Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

skaredekacatko
18. jún 2015

@sona_fit. to ma mrzi a hlavne ked si mala aj liecbu . Aspon mate mrazakov ci nie? A vyplac sa mne to pomaha.

tlucka
18. jún 2015

@sona_fit Ach moja zlatá...Je mi to veľmi ľúto ☹ Keby som mohla, najradšej by som ťa objala a plakala s tebou. Tak som ti držala palce, aby sa to konečne podarilo a bola šťastná ☹ Ja nechápem, čo ešte treba urobiť, aby sa to konečne podarilo. Prečo nás Boh takto trestá a nedopraje nám byť mamami? ☹ Ja sa už ani modliť nedokážem, keď naše prosby nie sú vyslišané ☹
Soni, už si nespomínam, či máte ešte nejaké embryjká. Pevne dúfam, že zase za nejaký čas naberieš sily a pustíš sa znovu do boja. Keď sa to raz podarilo, musí sa to znova. Musíme bojovať...

dorotka2013
18. jún 2015

ahojte...nechodim sice do Brna, ale nikde inde asi pipelle nerobia, tak sa skusim opytat tu... mam problem s nizkou sliznicou, uz mi zrusili dva KETy kvoli tomu...dnes mi dr v Iscare robila taky zakrok, katetrom mi poskrabkala sliznicu, ze by jej to malo pomoct nastartovat sa...predpokladam ze to je asi to pipelle...prosim vas, robili to niektorej z vas? pomohlo to? ja som uz nestastna ze mi ani konske davky estrimaxu nepomohli... neviem co mam od tohto ocakavat... dakujem za kazdu odpoved...

sona_fit
18. jún 2015

@tlucka @skaredekacatko Ďakujem dievčatá za povzbudenia,... Viem že každá z nás si to zaslúži a robíme pre to všetko...
Je to smutné, aj by som si mala nad sebou zamyslieť, ale tiež som sa po celú dobu ani nedokázala už modliť zato,... Som nejaká "vyhorená" v tomto smere ....
Máme ešte 2 mrazáčikov, ale asi si ich nechám na jeseň a pôjdem do boja s Tebou Luci! Možno naraz to dáme 😉
Tinka myslim že ty už začínaš stimulku, že?

sona_fit
18. jún 2015

Ďakujem za srdiečko Lucka? Mám vo Vás veľkú oporu dievčatá, ...

speranza1
18. jún 2015

Dievcata, podarilo sa mi omylom prehltnut koniec zipsu....moze to ublizit detom???? Alebo to len vyjde stolicou von????? 😕 ?....to sa moze snad stat len mne

tlucka
18. jún 2015

@sona_fit 🙂

nadia23
18. jún 2015

Kocky vytvorili sme spolu s @freyahope skupinu Reprofit Brno. Pridajte sa k nam. Budeme radi ak sa spolu podelime o vsetko okolo Reprofitu. 😅

sona_fit
18. jún 2015

@speranza1 Myslím že maličkým to neublíži, ale v podobnej situácii (mama prehltla rajsek) jej doktor kázal zjesť hneď kapustu, aby ho vraj tá omotala, a ľahšie prešiel červami. Zips nie je ostrý tak sa snáď nič nestane. Drž sa moja, dneska je nejaký zlý deň...

speranza1
18. jún 2015

@sona_fit mam dnes cierny den 😢

elenkaba
18. jún 2015

baby, nechcem vas nejak odhovarat, ale myslim si ze ked bola tato skupina otvorena, tak ste radami, diskusiami a komentarmi pomohli strasne vela babam, ktorym sa nedarilo v SK centrach, alebo ktore este len rozmyslali nad prvym IVF a na zaklade tejto diskusie sa dostali v Reprofitu. A myslim ze kopec bab, ktore vdaka RF dieta uz maju, si tiez radi z nostalgie precitaju....Vacsina bab tu aj tak nema fotky, takze myslim ze anonymita je vcelku OK, a fakt ze tato diskusia pomohla mnohym babam...

ria191
18. jún 2015

@elenkaba presne môj názor sukromky nemajú šancu táto téma ma skratka čaro 😘

freyahope
18. jún 2015

@ria191
@elenkaba baby, ja som sa tiež do RF dostala vďaka tejto diskusii 🙂 Je mi jasné, že to tu bude pokračovať naďalej, nevytárame konkurenciu 😉 Len možno by niekomu, kto hľadá nové info pomohla prehľadnejšia forma, myslím, že sem-tam sa tu stane, že niektoré otázky zapadnú.

ria191
18. jún 2015

@speranza1 nieco ma napadlo co ste asi robili, ale radšej nepoviem lebo môj humor nepochopí hocikto. Neboj sa nič sa nestane na wc bude veselo 😳

speranza1
18. jún 2015

@ria191 hej houby sme robili...od novembra 2014...nist....ale dufam, ze ten zips sa k detom nedostane a ze ja sa dnes este neocitnem so slepakom pod nozmi..... 😔

lienka_1
18. jún 2015

@sona_fit Velmi ma to mrzi! ☹

lienka_1
18. jún 2015

@speranza1 Speri a zips bol plastovy? Ak ano, tak pekne prejde traviacim traktom. Detuse obcas aj mince a gulocky prehltnu a potom je prekvapenie v plienke 😀

haimi
18. jún 2015

@tinka9075 dakujem, si zlata 😉 aj by som to v pohode dala, keby nemali take krce v brusku. Dnes som kupila kvapky sab simplex, tak som zvedava, ci pomozu

tinka9075
18. jún 2015

@haimi aj naši mali zo začiatku problémy z bruškom v nemocnici ich dokrmovali Sunarom a potom doktorka predpísala Nutrilon a bolo dobre Sunar im nerobil dobre,,,aj teraz ešte pijú nutrilon obyčajné mlieko nechcem dávať Marko je alergik tak nebudem riskovať a Zojka obyčajné mlieko neľúbi ako ja 🙂 🙂

gagirl
18. jún 2015

@speranza1 juj moja..co ty porabas?.🙂.podla mna by to malo vyjst stolicou..nemal by byt z toho problem..ake velke to bolo co si prehltla?..

mircalla
19. jún 2015

zdravim vsetky, dlhsie som tu nebola, tak zbezne citam posledne strany. dnes posledny den sluzobky v anglicku a konecne domov....no dost brutal stres, robim snad 12 hodin denne, sef ma stiha sikanovat a buzerovat este aj zo slovenska (napriklad bol nejaky pruser - nie moj, co mal riesil on ako manager a poslal to riesit mna...alibista ako vzdy. uz ma fakt brutalne vytaca a hned ako sa vratim, tak mu to poviem. v pondelok mam este poradnu (uz som nebola mesiac, tak som dost zvedava, stale neviem vysledky krvi screeningu, len sono, ale vravim si, kebyze daco zle zle tak volaju). v podstate tento tyzden som mala mat tripple testy, ale kedze som tu, idem az v pondelok.....uz 16tt a som pekny tucko....akosi nechapem, ci su vsetci slepi alebo len su diskretni a nechcu sa ma pytat

@lienka_1 ano, ako sa dari?
@sona_fit jasne, ze to date, super, ze mas este mrazacikov
@diska uz ste doma z nemocky?
@gagirl a vy ako, uz stimulujete?

lienka_1
19. jún 2015

@mircalla Hlavne, ze sa citis dobre. Vysledky budu urcite OK. Ja sa mam dobre, idem buduci stvrtok na morfologicky utz, potom k svojmu gynekologovi a na intralipid. Uz by ma mal aj vypisat do prace. Som to vychytala, lebo v praci sa budu robit prerabky a budeme mat pracu na doma 🙂

dorotka66
19. jún 2015

@speranza1 nie neboj, naozaj nemôže 🙂 môj oco včera zjedol mafin aj s papierom. asi bol zlý deň 😉

ria191
19. jún 2015

@speranza1 hi hi hi ja viem, že "ništ" ale počítam, že to každého hneď ako prvé napadlo 😀 😀 😀 😝 😝 😝. Už je fešák vonku či 😕 😕 😕 😔 😔 😔 😝 😝 😝 ?

sona_fit
19. jún 2015

@lienka_1 @mircalla a ostatné dievčatá, ĎAKUJEM MOC za Vaše slová (a srdiečka). Niekedy má človek fakt ťažkú chvíľu a som vďačná a rada že na to nie som sama....
Dnes už je lepšie, pekný deň všetkým!

lienka_1
19. jún 2015

@sona_fit Hned po neuspechu je to velmi tazke, ale oplati sa bojovat. Zazraky sa ozaj deju. Aj tie z radu najzazracnejsich. Mala som vzdy pocit, ze nam sa to nikdy nestane. Ako velmi som sa mylila. Silno drzim palce! 🙂

sona_fit
19. jún 2015

@lienka_1 Veď to, veď vďaka týmto vašim zázrakom som ešte stále tu! 😉

dalida
19. jún 2015

@sona_fit citovo sme fakt ako na hojdacke... je to velmi velky napor na psychiku... fraxik mozes bez problemov vysadit. Prajem vela vela pozitivnej energie.

speranza1
19. jún 2015

@ria191 nie ako na potvoru ani na wcko sa mi nechce...

mircalla
19. jún 2015

@speranza1 skus hipp slivkova stava na to vecko,maju ju v dmku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre