Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
11. mar 2015

@diska neboj, keby to bolo nieco vazne, tak by ta snad poslal do nemocnice. Tych dolezitych parametrov je viac. Dufam, ze si na pn, tak nebehaj, neupratuj a hlavne vela lez a oddychuj aj ked mas subjektivne pocit, ze sa citis dobre. Tiez by som to robila, keby som nebola sprosta. Mozno by som tu nebola.

haimi
11. mar 2015

@speranza1 dakujem, v noci som spala ako zabita. Tu noc pred tym som nespala, takze to na mna dolahlo. Ja sa citim dobre, len dufam, ze to je dobre znamenie.

speranza1
11. mar 2015

@haimi tesim sa prevelmi... A davaju ti aj diazepam? Myslim na noc....ja dnes okolo jednej skocim k lekarke, lebo sa mi vobec nepaci to tvrdnutie bruska 😒 ....aspon nech sa na mna kukne, co sa deje...vidim, ze dnes ti nabehol 24tt...kiezby si vydrzala este 10tt...to uz nie je vela... Ja ked si pomyslim, ze ja este raz tolko, tak sa mi chce plakat....nechapem, ze niekto ma take krasne tehulkovanie a my si musime pretrpiet a prejst snad kazdou neprijemnostou 😢 .....ale VYDRZIME TO!!!!!!!!!...musime

diska
11. mar 2015

@haimi
@speranza1 ahojte baby,u mna je to tak pred tyzdnom som bola u mojej gyn ,ta ze vsetko v poriadku,vcera vecer u doktora co ho chcem za porodnika,potrebujem takeho co o mne vie lebo ja mam vela Dg.a keby ma mal rodit taky co ma vidi prvi krat tak ho rovno len hodi o zem ,pokial len vsetko o mne precita v spravach.
On ma vcera kontroloval a povedal,ze je ten krcok presiaknuty aj to napisal do spravy ale dalej pisal,ze neskrateny,uzavrety.Jasne,ze som googlila a nasla som,ze pre porodom je presiaknuty.
Dalsi problem je ,ze ja mam tam dole bakterie a nevedia mi ich znicit,zabera nane macmiror a na ten mam alergiu opuchnem,no a to tiez nieje dobre ked su stale tam ,lebo sa bojim ze sa dostanu az k malemu a tiez oslabuju ten krcok ale nikto nevie co mi nato dat 😖
Lezat a setrit sa mi kazu od zaciatku tehu aj to robim ale teraz mam lezat este viac.
To tvrdnutie bruska mi on vysvetlil tak,ze to by som citila take par sekundove stahy kebyze to je zle.
Ja od spodu ako je krcok take obcas citim ale to sa mi zda ,ze to vtedy kope babo.Takze vysledok je ten,ze nic neviem. 😝

speranza1
11. mar 2015

@diska osobne si myslim, ze naozaj potrebujes uz len viac lezat a oddychovat a vsetko bude v poriadku... A ine lieky ako macmiror neexistuju na to?..budes mat porodnika v BA?...to je dobre, ze uz odteraz pozna tvoj stav....dufam, ze to vsetky tri dotiahneme k stastnemu porodu a ze aj babatka budu zdravucke a v poriadku...

haimi
11. mar 2015

@speranza1 urcite chod k lekarke, ked sa ti nieco nezda. Mne povedal lekar, ze ked nerobi, tak so vsetkym co sa mi nezda radsej na pohotovost. Kolko beries magnezia denne? Neboj, nemas to raz tak. Ja by som chcela, ked sa podari toto zastabilizovat minimalne 30tt. Aj ked teraz mam ten ukonceny 24tt. Ty mas aky ciel? Teda okrem kazdeho dalsieho uspesneho dna.

Mas pravdu, niekto ma v pohode tehulkovanie. Napr moja spolubyvajuca. Caka dvojicky, zacina 35tt, zatial ziadne problemy. Krcok stale 2,5cm. A to ani neni najmladsia, uz ma 36 rokov

diska
11. mar 2015

@speranza1 uz ani neviem ci sa do viac lezat ako lezim 😝
Hej Ba na Kramaroch.
Ved to ma stve ,ze preco mi nedaju nieco namiesat z toho co im vyjde ako citlivost z labaku.
Ten isty problem sa rieisl aj v nemocke dali mi lieky ale nezabrali tiez.Neviem kde by som tak mala ist aby niekto nato nieco dal.

Inac ked uz je ten krcok raz makksi moze este stvrdnut ci uz ani nie?

diska
11. mar 2015

@haimi
@speranza1 baby mne doktor povedal,ze do 32tt by bolo treba vydrzat u mna,ze to bude uz ok ale on by idelalne do 36tt,tak uvidime .

Vecicky si kukam len na nete,bola som len v 3 velkych obchodoch pre babatka a to tak,ze len do obchodu a domou alebo zasli sme aj na veceru.
No a vsetko ostatne mi kupuje mama a segra ,tak to bude prekvapko.

speranza1
11. mar 2015

@haimi hej pojdem radsej pre istotu....ja pravdupovediac nemam kupene a vyhliadnute absolutne nic...ani izbu nemame zariadenu pre deti...nic...ani neviem ako to urobim, ked od zaciatku len lezim...ved ja ani neviem, co by som mala kupovat....a zda sa mi to pre mna skoro...ja predsa niesom este tam kde vy...s @diska....

speranza1
11. mar 2015

@diska popytam sa lekarky dnes ci sa to moze upravit...ale ja som citala ze niektorym babam raz povedali, ze je makky a potom, ze uz je v pohode, tak ale to nie su potvrdene infosky....

dorotka66
11. mar 2015

@diska diska ten krčok ti kontroloval lekár zo spodu? ja som dnes bola na kontrole a kontroloval mi ho len cez brucho. a skonštatoval, že je OK. no viac neviem 😉 čo ti povedali, budeš v nemocke? alebo je to len na pár dní? držím palce na piatok....

diska
11. mar 2015

@dorotka66 ahoj,kon kontroloval mi ho ultrazvukom cez brucho ,ze niekedy je to vidiet ale asi nevidel ,tak aj palapcne a tam zistil,ze je presiaknuty.Do nemocky ma neposlal,len mam lezat a magnezko.
a co bude v piatok? 🙂

diska
11. mar 2015

@speranza1 tak ak nezabudes popytaj sa 😉 mozno je to aj to ako to lekar zhodnoti,mne povedala moja gyn pred tyzdnom,ze ok .

dorotka66
11. mar 2015

@diska aha ja som sa obávala, že to cez ten ultrazvuk dobre nevidieť. nečakáš nejaké výsledky v ten piatok? 🙂

dorotka66
11. mar 2015

@diska o diska asi som to poplietla, čítam pomedzi prácu a na výsledky tu asi čaká haimi 😀

fatma1
11. mar 2015

@renitr Ahoj. Takze uz si absolvovovala Soft v Brne? kedy?

renitr
11. mar 2015

@fatma1 ahoj, v pondelok som bola na pipelle . Teraz cakam na menzes a na 3 DC zacinam pichat a brat lieky... Juuuj uz sa aj tesiiiiim 😉

haimi
11. mar 2015

@diska
@speranza1
Ja som uz kukala veci, aj kocar sme vybrali, ale teraz to neriesim. Nechcem ☹. Zatial som nekupila vobec nic. Kocar mal ist objednat manzel v pondelok, lebo je 3 mesiace dodacia lehota. Namiesto toho ma odviezol do nemocnice. Tak sme to zatial odlozili na neurcito. Prinajhorsom budeme nejaky cas bez kocara. Veci na oblecko som kukala cez nextacku stranku. Nad 20eur dovezu veci z anglicka zadara. Niektore tie vacsie balenia su celkom vyhodne.
http://sk.nextdirect.com/sk/girls/newborn-girls
Tesco je asi o nieco lacnejsie, ale toto si vyklikam aj z postele z domu 😉

diska
11. mar 2015

@haimi vies co ja som nato podobne ako ty,sa bojim aj nieco kupit a asi aj mame poviem radsej nech potom nakupia ked budem v porodnici.

haimi
11. mar 2015

@diska uvidis, co ti bude hovorit lekar. Ale od toho 30tt by si v klude aj mohla. Ty si uz tusim 25tt , ze?

diska
11. mar 2015

@haimi som 24+1 tt a maly zodpoveda 24+2tt a ma uz 630g.

haimi
11. mar 2015

@diska dobre som si pamatala. Tak to do toho min 32tt nie je tak daleko. Neboj.

diska
11. mar 2015

@haimi jaj no ved ono by to nebolo daleko,keby sme nemali problemi,ze baby .Musime to neako dobojovat .
Ty cakas vlastne na ake vysledky,na kultivacie zo steru? aby vedeli ci treba liecit a ked tak potom spravit serklaz?

zabka1124
11. mar 2015

@haimi
@diska
@speranza1 holky musime vydrzat! Viem lahko sa mi hovori, ale poviem vam,tolko stresu, pozorovania a kadejakych neurcitych pocitov, ze sa otvaram som v 1 tehu nezazila! Holky dame TO aspon do 30tt;),musime!!

haimi
11. mar 2015

@diska ano, je to jedna z moznoti. Vysledky budu asi az v piatok, krv uz mam. Dnes mi robila sestricka preventivne ekg, keby sa rozhodli pre zositie. Moc sa so mnou nechcu zatial bavit na 100%. Tak cakam a cakam... a pocitam dni

haimi
11. mar 2015

@zabka1124 ja som to az tak neriesila, len sono vzdy ukazalo, co som nechcela ☹ dufam, ze u teba je vsetko ok

zabka1124
11. mar 2015

@haimi no hadam je vse ok,kontrolu mam v stresu za tyzden!!Babo kope ostosest, ale citim ho dost nizko, tak mam strach, nech mi to tam nerozkope! A tie vytoky,ah jojojoj; (!

haimi
11. mar 2015

@zabka1124 tak super, vsetko bude ok 🙂

dorotka66
11. mar 2015

@haimi dík za stránku ja som v šoku, obávam sa, že nedokážem odolať a budem nakupovať skôr ako v máji 🙂, pridám aj ja tú svoju. mimo tehu nakupujme banana a v tehu gap 🙂 http://www.gap.eu/browse/division.do?cid=56780&... Ale odporúčam aj tehotenské oblečko. a držím palce 🙂

diska
11. mar 2015

@haimi dufam,ze to potom spravne poriesia a vsetko bude v poriadku.Nehovorili ti,ze ked si v klude ci sa to moze aj same zlepsit?

@zabka1124 aj ten moj stale kope a hlavne dole,mam pocit ze kope priamo do krcka a vtedy to aj riadne boli.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre