balance a mozem sa spytat predtym si mala aku stimulku? ja 2x kratky protokol a chystam sa na soft. A drzim palce na srdiecko 🙂

balance
13. jan 2015

@ingrid0105 Mne to je aj blbe pisat, lebo viem, ze niektore zeny uz mate za sebou viac pokusov a obdivujem vas za to. Toto bolo moje prve ivf. Ja som nemala problem otehotniet, len nikdy neskoncilo tam, kde malo, mala 3xmimomaternicove a prisla o vajickovody, iny problem u nas nebol. Koudelka povedal, ze to bude tutovka a vlastne kazdy mi to hovoril, ale bala som verit, ze to naozaj vyjde a zatial to vyslo.

balance
13. jan 2015

@ingrid0105 a uz aj vies, ake budes mat lieky?

ingrid0105
13. jan 2015

@balance nemusi ti to byt blbe, hlavne ze sa ti zadarilo 🙂 ja som pri IVF mala tiez 8 folikov a 3 oocyty mi zostali a nakoniec jedno vajko a nic z toho a tiez mi nikto nevedel povedat preco ich bolo tak malo

ingrid0105
13. jan 2015

@balance nie este neviem, 26.1. idem k Marcelovi a uvidim co mi odporuci. Poslala som mu vsetky vysledky a zatial sa neozval za este treba nieco dorobit

haimi
13. jan 2015

@ingrid0105 super, gratulujem 🙂 . Nemala si ten pohovor len dnes, alebo vcera? Budes mat lepsiu pracu, alebo si len potrebovala zmenu? Tazko povedat, ci je lepsi et, alebo ket. Uspesnost je plus minus rovnaka. Asi je to individualne. Ja som intuitivne mala pocit, ze ket bude pre mna lepsi. Naschval som si nechala 3 mesacnu prestavku, aby sa mi precistilo telo a isla som v prirodzenom cykle s ovulkou. Skus sa o tom porozpravat s Marcelom, co si o tom mysli.

haimi
13. jan 2015

@balance super, gratulujem 😉

ingrid0105
13. jan 2015

@haimi ano dnes a hned mi povedali ano 🙂 Potrebujem zmenu. Ja zas kvoli tej ovulke tiez si myslim ze to necham na KET. Mojmu telu ziadne hormony nerozkazu aby som mal dlhsi cyklus. Urcite mu to chcem povedat, len nech je co mrazit, no budem skusat az kym sa nepodari 🙂

santeema
13. jan 2015

@speranza1 🙂...stale vam budem drzat palce a urcite tu dajte vediet, ked sa krpci narodia🙂...

balance
13. jan 2015

@ingrid0105 Ja som asi zle zareagovala na ten closil, po vajecniku sa mi porobili cysty, ktore ma boleli teraz na zaciatku tehotenstva. Mala som bolesti ako pri mimomaternicovom, tak som sa bala, ci sa neuhniezdilo niekde v rohu maternice alebo v jazve, nastastie je na spravnom mieste a bolesti som mala zo zvacseneho vajecnika a z tych cyst. A asi aj kvoli clostilu som mala prazdne foliky... inak to ma tak rozcarovalo, ked mi ani jeden nechcel povedat, co bolo vo veci. Ale tak som rada ako to je, neviem si predstavit, keby mame viac mrazakov, uz teraz tych dvoch mi je luto a neviem co v buducnosti s nimi. My sme toto vsetko podstupovali kvoli jednemu dietatu a nakoniec mame sancu na este dalsie dve. Neviem si v dnesnej dobe predstavit mat 4 deti a zasa je mi luto tych dvoch zlikvidovat a darovat ich nechceme ☹ Tak ked sa neozyva, tak mu to asi staci. Snad ti nastavi dobre stimulku a vyjde to 😉

santeema
13. jan 2015

@speranza1 veru si len polez🙂...co by som ja teraz za o dala pri jeden a pol rocnom krpcovi lezat cely den🙂...ved vies preco lezis a ono to ubehne, hlavne ze to bude v poriadku. ved su aj horsie veci na svete, ktore sa zmenit nedaju ,ako lezat pri babatku🙂

evadek
13. jan 2015

@balance a kolkaty den si bola na kontrolnom sone?..aky dlhy mas cyklus?..gratulujem🙂

ingrid0105
13. jan 2015

@balance klasicku stimulku uz nechcem, hlavne ak vysledny efekt moze byt ako pri obycajnom softe. uvidite casom ci sa citite na dalsie babetko, vsak ono si pocka 🙂 Snad sa mi podari alebo aspon najde dovod preco sa nedari a popracujeme na nom 🙂 kedy ides na ultrazvuk?

balance
13. jan 2015

@evadek na sono som bola 8DC, mala som len jedno sono a na 13DC som mala naplanovany odber a 18DC som mala vklad. Cykly mavam 30dnove.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre