Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tesy
26. sep 2013

Ahojte. Viete mi prosím poradiť ako je to s prípadnými vyšetreniami? Robia ich priamo v Brne alebo vám ich robili na SVK.

kama2
26. sep 2013

@lusipe ja cakam menzes az buduci vikend😉 tebe by teda uz nemusel dojst 😉 ja som teraz mala ĺen 1 vajko,ostatne prazdne,tak snad tento dalsi cyklus uz vyprodukujem viac

ikuska
26. sep 2013

@tesy ake myslis vysetrenia ...

dalida
26. sep 2013

@miscok tak sa len drz. Aj ja som zvedava na ich nazor.

tesy
26. sep 2013

@ikuska mam na mysli napr. hormonálny profil, imunológiu, genetiku, resp. podľa potreby. Príp. ak sú nejaké vyžadované, ako ste ich riesili..

vivianamk
26. sep 2013

mamičky poradte. 12.ty tyzden tehuľkovania a na mna došla chorôbka. nadcha, upchaty nos, priedušky, boľave hrdlo. liečim sa čajikmi, citronom, zazvorom a včera som si kupila homeopatika. ale zatial nič nezaberá.. buduci tyzden ma čaká geneticke vyšetrenie babätka, krv, moč.. to budu vysledky ☹

ikuska
26. sep 2013

Ahojte, takze z troch vajicok bolo jedno zrele a to je aj oplodnene. Verim mu, ze sa bude vyvijat tak ako ma, zajtra a v sobotu mam znova volat a predbezny ET v nedelu. 🙂

speranza1
26. sep 2013

@nelly3 ja beriem fraxik a zacnem prednison..len cakam na recepty...ja uz nemam ziaden pokus na preplatenie, takze ja si to zaplatim sama tak ci tak...takze aj ty ides v novembri?

ikuska
26. sep 2013

@tesy ja som genetiku riesila na slovensku, pytala som sa na to svojho gynekologa a ten ma odporucil a do centra som priniesla len vysledky z laparoskopie. Vsetko sa ale myslim riesi cez tvojho gynekologa na slovensku a potom s tym ides do Brna.

tesy
26. sep 2013

@ikuska Dík za info. Ide mi hlavne o to, ci moze gynekolog odporucit aj taketo vysetrenia alebo sa daju robit v len CARe. Ale podľa toho čo píšeš, možné to je. Môžem ťa pls ešte poprosiť ako vychádza IVF cenovo v Brne? Či je to porovnateľné ako na SVK cez poisťovňu.

tesy
26. sep 2013

@tesy Inak gratulujem. Dôležité je, že sa podarilo oplodniť - 1. krok k úspechu 😉

tesy
26. sep 2013

@ikuska
Inak gratulujem. Dôležité je, že sa podarilo oplodniť - 1. krok k úspechu emoticon
To patrilo tebe. Ja este neoplodnujem 😀

ikuska
26. sep 2013

@tesy no ja som uz samoplatca a teraz mame predbeznu fakturu na 20.000 czk, z toho je 13.000 stimulacia soft, 3 x ICSI (mali sme 3 vajicka) a 2x 2000 za odber krvi. Este budem mat asi predlzenu kultivaciu a neviem ci sa aj za to plati. Neratam do toho lieky, ktore som si pozhnala cez net a cez znamych lekarnikov. Na SVK to vide isto viacej lebo tam davaju vzdy dlhy protokol, na SVK asi soft nerobia.

ikuska
26. sep 2013

@tesy dakujem sama som zvedava, ale pevne verim a v to dufam, ze to prave ten vyvoleny bojovnik, ktory sa udrzi na 9 mesiacov 🙂

mimika1973
26. sep 2013

@ikuska ahoj, vyborne vidis, to jedno statocne sa oplodnilo! 🙂
A preco ET v nedelu? to by bol akoze 4.den po OPU len, a to ze vraj vtedy nekontroluju embryjka, som nevedla, ze ET moze byt aj 4.den teda, nechcu pockat na 5.den ako blastik? alebo ho vlozit na 3.den? pri jednom vajicku?

tesy
26. sep 2013

@ikuska A si si istá tou PK? Pýtam sa preto, že nie je z čoho robiť výber. Už keď toľko zásahov, tak nech sa aspoň vyvíja v tele, kde má všetko čo potrebuje.. či máte nejaký dôvod na PK? Prepáč, že sa pýtam.

ikuska
26. sep 2013

@mimika1973 Dakujem, veruze je statocne 🙂 Neviem preco to tak robia, lebo on mi to chcel vlozit uz v piatok (nech sa vyvija u mna) ale to sme odmietli, ze radsej v sobotu, ale ze maju vela toho v sobotu, tak v nedelu by to bolo lepsie. Embryologicka mi povedala ze si mam zavolat zajtra aj v sobotu a dohodneme sa na tom ET, je to len predbezne na nedelu, takze mozno to bude aj v pondelok. Neviem, vobec mi nepovedala ze ci uz je bunkove alebo nie. Nebudem sa teraz tym zatazovat, zajtra budem mudrejsia.

ikuska
26. sep 2013

@tesy Neviem, ale PK je ze vlozia za 5 dni, tak preto, iny dovod nepoznam.

tesy
26. sep 2013

@ikuska Viem, poznam PK. 😉 Len suhlasim s lekarom, radsej sup ho dnu 🙂 Medium, v ktorom sa deli tych 5 dni je fajn, ale predsa len je to umele prostredie. PK je dobre ak je vajok viac a vyberaju tie najlepsie.
Co u vas je to jedno uz teraz najlepsie. 😎 Ale ak citis, ze tych 5 dni pockat bude najlepsie, tak daj na siesty zmysel. dolezite je , aby si sa citila spokojne.

ikuska
26. sep 2013

@tesy mas pravdu, ale radsej nech viem ze sa pekne deli ... ved uvidime ako bude zajtra ...

tesy
26. sep 2013

@ikuska V každom prípade držím palčeky. 😵

falin
26. sep 2013

@stella25 - ma v tom nejaky chaos ten tvoj dr. Ved prave na marional a Orgalutran sa viaze schvalenie revizneho lekara a to ti predpisal a fraxik nechce, no comment 😖

@mimika1973 - to je strasn. A mas pravsdu nie je v tom ziadna spravodlivost 😒

@miscok - krasny testik aj hcg. Blahozelam drzim palce aby bolo vsetko ok

@speranza1 - speri, tak november je tvoj, uz to musiii vyjst. Budem na teba mysliet 😉

sally2401
26. sep 2013

@ikuska ty ideš v nedeľu na vklad, ja som bola v utorok na odber a včera mi povedali že vklad mám v nedeľu čiže 5 deň kultivácie, už vieš aj hodinu? možno sa tam stretneme. Ja má oplodnených 7 - dnes som volala 1*4bunkové, 2*3bunkové,4*2bunkové, tak uvidím ako budú bojovať ďalej, či mi zostane aj na zamrazenie, lebo minule mi 2 vkladali 5 deň, a 6 deň ostatné(4) neboli na zamrazenie.

falin
26. sep 2013

@ikuska - predlzena kultivacia je v cene, za to nedoplacas. A bojovnickovi drzim silno palce 😉

@tesy - presne ako ti ikuska pisala, odborne vysetrenia si daj spravit na Sk, gynekolog ti napise vymenny listok a ide to cez poistovnu

falin
26. sep 2013

@vivianamk - ahoj mojo, juj je mi luto ze si chorlava ☹ . Len to treba vylezat, davat si caj, citron, vitaminy. Ak mas uz chytene hrdlo, mozes Bioparox, je to lokalne atb a moze sa aj v tehu. Nech to rychlo prejde

falin
26. sep 2013

@sally2401 - pekne sa delia, len tak dalej, drzim palce

vivianamk
26. sep 2013

@falin dakujem. idem prave domov sa liečiť .. neviem z čoho som takto dodzigana 🙂 no nech to rychlo prejde. papa

falin
26. sep 2013

@vivianamk - to z toho pocasia, chvilu je tak, potom uplne inak. Na organizmus je to vela. Zostan pekne par dni doma, dobre?

dafy
26. sep 2013

@vivianamk ahojky mna tiez zastihla choroba uz 4den s tým bojujem ale mne pomohla cibula nakrájana+citron a zaliat medom toto pusti stavu a daj si denne kazdu hodinu jednu lyžičku ...dalej cibulový čaj +citron+zázvor........a cesnak s čím chceš ten zabíja všetko 😀 😀 😀 mne to síce pomohlo na hrdlo a priedusky ale vcera som obstála tak ze sme utekali na pohotovost do nemocnice lebo sa mi brutálne spustila alergia koprivka celé telo vyhádzané strasne som sa vyškriabala a ako keby ma celu vyvalali v zihlave 😝 uz mi ani lieky netlmili...no nic mi nemozu pichnut iba dithiaden 🙄 ...no a toto vsetko mi vyhrotilo preto lebo med,citron,zázvor je silný alergén 😀 a kedze ja mám koprivku tak teraz ked som sa týmto dopovala moje telo takto zareagovalo 😖 ..ty ked nie si alergicka mozes a uvidís pomoze ti to a hlavne kloktat solovou vodou je to hnus ale ver ze ti viac zaberie ako spray 😉

bergalm
26. sep 2013

dievcence sme doma konecne taaak a dali sme dve cize 2*HB-1 😀 😀 😀 😀 Stelcl povedal,ze je to fantasticke dokopy sme mali takto 3ks HB-1,2ksXB,2ksEB,1ks CM+ a 3ks FRAG to neviem to je asi nic moc 🙂 no a na mrazenie povedal ,ze vidi to na 4ks ale to jednotkove sme dali samostatne takze aj cena bude asi ina nam povedal a PK nieje vo FA tak teraz uz len cakat 🙂 🙂 🙂 🙂 pozitivny vysledok

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre