Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lusipe
7. feb 2014

@gaga83 tak to sa necudujem, ved tam mas dve babulka 😉 to musi byt aj citit 😉 mne tiez brusko riadne vybehlo, uz to teda neskryjem 😉 tak to budem moooc drzat palceky, urcite budu v poriadku, inak ani nemoze byt 😉

tinkatinulka
7. feb 2014

@nelly3 tak to by ma nastvalo moja gynda ma posiela každý rok na sono kedže do seba tlačim to svinstvo na stimulku aby sme nic nezanedbali..by som ich poslala niekde že 9 €, kurnik a akože oni to maju vramci ZP zaplatene a este aj odteba..už viem prečo sa niekotrí vozia na drahých autách..smutne..a som zvedava ako dopadnes s klinickým prac. ja idem bud tyzden popytat mojej že co k tomu treba a nech mi paradi co s tym..lebo haha akože dat to do SR CARu to možem ist rovno ako samoplatca ked čítam čo stvarajuuu akože moralka im nic nehovori ..asi by sme mali napisať na ministerstvo co ty nato?

tinka9075
7. feb 2014

@jane107 ahoj z GynFiv rýchlo utekaj sú to len špekulanti na čele z Harbulákom a ide im len o peniaze 😖 😖 rýchlo nájdi iné centrum ale na sk určite nie ale choď do Čiech 🙂 🙂

nelly3
7. feb 2014

@lienka_1
no moj gyn. ma poslal na sono prsnikov k inému gyn. (moj ma v ambulancii sono aj to predtým on robil), ze od nového roku uz to on nemoze, tam mi dal vymenny listok, tak som isla k tomu inému gyn. a sestricka mi dala termin, ale musim platit 9€???? ja ze nechcem na presny cas, ze inac neberu 😠 😝

nelly3
7. feb 2014

@tinkatinulka
to som aj ja zvedava, v pondelok volam do ruzinovskej nemocnice, uz vidim, ako kukaju, ze co od nich chcem, vsetko na hlavu v tomto state, skoda slov, mam take nervy, este ma aj brucho boli z kramov, mam krce 😢

jomini
7. feb 2014

@jane107 presne tak, pokial si samoplatca tak utekaj z gynfivu, usetris tak niekolko tisic eur a zlomene srdce..a to nechcem nikomu krivdit, chodila som tam ako na klavir.

amstelko
7. feb 2014

@miskanr1 dobre si to napísala za to slovenské zdravotníctvo,úplne súhlasím

amstelko
7. feb 2014

@jomini presne tak,ako píšete za to GF babenky moje,ja som sa ani na chleba toľko nenachodila ako na krv ku nim,sú to darebáci a žrúti našich prachov
@tinka9075

haimi
7. feb 2014

@nelly3 nechapem preco by ti to malo potvrdit slovenske car. Na ziadosti je uvedene specializovany lekar a to je podla mna gynekolog. Skor mam inu dilemu, nad tymi tromi peciatkami je boldom veta: navrhujuci poskytovatel zdravotnej starostlivosti potvrdzuje, ze sa vysetrenie alebo liecba neda vykonat v SR. To sa tym chce povedat ze budu vsetky ziadosti automaticky zamietnute, kedze na slovensku car su ? Neviem ci im to nepojdem oplieskat na pobocku o hlavu a opytam sa, ze aku by som mala mat diagnozu v pripade, ze potrebujem ivf, aby mi to schvalili. Nasla somna nete mail na primara ruzinovskej aj kramarov, tak napisem. Som zvedava, co odpisu. V TT nemocnini som mala vybavene, ze mi to potvrdia, ale kedze ich neakceptuju, tak mi to je na 2 veci ☹

miskanr1
7. feb 2014

@tinkatinulka áno napíšme 🙂

haimi
7. feb 2014

Aky blog som nasla, hned mi to este viac zhorsilo naladu: http://tiborhlavaty.blog.sme.sk/c/331400/Fico-n...

lubanka
8. feb 2014

@bradik @falin @bergalm @nelly3 @majka2205 @miskanr1 ďakujem vám veľmi pekne za rady, dnes ráno som pichala môj prvý merional v živote a celkom to išlo... zasa som raz zbytočne stresovala 😀 toto som už zvládla, takže ako sa poznám, teraz začnem stresovať, čo na to moje vajká 😀 ale stres je asi sprievodný jav tortúry, ktorú všetky podstupujeme 😒

hariet
8. feb 2014

@lubanka super ako si to zvladla! ja som sa nevedela prekonat a naposledy som v noci soferovala zo sluzobky 60km domov k manzelovi aby mi to pichol 😕 a potom naspat 😅

tlucka
8. feb 2014

Ahojte kočky, prosím vás, na koľký DC ste absolvovali KET? Viem, že v RF robia zvyčajne na 19 DC. Mali ste niektorá KET aj neskôr? Ja by som chcela absolvovať KET tento cyklus, lenže budem v zahraničí a na vklad by som mohla ísť až 21 DC. Bolo by to podľa vás neskoro?

lubanka
8. feb 2014

@hariet no, tak bola to mierna groteska, teda namiešať a nabrať do striekačky to bolo v pohode, horšie to bolo pichnúť sa 😀 ale mm "pomohol"... toľko ma rozčuľoval, že som na neho začala zjapať, nech okamžite vypadne a odrazu pozerám a ihla v bruchu 😀 😀 myslím, že zajtra to urobím presne tak 😀 😀

nelly3
8. feb 2014

@haimi
je mi z toho na grc s prepacenim 😝

bradik
8. feb 2014

@haimi No z tohto celeho clanku mi vyplyva to, ze ak to poistovna neschvali, tak treba s tym ist na europsky sud, kedze sa uplne ignoruje smernica EU.... To su ale take spinavosti,ze mi je z toho zle. Ale nenechajte sa dievcence odradit, drzim mooooc palce

bradik
8. feb 2014

@lubanka Vzdy to je na zaciatku stres, ale vidis pekne si to zvladle. Mne injekcie pichal manzelik, ja by som to asi tiez nezvladla. Drzim palciska a tfuj tfuj tehu virusiky 🙂

haimi
8. feb 2014

Kocky, nemate niektora nejaky kontak v dovere ? Aspon zistit, ci je nejaka sanca, ze ziadost schvalia, alebo maju plosne nariadenie zamietat. Mozno ide o zbytocnu byrokraciu s jasnym koncom ☹

mimi_2
8. feb 2014

@lubanka Juj takže to máš za sebou 🙂 no ja sa na to ešte len psychicky pripravujem 🙂 ale či si tu injekciu pichnem sama???? 😕 No uvidíme..a aké si mala ihly tie na pichanie myslím...a stačí tu šupnúť len tak troška pod kožu, či celkom rafnúť 😝 ? Už mi je teraz zle 😀 😝

lubanka
8. feb 2014

@bradik ďakujem, potom podám hlásenie.. poprípade keby zasa boli nejaké nejasnosti, dúfam, že sa nenahneváš, keď budem zasa otravovať 😉

lubanka
8. feb 2014

@mimi_2 ja som si kúpila najprv ružové, ale to boli otrasne hrubé, tak som si ich nechala na miešanie prášku a dokúpila som si oranžové, presne ako mi tu poradili dievčatá a celkom to šlo. nedala som celú ihlu asi tak štvrtinu. neboj sa pichneš, ja som tiež stresovala viac ako trebalo 😀 😉

bradik
8. feb 2014

@lubanka Kludne sa pytaj, rada odpoviem. Tak nech ti to pichanie rychlo ujde.

ludinka
8. feb 2014

@miskanr1
@kako23
@schatje6
@tinka9075
@jomini
@zibi
@lusipe
ahojte baby, no bohuzial sa potvdil ten najhorsi scenar v mojom pripade.....v stredu mi nastastie robil doky este raz sono a zistil ze som teda nepotratila ale ze je to uhniezdene vo vajcovode hcg mi stuplo na 6000.....ani nejdem rozvijat co vsetko som potom zazila a ako som sa citila a citim ale vysledok je ,ze som musela ist na operaciu, kde som okrem ineho prisla o cely inak zdravy vajcovod 😢
klast si otazku preco prave ja ! v tejto teme nie je elkom na mieste ale verte ze toto co som si preskakala je uz naozaj privela ☹
kocky vsetkym vam zelam vela sil, naozaj ich clovek potrebuje velmi vela aby sa tieto neuspechy dali zvladnut...

kako23
8. feb 2014

@ludinka moja zlata, to ma strasne mrzi. ☹ neviem co na to povedat. Vela sil Ti prajem a posielam objatie 🙂 asi len cas Ti pomoze prekonat ten obrovsky smutok.

tlucka
8. feb 2014

@ludinka juuj, je mi to veľmi ľúto. ☹ Viem čo prežívaš, ja som to žiaľ prežila tiež. Prajem Ti veľa síl, aby si sa z toho čo najskôr dostala.

patrissia
8. feb 2014

@ludinka juuuuj moja to ma strašne mrzííí... drž sa, posielam vela sííl ☹

jomini
8. feb 2014

@ludinka moja, posielam ti vela sily, drz sa, je mi to velmi luto..presne poznam ten pocit..mne vsak po tom povefali ze jedina cesta je ivf..stale sa nedari..vtedy sa mi zrutil cely svet na velmi dlhu cestu, dni v pohode a v noci som sa triznila..preto poznam tie pocity. Silno sa drz a mysli na novy pokus, ktory bude uz 100% uspesny, skus hladiet vpred, sj ked sa to lahko hovori. Myslim na teba.

zibi
8. feb 2014

@ludinka moja to nemyslis vazne 😕 😕 boze tak mi to je lutoo 😢
ja som ani nevedela ze pri ivf moze ist o mimomaternicove ..ze sa to uhniezdi niekde inde ked to daju do tej maternice divne..

denulkl
8. feb 2014

@ludinka zivot dokaze byt dost kruty ale raz vyjde slniecko a budes stastnou maminou...drz sa...nemame to tu veru lahke v tejto teme...osud sa s nami vie zahrat ale bojujeme dokial nam sily stacia ♥

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre