Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

horalka79
13. nov 2012

@bibi24 aha, tak napisem teda prva ako to to dopadlo, alebo co mi doktorka povedala. Dufam, ze to budu len dobre spravy.
Aj mne jest chuti, na obed si vzdy pridam, pred spanim musim este kusok chleba, alebo nieco aby mi nebolo zle..a jasne v priebehu dna coto medzi hlavnymi jedlami pojedat. Ale na vahe to nieje vidiet, nepribrala som ani kilo. amaratka co ma dvojicky uz dvojrocne (tiez po IVF) mi vcera vravi, ze ona vyskusala 6 past a dala mi tip na jednu pri ktorej potom ostala, co jej v lekarni poradili. Vcera som skusila a v pohode. Tie fluorove mi vazne vadili. Tiez nejak zacinam stracat prehlad kedy mi byva zle..bolo to hlavne podvecer ked som mala vacsiu prestavku medzi jedlami a teraz je to tak nejak hocikedy, hm.
hadam sa to po tom 12tom tyzdni uz ukludni..Drz sa, zas coskoro popiseme. 🙂

horalka79
13. nov 2012

@zabka1124 rano mi vacsinou staci sa hned naranajkovat a pohodka. Ale dakujem/e. Citala sm tiez,ze pri posteli nejake piskot a pred vstanim si dat..ak mi bude uz od rana zle, tak to skusim. Mne sa akurat par krat stalo, ze som sa v noci o druhej/tretej zobudila na plny mechur a tiez mi bolo zle, tak som si musela dat krajec, dva chleba s maslom a bolo dobre.. 😀

zeina62
13. nov 2012

@panarka ja som mala 10 den po transferu 298,1 a odvtedy mi nerobili hcg, iba ultrazvuky

horalka79
13. nov 2012

@panarka ja som mala 13.den po ET. - 680. bibi24 mala pri dvojickach viac. Potom mi uz HCG nemerali. Ultrazvuk ti coskoro vsetko prezradi 🙂

bibi24
13. nov 2012

@panarka mohli by to byt dvojicky 😉 ja som mala na 4tt + 3 hcg 1900 a na 4 tt + 6 hcg cez 6000.
Skus pozriet tieto tabulky, je to rozdelene podla ET. http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as...

nishka
13. nov 2012

@panarka ahoj, ja tiez cakam dvojicky. 14 den po ET bez PK som mala hcg 2574, z coho bolo jasne, ze budu zrejme dve

tinkatinulka
13. nov 2012

@panarka Jeej tak to je super číííselko, no bodaj by aj dvojky boli.Ešte raz gratulujeeemmmeeee. 🙂

falin
14. nov 2012

@zeina62 - super, blahozelam k srdieckam 🙂

@panarka - krasne hcg, drzte sa, len tak dalej

baby ja mam dnes strasnu depku, rano ma pochytila strasna panika a smutok, tak dufam ze to niektora bublinka nevzdala ☹ Nezostava nic ine len verit, v piatok idem na hcg a snazim sa byt kludna, ale v zaludku citim vnutornu nervozitu 😖

falin
14. nov 2012

@annetty - do car nepotrebujes ziadne odporucenie od gyndosa. To si iba oni robia kseftiky 😠 😠 . Skus si na nete precitat o jednotlivych centrach a vytvorit nazor. Aby si zbytocne nestracala cas. Ja to Brno vobec nelutujem a z TT to nie je az tak strasne daleko, ked si vezmem ze tam baby cestuju z vychodu

zeina62
14. nov 2012

@falin a nebudes testovat?

falin
14. nov 2012

@zeina62 - testovala som v nedelu a vcera, dnes neplanujem, mozno zajtra, len mamaetesty sa mi minuly a uz mam iba tie testy z rf 😒

lubica1979
14. nov 2012

Ahojte baby, som tu prvý krát a veľa som sa dozvedela čo tu píšete. Chcela by som Vás poprosiť o pár informácii. My sme boli na 1.IVF na Slovensku, ale nevyšlo to, ani ET sa nekonal. Chcela by som ísť na ďalšie a rozhodujeme sa či neskúsime Brno. Ako to je s preplácaním, hradí niečo poisťovňa? Koľko Vás vyšlo celé IVF. Treba odporúčanie lekára, alebo sa stačí objednať?Ďakujem

zeina62
14. nov 2012

@falin a ked si testovala co ti ukazalo?

bibi24
14. nov 2012

@falin a preco si smutna? Ved na to nie je dovod. Mas pozitivny testik, tes sa 😉 a z neho sa neda posudit, ci vobec ide o dvojky, ved ani z vysky hcg uplne nie, len orientacne.
Ale vies, ze ja som den pred krvou takto isto panikarila? A nakoniec ma vyska hcg totalne sokovala 😀
Tak klud 🙂

hencidlo
14. nov 2012

no a je to cierne na bielom, takze 3IVF negativne ☹

falin
14. nov 2012

@zeina62 - testik som davala aj sem, boli pekne //

@bibi24 - moja, viem ze mas pravdu. Mozno je to iba strach aby sa neopakovalo to co v minulosti 😖 , neviem to racionalne vysvetlit. Clovek zrejme prezil strasne vela a teraz si domyslam ... a bojim sa aby to bublinky nevzdali. Neviem ci bude jedno alebo dve, ale dufam ze aspon jedno s nami vydrzi a budeme sa moct vytesovat zo srdiecka.
A ako to bolo u teba pred krvickou? Viem ze si mala najprv ovu testy, potom aj tehu testy pekne. A tiez ta chytila panika ze co ak to nie je pravda?

@hencidlo ☹ ☹ ☹

nelly3
14. nov 2012

@lubica1979
odporucanie netreba od lekara, nas to vyslo 1350€ , neratam tam cestu. zopar injekcii som si zohnala na SK, inac by to bolo este drahsie, ale co clovek neobetuje, kto nebojuje, nevvyhra 😉 poistovna s tym preplacanim hmm, ja som si podala ziadost o refundaciu v septembri, je november a ziadna odpoved, dufam a verim, ze snad nieco preplatia, na dalsi pokus IVF sa zidu money😉

nelly3
14. nov 2012

@falin
ale no, ziadna depka, baby ja vam tak zavidim, ale v dobrom, ze ste tehotne, ja niekedy uz ani neverim, ze sa to podari aj mne, ale potom si poviem, ze MUSI a hotovo, inac mne sa stava, ked som v cakani na test (najhorsie z celeho IVF) tak ma napadne, ze ak budem tehotna boze co potom, uplne sa vsetko zmeni atd., neviem to opisat, ale fakt ma vtedy chyti taky divny pocit. takze tak 😉

lubica1979
14. nov 2012

@nelly3 ďakujem Ti, takto nás vyšlo 1 IVF na Slovensku

nelly3
14. nov 2012

@lubica1979
no a toto v Brne bez poistovne 😉

lubica1979
14. nov 2012

@nelly3 veď práve, že je to bez poisťovne, a ešte keby niečo preplatili, to by bolo super. Asi aj my pôjdeme do Brna. Čítala som na Brno samé dobré ohlasy. Stačí sa tam len objednať? AKo často ste tam chodili? Keby nám to všetkým vyšlo, tak si to veľmi prajem.

nelly3
14. nov 2012

@lubica1979
ano staci objednat, zavolaj si tam. ja som tam bola 4x - konzultacia, 1x UTZ, odber a vklad 😉 ale UTZ mozes aj u svojho gynekologa a potom im len das v Brne vediet co a ako 😉

bibi24
14. nov 2012

@falin ano, mas pravdu, ja som si robila najprv ovu testy, od 6. dna po et, potom 8. den a ked ten 9. den na ovu teste silnela ciarka, tak som skusila tehu a bolo to tam. To som sa strasne tesila. Potom som testovala 10. den a robila paniku, aby vysli rovnake dve palicky a nie slabsie. Potom aj 11. den a to mala byt ta ciarka uz silnejsia (podla mna) a vies ako som stresovala, ze nesilnie? Uz som sa vobec netesila, iba bala a bola smutna, tusim som aj plakala. Ten 12. den, ked som uz netestovala, ale kym som cakala na vysledky krvi, som myslela, ze sa zblaznim. V duchu som si stale opakovala, ze urcite mi povedia, ze je to nizke a ze to bude na prd a taketo blbosti. No a z vysky hcg 1900 som nechapala a ledva to predychala. S placom som volala manzelovi, on zatial skoro skolaboval, kym som mu povedala co a ako.
Tak aj u teba to tak bude, uvidis 😉 a ten strach je asi normalny. Ja sa stale bojim, aj teraz. Kazde pichnutie a bolest analyzujem. Spokojna som akurat v den, ked ich vidim na utz a viem, ze su ok. Velmi drzim palce a myslim, ze to bude v poriadku 😉

zuzu1108
14. nov 2012

@annetty Ahoj 🙂 . aj my chodime do Brna do Heliosu amozem ti ho len vrelo odporucit 🙂 .
Dva krat som bola len na konzultacii v GF a je to neporovnatelny pristup.
Ja som vypisala na ich stranke kontaktny formular a do troch dni myslim sa mi ozvali.
A na ozaj za konzultaciu nedate nic a v Brne ste za chvilu.

zeina62
14. nov 2012

@falin tak preco sa bojis?

annetty
14. nov 2012

@falin Dakujem velmi pekne za odpoved🙂 Si zlata! A ja koza som gyndovi uverila, ze bez jeho odporucania zbytocne by som isla do centra 😖

annetty
14. nov 2012

@zuzu1108 Ahojcek🙂 Takze aj Helios je dobre centrum v Brne, nie len RF? A je velky rozdiel medzi Heliosom v Martine a Brne? Ci jednoznacne nemam na co cakat a rovno do Brna? A dlho si cakala do terminu? Lebo v GF som dostala o mesiac termin. Ci to je este dobry termin? Mne sa zda, ze je to vecnost a to je len iba konzultacia:(
A mozem sa opytat na cenu? V Brne sa muselo platit dopredu alebo stacilo tesne pred zakrokom?

falin
14. nov 2012

@bibi24 - bibi dakujem pekne za podporu. Presla si tym podobnym a vies pochopit. Musim verit ze je vsetko oki 🙂
Verim ze sa bojis stale, ved aj ja ked som cakala malu som sa stale bala, ked ma nieco pichlo, zabolelo, bol strach, ked som necitila nic, zasa strach, vzdy zom sa len tesila na utz kedy baby uvidim a ci je ok. Drzim ti palceky, nech sa ti s babuliatkami dari. A este raz vdaka, to som si potrebovala precitat 😉

@zeina62 - precitaj si co sme pisali s bibi. Plus zrejme preto ze mam za sebou aj zle skusenosti, napr. bol krasny testik, krasne hcg a napokon srdiecko ziadne ☹

falin
14. nov 2012

@annetty - za malo, clovek sa rad podeli so skusenostami. Aj my sme niekedy bolo na ziaciatku cesty a pre cloveka to bolo vsetko nove. V RF dostanes termin tak cca o 2 tyzdne, myslim ze ked chces dr, Koudelku, tak vtedy cakas dlhsie. Ale super su tam vsetci. Ja osobne chodim Stelclovi a neviem si vynachvalit, ale raz mi sono robil Machac a tiez bol super.
V Brne sa plati po vklade, cize az ked vsetko absolvujes. Ale dopredu ti povedia kolko budes platit a za co.
Ja by som nevahala s Brnom a z TT chodievame po dialnici cez BA, je to v pohode cesta. A na utz mozes chodit svojmu gyndosovi a im nahlasit iba vysledok (to slovenske centra vobec nepripustali).

zeina62
14. nov 2012

@falin neboj sa ja si myslim ze tento krat ti to vyde myslim na teba🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre