Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
2. júl 2014

Dievcata mam dilemu..poradte..chcela som si dat poslat recepty s liekmi na stimulku od dr.Stelcla..som mu pisala..a on ze by bolo lepsie radsej prist..vy ste to ako riesili?tiez osobne ste boli?zda sa mi to trocha zbyocne len kvoli receptom ist..ale ked je to lepsie ze by chcel este nieco aj prebrat..dohodnut sa tak jasne ze pojdem--diki za rady🙂

melisska
2. júl 2014

@dalida moja, ale je to blíííííízko, myslíme na teba dalej 😵

ria191
2. júl 2014

@gagirl ak si dobre pamätám, tak toto je tuším tvoje prvé IVF? Ak áno, tak možno preto, ale ak nemáš s ničím problém (vieš všetko čo potrebuješ) tak je zbytočné tam ísť a trvaj na svojom, že to chceš poslať 😀 Marcelllíno je opatrný, alebo ťa chce vidieť 😕 😕 😕 😝 😝 😝 (trošku humoru 😀 😀 😀 )

ria191
2. júl 2014

idem mu napísať 😀 😀 😀 nech si nemyslí, že na mňa zabudne 😀 😀 😀

ria191
2. júl 2014

@melisska ahoj melli čo robí môj krásny chlapček juuuuuj ten je stvorený na vystískanie

dalida
2. júl 2014

@melisska dufam, ze nabuduce to dopadne lespie... Neviem, ci by som mala silu na dalsiu stimulaciu.

sasa1983
2. júl 2014

@gagirl tak to neďaleko...

ina7
2. júl 2014

@gagirl Mas uz stimulacny protokol? Mozno chce to preistotu vysvetlit. Alebo preferuju ked od nich beries lieky. Ja som teda brala priamo od nich a vyuctovali mi ich az na zaver. Vyhoda bola ze som nemusela nikde zhanat lekaren kde by mi to objednali. A co som po utz potrebovala doplnit to mi dali a zobrali nepouzite. Mne tak vysvetlovala mama ze casto potrebujes napr. 7 injekcii a v baleni je 10. Lekaren ti nepreda tych 7 lebo.co by robili s tymi zvysnymi. Pokial.to teda nie je lekare niekde pri car kde to u nich pytaju ako na beziacom pase.

speranza1
2. júl 2014

@dalida 😔 😔 😔

gagik
2. júl 2014

inak odkial berete lieky na stimulku? predpíšu vam ich v Brne alebo váš gynekológ?

speranza1
2. júl 2014

@gagik mne osobne ich bud predpisali v Brne, alebo mi ich v Brne hned poskytli .....

falin
2. júl 2014

@dalida ☹ ☹ 😖 , je mi to luto 😔 😔

@gagirl - ja som myslela ze na liekoch si uz dohodnuta a potrebujes iba recept. Vtedy v pohode poslu postou. Ale ked este nemas rozhodnute ake lieky, tak vtedy je potrebne tam ist. My sme lieky dohodli na konzultacii.
Ohladom vybratia liekov: daju sa vybrat priamo v rf, daju ti to potom do faktury, vyhodou je ze injekcie ktore ti zostali, mozes vratit, vezmu ich naspät
Ja ked som bola ako samoplatca, zhanala som si lieky ti cez mk v teme mam/nemam lieky na ivf

falin
2. júl 2014

@gagik - gynekolog klasicky ti ich predpisat nemoze, on moze iba clostyl, pregnyl, utros , ale injekcie na stimulku nie. To ti predpisu v RF, alebo si ich vyberies priamo v rf a daju ti to do konecnej faktury. Alebo sa iba dohodnes na liekoch a budes zhanat cez net (komu co zostalo zo stimuliek) - je to casovo narocnejsie

annavi
2. júl 2014

ahojte žienky, tak my sme dnes 11 den po ET , prave dnes mam dostat mrchu a ona asi uz aj prichadza...dnes som zacala špinit...podbrusko rano pobolievalo..vlastne aj vcera ale ako prestalo..už som si dala aj vlozku a to som si myslela ze uz tento mesiac ich nebudem kupovat. test negatívny takze je to v rici... 😖

dalida
2. júl 2014

@falin @speranza1 speri, falin som ☹ , ale este som sa vam nepochvalila zajtra si idem po mini doktorat z ped.cakajú ma promocie... zase to nijak neprezivam, ale aspon nieco, no nie??? ☹

gagik
2. júl 2014

@speranza1
@falin a ako je to lacnejsie? ked si to v RF kupim alebo v lekarni?

dalida
2. júl 2014

@annavi ja menzes dostavam az po vynechani liekov... cca do troch dni. U mna to nefunguje tak, ze mrska pride vtedy kedy ma... ☹ Posledne roky ju ani bez vyvolavacky alebo liekov nedostavam... Moja lekarka mi dala na pravidelny cyklus teraz duphason... zacnem ho brat, aby sme potom v pohode mohli ist na KET, asi az v septembri... teda na treti cyklus... a mrzi ma, ze je to neg. 😔

annavi
2. júl 2014

@dalida je mi to luto.viem čo prezivas..raz to určo dáme všetky... 😉

speranza1
2. júl 2014

@gagik myslim, ze ta to vyjde na rovnako... akurát mas tu vyhodu, ze ak si ich zoberies priamo z RF, tak tie co sa ti zvysia, mozes pokojne vratit a oni ti ich odcitaju z celkovej sumy....

annavi
2. júl 2014

@dalida mne praveze mrcha chodila ako kedy...ale v poslednej dobe ju mavam akosi pravidelne...zajtra sa uz rozbehne....hmmm...len neviem kedy vysadit lieky..ci este nepockat aspon do 14 dna po ET..co vy na to?

speranza1
2. júl 2014

@annavi
ach...ku*va fix..... ta to co je??!!! 😕 😕 😢 ☹ 😔 😔 😔 ... neva zeny.....ideme dalej..... musíme ist dalej lebo uz aj mna z toho slak trafi.....sak sme dajake Xeny: zeny bojovnice 😉 (to aspon tak troska na srandu)
@dalida

speranza1
2. júl 2014

@dalida sak ty si pani doktorova 😉 😉 😀 😀 😀 .. gratulujeeem.... vidis, v zivote nemozes mat hned vsetko naraz... sak by si sa mohla z tolkeho stastia zblaaaaaaznit (ber to s rezervou...chcem ta troska utesit)

speranza1
2. júl 2014

@annavi dnes si 11sty den??? a test snehobiely???? tak to ja osobne som uz lieky do seba v takých pripadoch nepchala...ale skus sa opytat tvojho osetrujuceho lekara ..jaaj tak ma to mrzi dievcataaaaa ☹ ☹ ☹

annavi
2. júl 2014

@speranza1 ved to hej...dame to určo aj my...ja som akasi podozrivo kludna...asi este cakam na zazrak alebo co..pokial nekrvacam tak neviem...pri troch neuspesnych IUI som prerevala uz prvy negativny tehu test..ale teraz...mi asi šibe...som zvedava kedy to na mna dolahne..ak vobec...uz som asi imunna voci negativnym testom ... 🙄

speranza1
2. júl 2014

@annavi 🙄 🙄 🙄 ☹ 😠 🤐

annavi
2. júl 2014

@speranza1 no koudy ma dovcu...a ked dojde tak to uz bude pasé, no hej som 11 ty den...ale tak este ich vezmem cca 3 dni a potom vysadim...ja som vcera bola uz aj ku gyn objednana na krv..lebo zajtra mam robit reprofiťácky tehu test...ale kedze dnes negativny klasicky 10tkovy tak je zbytocne zajtra ocikavat taky supis tehu testík...

speranza1
2. júl 2014

@annavi tak uz urob ako uznas za vhodne draha....jaaaj ako velmi mi to je luuto...
A vy ste kolko vkladali? a mate este nanuky?

annavi
2. júl 2014

@speranza1 ved tak tak...este pockam do piatku....pre istotku...no vkladali sme peknu blast.a nanucikov mame 7 blast. naj kvalitky...

annavi
2. júl 2014

@speranza1 neviem ci by nebolo dobre aby sme si dali spravit imuno a gen. testy..lebo na KET chceme ist az v okt. chceme si uzit leto...

speranza1
2. júl 2014

@annavi jaaaaaaaaj supeeeeeeeer... tak ty budes urco velmi rychlo tehulka... 😉 😉 😵 😵 😵 ... no len to nemohlo byt tak az hned...chapes.... takto okato hned na prvy ET 😉 😉 😉 😉 ..... (co by som na to povedala ja...stara ochechula.... 😀 😀 😀 😀 😀 .... aaaale tesila by som sa prevelmi.... zelam ti vela sil..... mozno ani nemas naladu na tie moje somariny, co ti pisem...ale staci mi neodpovedat..a ja sa uvedomim 😨 😕 😉 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre