Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
18. jún 2014

@leontinka27 taka som bola stastna ked som po 4,5 roku videla tie sproste // 😀
teraz uz to beriem vsetko s rezervou, ale zaroven verim ze sa to musi podarit-raz 😉

donatela
18. jún 2014

@misaelka Vszp ti musi ivf najprv schvalit, posle ti o tom papier domov a az potom mozes zacat stimulovat. Ale na konzultaciu kludne mozes ist aj bez schvalenia... Ja som si vsetky tlaciva stiahla zo stranky Vszp a rovno na konzultaciu som isla s nimi a na pockanid ich v rf vyplnili. Na druhy den som to podavala v poistovni a schvalili mi to za 3 pracovne dni🙂

misaelka
18. jún 2014

@donatela dakujem presne toto som potrebovala vediet!

ina7
18. jún 2014

@leontinka27 Pocuj, ved my sme ako cez kopirak. Rovnaky den odber aj transfer, obidve vlozene dvojicky a nic na mrazenie. Obidve predtym mmt a biochem. Tak ked najdes na teste // tak mi ryhlo napis, budem mat isto tiez. 😀 Najskor som bola smutna ked som sa dozvedela ze ziadne mrazaciky, ale potom som si povedala, ze vzhladom na tie dvojicky co uz mam v brusku to mozno bude aj takto stacit. 😉

korenka17
18. jún 2014

@leontinka27 ja som mala dosť silné bolesti v podbrušku predošlú noc,som ani nespala,aj včera cez deň ešte trošku a potom nič a to bolo 5 deň po vklade,nooo,ja som si už kúpila mamatest a fuuu,mám veru nutkanie už testovať,ale som silnáááá 😎

misaelka
18. jún 2014

@donatela este mam jednu otazku odosielajuci lekar to je obvodak ci gynda?

donatela
18. jún 2014

@misaelka gynda🙂

ina7
18. jún 2014

@korenka17 Ja mám tiež bolesti v podbrušku. A keď si nedám pozor a mám zrazu plný mechúr tak ma ažzlomí od bolesti. Neviem čo to spôsobuje, asi som dopichaná z odberu. A prsia ma bolia jak fras, to ten crinone. 😒

dalida
19. jún 2014

Dobre rano, dievcata. Ozyvam sa z rana, pretoze vcera sme prisli dost neskoro... unaveni.... Koudy odporucal vlozit jedneho bojovnika, kvoli mojmu stavu, velkym vajecnikom... U mna prebehovala stimulacia tazko... s velkym rizikom OHSS (zo stimulacii na SK som vzdy skoncila v nemocnici, kolapsove stavy..., priame ohrozenie zivota 😔 nerada na tie obdobia spominam). tu sme to ako tak zvladli,,, vlozenu mame 1XB, uvidime ako sa drobec uchyti.

falin
19. jún 2014

@misaelka -urcite az po konzultacii, ved pred konzultaciou nevies aky budes mat protokol, ake lieky, aka bude cena. Dolezite vsak je ze po zmene zakona si to musis dat schvalit predtym ako zacnes so stimulaciou. Takze najprv konzultacia, tam s doky vsetko dohodnete, cast papierov potvrdzuju v RF, potom poistovna a ked ti to schvalia tak potom stimulka a ivf.
Aku mas poistovnu? Lebo vseobecna zvykne schvalit ale Dovera nie 😠 😠

donatela
19. jún 2014

@leontinka27 tebe uz prislo info o mrazeni? Ved ty si bola na Et len 1 den predo mnou... Mne povedali, ze info pride mailom do 3-7 dni, v papieroch je, ze do 4 dni...

korenka17
19. jún 2014

@ina7 ja si zas dávam Utrogestan 4 ráno,4 večer...dosť je to veru a vkuse so slipovými vložkami...ale zas,čo by som pre fazuľku nespravila,že?

korenka17
19. jún 2014

@dalida držím palce,my žienky zvládneme všetko a omnoho viac! 😎

dalida
19. jún 2014

@donatela mne Koudy hovoril, ze o mrazeni nas budu informovat do troch dni... som zvedava, ako to dopadne... Teraz mi spominal, ze väčsia uspesnost tehotenstva je u pacientiek ako som ja pri KET... teraz su hormony vselijake... a znizene dekapeptylom... dufam, ze na mrazenie zostane co najviac...

leontinka27
19. jún 2014

@ludinka presne aj ja som bola stastna a este aj ked potvrdila krv a nic z toho...takze tiez to beriem z rezervou ale tiez si hovorim raz sa to musi podarit....aj nam vsem 🙂

@ina7 😀 😀 😀 😀 si ma pobavila ani nevies ako.....ano ako cez kopirak.neviem kolko mas dokopy ty et ket ale toto je moje 4 ivf.rada by som verila ze aj posledne.a ked budem robit test a budu // tak ti urcite dam vediet ale neviem kedy budem mat odvahu...
@korenka17 ja som len 3 a dnes 4 den a stale ma boli trosku brusko ale nic hrozne....
@donatela ano mne to prislo hned na druhy den....ze nic nemame na mrazenie..... ☹

Baby ja mam kazde rano vodovy vytok az zo mna kvapkala voda ked som bola WC ☹ neviete co to znamena????

leontinka27
19. jún 2014

@dalida drzime palce alby sa fazulke u teba pacilo 9 mesiacov

ina7
19. jún 2014

@leontinka27 Moje tretie ivf plus jeden ket. Pre mna bude asi najhorsi okamih u gynekologa. Lebo dvakrat som to uz zazila ze s pozitivnym hcg a lekar mi na utz hovori ale ja tam nic nevidim. Ked sa mi to stalo druhykrat tak som myslela ze to snad nie je mozne. Prva myslienka bola ze to snad nie, zase sa to nemohlo stat. Druhykrat to nastastie nebolo mmt ale "len" biechem.
Ale verim ze teraz to vyjde. Bobacikovia maju zakazane potulky a dufam ze uz su riadne zavrtani v perinke. 😀

donatela
19. jún 2014

@dalida
@leontinka27 diky baby, prave pred chvilkou mi uz prislo info o mrazeni do mailu a mame este drobatka do rezervy🙂🙂 ale snad to vyjde hned teraz 😉

ludinka
19. jún 2014

@donatela supeer ze ti ostali embrijka🙂,mne sa zda ze tie KETy tu maju aj tak vacsi uspech ako ET

donatela
19. jún 2014

@ludinka tak ak by nam cirou nahodou nevyslo et, tak mame zabavku na dalsich 6 mesiacov🙂🙂🙂

ludinka
19. jún 2014

@donatela to je supeer tolko embrii 🙂
a vsetky este povedz ze su vcetky HB1 😀 tolko surodnecov!!

donatela
19. jún 2014

@ludinka 2xHB1, 3xHB2 a 1xXB2, vraj su luxusne vsetky (vravel Stelcl)...🙂

donatela
19. jún 2014

@ludinka skor tolko pokusov... Snad niektory vyjde? Najlepsie tento🙂

ludinka
19. jún 2014

@donatela fakt super embria!!

donatela
19. jún 2014

@ludinka ale niekedy ani to nestaci...:(:( pri 1.ivf mi tiez vkladali tip top blastocystu a hcg nula a pri kete iba dvoch stvorbunkovcov (mrazenych ako prvojadra) a v 7tt sme mali dve srdiecka. Len to zle skoncilo:(
Ale snad tento raz sa uz na nas stastie usmeje🙂

ludinka
19. jún 2014

@donatela verim ze ano 🙂

jahoda333
19. jún 2014

ahojte baby neuverite ale musim sa pochvalit s nasim sikovnuckym synacikom prespinka nam celu nocku v nedelu bude mat 3 mesiaciky a on sa sam da na brusko a normalne lezie a hlavicku drzi krasne ako nejaky pol rocny taku obrovsku radost nam robi 🙂

speranza1
19. jún 2014

@jahoda333 tesim sa s Vami...a zelam Vam, nech aj nadalej Vam robi taku velku radost 😵 😵 😵 😵 😵

rebeka33
19. jún 2014

Este sa mi nechce verit,ale nase 2 kove embryiko ma akciu sdce a je take ako mq byt na ukoceny 6tt. Ozvem sa ked Simi zaspi 😉

ludinka
19. jún 2014

@rebeka33 super, gratulujem 😵
dufam ze coskoro ta tu budeme vsetky cakatelky nasledovat 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre