Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

marculik
23. jún 2015

@rada2002 Ahoj poznam babu co tiez mala 40 a sla do toho,no je smutne ako ta odbili vtej klinike ,ona chodila do Iscare a podarilo sa jej ma dvojicky,nedavaj rady na lekarov a rob co citis,musis sa najprv objednat a pojdes tam na konzultaciu a uvidis ,nenechavaj sa hned odradzat ,prajem vela stastia 🙂

helenka12
23. jún 2015

@rada2002 ja mam 40a chodim na ivf do olomouca a dr povedal ze vzdy je nejaka sanca pozitivne mysli vsetko bude dobre 🙂 🙂

marculik
23. jún 2015

Baby mate nejake skusenosti s doktorkou Pospisilovou ?

rada2002
23. jún 2015

Ďakujem, sme z toho obaja hotoví, lebo ten lekár nás hneď hodil " do koša". Koľko to zhruba vyjde? Ja dúfam, že v Brne budú ľudskejší a chápavejší. Verím v to, že všetko sa dá ak človek chce. No nie?

marculik
23. jún 2015

@rada2002 zavisi to od akych liekov vam predpisu,aky sposobom vas budu oplodnovat,co si myslim ze tiez asi IVF ako aj mna riesia k kvoli nepriechodnosti vajcovodov cize pocitajte aj do 1500 e ,

rada2002
23. jún 2015

Nie nemá, ale aj ja mám ísť k nej na prvú konzultáciu 17. takže uvidím. Ale aj mňa by to zaujímalo aká je po tých skúsenostiach vo ferti.

rada2002
23. jún 2015

@marculik koľko krát ste tak už boli a ako dlho to trvá celý ten proces. 1500 e nie je veľa. Vo ferti nám povedali že 2000-2500 e.

marculik
23. jún 2015

@rada2002 no ja som chodila do iscare a bola som tam uz 3 krat,no a poistovna nam to preplacala tak nas to az tak vela nestalo cca do 1000 no teraz prvy krat riesime Brno a doktor nam tak povedal,ze by nas to malo stat okolo 1500 e ,len kvoli tomu ze si uz hradime vsetko sami ,tak uvidime,hlavne nech nam pomozu

rada2002
23. jún 2015

@marculik to máš teda veľkú pravdu. Len aby nám to vyšlo. Aj Ty chodíš Pospíšilovej keď sa na ňu pýtaš?

marculik
23. jún 2015

@rada2002 praveze nie bola som u doktora Stelca no a on odisiel a iny lekar mi odpisal,ze budem chodit k nej

rada2002
23. jún 2015

@marculik snáď bude OK. A kedy k nej ideš?

helenka12
23. jún 2015

@rada2002 a kde si to bola ja som chodila aj do heliosu v martine

marculik
23. jún 2015

@rada2002 no doktor Machac mi napisal,ze ona sa ozve no tak cakam ,ja vlastne uz lieky mam doma ,tak len cakam kedy dostanem menstruaciu a zacnem zo stimulkou

rada2002
23. jún 2015

@helenka12 ja som bola v Bratislave vo ferticentre. No poviem Ti že sme odchádzali zhnusení a sklamaní.

rada2002
23. jún 2015

@marculik a koľkokrát si tam bola a ako dlho to už trvá od prvej návštevy?

helenka12
23. jún 2015

@rada2002 hej no mi sme chodili do martina a tam boli mili len som po kazdom umelom potratila v 9tt tak skusime v olomouci uz sme boli 2ktrat a raz som mala prazdny folikul a raz mi praskli ☹ ,tak snad do tretice vsetko dobre

marculik
23. jún 2015

@rada2002 cize zaciatok mas konzultaciu,,je dobre ked si zoberies zo sebou aj kartoteku od zenskeho,a tusim by mali spravit tvojmu manzelovi spermiogram,no a potom ti len nasadi lieky a ked zacnes menstruovat zacinas zo stimulkou ,potom by si mala ist na kontrolu no a uz len na odber a o take dva ,tri dni na vklad to je vsetko 🙂

evita246
23. jún 2015

@marculik Neboj, dr. Pospisilova je velmi mila a trpezliva. Ja som raz bola u nej na kontrole. 😉

helenka12
23. jún 2015

@rada2002 kde ja som chodila od 34 do mt a do 38 a teraz chodime do olomouca to zavisi od toho aky ti daju protokol ja mam teraz na 3den po ms zacat s liekmi a na 7 mam prist na sono tam mi daju inekcie a podla velkosti naplanuju odber vajicok a ak je kvalitne tak ho oplodnia a tak za 5 dni ti ho vlozia spat

marculik
23. jún 2015

@evita246 dik,len sa mi neozvala a ja mam taky mensi problem ze mi lieky koncia doba trvanlivosti tento mesiac ,no co dufam ze sa ozve zajtra

rada2002
23. jún 2015

@helenka12 neodrádzal Ťa doktor od toho ako mňa v Bratislave na základe veku?

rada2002
23. jún 2015

@marculik zavolaj tam alebo napíš. Ja mám email na p. Pasekovú, ktorá je asistentka s klientkami. Od nej mi prišiel e.mail.

marculik
23. jún 2015

@rada2002 no ved uvidim,ked sa mi neozve zajtra tak jej napisem

evita246
23. jún 2015

@marculik skus jej napisat aj hned teraz a rano si to precita.

marculik
23. jún 2015

@evita246 o.k dik za radu 🙂

lienka_1
23. jún 2015

@speranza1 @diska ma Miska 🙂 . Mali nejake komplikacie, ale verim, ze su obaja v poriadku a uz su spolu doma.
Urcite sa mi ozvi, ked budes v nemocke. 😉

lienka_1
23. jún 2015

@rada2002 Ja mam po 40-ke, po dlhych rokoch som konecne tehu a urcite ma neobrali aj o posledne peniaze, co sa o sk. centrach neda povedat. Drzim palce! Urcite do toho chodte 🙂

rada2002
23. jún 2015

@lienka_1 na koľký krát sa Vám to v Brne podarilo? A koľko Vás to asi vyšlo? Neodrádzali Vás od toho?

lienka_1
23. jún 2015

@rada2002 Bolo to nase 8.IVF, ale my sme ini zufalci 😀. Ku koncu nam lekar daval aj ine moznosti ako su darcovske vajicka a spominal, ze bez toho by sme mozno mali zvazit, ci este chceme pokracovat. Ale nikdy nas urcite nenechal bez alternativy, ci nejakeho riesenia. Skusali sme najskor vsetko mozne. Ivf soft aj s mrazenim nas vyslo zhruba do 1500e( mala som aj nejake lieky navyse, ktore nie su bezne podavane) Podarilo sa nam posledne ivf nativ a platili sme 16000CZK.

rada2002
23. jún 2015

@lienka_1 mne sa podarilo minulý rok v júni otehotnieť, ale s 12tt som potratila a vtedy mi zistili menšie výkyvy štítnej žľazy. Lekár mi povedaj, že to mohlo mohlo byť tým,ale tento vo fert mi povedal, že štítna s tým nemá nič spoločné. Tak ja neviem. Môj gynek.mi povedal, že otehotniem hneď, ale samovoľne veľmi ťažko.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre