Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

donatela
10. júl 2014

@sarah00 ahoj moja. Ano podarilo sa v RF. Zajtra mam utz, tak uvidime, ci je vsetko ok. Vcera som mala chmurne chvile, ale dnes som zasa pozitivne naladena a verim, ze vo februari/marci rodim🙂🙂
Jaj moja, ze 34tt. Ako sa mas? Ako sa citis? Uz si na MD?

lienka_1
10. júl 2014

@tinkatinulka
@speranza1 Caute zeny! Nejako Vas tu nestiham. Ked tak vecer sem tam nakuknem. Citam, ze je teraz velmi plodne obdobie. Skoda, ze my si vyberieme vzdy ten cas, kedy su v RF suchoty. Ale nic to, raz predsa ten spravny cas snad trafime 😀

tinkatinulka
10. júl 2014

@lienka_1 ahoj a co už pracujes ked nestihas???

lienka_1
10. júl 2014

@tinkatinulka Zatial iba na dohodu sem-tam. Nastupujem 15.8. A ani netusim, kade sa ja motkam, ale pocitac stihnem otvorit tak vecer.

tinkatinulka
10. júl 2014

@lienka_1 no apson mas o zabavu postarane a ako ti ide bezlepkovanie?

lienka_1
10. júl 2014

@tinkatinulka Celkom dobre. Dokonca aj moja mama a svokra nakupili bezlepkove potraviny a muky, takze staci zahlasit, kedy prideme a snazia sa uvarit bezlepkovo 😀 No a nam doma pribudla bezpurinova dieta pre manzela, tak si niekedy trham vlasy, lebo neviem ako to skombinovat a nakoniec rezignujem a uvarim na 2x. Ale co uz neurobim pre babatko a pre zdravie mojho muzicka 😀 A ty si tiez bezlepkacka?

tinkatinulka
10. júl 2014

@lienka_1 no zvazovala to moja dr ze by sme pred IVFkom dali dietu..ale zase moj gastro z toho nema radost lebo ja mam chronicky zapal pazeraka a mne nie kazda strava prospieva..takže neviem, mala by som ist na gastroskopiu zase aby zistil v akom stave to je ale asi je treba to drzat dlhsie a nie len 6 tyzdnov pred,..a schudla si z toho?

sarah00
10. júl 2014

@donatela ďakujem, veľmi sa teším s tebou a naozaj verím, že všetko bude OK. zajtra len dobré správy 🙂 ja som už na MD, mám sa celkom fajn, aj keď to tam dole už trocha pobolieva, ale tak vydržím, veď som robila všetko preto, aby to tak bolo 😀

lienka_1
10. júl 2014

@tinkatinulka Schudla som hned 1. tyzden 3 kg a potom uz nic. Chystala som sa aj cvicit pravidelne, korcule pravidelne ale zostalo iba pri chystani 😕 😨 Ja by som mala zajst na gastro tiez, ale prestava hadicky mi nedovoli. Bojim sa jej ako cert kriza. A dietu viem drzat aj bez toho. Inak vsimla som si, ze nie som taka unavena, ze ma tak nenafukuje a ze mi nie je po jedle tazko....co som si predtym myslela, ze je normalka.

tinkatinulka
10. júl 2014

@lienka_1 ja som mavala taketo stavy ked som mala akutny stav v tom pazeraku 3 mesiace ATB a bolo super, bojim aby sa po stimulkach moj zaludok nezblaznil..preto mji kontroluju stale krv na gastre ako postupujeme, preto aj otalam lebo som mala pecenove zle hodne dlho a doktor mi klepal na celo ci som uplne zdrava..no co nespravis pre babo..co

lienka_1
10. júl 2014

@tinkatinulka Ja uz vysoky cholesterol ani neriesim. Fakt si davam pozor co jem a aj tak je vysoky. No intralipid dam, ke dbude treba. Niekedy si myslim, ze akonahle sa zveris do ruk lekarov, zacnes choriet ci chces alebo nie 😀

tinkatinulka
10. júl 2014

@lienka_1 no ja keby som nechodila po CAR tak neuzivam ani jeden liek..dnes rano bac hned 5 kusov..

lienka_1
10. júl 2014

@tinkatinulka Veru. Pri poslednom IVF som mala obdobny pocet. Zredukovala som to na DHEA a kys. listovu, thyroxin nepocitam, ten je uz asi do konca zivota. Vitamin D intenzivne doplnam povonku 😀 Aj tak si myslim, ze v konecnom dosledku je to aj tak na tom hora, ako rozhodne. Tak naco trapit svoju pecen, radsej ju potrapim dobrym cervenym pred transferom 😀

tinkatinulka
10. júl 2014

@lienka_1 no ja už len co je nutne nie ako na zaciatku ako blazon..sak neznicim si zdravie..ale ja musim euthyrox, dopegyt, anopyrin, prednison-som v príprave, a Dcko..kedže mam alergiu na slnko musims a dopovat ako to len ide, Vigantol a aj ryby, aj olej..ale mne je z neho strsne zle..ale musim mam totsalne na dne hodnoty, a toto nik dlho neriesil..o tyzden by som mala ist na kontrolu Dcka..uf hadam sa to trosku pohlo..

lienka_1
10. júl 2014

@tinkatinulka Ja som si kupila D od Jamiesonu, su to take olejove tobolky, cize ho uz nemusis zapijat mliekom. Ja sa slnka bojim hlavne kvoli rakovine mame to v rodine, ale v takej rozumnej miere ho mozem. Cize mna cez obed vonku na slnku nehladaj(rozumej, slnecnik a fajny drink je najlepsie voditko 😀 😀 😀 )

tinkatinulka
10. júl 2014

@lienka_1 to mam aj ja ale mna na vracanie taka asi tak pol hodku po nich..kupila som si maxi balenie ale nedam to každý den, brutalne zle to znasam..

lienka_1
10. júl 2014

@tinkatinulka Tak to je blbe. Mna kedysi bolieval zaludok z liekov, ale poviem Ti asi som uz vytrenovana, lebo cim dalej, tym menej. Zle mi bolo po infoliku, teda tak tazko.

ludinka
10. júl 2014

Baby ja mam pocit ze mi roztrhne brucho...minule som to tak po pregynle nemala vtedy som necitila uz nic az do OPU, dufam ze tie foliky vydrzia lebo ma svihne 😠

donatela
10. júl 2014

@ludinka vydrzia, neboj. Aj ja som sa toho bala a boli tam.... Len ich bolo vela, tak preto som to tak citila. Na kontrole hovoril Stelcl, ze 8-10 a nakoniec ich odsali 16 😀 Tebe kolko naratali?

ludinka
10. júl 2014

@donatela mne len takych 4-6, ja som mala iba slabu stimulku s clostylom

speranza1
10. júl 2014

@ludinka vydrzia milacik... nic sa neboj... ja mam takyto pocit pred kazdym OPU...dokonca si myslim, ze urco ani jeden z nich nevydrzia....a hla furt vydrzia.... neobavaj sa nicoho, v RF vedia co robia 😉 😉 😉 🙂 .. prevelmi drzi palce...

ina7
10. júl 2014

@ludinka Neboj, bude to ok. Ja som tiez myslela ze mi brucho praskne. A po ceste do Brna po tej akoze dialnici ... v cakarni som sedela ako pred porodom. Bolo 6 oocytov, ake 4 kvalitne vajicka.

ludinka
10. júl 2014

@ina7
@speranza1 dakujem kocky ved aj ja dufam ze vedia co robia...a kolko ma mat dozrety folikul rozmer?

diska
10. júl 2014

@ludinka Zrelý dominantný folikul má veľkosť 18-22mm - pri takejto veľkosti je možné podať aj injekciu Pregnyl na spustenie a načasovanie ovulácie. Tesne pred ovuláciou /pred prasknutím/ má folikul priemerný rozmer 23-24mm.

ludinka
10. júl 2014

@diska dakujem preto sa pytam lebo najvacsi som mala 18,5mm a pregnyl mi dali pichnut na druhy den

diska
10. júl 2014

@ludinka urcite ti dali pichnut spravne ,neboj aj ked asi kazdna z nas sa boji len aby tam tie vajka boli 🙂 ale urcite budu. Za ten jeden den krasne este podrasol aby bol akurat 😅

ludinka
10. júl 2014

@diska no dufam 🙂 mala som tam aj dva foliky 15mm a povedali ze chcu na ne pockat, tak dufam ze dozreju..

donatela
10. júl 2014

@ludinka to mas nadherny pocet. A este na to, ze len clostil...
Drzim palceky!!!!

donatela
10. júl 2014

@sarah00 tak prajem prijemne dotehulkovanie🙂 a samozrejme lahky porod a zdravucke babatko! Co to bude? Skoda, ze sme nemohli pokracovat spolocne.... Co uz. Snad to malo svoj dovod a snad teraz uz budeme uspesni aj my🙂

ludinka
10. júl 2014

@donatela ano ja takto dobre nan reagujem aj minule som mala 5 vajicok....
teraz mi chcel dat doky merional na stimulku ale ja som ho prehovorila ze este raz skusim len clostyl...dufam ze sa mi to oplati, aj ked to zase budeme platit sami......do papierov pre poistovnu mi dal merional tak som to tam ani nezaniesla (moj dr. mi moc nechce potvrdit ze sa to neda urobit u nas, predsa len ked mi tam dali 30 inekcii merionalu tak taky soft sa da urobit aj u nas 😀 )...
ale ja myslim z ez toho poctu bude aj tak max 2-3 blastocysty- co by mi stacilo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre