Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
5. nov 2012

dobre ranko dievcence... ako dlho ste spinili - krvacali po hysteroskopii?

nelly3
5. nov 2012

@speranza1
mne sa zda, ze v ten den a mozno cca max. 3-4 dni, presne si uz nepamatam.

speranza1
5. nov 2012

@nelly3 a robili ti aj nejaky zakrok?..alebo bolo vsetko OK? ... a bolelo ta podbrusko?

ria191
5. nov 2012

@panarka no super krásna správa gratulujem 🙂

nelly3
5. nov 2012

@speranza1
no ohladom maternice vsetko oki, ale odsaval mi aj cystu, takze to som mohla mat aj z toho to spinenie, nie nic ma nebolelo.

ria191
5. nov 2012

@speranza1 ahoj už máš potom? Ako sa máš? Dúfam, že nemáš bolesti 🙂

hora_lka
5. nov 2012

@panarka tak to su super spravy 🙂 nevadi ze je ciarka slabsia, hlavna vec, ze je .. tesim sa s Tebou, je to uzasne, nadherne 🙂 🙂 🙂

zeina62
5. nov 2012

@panarka jeeeej gratulujeeeem, tesim sa s tebou🙂

zeina62
5. nov 2012

@speranza1 ahoj, ja som iba po zakroku trochu spinila a na druhy den uz nic

speranza1
5. nov 2012

@ria191 cavles ria..ano bola som v piatok a vystrihli mi taky mikropolypcek..0,5mm..inac vsetko v pohode bolo ..vraj..samozrejme cakam na vystedky z histologie... dnes je to uz treti den a mna boli podbrusko ako na menzes a špinim...mam taky svetlocerveny vytok... hm tak neviem...
@zeina62 a ktory den cyklu si bola na zakroku... ja som bol a na 4dc... ja som este spinila asi este aj z menzesu... neviem...

sarasota
5. nov 2012

@panarka super sprava gratulujem 🙂

falin
5. nov 2012

@hora_lka - horalka to si na tom dobre ked si spomenies ako ta tahali zo salu, ja si to vobec nepamatam, iba z rozpravania viem ze som isla po svojich, teda ze ma tahali 😀 , ale ja mam absolutne okno a vzdy som aspon hodku este spala

@nelly3 - nelly ja viem ze je to tazke a najmä to cakanie na vysledok.Ja tiez nie som z tych co ide na 1. ivf a sup je to, ale doprajem to kazdej, aby to tak bolo. My sa snazime uz 12 rokov a uz ani nepocitam kolko sme mali transferov, ale bolo by to zaujimave cislo. Vzdy po neuspechu si poviem ze uz koncim, ale po par dnoch sa nieco vo mne zlomi a idem bojovat dalej. Drzim ti palceky aby si nasla tu silu a odvahu, verim ze to raz vyjde. A potom mozme spolu kocikovat 😀

@panarka - panarka to je uplne super. Tesiiim sa s tebou a prajem ti aby kolajnicky silneli a vo stvrtok si mala krasne hcg 😉

falin
5. nov 2012

toto milujem na konikovi 😠 napisala som dlhy prispevok, odpovede na viac dotazov a ked som davala odoslat, tak mi vypisalo technicka odstavka 😖 😠 😠 a prispevok zmizol 😝

falin
5. nov 2012

aktualizacia, babulky aktualizujte co mate nove 😉

Tehulky:
horalka79 / 15.9.ET Gr.II, 28.9.- test pozitívny +
bibi24 / 16.9.ET Gr.II, 28.9 - test pozitívny +
kaja81 / 19.9.ET, - test pozitivny +
sarasota / 21.9.ET, - test pozitívny +
tea284 / 1.10 ET, - test pozitívny +, termin 26.6.2012
zeina62 / 20.10 ET - test pozitivny +
panarka / 25.10 ET - domáci test pozitivny +

Čakateľky na //:
tinkatinulka / 19.10 ET
tinka9075 / IUI 26.10.2012
hora_lka / 1.IVF+KET GF negativne, 24.9.2012 2.IVF Brno negativne, KET 30.10.2012
adra17 / 30.10. ET
falin / ET 3.11, planovane testovanie 15.11.
stastenka42 / ET 3.11

Čakateľky:
rot / čakateľka /1.IVF bez oplodnenia, 2.IVF biochemické, 3.IVF pozit. v 9tt ukonč.-anembryomola
ria191 / čakateľka /1.IVF 2 XB 2 neúspešné, 2.IVF 1XB1 neúspešné
deinad / čakateľka
jomini / čakateľka
freeze24 / cakatelka, 1.IVF neuspesne
nelly3 / cakatelka, 1.IVF. gyn-five negat., 2.IVF.Brno negat.
holly74 / čakateľka 5 x IVF negatívne (5xET, 2xKET)
speranza1 / 1 ivf bez ET, 2 IVF neg., 3 IVF biochem. teh., 4 IVF neg., čakatelka na hysteroskopiu a nasledne 5 IVF
melliska / 17.9.ET, - dom. test neg. -
staga / 4.IVF - test neg. -

hora_lka
5. nov 2012

@falin mne sa to stalo vcera 😠

ria191
5. nov 2012

@speranza1 tak to je dobre, že si OK tak po histológii idete hneď asi na to, že? Držím palce 🙂 . Tak ja od zajtra začínam uff 😎

bibi24
5. nov 2012

@speranza1 ahoj moja, ja som mala sice hystero aj laparo spolu, ale ja som slabo krvacala a potom spinila myslim az 10 dni a doktor povedal, ze aj do dvoch tyzdnov sa moze. Moze sa ti dokonca aj ms spustit, to sa mi stalo naposledy pru laparke, ze mi prisla o tyzden skor. Takze klud, neboj 😉

zeina62
5. nov 2012

@speranza1 ja nemavam menzes bez liekov a vtedy som myslim mala obdobie ked som mala pauzu s liekov takze ani menzes nebol

stastenka42
5. nov 2012

@panarkaobrovska gratulacia 🙂 to je super spravicka,hlavne nech tehuvlma pokracuje aby sme do nej mohli naskocit aj my cakatelky 🙂 @falin ja tiez uz moje pokusy neratam,myslim ze som teraz 11 alebo 12,a samozrejme posledny lebo bude uspesny 🙂

nelly3
5. nov 2012

baby KET robia aj cez vikend? sobota, nedela? Lebo viem, ze sa robi na 20DC a neviete ako to je s rozmrazenim HB1? lebo v gyn-five mi rozmrazovali vlastne v den vkladu a len rano mi volali, ze ci teda bude KET alebo nie.

falin
5. nov 2012

@nelly3 - ano robia aj cez vikend dopoludnia. ohľadom rozmrazovania si radsej napis dr., nam to povedal po utz (kontrola sliznice maternice), naplanoval kedy budu rozmrazovat, kedy vkladat

falin
5. nov 2012

@stastenka42 - jasnacka, tento bude uspesny. Tiez mas testovat 15-teho?

hora_lka
5. nov 2012

@nelly3 mne stelcl povedal 19-20 DC a do Brna som nevolala, ale ak by sa nerozmrazili, urcite by Ti dali vediet, aby si sa neprehnala .. ale nerozmyslaj, ci sa nerozmrazi, ak je dobrej kvality, tak nema dovod sa nerozmrazit a nepokracovat dalej .. ja som mu napisala vysku sliznice a on napisal termin, ktory som mu potvrdila .. kedy Ti to vychadza?

zuzmil
5. nov 2012

@speranza1 Ahoj, aj mna caka hysteroskopia o par dni. Nepovedali ti nahodou, ci mozes zacat stimulovat hned v dalsom cykle? Pride menstruacia po zakroku ako obycajne, alebo sa posunie?

nelly3
5. nov 2012

@hora_lka
koudelka mi napisal len ako uzivat lieky, kedy ist na utz a vklad je na 20 DC. no neviem kedy pojdem, cakam na mrchu a uvidim 😉

stastenka42
5. nov 2012

@falin Ano,ale skusim testik 9 alebo 10 den,vtedy uz musime mat pozitívne testiky lebo sme mali Pk a 5dnove embryjka. To by som nevydržala tak dlho 🙂

hora_lka
5. nov 2012

@nelly3 ked to teraz pocitam, ja som bola tiez 20 DC .. uzivas estrofem? ja som isla bez a sliznica bola 7,2 mm, po ultrazvuku mi nasadil aj utrogestan a ten ju este znizuje, takze v den vkladu bola sliznica 7 mm, som sa zlakla, ze ked je to minimum, ci budeme vkladat, ale dr povedal, ze to nie je minimum ale dobre minimum .. ich optimismus by som niekedy potrebovala 🙂 smelo do toho!!!

panarka
5. nov 2012

Kočky ďakujem Vám veľmi pekne za gratulácie. Dúfam že to všetko pôjde ako má ale asi uverím tomu až po narodení bábätka 🙂 Nikdy sa nám nič nepodarilo na prvý krát s manželom, tak dúfam že v tomto prípade urobíme výnimku 🙂 Strašne prestrašne Vám všetkým držím palčeky a hlavne aby na testíkoch boli //. 🙂

nelly3
5. nov 2012

@hora_lka
neuzivam lebo cakam na mrchu a od 1DC sa ma uzivat estrofem, len este nie som rozhodnuta ci ano alebo nie tento mesiac 😉

hora_lka
5. nov 2012

@nelly3 rozhodnes sa ked sa budes na to citit, u Teba myslim, nehra rolu mesiac hore dole, hlavne aby si bola v pohode...neuzivas ani kyselinu listovu? ja ju beriem v tabletkach a este aj pijem stavu s cervenej repy, ale uz niekedy vidim na bordovo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre