Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evadek
15. aug 2014

@haimi ja som bola tiez na laparke v marci..uplne slabucku endo som mala...ale bolesti mam stale ako predtym..ze 10 no-spa za den...a steny skriabem...hrozna bolest...mavam aj zimnicu...teplotu a pod.

evadek
15. aug 2014

@haimi este neviem..bohuzial volny termin v Brne mali az 17. septembra..tak cakam..ale uz sa tesim🙂
Zatial zhromazdujem vsetky vysledky..hemato..imuno...a liecim si stitku🙂
Teba co a kedy caka?

diska
15. aug 2014

@haimi nemas zaco,u nich to tam tak dost rychlo fici stale 😀 na americkom to je des 😝
ak tam budete a potrebujes nieco aj s imuno oni vedia zobrat krv aj nato a poslu do medirexu.

haimi
15. aug 2014

@evadek fuha, tak to je sila. Ja tiez inac dam stale dost. Prvy a druhy den dam min. 6xbrufen a 6xno-spa. Ja davam take kombinacie - 1brufen a 1nospa, alebo 2 a 2. Podla toho v akom stadiu uz som. Mne dost dobre na brutalne krce pomahali algifenove tabletky. Ale aspon som uz prestala vracat z tych mojich super krcov.

haimi
15. aug 2014

@diska ale to by som asi musela ist na imunologiu, ze ? Horsie je, ze ja ani neviem, co by mi mali dat skontrolovat. Aj ked zibi mi uz dost toho popisala, ale snad by to mali vediet tam, ved su odbornici. Ci ? Ja dufam, ze aj na tej genetike budu vediet, co vysetrit.

diska
15. aug 2014

@haimi v tej ambulancii na genetike u Ondrejcaka ti on vie dat spravit aj komplet imuno,dobre by bolo mat na ziadanke napisane aj to,ze ziadaju aj o imuno,vysetrenie .
Na genetike vedia vysetrit neboj ,oni vedia co treba. 😉

evadek
15. aug 2014

@haimi no ja davam po 2 no-spy...jedna sama mi nezabera...
Ja som aj vracavala a prehanalo ma..odkedy pijem gynastan..posledne tri mesiace...tak je to ok🙂 Aspon ,ze nieco..lebo to som bola uplne dehydratovana..ani jedna lyzicka vody vo mne prvy den neostala...(
Takze gynastan mi pomohol...dufam,ze v nicom inom neuskodil ...
Algifen je tusim len na predpis, ci?

haimi
15. aug 2014

@evadek hej, ale podla mna by ti gynekolog predpisal, ked mas take problemy. Mne moj predpisal take capiky na pooperacne bolesti. ze max 1 denne. Tak to bola supa. Som si davala na noc, aby som sa aspon vyspala a posobilo to aj 10 hodin. no proste supa. Ale to podla mna nie je celkom normalne, ked mas take bolesti, sa tomu niekto venoval, preco to take mas ? Mne pomohla ta laparka, ale ked tebe nepomohla, tak je to divne,

evadek
15. aug 2014

@haimi ja sa chystam vymenit gynekologa..lebo mojim bolestiam nikdy nevenoval pozornost...ja som si laparku musela vybavit sama...myom mi nasli..cystu...a slabu endo...Inak vsetko je vraj pekne a vajcovody boli 100 percentne priechodne.....aspon nieco🙂
To co bolo zac?...To muselo byt riadne svinstvo...ale chcem to...lebo ten prvy den je desny....
Nie..aj v centre povedali, ze nerozumeju mojim bolestiam...oni vzdy na nieco pridu..ja uz sa bojim co mi zistia...
ALe moja mamina mola to iste..dokonca aj bolavu uvulku a po prvom porode sa to zlepsilo....Ale ona mala tri deti..posledne v 40....A mne hovoria, ze idem skoro do prechodu...To co je?
Takze laparka ti pomohla...a mala si vela zrastov?...Vsetko ostatne bolo ok?

haimi
15. aug 2014

@evadek predpisal mi toto: http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/ind... . dobre tie bolesti s nimi v centre prediskutuj. Mozno ich nieco napadne. S tym prechodom to hovoria presne kvoli tej znizenej hodnote amh. Ja som mala lozicka, to je nizsi level ako zrasty, aspon myslim. Ked som sa v Brne o tom rozpravala, tak mi Marcel povedal, ze tie moje loziska podla neho nemaju velky vplyv na neplodnost, ale na druhu stranu som mohla mat kvoli nim velmi bolestivu menstruaciu a tak to aj bolo.

hariet
15. aug 2014

@haimi ano aj my mame tak zamrazene... chcela som ist nasledujuci mesiac, ale ideme na taku dlhodobo planovanu dovolenku akurat v inkriminovanom case. Tak asi ten dalsi mesiac...Inak ja som bola nedavno na hysteroskopii - pocas stimulky sa Koudelkovi zdalo, ze mam v maternici polyp...napokon sa to nepotvrdilo, ale radsej som to chcela vediet na istotu ci tam nieco je..Robil mi ju Otevrel a pri tej prilezitosti som sa spytala, ako je to s tymi roznymi vysetreniami (imuno, genetika) a on mi povedal, ze sa to tyka tak 3perc. zien, sice vela si to dava robit preventivne, ale vysledky chodia negativne. Pojdem este teraz do toho ketu a ked to nevyjde, dam si to spravit.

evadek
15. aug 2014

@haimi to im poviem..lebo ta moja bolest je na nervy..Marcel je Stelcl?...TOmu idem aj ja🙂 Aky je?🙂
Ja som mala tiez len loziska..ale povedali, ze boli uplne malicke...ako frkance na bielu stenu zo stetcom s cervenou farbou🙂 ( koniec citatu🙂
Hej..ved to...to je kvoli amh...
A teraz ides znova na ivf?..kedy?...kolka?

azzura
15. aug 2014

@ivetahe daj mi lahsiu odpoved preco to ani raz nevyslo, ani dr nevedia. Vraj u nas nie je ziadny problem ani na prirodzene tehu a za 5 rokov sa nepostastilo, ani len // neboli 😒

Soft je slaba stimulka (clostil+par injekcii ak su potrebne), nie je z toho vela vajec ale vraj su kvalitnejsie a nie každej vyhovuje klasicke IVF....a este existuje nativ, to je bez stimulky, v prirodzenom cykle

haimi
15. aug 2014

@evadek ano, Marcel je Stelcl. Vyzera mladsi ako je, ked som prvykrat sedela v cakarni a vysiel z ambulancie, tak som si povedala, ze aky mladik, dufam ze to nie je on a bol 😉 Strasny vtipalek dost sa vzdy nasmejeme. Ja som dost vystresovana z lekarov, ale on je taky neformalny, takze sa tam budete citit dobre. Trosku mi obcas pride ze ma toho vela, taky jemne v stresiku. Ked som za nim naposledy prisla na konzultaciu na 2IVF, tak sa snazil rychlo kuknut predchadzajuci vysledok, kukal v PC na tie spravy, furt tocil myskou hore, dole, ze to nemal sancu v tej rychlosti ani precitat 😀 Ale fakt je vidiet, ze rozmysla nad kazdym pripadom a variantami co dalej a to je nadolezitejsie 🙂 Mne teraz dopadlo negativne 2IVF, ale mam este jedneho mrazacika, ale idem najprv min. na hemato a tak v oktobri by som chcela ist na KET

haimi
15. aug 2014

@hariet to je super, ze ides na dovolenku, aspon si oddychnes 🙂 ja chcem minimalne pockat na vysledky z hemato. Manzel sa mi rehoce, ze mi urcte nieco najdu. Ze obcas vyzeram ako tyrana zena, furt nejake modriny. tak uvidime.

nelly3
15. aug 2014

@azzura
ahoj, ako si dopadla dneska na opu? ja si ta pamatam z temy gyn fiv ci sa mylim?

azzura
15. aug 2014

@nelly3 ahoj, bola som v tej teme ked som tam absolvovala 2xIVF. Boli 3 vajka

evadek
15. aug 2014

@haimi tak to som zvedava...a venuje sa dost pacientovi..?..A kolko si u neho v ambulancii?..To som rada, ze uvolnuje atmosferu..ja budem dost nervozna🙂 Aj my ideme asi v oktob. 🙂 Tak dufam,ze sa nam vsetkym zadari🙂 ....

sisikiki
15. aug 2014

Ahojte holky, surne potrebujem zohnat Menopur + 1 ampulku 75IU, prave som zistila, ze mi chyba do dalsej kontroly. V pondelok vam ju vratim, pripadne si ju kupim, nakolko som v RF samoplatca, bez predpisu mi to na SK nikto neda, na pohotovosti pochybujem, ze to budu mat. Viem si ju osobne vyzdvihnut 120km od BA kdekolvek - v nedelu, pripadne zajtra okolie Levic... viete mi helfnut? 🙂 dakujem

haimi
15. aug 2014

@evadek venuje, neboj. Len ked mas nejake otazky, co s nim chces prejst, tak si nachystaj, lebo predpokladam, ze ked nemas skusenosti tak su tie prve konzultacie take standardne. A ty nemas za sebou ani jedno IVF ? Kolko sa snazite ?

evadek
15. aug 2014

@haimi ja sa nebojim pytat.)))ja sa pytam praveze vela🙂....Ja mam za sebou jedno iui...Snazime..tak po dietati tuzim od 25 ...tazko povedat kolko sa snazime aktivne..boli nejake prestavky ked som mala zdravot. problemy..rodinne problemy..rozisla som sa s ex ...dokopy dva-3 roky...neviem...
Ale mam pocit, ze vecnost ...
Vy?

haimi
15. aug 2014

@evadek aj my tri roky. Tak uvidime, kedy sa dockame 🙂

evadek
15. aug 2014

@haimi tento rok🙂

motiv
16. aug 2014

@ingrid0105 Girovska si bude vsetky pytat aby si poslala tak posli co mas a ona ti este urcite nejake vysetrenia odporuci

ingrid0105
16. aug 2014

@motiv mam jej napisat konkretne vysledky? ja som len napisala ze mam urobeny hormonalny profil, na protilatkz na spermie, na chlamydie, a mam kompletne vysetrenie od endokrinologicky lebo som mala hranicne vysledky

korenka17
16. aug 2014

@ludinka ...kdeže,mne nebolo vôbec zle,len stále zle spím a mávala som zo začiatku kŕče v lýtkach,ale beriem magne B6 a už je dobre,no a na sono idem v pondelok po 3 týždňoch,takže som v neistote,čo sa deje,či je vše o.k.,ale hádam je,keby nie,tak by sa to hádam prejavilo?
A už som sa objednala do MT na sono skríning k Dr.Grochalovi na štvrtok na 16-tu.
http://femicare.org/1-trimester
tak,snád bude všetko v poriadku a bambuľka je zdraváá!

rebeka33
16. aug 2014

@ina7 dufqm,ze ste ok a ste uz doma. Drzim palce a ozvite sa.

rebeka33
16. aug 2014

@korenka17 drzim palce. Ja uz mam zasebou. Dokonca dvakrat,lebo u dankovcika bol mlady a nevedel najst nosovu kost tak ma vystrasil. Ale risk je nad 1:3600 tak to zatial neriesim. Ja mam v stredu odber na triple no neijak mi to uz teraz lepsie ubieha.🙂

zabka1124
16. aug 2014

@sisikiki skus v teme mam-nemam lieky na IVF, tam baby ti daju hned odpoved ak maju zvysne lieky!!!!Drzim prsty nech zozeniees🙂!

ina7
16. aug 2014

Ahojte kocky, konecne som doma z nemocnice, pustili ma vcera po skoro dvoch tt. Momentalne to tak vyzera, ze to mozno nebol hematom ale asi je to dutinka z druheho embrya. Uz som si to googlila, je to syndrom miznuceho dvojcata. Na utz som mala velky zazitok, lebo nielenze mi doktor pustil zvuk srdiecka, ale nas drobcek sa predviedol ako tanecnik, hybal rukami nohami a tocil sa do stran. Aj ritku vypucil smerom k divakom 😀 Co vam budem hovorit, slzy mi tiekli. <3 Strasne moc to zelam kazdej z vas.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre