Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zabka1124
13. dec 2012

@speranza1 ja som mala tiez OHSS, bola som na SVK na sone-sukromne aj potom v nemocnici!S placom som volala Dr.Stelclovi, ze asi ET nebude, ze ma chcu nechat v nemocnici!!Precitala som mu spravu a kazal mi dat si brufen, ak nepomoze jeden tak dalsi!JA som si dala brufen aj rano pred ET!!!!!A vidis, vsetko je tam kde ma byt!!Drzim prsteky, silno na vas myslime!! 😉

zuzu1122
13. dec 2012

@radina co si pocula? ked sa doktor pytal na mojho muza? 😀 to teda inak zabil... fakt som nevedela, co mu mam povedat 😅 no mohla som to byt ja... ze kocka 😀 😀 😀 ty si jaka vtipna 😀 😀

radina
13. dec 2012

@zuzu1122 Hej, lebo predtym ako vosiel, povedal vase priezvisko a mesto, a tusim aj po slovensky to hovoril ... a pozrel na mna, tak som mu odkyvala, ze to ja nie som 😀 ... aj moj muz bol uz dnu ked aj tvoj 😀

zuzu1122
13. dec 2012

@radina no pekne, tak nakoniec tam boli spolu 😀 😀 😀 a ako ste dopadli vy? inak ma ohromilo s akou rychlostou robia vysledky SPG... neuveritelne, v martine to trva dva tyzdne 😖

radina
13. dec 2012

@zuzu1122 No , aka romantika ze 😀 😀 .... slo to velmi rychlo, vlastne hned po konzultacii uz boli aj vysledky. Ja som bola ale dost vyflusnuta, lebo vcera som mala dost vysoke teploty, cize mne ta cesta dala riadne zabrat. 😖

zuzu1122
13. dec 2012

@radina ja som na antibiotikach teraz... dostala som silny zapal priedusiek minuly vikend, tak som hned v pondelok klusala k doktorke, nech mi nieco predpise aby som dnes bola ako tak fit... pri dychani som piskala akoby som fajcila 4 krabicky denne 😀

radina
13. dec 2012

@zuzu1122 No pekne teda 🙂 esteze som mala tie teploty vcera, lebo dnes by som tu cestu asi nedala. Esteze je zajtra piatok, nejako to v praci pretrpim a vikend zasa prelezim. 😖

zuzu1122
13. dec 2012

@radina ja idem zajtra na kontrolu a v sobotu uz do roboty, aj ked mam pisanu dalsiu kontrolu az 19-teho... musim ist do prace, lebo pred mesiacom som bola PN koli tej laparoskopii a naslednemu zapalu... ale kaslem stale dost brutalne... ☹

janap76
13. dec 2012

@freeze24 srdečne blahoželám a držím prsty....je to nádhera ....SUPER 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 si šikovnica 🙂 🙂 🙂 🙂

horalka79
13. dec 2012

@falin drzim palceky, nech vidite o tyzden krasne srdiecko 🙂 hlavne ze doktor bol pozitivny, mozno by uz zajtra bolo vidiet.. vela trpezlivosti a pozitivneho myslenia, babanko si dava len trochu na cas 🙂

radina
13. dec 2012

@zuzu1122 Ved prave to, ze aj nedavno som bola chora, a v lete ked som mala to ivf, som nebola v praci az 2,5 tyzdna , lebo mi predtym este brali cystu, ale samozrejme , ze v praci to nevedia, co riesim ... takze sa snazim byt na PN co najmenej, lebo vo februari-marci budem zasa akoze PN kvoli ivf.

zuzu1122
13. dec 2012

@radina jasne, ja som si mala tiez dnesny den nadrabat aby som mohla mat dnes volno, ale ked mi prisla do toho choroba, co narobim... ved som nebola na flame, bola som u lekara, tak co... ako dlho ste cestovali?

radina
13. dec 2012

@zuzu1122 Tak my z BA cca hodinku a pol. ... Dufam, ze tam nebudem musiet potom chodit na kontroly kazdy druhy - treti den, lebo to neviem , co si v praci vymyslim.

zuzu1122
13. dec 2012

@radina ved to to... najhorsie je na nieco sa vyhovorit.... buducu navstevu si budem musiet asi zobrat dovolenku, inak to nevidim.. aj hodinka a pol je dost ked si chora a citis sa pod psa...

horalka79
13. dec 2012

@panarka ahojky, neviem nic o klamlivych vysledkoch, hm..ja som sa tiez bala, asi ako kazda, ale nastastie bolo vsetko v poriadku aj merania na ultrazvuku aj krv a moc. Takze mi bolo hned lahsie 🙂
teraz zacinam byt trochu nervozna pred dalsim, dufam, ze je stale vsetko super. Naposledy som sla od gyny velmi vytesena, teda ako poslednych par krat...drobcek veselo kopal, otacal sa a tak, vazne zazitok vidiet to prvy krat 🙂
Minuly tyzden som aj trochu viac pribrala ako tyzdne predtym, tak hadam drobcek pekne rastie. Hodim sem potom novinky 🙂 zatial vas budem sledovat, ako sa vam dari a dni ubiehaju..

janap76
13. dec 2012

@zuzu1122 Ahoj Zuzka, nemám osobnú skúsenosť, ale čítala som že na spermie je dobrá MACA skús pozrieť http://www.naturlekaren.sk/zbozi/doplnky-vyzivy...

zuzu1122
13. dec 2012

@radina no, idem si ja uz lahnut, nejaka som dolamana z tych hodin stravenych v aute ☹ asi uz nacisto starnem 😖 prajem ti dobru nocku a zajtra sa v praci moc nepretazuj, az zas nedostanes vysoke teploty a nebudes musiet utekat na pohotovost...

zuzu1122
13. dec 2012

@janap76 ahojky, a vies, ze uz som o tom citala? vraj je to tiez nejaka super rastlinka ako aj kustovnica... len budem musiet podrobne prestudovat, ci sa to moze kombinovat s tymi vitaminmi co uziva teraz, aby sa to neovplyvnovalo... kazdopadne dakujem za info, zajtra budem podrobne studovat 🙂

janap76
13. dec 2012

@zuzu1122 držím prsty 🙂 dobrú noc 🙂

zuzu1122
13. dec 2012

@janap76 diky moc a este raz vdaka za radu, hned zajtra to kuknem... dobru nocku aj tebe 😉

ria191
14. dec 2012

@zuzu1122 tak takých je nás tu veľa, čo už oľutovali, že nešli hneď do Brna. A ja dvojnásobne. Lebo pred dvomi rokmi som si zrovna vyberala medzi Brnom a Martinom. Ale čo už. Život je taký a treba ísť ďalej. Človek sa predsa učí na svojich chybách. Dôležité je, že sme nakoniec do Brna išli 😀 😀 😀 😀 😀 . Ani oni nerobia zázraky, ale ten prístup skrátka stojí za to 😀 😀 😀

annetty
14. dec 2012

@radina Ahoj. Chcem sa Ta opytat, ci som dobre pochopila, ze SPG vysledky ste mali hned v ten den??? Lebo trosku sa stresujem, ci mame dobrych fesakov, kedze doki nam zatial nenavrhol SPG. Povedal, ze ked ma mm uz jedno dieta, tak to by mal byt v poriadku, ale to uz bolo pred 15 rokmi ☹ Keby to bolo fakt za jeden den, tak som sa ukludnila, lebo predpokaldam pojdeme za Stelclom par krat este, kym nepojdem na OPU a stihneme jeden spg pred tym 😉

ria191
14. dec 2012

@speranza1 speri veľa šťastia na dnes 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenusika
14. dec 2012

@freeze24 ja som na 18 den mala 1800 a cakame jedno

zuzu1122
14. dec 2012

@ria191 ano, mas pravdu, clovek sa uci na vlastnych chybach ale fest ma mrzi ten strateny cas a ked si pomyslim, kde sme uz mohli byt, keby sme hned isli do brna... 😖 ale je to aj moja chyba... keby som sem na tuto stranku zabludila skor, nemuselo to tak dopadnut...

sofia17
14. dec 2012

Tak dnes som bola na sone, no zatial ma dr. nejak moc nepotesila.
Moc som cakala ze budu dvojky (po HCG 951,3). Zatial videla vsak len 1 gestacny vak, a embryjko este nie. Som 5 tyzden a 4 den.
Baby aké máte s tym skusenosti? Nemalo by to už byť nejak lepsie vidno? Závisí to aj od kvality sona? Ibaco mam teraz nervy lebo dr. ma od buduceho piatku az do 3 Kráľov dovolenku....

ria191
14. dec 2012

@zuzu1122 ale zablúdila a to je najdôležitejšie 😀.

ria191
14. dec 2012

@sofia17 jasné, že veľmi záleží od sona a ako ho vie dr. prečítať. Nie každý je dobrý diagnostik. Podľa mňa je ešte skoro, aby niečo videla. Keďže tvoja dr. má dovolenku tak choď na sono do Brna (ovšem ak to nemáš ďaleko) možno oni budú robiť.

hencidlo
14. dec 2012

Tehuľky:
horalka79 / 2x IUI neg., 1. IVF Brno vyslo/15.9.ET Gr.II, 13.den po ET- test pozitívny HCG 680 , termin 2.6.2013
bibi24 / 1. ivf Iscare (4 oocyty) bez ET, OHSS, 1. KET (4, 5 bunkove bez PK) - neg., 2. KET (5 a 6 bunk. bez PK) - biochem., 2. ivf Iscare (2 oocyty), OHSS - ET (2 bunk. bez PK) - neg., 3. ivf soft Iscare (2 oocyty = dve 8 bunk. embrya, Gr. I.) - neg. (predtym duch na teste), 4. ivf Reprofit (2 oocyty) - 1B Gr. I. - negat., 5. ivf Reprofit (5 oocytov) - 16.9.ET - morula a vcasna blastocsta Gr.II, neostalo nic na mrazenie, 9. den po ET - domaci test +, 12. den po ET - hcg 1900, 15. den po ET - hcg cez 6000 a dve dutinky v maternici emoticon
kaja81 / 19.9.ET, - test pozitivny +
sarasota / 21.9.ET, - test pozitívny +
tea284 / 1.10 ET, - test pozitívny +, termin 16.6.2013
zeina62 / 20.10 ET - test pozitivny +, termín 4.7.2013
panarka / 25.10 ET - domáci test pozitivny +, termín 16.7.2013
tinka9075 / IUI 26.10.2012 , krv +
falin / ET 3.11, krv +, 13-ty den po ET HCG 2061
staga / 5.IVF - domáci test pozitivny +
hora_lka / 1.IVF+KET GF negativne, 24.9.2012 2.IVF Brno negativne, KET 30.10.2012 test pozitívny +
sofia17/ET 18.11.2012 test pozitívny +

Stimulantky a čakateľky na //:
speranza1 / 1 ivf bez ET, 2 IVF neg., 3 IVF biochem. teh., 4 IVF neg., 5 IVF

Čakateľky:
rot / čakateľka /1.IVF bez oplodnenia, 2.IVF biochemické, 3.IVF pozit. v 9tt ukonč.-anembryomola
deinad / čakateľka
jomini / čakateľka
freeze24 / cakatelka, 1.IVF neuspesne
nelly3 / cakatelka, 1.IVF. gyn-five negat., 2.IVF.Brno negat.
holly74 / čakateľka 5 x IVF negatívne (5xET, 2xKET)
melliska / 17.9.ET, - dom. test neg. -
stastenka42 / ET 3.11, test neg. -
tinkatinulka/ 1 IVF biochem.tehu
adra17 / možno to ešte raz skúsime
ria191 / 3. IVF Reprofit Brno negatívne
hencidlo / 3x IUI neuspesne, 1.IVF neuspesne, 2.IVF biochemické, 3.IVF neuspesne

falin
14. dec 2012

nestiam precitat, vsetky vas zdravim, dakujem vam vsetkym za drzanie palcekov a prianie vsetkeho dobreho. dnes som pisala Stelclovi a nevidi to tak optimisticky ako moj dr. Pockame este tyzden, ale asi sa tentoraz tesit nebudeme 😖 ☹ ☹ ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre