Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
16. sep 2012

@hora_lka jasné napíš budem čakat aj mne strašne pred odberom bolelo brucho ako keby som tam mala kamene 🙂 🙂 len ja som mala 20 vajok doki povedal že som dobrá nosnica 😀 😀

hora_lka
16. sep 2012

ahojte, takze dnesny zaver z ultrazvuku je ze v stredu idem na OPU ...

hora_lka
16. sep 2012

@tinka9075 takze dobra nosnica? no paradne Ta ohodnotil 🙂 neviem cim to je, ale dnes je to podstatne lepsie, myslim, ze orgalutran zabera..idem az v stredu, je to 15 DC, zajtra este pichnem 1 orgalutran, vecer o 21,15 presne! 🙂 picham pregnyl, utorok nic a v stredu rano o 8,00 mam byt nastupena u nich ... mojim folikulam sa akosi nechce, rastu pomalsie, tak nech si rastu, hlavne nech su vsetky obsadene a vajicka zrele... kedy mas termin na ultrazvuk?

tinka9075
16. sep 2012

@hora_lka ale to sme sa dobre nasmiali a pri opu mi povedal že som dobre zarodila jak čerešna no doki samá sranda 😀 😀 na ultrazvuk idem v piatok a v pondelok počítam že by mohol byt vklad 🙂 🙂 ja som na odber vždy chodila na 10DC asi som ozaj dobre zarodila a vždy folíky rástli jak bláznivé 🙂 🙂 ja som aj pri iui mala 4 foliky mi ju doki ani nechcel robit 😉 😉 aj ked rastú pomalšie nevadí ale aspon budú kvalitné 😉 😉

hora_lka
16. sep 2012

@nelly3 tiez tak pocitam max do 1500 EUR, ja som mala svoje lieky okrem orgalutranu, tie som zobrala od nich 3 ks, podla cennika 1 stoji 1031 CZK ... no snad ma neprekvapia nicim neocakavanim 🙂 je to vela penazi ... myslis, ze su d cenniky v EUR a v CZK? ako to potom preratavaju? zalezi na com sa asi dohodneme s dokim na prvej konzultacii ..

hora_lka
16. sep 2012

@tinka9075 no dufam, ze to tak bude, ze ked su pomalsie, mne celkovo ide vsetko pomalsie, ked som potratila a nechcela prist menzes, tak mi pichli vyvolavacku, ze do 7 dni ste tu aj s menzesom 🙂 no to urcite .. 3 tyzdne to trvalo kym som ho dostala, nejake mam fakt pomale tieto zenske veci .. asi to bude vekom, v januari budem mat 40, uz je to moja posledna sanca na dieta, najvyssi cas, aj ked ja sa na 40 absolutne necitim ... ale detom na rodicko tiez o pacicke chodit nebudem 🙂

tinka9075
16. sep 2012

@hora_lka neboj nie ja som mala pred 2týždnami 39 a kvalita vajok lepšia ako u 20 ročnej sa doki vyjadril 🙂 🙂 ja som aj po potratoch dostala menzes presne 🙂 🙂 ved ani ja sa na tie roky necítim a každý mi háda o 10menej 😀 😀 a muž mi hovorí že z puberty nikdy nevyrastiem 😀 😀

hora_lka
16. sep 2012

@tinka9075 a to sa hovori, ze chlapi su vecne deti ... asi to mas v genoch, ze tak pekne Ti rastu 🙂 dnes bolo fajn, ze mi napisal este 2 amplule fostimonu, hovorim, ze uz nemam ale mala som 100 puregonu, tak mi pichli ten a bolo tam viac, ale aj tak sestricka hovorila,. ze mi dopichne z toho co tam maju pozostatky .. nakoniec mi vyslo z mojho vsetko

tinka9075
16. sep 2012

@hora_lka asi áno ešte mi na konzultácii povedal že môžem byt rada že je to tak 🙂 🙂 a diki bol aký dnes v centre?no my sme z mužom taký blázni obaja asi v puberte 😀 😀

hora_lka
16. sep 2012

@tinka9075 dnes bol znovu dr. Kozumplik, objednal nas na 7,45 a presne aj prisiel, v piatok povedal, ze bude on, pozrel, naplanoval na stredu, som sa pytala, ze sice OPU mam uz za sebou, viem do coho idem, ale predsa ci nieco specialne m necaka, tak hned povedal, ze sa nemam bat, ze sa preberiem, ze zatial sa vsetky zobudili ... presne odhadol, z coho sa trosku obavam ... ale bude to dobre, ja viem, ved to je par minut co si pospim 🙂 odchadzala som odtial v takej dobrej nalade, v takej povznesenej 🙂 uplne staci ked sa s Tebou normalne bavia ... a tak to ma byt, teraz vidim, co moja sefka stale hovorila, ze v Brne je to ine, som rada, ze sme si dali este 1 sancu, ze sme do toho isli v Brne

tinka9075
16. sep 2012

@hora_lka tak to je fain ja som bola k nemu objednaná 1x len bsom to musela zrušit ked som chodila do centra k nám 🙂 🙂 a objednala som sa k Štelclovi 😉 😉 ja sa vždy bojím toho aby ma zobudili zaspím hned len s tým budením je to trošku horšie ja mám trochu problémy zo srdiečkom ale nie až také velké 😉 😉 a opu ti bude robit tiež Kozumplík? neboj zvládneš budem ti držat palce 🙂 🙂 mna odporučila do Brna kamoška a teraz už viem prečo toto sa v našich centrách nevidí 😉 😉

hora_lka
16. sep 2012

@tinka9075 jaj tak vidim, ze nemam sama taketo pocity, ze sa nezobudim, je to lahucka narkoza, bez intubacie, a ako povedal dnes doki, nebojte budete sledovana, keby nieco hned Vas budime, tak ma ukludnil.. ak aj mas problemy, nemalo by to vadit, ale je dobre ked oni o nich vedia, aby boli pripraveni keby nieco .. ale nebudu, ved uz sme boli na OPU a mne po zakroku Harbulak vtedy povedal, ze vsetko islo hladko ... tak dufam, ze to tak bude aj teraz..

tinka9075
16. sep 2012

@hora_lka ved aj ja som rada že nie som sama čo sa bojí že sa nezobudí a môj muž sa bojí ešte viac pred opu sedel pred dverami a len čo sestrička vyšla z dverí hned sa pýtal či som v poriadku ale to mu ja vždy ked sa zobudím volám že žijem 😉 😉 ale že na izbe môže byt aj muž pri tebe ak to bude možné tak by som ho rada mala pri sebe aby sa nebál 😉 😉 mne po tomto ivf bolo zle ale nie hned po prebudení ale asi po 3 hodinách ked sme šli domou som myslela že končím tak zle mi ešte nebolo muž chcel íst so ,mnou na pohotovost ale naštastie to po chvíli prešlo 🙂 🙂

hora_lka
16. sep 2012

@tinka9075 tiez ma ukludnuje, ze ked sa preberiem bude sediet pri mne, spolu to zvladneme 🙂 mne bolo tiez zle, ale doma som si lahla, takze som to nejako zaspala, robili mi to v nedelu, hned v pondelok som isla do roboty, tak tam som sa trosku krcila od bolesti, ale vydrzala som 🙂

tinka9075
16. sep 2012

@hora_lka aj mne vyšiel odber na nedelu a bola som tam sama tak behali okolo ako keby som bola celebrita 🙂 🙂 ale Drábek bol fain stále sa ma pýtal či mi nie je zle tak som mu povedala že v pohode len ma už nechajte spat 😀 😀 ja som od vtedy ako som pichala injekcie na pn doki z centra odporučil ked som rizikový prípad po tých potratoch ale už mi doma šibe strašne dlhá doba 😉 😉 ale ideme ešte trochu poprerábat dom tak sa mi to volno aj hodí 🙂 🙂 aj tak budem až do pôrodu na peenke 😉 😉

horalka79
16. sep 2012

@tinka9075 @hora_lka nebojte, trosku pospite a mozno sa vam este aj nieco pekne bude snivat. 🙂 je to lahka,kratka narkoza. a tinka, nieze sa budes vramci volna a oddychu natahovat pri prerabani domu... 😨 🙂

hora_lka
16. sep 2012

@tinka9075 fuuuha ako dlho uz si na PN? to Ti verim, ze je to na zblaznenie, a nazamerali sa lekari na to, co za tym je, ze ked dokazes otehotniet a potom potratis? ved to nie je mozne, je to stale vlastne to iste .. snad v Brne sa k tomu inak postavia ..

tinka9075
16. sep 2012

@horalka79 mne sa pri prvom ivf snívalo že kupujem kočík pre dvojčatá 😀 😀 pri druhom som bola na lyžiach a už som mala skočit z mostíka a doki ma zobudil že tak som sa na neho špatne pozrela a vynadala mu že prečo ma budil 😀 😀 si nič nepamätám a pri tretom sa mi snívalo že rodím a prebudila som sa na koze až som sa zlakla a dieta nikde 😀 😀 nie neboj ja sa natahovat nebudem len dirigovat na to som expert 🙂 🙂 muž povedal že ma asi prestahuje k našim aby bol pokoj 😉 😉 len naši nevedia čo podstupujem mamina by sa zbytočne len trápila 😒 😒 tak lem chcem potom oznámit že bude babička 🙂 🙂

tinka9075
16. sep 2012

@hora_lka som na pn asi 2mesiace tak aspon oddychujem 🙂 🙂 na sk sa s tým nezaoberali ale v Brne doki slúbil že niečo poriešime tak mu verím 🙂 🙂 vraj oni mi tiež nezaručia či bábo donosím vraj začiatok mi dajú dobrý tak si myslím že ked začiatok bude dobrý tak to dotiahnem až do konca 😉 😉 síce si budem celé tehu pichat injekcie ale vydržím pre bábo všetko 😉 😉

hora_lka
16. sep 2012

@tinka9075 teraz v lete sa to este da, mas to ako prazdniny 🙂 moja mama tiez nevie ze stimulujeme, ak to vyjde, dostanu darcek pod stromcek 🙂 ani nic ine nevymyslam, dostanu fotecku 🙂 o prvom IVF vedela, ale bola proti, mysli, ze lepsie pre nas by bola adopcia .. ja nie som proti a ak to nevyjde, tak urcite ideme do toho, ale erste dotiahnem toto do konca, aby som mohla povedat, ze som urobila vsetko preto, aby som mala dieta

tinka9075
16. sep 2012

@hora_lka ja som dokázala pred našimi utajit všetky tri ivf ona bola smutná ked som potratila to som otehu prirodzene tak pretu ju to ranilo 😒 ale teraz sa už ani nepýta lebo som jej povedala že chceme dvojičky a to trvá dlho kým sa podaria 😉 😉 ja viem že bude velmi rada som ich jediná dcéra síce mám dvoch bratov tie deti majú ale naši ma berú stále že som ich jediné dievčatko bola som ich vytúžená tak asi preto tak očakávajú vnúča odo mna 😉 😉 ved keby to tak šlo rýchlo ale ja verím tomu že bábo mat budem 🙂 🙂

hora_lka
16. sep 2012

@tinka9075 u nas je to podobne, mam dvoch bratov, starsi sice ma dceru, ale je prec, mladsi sa nechce zenit, nechce mat zatial rodinu, tak mama ocakava odo mna, ze sa to podari nam ... ked som bola mladsia, tak som dieta mat nechcela, teda nie hned, vsetko bolo prednejsie ako zalozit si rodinu, robota, zabava, cestovanie, a teraz by som dala vsetko na svete, keby sa to podarilo .. ale ja dufam, ze buduce leto uz budeme mat doma malicke .. ze aj u Vas uz bude krik 🙂

radina
16. sep 2012

Ahojte, rozmyslam, ze pojdem tiez do Reprofitu, ako to je splatenymi pokusmi ,ak by som sla na druhy pokus do Brna ako samoplatca a usetrim si este pokusy cez poistovnu tu na SR, nemal by to byt potom problem uplatnit si tieto hradene pokusy? Ako tak citam diskusie, tak radsej si mozno teraz zaplatim jeden pokus, ako chodit a skusat tu na SR v menej skusenych centrach. 😒 Mate s tym niektora pls skusenost?

tinka9075
16. sep 2012

@hora_lka naši majú prvú vnučku tá ma už 18 a najmenšia 12 tak to by už chcelo bábo 🙂 🙂 ja som chcela mat bábo skôr len som mala zdravotné problémy a lekári sa vyjadrili tak že ked otehotniem tak to dopadne zle bud zomrem ja alebo dieta tak sme to odložili a ked sa mi zdravie umúdrilo tak sme začali skúšat aj sa hned podarilo len som potratila 😒 ale teraz ked už som staršia tak si myslím že sa dokážem o bábo lepšie postarat 🙂 🙂 ja si tiež verím že cez leto už bude u nás krik a ked sa uchytia všetky tri tak nám aj dom zbúrajú budú mat susedia radost 😀 😀

hora_lka
16. sep 2012

@tinka9075 zasluzime si aby sa nam to podarilo 🙂 pod nami susedia mali babo, tak uz su v dome zvyknuti, ale ved je to radost 🙂 tak nech to aj susedia s nami prezivaju, no nie? 😀

tinka9075
16. sep 2012

@hora_lka presne tak zaslúžime si už bábo 🙂 🙂 ešte že máme dom a susedou v pohode jeden mi už aj ponúkol že mi bude vozit och aká pomoc 🙂 🙂

nelly3
16. sep 2012

@hora_lka
presne ako ja pred tyzdnom streda opu a tiez na 15DC 😉

hora_lka
16. sep 2012

@nelly3 aj Tebe pomalicky rastli? ale teraz mi pred chvilou kamoska povedala, ze pomaly dalej zajdes 🙂 takze tak .. kto Ti robil opu?

hora_lka
16. sep 2012

@tinka9075 no vidis 🙂 to sa hodi, ked budu tri deti, tak porozdavas na kocikovanie po susedoch 🙂

tinka9075
16. sep 2012

@hora_lka to áno sused sa už dlho teší na moje bábo 🙂 🙂 on by chcel tiež ale mi povedal že nemá s kým 😀 😀 rozviedol sa zo ženou a vraj druhú nehladá tak bude pomáhat susede len to ešte netuší že namiesto jedného drobca budú možno tri 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre