Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
21. dec 2012

@isabellaa ahoj mali by robit až od 7 januára 🙂 🙂

horalka79
21. dec 2012

dievcata, pekne sviatky vam prajem, nech sa nasim drobcekom dobre dari. 🙂

falin
21. dec 2012

babulky moje, dakujem vam za podporu, velmi mi to pomaha, lebo to viete pochopit. Ten co nezazie, nepochopi 😒

@ria191 - si ma normalne zaskocila, teda dakujem, aj ked nemam pocit ze by som bola silna. Ale vydrzat musim. A navyse je tu nasa mala bambulka, ktora o nicom netusi a kvoli ktorej sa oplati pozviechat a zit. Dava mi vela energie uz len tym ze tu je a neustalym stebotanim

@nelly3 - oki, ale najskor v marci, skor eeee. Ale pozeram ze aj ty asi az na marec to odlozis

@speranza1 - dakujem, drz sa moja. A este testni. Viem ze mas toho vela za sebou a vies to rozpoznat, ale istota je gulomet 😉

@nanenka - ahojky, je mi luto cim si si presla, je to velmi tazke. Ale samozrejme, ze to zvladneme, ved sme zeny. Hej aj ja som tam bola v tom istom case, isla som pred 13.30. My mame este 2 mrazacikov. Verim ze raz to vyjde, inac by clovek nemal tolko sil bojovat dalej. Idete v marci do dalsieho kola? Urcite bude buduci rok uspesny !!!

@sarasota - dakujem moja, samozrejme ze sa nevzdame

falin
21. dec 2012

@zeina62 - nosievaj so sebou von nieco male na zjedenie. Mne to pomahalo (v prvom tehu)

tinka9075
21. dec 2012

@falin ja som sa tak tešila že budeme tehulkovat spolu 🙂 🙂 ešte aj termíny pôrodu sme mali rovnaké 🙂 🙂 je to nespravodlivé ja som to zažila 5x vždy sme prišli po srdiečko a potom z toho nič nebolo a ten hnusný kyret to vždy ukončil 😢 😢

falin
21. dec 2012

@tinka9075 - som rada ze to aspon tebe vyslo a dvojnasobne 🙂 Verim ze to tentoraz u vas skonci stastne.
Fuha, 5x kyret, to je strasne vela, muselo to byt narocne, si prikladom ze netreba sa vzdavat

tinka9075
21. dec 2012

@falin no vyšlo aj ked stále som nejak v strachu 😖 😖 síce mi aj Štelcl povedal že už je to dobré a bude to v poriadku do konca len ešte som nevyhrala 😒 😒 ked budem tak v 25 týždni už budem spokojnejšia 🙂 🙂 bolo to náročné vždy ked som potratila ale nejak som vždy šla dalej musela som aj mužovi som povedala že dieta budem mat a hotovo 🙂 🙂 len som nepočítala s tým že hned dve naraz 😀 😀

horalka79
21. dec 2012

Dievcata, mam jeden dotaz, teda skor na tie, co uz maju deti.
Buduci tyzden som objednana ku kadernicke na podstrihnutie. Mozem si dat spravit aj melir ?- myslim ze mi odfarbuje peroxidom, nie farbou, alebo to moze uskodit babatku?? dakujem pekne za skoru odpoved.

rienok
21. dec 2012

@horalka79 ahoj, dnes su farby ovela setrnejsie ako boli v minulosti - ja sama som bola pocas tehu 2x u kadernicky a aj na melir. Ono ide skor o to ze to nemusi tak dobre chytit pripadne ak Ti vypadavaju vlasy ( mne chvilku dost padali) tak by to mohlo narobit neplechu.
Moja mamka si farbila vlasy ked cakala mna a to je 40 rokov dozadu a nezanechalo to na mne ziadne stopy .... teda aspon si to myslim 😀 😀 😀
ale ak sa bojis a nemas sedive vlasy a nebude ti to vadit tak si ho nedavaj 😉

zeina62
22. dec 2012

@isabellaa viem ze do 6 januara maju volno

zeina62
22. dec 2012

@falin dakujem za radu,ako zvtknem si brat stale nieco so sebou,ale mne to dajako nestaci☹

radina
22. dec 2012

@nanenka Ahoj, precitala som si tvoj prispevok. Skusala si ist na testy na reprodukcnu imunologiu? Za aborty v 6-9 tyzdni vraj moze hlavne imunita. Zeny zvyknu brat na to prednison.

radina
22. dec 2012

@nanenka Vidim, ze si brala aj ten prednison, ako dlho? Ja som ho brala 1x s ivf, ale to je uplne zbytocne, treba ho brat dlhsie predtym a plus styk s kondomom, aby sa imunita ukludnila. .... zavisi to aj od toho , ci mas bunecnu imunitu len proti spermiam, ako ja , cize ho mam brat 6 tyzdnov a potom skusit ivf, ale stale ho brat dalej, hoci len polovicnu davku .... ak zene zistia aj protilatky proti plodu, embryjku atd., tak sa berie aj dlhsie. 😖

nanenka
22. dec 2012

@falin My ideme už vo februári do ďalšieho kola, vzhľadom k môjmu veku povedal Štelcl, že nemôžeme čakať. Tak to si išla po mne.

nanenka
22. dec 2012

@radina Na imunológii sme neboli, ale Prednison som teraz užívala .Nepomohlo.

radina
22. dec 2012

@nanenka A ako dlho pred ivf si ho teda brala? tusim je tu jedna kocka, co ho musela brat az 3 mes. pred ivf. A teraz je tehu.

nanenka
22. dec 2012

@radina No iba od začiatku cyklu, v ktorom bolo KET.

bibi24
22. dec 2012

@horalka79 ahoj 🙂 ja som bola uz dvakrat a teraz naposledy mi aj melir robila. Ja takymto nezmyslom neverim. Keby som sa mala zamyslat co vsetko moze teoreticky skodit, tak sa zblaznim.

nanenka
22. dec 2012

@radina A v akej dávke si ho užívala pred ivf tých 6 týždňov?

radina
22. dec 2012

@nanenka To som brala predtym aj ja tak, pocas stimulky na Ketko, a to mi bolo povedane, ze je uplne zbytocne. My mame teraz nakazane z imunologie ho brat teda 6 tyzdnov celu tabletku a potom dalej polovicu az do 3 mesiaca tehotenstva. ... a to mam len mierne zvysenu bunecnu imunitu proti spermoskam. Plus ten sex s ochranou a potom neskor stale, ale vraj v obdobi ovulky mozme skusat aj bez, ale asi ho budeme mat stale, nech si ta moja zblbnuta imunita odvykne a nie je zbytocne drazdena. Ale koniec koncov som rada, ze som na to vysetrenie sla, lebo daco nasli. Plus mi teraz este na hematologii robili trombofilne mutacie, ale to vysledky este nemam.

radina
22. dec 2012

@nanenka Ja som bola na tom vysetreni len nedavno, cize ten prednison beriem teraz druhy tyzden, a budem ho brat v davke 5 jednotiek az do polovice januara a potom to znizim na tu davku 2,5 a vo februari idem skusit ivf.

nanenka
22. dec 2012

@radina A to máš 5mg Prednison?

radina
22. dec 2012

@nanenka Ano, ten. Nie som z toho nejako najdsena, predsa len, uz som stihla vychytat aj teploty, a snad mi to nejako este neznizi moju obranyschopnost voci inym virusom. 😒 ..a posledny tyzden bolieva hlava, tak snad to nie je z toho ! 😖
Tak ale co my zeny nevytrpime, ze . 😝

nanenka
22. dec 2012

@radina Veď to, pre ten náš vytúžený cieľ vydržíme všetko, len aby to pomohlo. Keď na tú imunológiu sú dlhé objednávacie termíny a potom zasa šete kým budú výsledky a ja fakt tak dlho čakať nemôžem.

tinka9075
22. dec 2012

@nanenka
@radina babenky ja som brala Prednison pred iui dva týždne ale 2x1 a zatial ok a budem ho brat do 16 týždna tak uvidíme 🙂 🙂 ale znižuje imunitu riadne ja som stále nachladnutá a už som aj teploty mala 🙂 🙂

radina
22. dec 2012

@nanenka Ibaze by si skusila obvolat vsetky imunologie, od prahy po Kosice, vraj aj v BA uz su, a niekde ta snad vezmu rychlo. 😉 ... snad to uz konecne dobojujeme do stastneho konca ! 🙂

nanenka
22. dec 2012

@tinka9075 A stále ho berieš v tej dávke ? To Ti Štelcl tak naordinoval? Ja som ho mala iba 1 tbl. denne.

tinka9075
22. dec 2012

@nanenka stále v tej dávke Štelcl tak naordinoval a potom ho mám postupne vysádzat do 16 týždna 🙂 🙂 ja som tiež chcela íst do Prahy na imunologiu ale Štelcl povedal že je to zbytočné aj tak mi dajú Prednison on mi ho dal preventívne ked som vela krát potratila no a asi zaberá 🙂 🙂

radina
22. dec 2012

@tinka9075 A brala si s tym aj vitaminy? mozu sa? ja som si nasadila probiotika, lebo vraj drazdi aj zaludok.
Paradoxne ako som ho zacala brat pri ketku , som hned par dni po vklade schytala teplotu, a teraz tiez po tyzdni brania som opat ochorela. Snad uz si na neho telo zvyklo a pred ivf uz neochoriem. .. tebe tiez zistili nejaku diagnozu?

tinka9075
22. dec 2012

@radina brala som len kyselinu listovú viac nič 🙂 🙂 no a žalúdok ma bolí dost aj teraz na imunologii som nebola ale na hematologii niečo zistili tak si pichám Fraxík možno aj ten pomohol 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre