Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
22. aug 2012

@deinad my sa už po centrách trápime asi 4 roky predtým som otehotnela prirodzene 🙂 🙂 my máme spermiogram ukážkový tak ICSI nie je treba vždy sa pekne oplodnili embbrijka 1ivf som mala 8 vajok oplodnilo sa 7 2 ivf bolo 10 oplodnilo sa 9 všetko ukážkové len embrijká sa nechcú udržat 😒 na genetike niečo zistili tak si celé tehu budem pichat Fraxiparín a preventívne brat Prednison ked som už 5 krát potratila všetky vyšetrenia sú ok tak potom neviem kde je zrada ked som písala s dokim z centra tak mi napísal že to všetko spolu preberieme ja si myslím že sa už pohneme konečne dalej 😉 😉

holly74
23. aug 2012

Ahojte, žienky stalo sa vám niektorej pri stimulke, že sa vám na 2. deň cyklu (teda po pichnutí prvej injekcie) zastavila mrcha? U mňa to tak vyzerá, grrr 😠 a začínam mať z toho pekný stres...

deinad
23. aug 2012

@tinka9075 aj mne tak doktorka odpisala, ze mam priniest vysledky a spravy, co vsetko sme absolovali a ze to spolu preberieme 🙂, tak tiez verim, ze nam svita nova nadej. Ja som si preventivne tiez pichala fraxik pri vkladoch z 2. aj 3. ivf-ka a prednison som brala 2,5mg pri 3.ivf - ale podla mna, aj podla toho co som citala na nete, tak sa ma brat minimalne 6 tyzdnov, aby zabral, a mne v centra kazal len 2 tyzdne pred ET...inak by som mozno uz bola tehu a toto neriesila, lebo babatko bojovalo, ale po tyzdni to vzdalo 😒, lenze mne vysla genetika, hematologia aj potilatky OK, tak uz tiez neviem..napisem zajtra, ze co nam radia dalej 🙂

deinad
23. aug 2012

@holly74 mne sa to stalo teraz pri 3.pokuse, jeden den ano, druhy nebola, potom treti a 4 slabo...no a o 9 dni som ju dostala znovu 😒 a silnu, nechapem tomu doteraz a ani doktori v centre, mozno aj preto som mala len 1 vajko z OPU. Ale nechcem Ta zbytocne stresovat, napis do CAR o radu, a budes pod dozorom UZ tak urcite bude vsetko OK 😉 drzim palce

tinka9075
23. aug 2012

@deinad ja som prednison brala 7 týždnov pred ivf a nepomohol si myslím ja tiež poberiem všetko čo mám aby doki vedel ako na tom som 🙂 🙂 zajtra budem čakat správu som zvedavá ako pochodíš 🙂 🙂 ja idem zajtra do blavy dohodnút sa kedy mám íst na vklad 🙂 🙂

holly74
23. aug 2012

@deinad Díki za reakciu.....ty kokso, ale o deväť dní? To ti robili OPU ked si krvácala?

andy_123
24. aug 2012

ahojte baby, prosim poradte ako si mam tuto temu pridat do oblubenych? Odkedy zmenili stranku tak to tam neviem dat.. dik

kika386
24. aug 2012

Aho kocky, dlho som sa neozvala, bo som nemala pristup na net. V pondelok som bola na krvi a mala som 1482 HCG na 17 den od ET. Tak so TEHOTNA 🙂 . Pocity boli uzasne, to sa neda opisat, mm plakal od stastia, no hotova melodrama u nas doma 🙂 . uz so to predychala a teraz uz som zase v depresiach, ci to dotiahneme do uspesneho konca. Stale sa vsetkeho bojim, co vsetko nas este caka...viem, ze by som mala mysliet pozitivne ale 6 rokov snazenia a tolko neuspechov zanecha stopu 😒
Vsimla som si kopec novych nickov a zelam vsetkym nech vam to dobre dopadne... 🙂

mirinda10
24. aug 2012

@kika386 gratulujem a nech si tehu dalsich min 8 mesiacov, nesmies sa bat, tes sa alebo zacni robit nieco ine aby si stale nemyslela na seba

kika386
24. aug 2012

@mirinda10 ja so sa dala na vysku, idem uz do 5 rocnika a v o tyzden mi zacina skola, tak to ma zamestna 😉

holly74
24. aug 2012

@kika386 Super, gratulujem 😉 To je veľmi povzbudivé pre nás ostatné 😉
@andy_123 Hore pri téme klikni na Páči sa mi to

andy_123
24. aug 2012

vdaka , uz to skusam... 🙂 😉 ide to

kika386
24. aug 2012

@holly74 dakujem, velmi ti drzim palce

kaja81
24. aug 2012

@kika386 gratulujem a držím palce, nech je všetko v poriadku, nech babo rastie:o)

tinka9075
24. aug 2012

@kika386 gratukujem verím že ta budeme všetky postupne nasledovat a budeme tehulky 🙂 🙂 🙂

nelly3
24. aug 2012

@kika386
super, tesim sa. uz sa to zacina rozbiehat ta tehu vlna 😵

holly74
24. aug 2012

@kika386 Díki. ...No netrúfam si odhadnúť ako to dopadne, mrcha trvala len jeden deň..a to asi nie je dobré....neviem, či sa ešte rozbehne, alebo nie..no ak áno, tak teda neviem, ako mám ten cyklus vôbec počítať......a či mi ho nestopnú...no je to na nervy teda riadne...... 😒

deinad
24. aug 2012

@holly74 ahoj, nastastie som krvacala len 4 dni, takze to bolo velmi tesne, v den OPU uz ziadna krv a doktorka sa cudovala, ze odkial sa krv brala, ked som mala normalne ovulaciu...proste zahady v ludskom tele, mozno aj preto sa podarilo len jedno vajko...fakt neviem, v com to mohlo byt, ale drzim palce, aby si bola OK, a inak ako Ti je?

deinad
24. aug 2012

@kika386 tak potichucku blahozelam, nech ide vsetko ako ma, je normalne ze sa bojis 😉 pekne pohladkaj brusko, usmej sa, vyloz nozky a mysli len na ten krasny pocit, ked Ti to oznamili 🙂

deinad
24. aug 2012

@tinka9075 ahoj, tak v Brne prebehlo vsetko podla ocakavania, zaregistrovali nas na recepcii a na cas nas prisla vyzdvihnut doktorka. Prebrali sme cele nase snazenie, pokusy, zakroky, liecbu ...atd. povedala, ze urcite mame skusit, ze mame sancu 🙂, a ze vobec nevidi problem v mojej maternici (urobila mi UZ), neviem preco na SK stale riesia sliznicu, mne povedala po UZ ze moja maternica je priamo umerna konstrukcii a postave a ze je vsetko OK 😀, je vidno, ze uz maju za sebou viac skusenosti. Mam 3 mesiace uzivat DHEA a potom jej mam napisat, kedy zacnem so stimulkou, takze to vyde tak november, skor december, uz mam aj lieky, prespisala mi prednison 5mg (aspon 6t pred ET) aj clostilbegyt, doma mam este menopur, tak chvalabohu bude stacit a nemusim si kupovat, lebo FSH su tie najdrahsie lieky. Takze pekne pauzicka teraz, oddych od hormonov a potom sa na to vrhnem 🙂, ako si dopadla v BA?

mirinda10
24. aug 2012

@kika386 tak to je super,to teraz budes potrebovat, drzim palce a verim, ze vsetko dobre dopadne

tinka9075
24. aug 2012

@deinad ahoj tak to sa teším že si spokojná 🙂 ja som dopadla ok mám počkat na mrchu a potom budem brat tabletky od 1dc do 10dc potom mám príst na kontrolu sono tak som dnes dokimu povedala že chceme vložit všetky tri embrijá ak sa rozmrazia no nebol velmi nadšený vraj to bude pre mna riziko ked mám za sebou už 5 potratov ale ked som sa nedala a trvala na svojom tak povedal že súhlasí ved sa nemusia uchytit všetky 🙂 🙂 tak v pohode stíham íst 12 do Brna nech poriešime čo dalej 🙂 🙂

nelly3
26. aug 2012

hallo kde ste? 😵 kto zacne so mnou stimulaciu? cakam na mrchu a zase meska 😠 raz ma z nej porazi, ale nevadi lebo verim, ze bude uz posledna 😉 kolko sa plati v reprofite za zmrazenie?

deinad
26. aug 2012

@tinka9075 tak to sa tiez tesim, ze je vsetko ok a drzim palceky pri vklade, 3 je sice risk, ale zas kto neriskuje..ze ano 🙂.
Mne v Brne povedala, ze mi odporuci len jedno, lebo som nizka a pri 2 by to bolo velke riziko,..ale ja by som aj tak brala dvojky, hlavne nech vsetko vyjde a kto vie, Brno nebude treba, urcite 🙂. ja som si to tak pocitala, ze zacnem v novembri a uz teraz sa neviem dockat 🙂

tinka9075
26. aug 2012

@deinad budem riskovat ale 3 sa aspon jedno udrží dúfam 🙂 🙂 doki velmi nechcel aby sme vkladali všetky tri tak som mu povedala že trojičky v centre ešte nemali a aspon im spravím reklamu 😀 😀 ja som si tiež povedala že dvojky by som brala hned ked sa už tolko trápime do Brna pôjdeme aspon sa podakovat dokimu ja som si s ním písala a rady mi dával lepšie ako doki v centre 😉 😉

kika386
26. aug 2012

@nelly3 plati sa 250 euro

mackaso
27. aug 2012

ahojte kočky, chcela by som Vás povzbudiť a poslať tehu výrusky, nestrácajte nádej, cieľ je tak blízko, Brno je tá najlepšia voľba, akú sme mohli všetky urobiť, 🙂 želám veľa šťastia, držkajte sa 🙂

pufa
27. aug 2012

@holly74 ahoj. mne sa stalo pri druhom IVF nieco podobne. mala som zacat pichat 1. den cyklu a hned na to sa mi menzes zastavil. tak som volala do centra, doktor mi povedal, ze mam prestat a pockat kym odmenstruujem. tak som prestala, o tri dni prisiel menzes a pokracovala som dalej. POsunul sa mi sice cyklus ale nevadilo to, dopadlo to dobre, otehotnela som. co ti povedal doktor na to?

holly74
27. aug 2012

@pufa Ahoj, mne povedal presný opak, že mám pichať ďalej, že dlžka ms nemá vplyv na stimuláciu, a že ked tak uvidíme na utz kontrole na ten 8. deň, či to zastavíme alebo nie....Tak som zvedavá teda, toto čo píšeš ma moc nepotešilo... a ktorý dr. ti to takto povedal? niekto z RF? No, ak si tie drahé injekcie pichám nadarmo, tak ma picne...

ria191
28. aug 2012

ahojte kočenky. Tak včerajšia konzultácia v Brne za nami 🙂 aj som si včera trošku porevala, ale pravdu povediac očakávala som to ☹ . Mám myóm na neoperovateľonom mieste a ešte robí problémy, ale ideme do toho ja to len tak nevdzám 🙂 🙂 🙂 . Tak ja začínam asi začiatkom októbra a dúfam, že v tom nebudem sama 🙂 🙂 🙂 a teraz idem zháňať kooooopu liečkov dúfam, že sa mi to podarí 🙂 🙂 🙂 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre