Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zeina62
14. okt 2012

@tinka9075 to nemyslis vazne ☹ boze ja som tak verila ze ti to vyde !! mrzi ma to ☹

horalka79
14. okt 2012

@tea284 To sa musis jej spytat,ci v ten den ci na dalsi. Ja som bola rano na krvi a o druhej mi volala vysledok
🙂

tinka9075
14. okt 2012

@zeina62 to je v pohode ja nejak nesmútim ja som bojovník a bojovat idem dalej 🙂 🙂

falin
15. okt 2012

@tinkatinulka - tinka, neboj, chvilku si pospis a je to. Drzim palceky

@tea284 - krasny testik, tehulka nasa dalsia 😉

tinkatinulka
15. okt 2012

@falin No dnešný deň bude tažký, pretože ja som taký neposed a stále musím niečo robiť takže budem celý deň v pyžame aby ma nelakalo sa s ničím natahovať. dakujem za podporu 🙂

tinkatinulka
15. okt 2012

@tinka9075 Babatko bude neboj 🙂

tinkatinulka
15. okt 2012

Kočky ako je to s parkovaním pred RF?My sme chodili do Olomouca na konzultácie a teraz ideme 1x.Aby som vedela kolko stojí parkovanie a či je tam dosť miest.

hora_lka
15. okt 2012

@tinkatinulka s parkovanim mizerne, ak chces priamo pri centre, alebo niekde blizsie, nam sa podarilo hned pri centre len ked sme isli skoro rano, ale inak parkujeme tak 5-10 minut pesi, je to v pohode, aspon sa prejdeme .. a ak sme zaparkovali na ulici pri centre, je to dost dlha ulica, tak tam sa neplati, aspon my sme neplatili 🙂

nelly3
15. okt 2012

@hora_lka
ahoj, ako pokracujes? ides hned na KET?

hora_lka
15. okt 2012

@tinka9075 kedy sa chystas do Brna?

tinka9075
15. okt 2012

@tinkatinulka dakujem ja viem že bude verím tomu 🙂 🙂

tinka9075
15. okt 2012

@hora_lka ahoj idem mu písat a dohodnút iui dnes som 3DC tak asi začnem brat clostík a ideme na to 🙂 🙂

hora_lka
15. okt 2012

@nelly3 ahoj, momentalne mam menzes, ale ano idem, 12-14 den ultrazvuk a 19-20 vklad, na ultrzvuk pojdem k svojmu, tak sme sa dohodli a vklad vychadza na 29-30.10. ... pytala som si ci je to dobre ist hned, povedal, ze ked sa citim dobre, nie je dovod cakat, zatial idem bez estrofemu, takze zalezi ako budem mat sliznicu, ak nebude dost velka, budeme musiet pockat mesiac a potom pojdem aj s estrofemom.pytala som sa aj na prednison, vsimla som si ze ho tu baby vo velkom uzivaju, mne povedal, ze ho nedoporucuje, ale ked chcem tak mozem ... tak neviem, mam chciet? zatial idem uplne naprirodno, bez estrofemu, bez prednosinu a uvidime co povie ultrazvuk .. mame 2 pokusy ... a Ty? ako si na tom?

hora_lka
15. okt 2012

@tinka9075 tak hura do toho ... verme, ze to vyjde 🙂

tinka9075
15. okt 2012

@hora_lka ja verím inak ani nemôže byt 🙂 🙂

hora_lka
15. okt 2012

@tinka9075 ja tiez verim, ze to raz musi vyjst ... ale uz mam aj pochybnosti, ci sa to podari, mame 2 pokusy a aj som si povedala, ze vzhladom na vek, je to uz aj posledne co urobime v tomto smere ..

tinka9075
15. okt 2012

@hora_lka neboj podarí sa musí 🙂 ved aj staršie majú deti tak musíš verit 🙂 🙂

hora_lka
15. okt 2012

@tinka9075 ved ja viem .. stretla som minuly tyzden byvaju kolegynu, nevideli sme sa 18 rokov, vobec sa nezmenila, jej sa podarilo v 42, ma krasnu dceru, tiez absolvovala vsetko mozne aj nemozne ... tak snad sa nase mrazaciky uchytia

tinka9075
15. okt 2012

@hora_lka uchytia neboj vieš ja som tomuto vkladu velmi neverila aj som chcela ale nedalo sa neviem prečo a muž neveril vôbec asi preto že to bolo na sk a on im už neverí 😒 aj včera mi povedal že sme mali íst hned do brna a nie sa tu trápit po sk centrách ktoré sú len o jednom o prachoch 😠 možno sa aj stretneme ja iui ty vklad už som písala štelclovi ako mám stimulovat na iui 🙂 🙂

hora_lka
15. okt 2012

@tinka9075 hovorim si, ze to skusim este do 40tky, to uz moc casu nemam, aj Stelcl uz trosku riesil vek, ak nevyjdu tieto mrazaciky, tak na dalsiu stimulaciu uz nepojdem .. ale deti budem mat tak ci tam, uz riesime vazne adopciu sucasne s KETom

hora_lka
15. okt 2012

@tinka9075 aj Ti odpisal? ja som si s nim dopisovala predminuly tyzden, dohodli sme sa co dalej, mne to vychadza, ak teda dobre dopadne ultrazvuk, zeby som mala ist na vklad 29-30. oktober, ale musi byt sliznica v pohode .. neberiem ziadne lieky, tu na slov mi ich hned pri opu dali, v Brne som mala sliznicu ok, tak tomu nerozmiem .. ale zatial sme sa dohodli bez liekov, nanajvys prideme o mesiac, ale doporucil takuto variantu, ak to nevyjde, tak o mesiac s estrofemom a neviem ci mam brat aj prednison, povedal, ze sa mu to nezda, ale ak chcem, tak mozem ... tak nerada by som robila nieco nasilu, verim mu, ze sa to da aj bez liekov

tinka9075
15. okt 2012

@hora_lka ale neboj ešte nádej je u mna Štelcl vek neriešil asi preto že ja otehotniem aj prirodzene len bábo neudržím ale nejak to zvládnem z prednisonom injekciami no musím 🙂 🙂

hora_lka
15. okt 2012

@tinka9075 ja mam prave problem otehotniet, sice sa to raz podarilo aj prirodzene, ale neskoncilo dobre, ale tiez s uchytenim embryi je problem ... ale verim tomu, ze to KET vyjde, uz tolko pokusame osud, ze to nemoze byt, ze by to nevyslo ... tak si budeme drzat palce velmi

tinka9075
15. okt 2012

@hora_lka jasné že si budeme držat palce mne sa podarilo 2X prirodzene 2X po iui a raz po ivf tak preto najprv skúsime iui to nám navrhol hned vraj aj on je zástanca iui 🙂 🙂 idem kuk či neodpísal 🙂 🙂

hora_lka
15. okt 2012

@tinka9075 takze Ty ides s prednisonom, pisal mi, ze je to prevencia proti potratu, takze u mna to asi nema opodstatnenie, uvidim, ako dopadneme tento mesiac, ci to aj ja vyskusam ...

tinka9075
15. okt 2012

@hora_lka mne prednison odporučil už docent v iscare v mt ked som k nemu chodila vtedy sa mi aj iui podarila 🙂 🙂

hora_lka
15. okt 2012

@tinka9075 navrhoval ho aj nam, ale ja som nejako nechcela, skor som verila uz IVFku, isli sme vtedy aj na dovolenku a hned ako sme sa vratili som zacala pichat, akosi viac davam nadej IVF .. ale neviem, mozno vyskusame aj IUI, uvidime ako dopadneme

falin
15. okt 2012

@tinkatinulka - oproti RF sa da parkovat, po celej ulici, je to bezplatne parkovisko. Niekedy je dost plne, ale zatial sa na vzdy podarilo najst miesto, aj ked kusok dalej a presli sme sa

tinka9075
15. okt 2012

@hora_lka nám hned povedal že ked som otehotnela aj po iui tak ivf a vela vajok mi velmi nepomôžu 🙂 aj tak ked pôjdem na ivf minimum tak budem stimulovat len clostíkom alebo tri dni dopichovat len 75 jednotiek tak uvidíme 🙂 🙂

hora_lka
15. okt 2012

@tinka9075 na sk by Ta tlacili stale do IVF, z toho maju viac penazi .. v Brne sa mi paci, ze povedia na rovinu, ake mame moznosti, nam tiez tak povedal, ze keby to nevidel dobre, tak urcite nam povie, ze nemame ist do toho ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre