Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
7. sep 2012

@holly74 nie, amnio som odmietla. Bola som na prvotrimestrálnom skriningu a teraz na morfologickom a este pojdem v tretom trimestri.... pride mi to ako velky zasah. Mozno keby boli zle vysledky z toho skriningu alebo morfologickeho tak mozno, ale vsetko je OK a ja som presvedcena ze mala je zdravučká 🙂

holly74
7. sep 2012

@rienok 🙂 🙂 🙂

zlatanka30
7. sep 2012

@rienok super ze dievcatko uz mozes nakupovat

gerdusha
7. sep 2012

Baby,isli by ste do stimulacie,ked ste prechladnute?

holly74
7. sep 2012

@gerdusha ja skôr nie, ako áno...

nishka
7. sep 2012

@gerdusha treba zvazit. ja som bola v podobnej situacii pred mesiacom a napriek chorobe sme to zvladli. bala som sa, ci mozem ist do narkozy, doki mi odpisal, ze OPU sa da urobit aj bez nej, nakoniec mi anesteziologcika dala narkozu.

falin
7. sep 2012

@gerdusha - ja uz som tak bola, islo o slabsie prechladnutie a kym prislo k opu, tak som bola fit. Zalezi ako sa citis

0vrtulka0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nelly3
8. sep 2012

@0vrtulka0
clostyl, menopur, orgalutran. ja osobne chodim koudelkovi 😉

hora_lka
9. sep 2012

@0vrtulka0 ahoj, ja prave v tomto case stimulujem, dnes 4 den, mam clostylbegyt, fostimon, puregon ... lekar /stelcl/ sa ma pytal ake lieky mam doma, nieco mi ostalo po predoslom IVF, nieco som si dokupovala ... bral ohlad aj na financne moznosti, odchadzala som s konzultacie s nim vemi spokojna a povzbudena do dalsieho "boja" s prirodou...

zeina62
9. sep 2012

ahojte baby chcem sa opytat po transferu embri ste cely cas iba lezali alebo ste vsetko robili normalne a opatrne?

0vrtulka0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinka9075
9. sep 2012

@zeina62 ahoj ja keď som sa pýtala Štelcla či mám po vklade ležať tak mi povedal že to mi nepomôže ja som vždy po vkladoch ležala a nič tak teraz poslúchnem dokiho a budem fungovať normálne 🙂 🙂

zeina62
9. sep 2012

@tinka9075 dakujem za odpoved, koklko krat si uz bola skusat stastie ked pises ze vzdy po vkladoch? asi ich uz mas viacej za sebou.

tinka9075
9. sep 2012

@zeina62 ja som teraz po 3ivf ešte na sk ale po konzultácii v Brne som ja blbá mohla íst do Brna a kašlať na slovensko 😒 toto bude môj 7vklad tak uvidíme len bude ešte na sk tak tomu velmi neverím v tomto centre chodia všetci nadutý ako keby si im ublížila a doki keď sa usmeje tak to je sviatok 😠 v Brne všetci usmiaty tak sa tam človek lepšie cíti a to je aj základ k úspechu 🙂 🙂

zeina62
9. sep 2012

@tinka9075 aj aj mam tie iste pocity ako ty na slovesnku je to otras a v reprofite uplne super 🙂

tinka9075
9. sep 2012

@zeina62 to máš pravdu hneď keď sme tam prišli úplne super a Štelcl tiež veľa sme sa s ním nasmiali 🙂 🙂 my s manželom veľmi spokojný 🙂 🙂

zeina62
9. sep 2012

@tinka9075 on je super, len ja som uz s tych pokusov a s toho ze sa nam nedari taka nestastna, a horsie je ze moj manzel to horsie znasa este ako ja, teraz ideme to skusit prvi krat v brne, dufam ze sa nam to uz podari. myslela som si ze muzi vydrzia viac ako zeny ale je to naopak, moj muz to vobec nezvlada ☹

falin
9. sep 2012

@0vrtulka0 - ahojky, na liekoch sa da dohodnut, povies co mas doma a oni sa snazia to nejako napasovat, ja som stimulovala prvu stimulku iba clostilom a potom clotil + menopur.
Ja chodim Stelclovi

@hora_lka - drzim palce nech je stimulka uspesna 😉

@zeina62 - ja som fungovala normalne, ale opatrnejsie. Raz som si dala PN, ale ostatne som chodila do roboty. Poznam babulky, ktore cele 2 tyzdne po ET lezali a ani to im nezarucilo uspesnost 😖

tinka9075
9. sep 2012

@zeina62 ja nemám problém otehotniet len to udržat ale verím že v brne nám pomôžu 🙂 🙂 môj muž to znáša dobre ja viem že ho to trápi ale je mi velkou oporou 🙂 🙂 ja musím íst dalej bábo chcem a to ma vždy donuti vstat a íst bojovat aj ked to je niekedy tažké ale ide to 🙂 🙂 aj Štelcl mi povedal že ma obdivuje že stále bojujem tak som mu povedala že musím a neprestanem až ked bábo nebudem držat v náručí 🙂 🙂 tiež chodíš k Štelclovi? 🙂 🙂

zeina62
9. sep 2012

@tinka9075 hej k nemu chodim on je take zlaticko 🙂

zeina62
9. sep 2012

@tinka9075 ja to tiez nevzdavam a stale mam velku nadej, len moj muz vidi vsetko negativne, ja ho niekedy nechapem. a som s toho taka vystresovana, a prave by som mala byt teraz v klude...

zeina62
9. sep 2012

@falin hej ved aj som uz aj take pocula je to asi individulane

zeina62
9. sep 2012

@tinka9075 preco sa ti neda udzat ak sa mozem opytat?

tinka9075
9. sep 2012

@zeina62 to máš pravdu je super a vždy usmiaty 🙂 🙂 ja ked som mužovi povedala že chvália brno tak sám tam volal a ojednal nás 🙂 🙂 síce nie k Štelclovi tak som potom musela preobjednávat 😀 😀 na hematologii mi niečo zistili tak si budem pichat injekcie ale nevadí vydržím 🙂 🙂 a ty si ako na tom tiež sa ti nedarí udržat bábo? 🙂 🙂

zeina62
9. sep 2012

@tinka9075 ja som horsi pripad ako ty ja nemam jeden vajecnik, a druhy je zdeformovany,menstruaciu som sama nikdy nedostala a nedostanem bez liekov, mam za sebou uz kopec laparaskopie, hyisteroskopie, prefuk, 2XKET s darovanym vajickom, a teraz ideme na nas 3 pokus s darovanym vajickom.a moj manzel ma azeosepermie este k tomu je to velmi tazke na psychiku.a moj muz ma ako podporuje ze skusame ale je velmi skepticki a nezvlada situaciu, je hned podrazdeny a nervozny so vsetkeho a ja som dost silna ale ked je takyto tak som potom v strese, a viem ze stres neni dobry. nasa domacnost je s toho taka smutna,chyba nam veselost ☹(

tinka9075
9. sep 2012

@zeina62 tak to máš horšie ako ja 😒 ja mám všetko ok aj vaječníky aj maternica cyklus pravidelný ovulka tiež spermoš ok len bábo nikde po stimulkách na ivf sa nám vždy vajíčka pekne oplodnili prirodzene len to udržanie 😒 ja som nikdy po neuspechoch neplakala len raz ale to som už bola v 18 týždni a potratila som to mi bolo velmi lúto lebo od začiatku som bola v nemocnici a tak som verila že sa udrží a dopadlo to takto 😠 ale od dokiho sme šli spokojný a to je dôležité 🙂 🙂 naša domácnost je velmi veselá môj muž ma stále tahá dalej a ja musím íst za ním aj ked by som nechcela ale verím že bábo už konečne mat budeme a potom už bude dobre 🙂 🙂

zeina62
9. sep 2012

@tinka9075 strasne vam drzim palce,nech vam to vyde. vidis nie kazdy clovek znasa tieto veci dobre , moj mazel je jeden s nich ☹

tinka9075
9. sep 2012

@zeina62 ale neboj podarí sa a budete mat bábetko a manžel bude štastný 🙂 🙂 ked sme boli v brne doki tiež nechápal že všetko v poriadku a bábo nikde 😒 ešte aj na ultrazvuku bolo všetko ok tak ja neviem kde je chyba bratia deti majú nik v rodine s týmto nemal problémy len ja ale dúfam že sa príde na to prečo potrácam a bábo bude 😉 😉

zeina62
9. sep 2012

@tinka9075 ani u nas v rodine nikto nema take problemi ako ja☹ to je proste osud...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre