Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

silvia545
25. jan 2015

@xlolax80 mne zase ľavý vôbec nič 😒 tam sa mi spravila cysta po clostile 😒

haimi
25. jan 2015

@dolce251 plati sa za vsetko az po vklade

haimi
25. jan 2015

@ingrid0105 opu som mala, ale tam som po 0 vajok aj skoncili. Vysali mi aspon tie cysty. Taku mega davku aku si mala ti urcite neda

dolce251
25. jan 2015

@haimi dakujem, som sa aj chcela pytat, ci sa plati postupne za UZ, odber, vklad 🙂 tak uz mam aj odpoved. A kolko vas pls vysiel v Brne nativ?

haimi
25. jan 2015

@dolce251 ja som nemala nativ, ale platila som soft. Ale cena je ta ista. Ides teda uplne bez liekov? Budes mat aj icsi, alebo aj picsi? Idete do brna prvykrat?

dolce251
25. jan 2015

ano, ideme prvykrat, nativ, uplne bez liekov, len icsi.A kolko si pls platila?

dolce251
25. jan 2015

@haimi ano, ideme prvykrat, nativ, uplne bez liekov, len icsi.A kolko si pls platila?

haimi
25. jan 2015

@dolce251 ivf stoji 15000,-, kedze idete prvykrat tak musite zaplatit 4000 za krv na pohlavne choroby. Je to povinne a bude ti to platit tusim na 2 roky. Cize pokial by vam to na prvykrat nevyslo, nabuduce to uz neplatis. Potom pocitaj icsi 1000 na vajko. Cize keby si mala v native povedze 2, tak by si mala dalsie 2000, co je spolu cca 21000,- co je asi 770 eur. Budes potrebovat este nejaky progesteron. Ja som mala crinone. Kupovala som ho v brne, lebo tam je o 50% lacnejsi. Balenie na 15dni vychadza cca 22eur. Pokial sa vam zadari, budes ho potrebovat do konca 12tt, cize to je este cca 150eur.

diska
25. jan 2015

Baby dakujem za reakcie a nazor,tak ja sa budem tesit,ze to tuka nas poklad 🙂

diska
25. jan 2015

@ingrid0105 ahoj,mne sa stavalo presne to co aj tebe k pravemu vajecniku sa mi nevedeli dostat a aj pri utzv mali problem pozriet ako to tam je,v GF mi tak pri snahe odsat vajicka prepichli vajecnik,bolo to hrozne,potom v Iscare mi tam nechali vsetky vajicka,ze sa nedalo a v RF sa Mudr.Vitosukovej podarilo odobrat aj z tej pravej strany vsetko,ked sa potrapia niekedy to ide ale musia neako zenu polohovat pritom ale zaz za kazdu cenu nie ,lebo radsej nechat vajka ako prepichnut vajecnik. 😝

gennara
25. jan 2015

@dolce251 Ahoj, ja som bola uplne prvykrat na nativ v Brne v novembri a neplatili sme ani za tu krv. Vajicko sa bohuzial nepodarilo oplodnit, tak nam vyuctovali len 140 eur (OPU + ICSI). Nevydareny pokus nativ stoji v Brne stvrtinu toho, co na Slovensku.

haimi
25. jan 2015

@gennara
@dolce251

Mne tu krv nenauctovali, ked som sa nedostala po vklad, ale ked som sa na druhykrat dostala, tak som to uz na fakture mala. Napisala som jej final cenu, keby sa dostala po vklad 😉

kika8259
26. jan 2015

@mirkakn1 ahoj ja k nemu chodim ( prave sa k nemu o tyzden chystam) , je oki , robil mi vklad, otehotnela som hned na prvy sup .

gennara
26. jan 2015

@haimi Aha, to som nevedela, ja som myslela, ze ci nahodou sa to nejako nemeni. Prave cakam na OPU a dufam, ze tentokrat ten vklad bude. Peniaze nevadia, len nech nam pomozu k babatku 🙂

chilli21
26. jan 2015

Ahojte kocky, zvazujem toto centrum tak by som sa chcela spytat par veci ako to tam funguje. Chodieva tam asi vela ludi, tak ako to je organizacne zvladnute, myslim ci sa stretavete v cakarnach vela ludi, ci beru na cas kedy ste objednani, alebo su tam nejake zdrzania. Dalej ci si viete vybrat konkretneho lekara a koho by ste odprucali. Vdaka za vsetky reakcie.

bergalm
26. jan 2015

@silvia545 ahoj Stelcl ma spravne rucicky teda aspon u mna,tak nech ich ma aj u Teba a vsetkych 😉 drzim Ti moc palec

bergalm
26. jan 2015

@dolce251 my sme neplatili nic

bergalm
26. jan 2015

@diska ahoj tak Marcel mi napisal ohladom tej kombinacie Clexane+Anopyrin a citujem kombinaci je potreba indikovat uvazene muze byt nebezpecna,nicmene ve Vasem pripade s tim souhlasim,je potreba udelat maximum ,aby so to uz neopakovalo 😉 tak hned som kludnejsia 😉

tinka9075
26. jan 2015

@bergalm ja som brala do 16tt anopyrín+fraxiparín potom už len fraxík do pôrodu 🙂 🙂

bergalm
26. jan 2015

@tinka9075 no ja som zacala s Anopyrinom od min.tyzdna a Clexane beriem od pozit.testu a budem brat do konca tehu kedze mna Preeklampsia postihla v 25tt tak preto

diska
26. jan 2015

@bergalm ahoj,tak super aj mne Marcel dal tuto kombinaciu a moja hemato sa toho velmi bala,ale nakoniec suhlasila,ja som to brala tak uz par dni pred transverom ale viem tiez tak,ze to budem brat do konca tehu taku kombinaciu.

@tinka9075 ty si teda anopyrin vysadila v 16tt? ja ze si ho brala do konca tehu 😕

tinka9075
26. jan 2015

@bergalm ja som fraxík +anoppyrín brala od začiatku tehu a fraxík ešte 4 mesiace po pôrode keď po sekcii nastali problémy a musel ma znovu primár operovať,,,ja som mala tú hnusobu Preeklampsiu 2x počas tehu vždy som bola v nemocnici podarilo sa nám ju vždy prekonať ja som mala celé tuhu tlak vysoký vždy som chodila na poradnu zo strachom či znovu v nemocnici nezostanem 😖 😖

tinka9075
26. jan 2015

@diska áno v 16tt som anopyrín vysadila a pichala len Fraxík 🙂 🙂

silvia545
26. jan 2015

@bergalm ahoj ,,verím,že to boli tie správne ručičky 😉 tak a teraz už len čakať ako bude 🙂

dalida
26. jan 2015

@tinka9075 prosim ta, mala si odporucanie od hematologa pichat fraxik a brat anopyrin?

tinka9075
26. jan 2015

@dalida najprv mi to napísal Štelcl že to mám takto brať a po návšteve u hematologa len potvrdil že takto brať do 16tt potom anopyrín vysadiť 🙂 🙂

diska
26. jan 2015

@tinka9075 ak sa mozem opytat aky si mavala tlak? ja som uz koli tomu lezala v nemocke a nasadili mi dopegyt,ty si nieco brala?

tinka9075
26. jan 2015

@diska áno aj ja som brala dopegyt ja som mávala bežne 145/110,,,

dalida
26. jan 2015

@tinka9075 preto sa pytam, lebo budem konzultovat opätovne vysetrenie z repro - imuno s Koudelkom... Vychadza to tak, ze u mna je vsetko OK, akurat mi zistili alergiu na pel a mam znizene NK bunky ☹ Cakam este za dalsimi vysledkami a snad by trebalo kontaktovat opät aj hematologa... Ja som uz zufala, z tolkeho chodenia po lekaroch 😔

diska
26. jan 2015

@tinka9075 mna ked zobrali do nemocky tak 155/115 😝 ale teraz po dopegyte sa drzim do 120/80,mam ho 3x denne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre