Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zabka1124
17. aug 2012

@tinka9075 tesim sa , ze sa tesisss🙂🙂🙂🙂!!!!!! 😉 Budem drzat vsetky prsteky aj pazuriky nasich 3 maciciek🙂

zabka1124
17. aug 2012

@nelly3 vyjdeeeeee, musiiii🙂 😉 😉 😉

nelly3
17. aug 2012

@zabka1124
akoze nic ine mi neostava, musi a ja si platim aj DNP takze do oktobra musim byt tehulkaaaa 😵

zabka1124
17. aug 2012

@nelly3 jasi skor myslim, ze sa este boja, aby nezariekli. Viem to podla seba, ja ked som bola tehu-sice biochemicke v 2010, tiez som hned napisala do novembroviek 2010 a potom ked to skoncilo som bola taka nestastna a sklamana a nahnevana s bolestou v srdiecku, ze som si povedala, ze ak by som bola tehu nenapisem ani za svet.A tazko sa mi chodilo na MK, hlavne ked baby v tejto teme diskutovali 😒 !!Ale ked som videla v tejto teme babenky ako sa podporuju, pomahaju si a dodavaju si silu, tak som napisala skoro hned 😉 !!!

zabka1124
17. aug 2012

@kika386potichucku gratuluje a drzkaj sa a hlavne oddychujteee🙂

mirinda10
17. aug 2012

@kika386 ja som necitila nic a cakala som dvojicky, ziadne nevolnosti pocas tehu nic, nepozoruj sa ver, ze si tehu a hotovo

leontinka27
17. aug 2012

@mirinda10 no jedna babula mi pisala teraz cez ip ze jej dovera v tomto roku preplatila dve ivf v brne, ja uz na Slovensku stracam nadej lebo tu sa trasu vsetci iba pre peniaze.ked ti lekar povie ze mi nenapise ziadost az septemri ked chcem ist na ivf v oktobri lebo ma strach co bude do oktobra.ze poistovna nemusi ani fungovat. boji sa ze poistovna schvali ivf prebehne a ze mu to nikto nepreplati ...je to koli tomu ze ma byt len jedna poistovna.....takze sa nam to zacina riadne komplikovat

mirinda10
17. aug 2012

@leontinka27 no ja neviem a co jej peplatili lieky ci piamo IVF? no asi tam niekoho musela mat ale mne povedali, ze mi nic nepreplatia tak som isla ako samoplatca nakolko v SR som mala iba 2 IVF nakolko preplatenie Vam musi schvalit posudkovy lekar a musi napisat dovod preco ste to nemali urobene v SR. Ja by som uz IVF neriesila v SR ja prave pozeram kolko som si pichala v Brne a kolko v Iscrae a Brno 750 Gonalu a v iscare 1800 Gonalu a stale som mala hyperstimulacny syndrom a rovnako vajicok ale v SR zname vela hormonov, vela prachov a aj to, ze tam platis po ET a v Iscare skor ako ides na OPU a stale som musela platit ICSI a nikdy mi to nerobili a po mesiaci mi vratili prachy otras.

leontinka27
17. aug 2012

@mirinda10 no neviem koho tam mala.mala iba jedno na slovensku a dve v Brne. preplatili jej ivf.ja som tiez volala do mojej poistovne a ze určite mi to nepreplatia.potápajúci sa aj slamky chytá. no ja viem ze Brno by ma asi vyslo ako samoplatcu cca nad 1000 eur a to momentalne nemam.nastastie ja chodim do ferti a tam som platila iba cca do 200 eur za lieky.a mam dost nizke davky lebo som chuda. za isci a ani predlzenu sa neplati.iba zmrazenie vychadza okolo 500 evri.

macko79
17. aug 2012

Ahojte ja som vcera bola na UZ a v pondelok mam punkciu mam tam nejake 4 kusky pekne velke a a este aj zopar mensich folikulov a dr.povedala ze este do pondelka mozu narast.Tak uvidime kolko ich nakoniec bude ale hlavne ake budu,mnozstvo nieje rozhodujuce ale kvalita.Len sa troska obavam dnes ma zacalo riadne pobolievat brucho este dnes a zajtra picham posledne.Viete mi niektora poradit ci sa mam niecoho obavat alebo je to normalne?Pri ivf co som mala predtym som nic pred punkciou necitila skor az po.

tinka9075
17. aug 2012

@leontinka27 ahoj ja mám všeobecnú 🙂 🙂

tinka9075
17. aug 2012

@zabka1124 dakujem ja verím že nám to v Brne vyjde 🙂 🙂 včera som písala štelclovi tak mi dnes odpísal že sa na nás teší a všetko v klude preberieme tak mám z toho velmi dobrý pocit 🙂 🙂

zeina62
17. aug 2012

@mirinda10 mam cistu KL 400, mam teda brat dve tabletky aspon a ten vitamin E?

leontinka27
17. aug 2012

@tinka9075 kamoska sa na to dnes bola pytat v Dovere ze nie nepreplatia.ani moja Union.ty to mas potvrdene z poistovne?

tinka9075
17. aug 2012

@leontinka27 mne to hovorila jedna kočka ale či je to pravda tak to neviem ale skúsim zavolat do poistovna čo mi na to povedia 🙂 🙂

leontinka27
17. aug 2012

@tinka9075 no to som zvedava,lebo ja som volala vcera do union, kamoska bola dnes v dovere a ani jedna to nepreplaca.no na Brno na treti budem muset nasetrit. na druhy pokus pojdem este do ferti.

tinka9075
17. aug 2012

@leontinka27 zavolám tam v pondelok lebo dnes už asi nevybavím nič 🙂 🙂 potom ti napíšem čo mi povedali 🙂 🙂

leontinka27
17. aug 2012

@tinka9075 oki super...zelam pekny den

tinka9075
17. aug 2012

@leontinka27 aj ja želám pekný den 🙂 🙂

mirinda10
17. aug 2012

@zeina62 ano mozes dve a vitamin E je super jedna denne staci
@macko79 je to ok len pi vela vody aj 4 lt denne, hlavne ziadna panika

zeina62
17. aug 2012

@mirinda10 moze byt vitamin E so selenom?co radsej cisty vitamin E? a tie dve tabletky kyseliny listovej mozem naraz ci si to rozdelim rano a vecer?

macko79
18. aug 2012

@mirinda10 Dakujem pekne dnes je to ovela lepsie uz to hadam zvladnem do pondelka.

melisska
18. aug 2012

@macko79 ake mas davky liekov??? ze sa tak moja trapis

katka1311
18. aug 2012

Ahoj dievčatká 🙂 Prosím vás,ktoré už máte po IVF ako je to s ICSI. Je to paušál 8 tis. aj keď budem mať len napr.4 vajíčka?Viem,že u minimálky sa počíta ks vajíčka 1 tis. a ako to je u IVF? Ďakujem za odpoveď a ospravedlňujem sa za vpadnutie do vašeho tematu 🙂 .

hora_lka
18. aug 2012

@macko79 urcite to zvladnes, hlavne pokoj a treba verit,tu vodu pi, mirinda Ti dobre radi, to aj mne, je to moja sefka 🙂

hora_lka
18. aug 2012

@katka1311 pozri si cennik centra, ja som bola na IVF v G-F, mne to nejde teraz otvorit, ale je to odstupnovane od do, treba sa pozriet konkretne na cennik.ja som po IVF, ale nenapichavala som, lebo uz som bola raz tehotna, potrat v 6 tt. 1 IVF nevyslo, ideme skusat 2 krat.

katka1311
18. aug 2012

@hora_lka Ale cenníku Reprofitu tam píše že ICSI 8 tis.a PICSI 11 tis. ale niekde som už čítala že do 8 kúskov je to 1 tis./ks nad 8 ks je to už ten paušál ale chcela som si to len overiť 🙂

hora_lka
18. aug 2012

@katka1311 citam to teraz v cenniku a je to tak ak je ISCI 1 oocyt je to 1000 CZK ale to je pri IVF minimalna stimulacia,
pri normalnem IVF je to 8000 CZK, co je asi 320 EUR, neviem ako to teda beru, ci bez ohladu na pocet

katka1311
18. aug 2012

@hora_lka no uvidíme teda ako to bude 🙂 .Musím sa na to opýtať 😒 .

mirinda10
18. aug 2012

@hora_lka,@katka1311 presne tak max sa plati 8000 aj ked budeme mat 15 vajok, takze za jedno je 1000ka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre