Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bergalm
6. máj 2015

@haimi cau ja to mam tiez taky hustejsi bielo zltkasty a moj gyn.mi povedal,ze to je ok pytal sa ma ci mam pali alebo svrbi ale to nemam neboli to a ani nic pod.tak a ani nezapacha.Neviem ci som Ti pomohla,ale aspon niesi sama

candour
6. máj 2015

@evadek drzim palce

evadek
6. máj 2015

@candour dakujem ti...dufam,ze to vyjde..🙂

candour
6. máj 2015

@evadek urcite 😉

zabka1124
6. máj 2015

@bergalm
@haimi a to som si ja myslela, ze vlozky nebudem potrebovat 9 mesiacov a hele, kazdy den aj 8:(!No co uz, patri to ku tehu, musime dobojovat🙂!

bergalm
6. máj 2015

@zabka1124 veru tak intimky od Utrosu az po porod 😉 ja som si tiez myslela,ze nebudem potrebovat tolko a veru som sa mylila,takze dievcata uz to len doklepnut a strasne sa tesim ako sem budeme hadzat foto malych Reprofitakov a inspirovat kocky tu,ze cele to stoji za to 😉

maciatko31
6. máj 2015

Prepacte, ze vam skacem do diskusie, ale neviete, co je s Dr. Stelclom? Ze uz v RF nepracuje??

mircalla
6. máj 2015

@maciatko31 uz je v reprogenesis....inak tvoj nick mi je nejaky povedomy z davnejsej doby, tusim sme si aj par ip vymenili

maciatko31
6. máj 2015

Ano, dobre si pamatas, uz som tu nebola 100 rokov.

mircalla
6. máj 2015

@maciatko31 hej, niekedy 2008 alebo 2009....

maciatko31
6. máj 2015

@mircalla ano, presne tak

santeema
6. máj 2015

@zabka1124 no veru ako to leti🙂...a som velmi rada aj kovli haimi, ze s babami sa tak drzia, nakoniec budeme rodit obe v termine🙂..ten 36-37tt uz budem uplne kludna, ze keby sa babo pytalo von aj skor, uz je to ok, aj ked som pocula, ze deti, ktore su dlhsie v brusku, myslim do terminu su menej kolikove, ale neviem ci je to pravda, lebo segra porodila iba 10 dni pred termínom a maly mal koliky snad do 7 mesiaca.

mircalla
6. máj 2015

@santeema moj maly 10 dni pred terminom a ziadne

santeema
6. máj 2015

@haimi aj ja som to pri prvom babatku vôbec nemala, to iba teraz sa mi objavilo, som citala, ze aj nejaky hormon, tusim estrogen, to moze sposobovat v tehotenstve, ale to je ze vraj dobre, lebo ten hormon sa tvori, ked je vsetko ok. tak neviem, dufam, ze to nebudes mat nic vazne

santeema
6. máj 2015

@mircalla to asi fakt zavisi od deti, lebo aj moj bol uplne v pohode a to som jedla v podstate vsetko a segra si davala pozor, mala dietu a maly jej nariekal o dusu.

haimi
6. máj 2015

@santeema dufam. Cakam na skusenejsiu lekarku a hodim s nou rec. Dufam, ze v pondelok pride a bude robit aj sono, tak sa opytam aj na kontrolny ster. Ale vela z vas pise ze ma nieco podobne, tak snad je to fakt ok

zabka1124
6. máj 2015

@santeema moj prvorodeny sa narodil 35+5tt a nemal koliky, len ho par krat bolelo brusko, ale to od prdika.Tak mi poradili robit redsie UM a problém bol vyrieseny🙂!

helenka12
6. máj 2015

ahojte baby mi sa chystame na ivf do olomouca ,boli sme 3krat v heliose a terazchceme skusit olomouc ,chcela by som sa spytat koko vas to stalo a ako to tam prebieha.dik hela

mircalla
6. máj 2015

@helenka12 uf neviem, ja som chodila do brna
baby prosim estrofem mozem nahradit estrimaxom, to je to iste, ze?

nelly3
6. máj 2015
diska
6. máj 2015

baby po dnesnom ultrazvuku,nas maly je o 3 tyzdne popredu a hlavicku ma o 2 tyzdne vacsiu ako stehennu kost ☹ mam strach,ze co to. ☹

bergalm
6. máj 2015

@diska ahoj bola si na morfologickom utz.?

bergalm
6. máj 2015

@diska nemaj strach musis mysliet pozitivne co Ti povedal dr.?

diska
6. máj 2015

@bergalm teraz som nebola ,bola som u Vlasina okolo 22tt a nerobil mi to 3D .
Tak velmi k tomu nehovorila,len ze je to tak .

bergalm
6. máj 2015

@diska aha no to teda neviem ,ze Ta takto informuje a nic k tomu nepovie.Ja som teraz v 30tt a 21.5.idem na poradnu a tam mi bude merat a vazit drobca tiez sa toho bojim ako sme na tom.A ked si bola u Vlasina bolo vsetko ok?U nas bol rozdiel len 1den v podstate bolo vsetko dobre.

diska
6. máj 2015

@bergalm Vlasin povedal,ze z toho co vidi je vsetko ok ale maly sa vtedy nechcel otocit.
ona vavela ze takto ku koncu tehu to uz nieje take doelzite ze ak by to bolo do toho 20tt tak ano,velmi tomu nerozumiem ☹

santeema
6. máj 2015

@diska ahoj aj ja mam malého vacsieho takmer o 2 tyzdne, ale aj toho prvého som mala tak a neviem preco, lebo brusko som mala dost male, nepribrala som vela a maly sa mi anrodil skor o tyzden, ale vsetko bolo ok a hlavicku mal tiez vacsiu, lenze to preto, lebo asi aj ja s priatelom mame vacsie hlavy🙂. neboj bude to ok a nemas nahodou diabetes? vtedy byvaju krpci vacsi.

diska
6. máj 2015

@santeema ahoj ano to mam ,ja som nepribrala nic aj som dobre kompenzovana co sa tyka cukru ale ono to aj tak ovlivni babo a aj sa s tym ratalo,ze budem rodit cca mesiac skor,len ma strasi to,ze ta hlavicka je vacsia o 2tt od stehennej kosti.

santeema
6. máj 2015

@diska kamoska mala tu tehotensku cukrovku, malého mala podobne vacsieho ale bol v poriadku, ked sa narodil, len nemala mlieko. ono to nezavisi od pribratia, lebo ja som po porode nemala ani gram naviac a pribrala som dost malo a maly mal 3,7kg. ono to zavisi od vyzivy dietata v maternici, od prietokov. ak si nebola na morfologickom sone, tak si skus dat urobit aj to. ja som bola min.tyzden a tam mi to zistil, ze maly je vacsi, ale nepovedal mi preco, povedal, ze to je individualne a lepsie ako keby bol pozadu.

zabka1124
6. máj 2015

@diska ja mam teraz tiez hlavicku o 2 t väčšiu ako stehennu kosť a dr.povedala,ze je to v poriadku! Bude mať väčšiu hlavicku ako môj Matusko, take detičky sú aj krajšie 🙂!Kukni môjho Krpca v albume aký je to fesacisko 😊!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre