Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
18. nov 2013

@sona_fit -jej soni ty si tehu? to mi uslo ked som tu par dni nebola. Srdecna gratulka a neboj bude to ok. Strach je prirodzeny. Ide predsa o poklad na ktory si tolko cakala

sona_fit
18. nov 2013

@falin Dakujeeem 🙂 No strach veru mam hlavne z tých nepriznakov 😉 nič ale vôbec nič mi nie je 🙂 Prvý UTZ v pondelok 25.11., tak už len čakám 😉

yanka1
18. nov 2013

kočky, ktore ste boli na IVF v novembri .. skusili ste si podat ziadost o refundaciu po starom ? myslite, ze by to tak mohlo este prejst ? ja mam doveru, asi to vyskusam a vypisem ziadost....

jalaura
18. nov 2013

@jjajka no ved uz sa na teba tesim....ideme do toho...
zajtra zacinas ty🙂

ludinka
18. nov 2013

@yanka1 podla mna by to malo ist refundovat....vyhlasku este nevydali, ved skus 😉

jjajka
18. nov 2013

@ludinka takze zacinas chvilku po mne, super.
A to naozaj tu vyhlasku este nevydali? Tak to by som mohla mat este sancu na preplatenie, ci nie?
Mne uz sa menzes rozbieha, tak budem cakat kedy vypukne, aby som zacala so stimulkou 😲

sally2401
18. nov 2013

@sona_fit ahoj,ty ideš tiež 25.11 na UTZ? ja tiež budem 24. deň po KET, tak uvidím či tam bude niečo vidieť, machač mi napísal že môžem prísť, že by tam malo byť už niečo vidieť...

ludinka
18. nov 2013

@jjajka pokial viem tak by si to mohla stihnut ale najlepsie ked sa opytas priamo v poistovni..
tak dufam ze jedna po druhej potom aj otehu....kolko sa uz snazite?

lusipe
18. nov 2013

@sally2401 moja, moooc sa tesim, ze to teda vyslo....vidis a ziadna adopcia ani nic 🙂....tfuj pre stasticko 😉

sona_fit
18. nov 2013

@sally2401 Ahojček, no ja budem v pondelok 28 deň po ET. Keď som sa objednavala hovorila som že chodím k Machacovi, povedali že nie je iste že mi budem robiť sono on, tak som zvedavá. Veríme že všetko bude ok 😉 ako sa cítiš?

falin
18. nov 2013

@sona_fit - poznam to, aj ja som mala 1. tehu bezpriznakove a spociatku som sa bala ci je vsetko ok. Takze v pondelok uz uvidis drobciatko. To je super, krasny zazitok. Drzime palce nech je vsetko oki 😉

sally2401
18. nov 2013

@lusipe no ešte nie je nič vyhrané, ale u mňa úspech aj pozitívny test, uvidíme čo povie UTZ. 🙂

lagunasa
18. nov 2013

caute baby.
od dnes zacinam(e) cyklus v Reprofite. o tyzden v pondelok mame prvy ultrazvuk. od 2.dc do 6.dc beriem 2x2 clostil.
zaujimalo by ma ake mate skusenosti s testami na pohlavne choroby v Reprofite??? mne v auguste dr. povedal, ze to stoji na osobu 2000 CK a ze to plati 2 roky. a ze je to podla zakona. ake s tym mate skusenosti? tiez ste za to platili? alebo ako to prebiehalo u vas? my ideme na minimalku, nie na klasicke IVF. myslite ze je v tom rozdiel?

sally2401
18. nov 2013

@sona_fit pochybujem že Machač ti bude robiť UTZ ja som na neho nikdy nenatrafila, on je Brne myslím že iba štvrtky keď má konzultácie a sem tam sa tam objaví. Cítim sa tak netehotno, sem tam pobolieva brucho, špinenie na šťastie už skončilo, a prsia ma nejako špeciálne nebolia...

lagunasa
18. nov 2013

@yanka1 @ludinka @jjajka co to tu citam, baby? uz sa to neskor nebude dat refundovat? to co je nejaka velka zmena? ja som citala, ze vo vseobecnej zdravotnej sa to da refundovat. co sa ma zmenit??????

bergalm
18. nov 2013

caute baby taaak dnes mame 33mm a uz sa nam tvori placenta dnes som drobceka nasho zase videla a bolo to krasne ako sa hybal a aj rucickama kyval 😉 no hotova som od stasticka a hematom hnusny tam uz doki nevidel tak snad zmizol 😀

speranza1
18. nov 2013

@bergalm 😵 😵 😵 😵 naaadherneee, ze???? tesim sa s tebou 🙂 😵 😵

bergalm
18. nov 2013

@speranza1 presne taaak to sa neda ani opisat co som citila a citim zelam to kazdej babe na svete 🙂

sarasota
18. nov 2013

@bergalm super spravicka len tak dalej 🙂 🙂 🙂 🙂

ikuska
18. nov 2013

@bergalm super spravicka 🙂 tesim sa s tebou, ja idem vo stvrtok tak som zvedava, co bude vidiet, ale brusko mi dot podrastlo a prsia ani nehovorim 🙂 keby mi take ostali tak som stastna 😀 😀

bergalm
18. nov 2013

@ikuska jooj ja som mala velke prsia aj pred tym ako som tehu ,ale aj mne zas podrastli co ma az tak netesi kedze povod.velkost bola c.3!!!!! si vies predstavit a brusko skocilo troska len na mne to moc nevidno kedze niesom chuda

bergalm
18. nov 2013

@sarasota dakujem aj Vam nech sa dari 🙂

sarasota
18. nov 2013

@bergalm dakujeme 🙂

ikuska
18. nov 2013

@bergalm tak ja som chuda a keby nebola zima tak uz vsetci vedia ze som tehu 🙂 a ja som mala prsia velkost c.1 cize take lentilky ale zase si hovorim ze lepsie mensie, moja sestrenica je chuda a ma asi take 4.

jalaura
18. nov 2013

@ludinka
@jjajka baby takze by nam to mali preplatit este po starom? To by som bola aka stastna. tie peniazky by sa zisli veru.
A ako viete ze vyhlaska este nebola vydana? ja tuto info stale hladam. Mne to ta pani vtedy povedala, ze zakon plati ale vyhlaska este nie je vydana a tym padom by sa malo postupovat podla stareho .... teda aspon zatial ale ani to mi nevedela potvrdit ci to tak fakt bude ...pretoze zakon plati.... Ale nikde neviem najst ci ju uz vydali alebo ju maju vydat a kedy asi. Vy mate aku poistovnu?
Prosim baby ked budete mat akekolvek informacie, dajme si vediet, OK?
Oni nam v tomto nepomozu - musime asi sami...🙂

stella25
18. nov 2013

@lagunasa AHOJ, 2000 CZK je na jednoho, cize 2x treba ratat. Ak ti to nevyjde na prvy krat, tak ti ich potom nebudu uz robit dalsie dva roky ako ti doky hovoril.
Ale prvy krat ti to nauctuju na fakture.

jjajka
18. nov 2013

@jalaura ja naozaj neviem, ci vyhlaska vysla, alebo nie a ci to preplatia. Ja som sa chytila toho co napisala @ludinka Ja osobne pocitam s tym, ze nam nic nepreplatia, ale ziadost v kazdom pripade poslem.

jalaura
18. nov 2013

@jjajka ja som este rozmyslala ze by som si to teraz vybavila a poslala len uz niekto skusal to schvalenie u slovenskeho CAR? alebo niekto skusil nech mu to schvali gynos?

jalaura
18. nov 2013

@jalaura
@yanka1
@ludinka baby tak podla tohto je uz vydana aj vyhlaska ministerstva zdravotnictva....takze uz je to definitivne platne... http://www.zakonypreludi.sk/zz/2013-341

lagunasa
18. nov 2013

@stella25 toto vsetko viem, len baby na inom fore, cesky, pisali, ze nikdy neplatili za testy. len 13000 CK a 1000CK za kazde ICSI. tak mi to nedalo, ze ako to ze my budeme musiet platit.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre