Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dalida
29. júl 2014

@ludinka no to je kraaaaaaaaaasa 🙂 Urcite bude vsetko OK. Je neskutocne, ako ten cas leti 🙂 Len nedavno si zacala stimulku....... 🙂 Mam z teba velku radost 😵
@marcih my sme chodili do RF autom... Dali sme to cez Drietomu... cesta tam a naspät nas vysla s MM nejakych 80 E... robili sme si aj mini prestavocky na obedik, kavicku - cestu sme si vychutnavali. Co sa tyka kontrol - u mna je to o cosi zlozitejsie, kedze mam PCO a stimulacie znasam velmi tazko (naposledy 2x utz kontrola v RF, 1x u mojej dokiny, potom OPU a transfer v RF) . Drzim ti palce 😉

ludinka
29. júl 2014

@falin @dalida
dakujem baby ale ja som dost opatrna....uz som sa poucila 😒

donatela
29. júl 2014

@ludinka gratulujem k pozitivnemu testiku! Len tak dalej🙂

donatela
29. júl 2014

@korenka17 ak sa dobre pamatam, tak aj ty pichas fraxik, vsak? Nesvrbi ta brucho potom? Mna neskutocne, aj sa mi take cervene flaky robia. Aj modriny a mam take tvrde hrce, ze uz nemam ani velmi kam pichat dalsie injekcie... Ale volala som s hematologickou, povedala, ze asi sa mi spustila alergicka reakcia (svrbenie a cervene flaky) a pravdepodobne mi vymeni za ine - clexane.

zabka1124
29. júl 2014

@donatela ahoj holka, ako sa matee?????Skus , nech ti tvoj m picha do ruky,ja som tak pichala mojmu.Presne ako do brucha, len je to do ruky!U mna sa moj manzel smial , ze si to vychutnavam🙂 😀 😀 😀 😀 😀

dalida
29. júl 2014

@ludinka viem, ze mas respet... Myslim, ze "my", ktore sme si toho dost preskakali to ani inak nevieme... no si na dobrej ceste, moja. Myslim na teba a pevne verim, ze sa coskoro k tebe pridam 🙂

ludinka
29. júl 2014

@dalida dakujem a drzim ti zaroven palce, verim ze najblizsie sa to podari aj tebe 😉 ptfuj ptfuj

haimi
29. júl 2014

Caute kocky, som jemne vystresovana aj ked viem, ze to neovplyvnin. Vcera som mala opu, odobrali mi 5 zrelych vajok. Oplodnili sa 3. Co mozem ocakavat dalej, ake mate skusenosti? Aspon statisticky. Snad aspon jedno dostane po vklad ☹ termin mi dali na sobotu, tak to chce byt asi pk.

ina7
29. júl 2014

@haimi Neboj, 3 oplodnene je pekne cislo. My sme mali tiez 3 a na druhy den sa jedno dooplodnilo a vsetky prezili PK. Vkladali sme 2, zvysok nebol vhodny na mrazenie, ale vysledok vidis. 😀

ludinka
29. júl 2014

@haimi neboj sa ked sa 3 oplodnili tak to je dost, kludne sa moze stat ze zo vsetkych troch budu schopne embria 😉 ked vam dali 5 dnovu PK tak ani oni nemaju o tom pochyb 🙂

ale chapem ta, ja som stresovala takto minuly mesiac, mne povedali ze z jedneho cyklu aj tak bvyvaju najviac 2-3 kvalitne embria , vraj niekedy sa to ukaze uz prvy den a niekedy az 6. den, ale vzdy byva velky ,,odpad,,
dokonca koudelka mi povedal ze ked vidi vela kvalitnych embrii z jedneho cyklu tak si vravi ze nieco nie je v poriadku....vraj to je divne

korenka17
29. júl 2014

@donatela ano,pichá mi manželík každý večer,občas ma po pichnutí štípe,občas chytíme aj žilku,tak mám modrinku,ale zvládame to,budúcu stredu idem zas na kontrolu,tak hádam lepšie bude,ale do pôrodu asi budeme pichať vkuse.Tak uvidíš,čo bude...a ako sa cítiš celkovo?Ja celkom fajn,stále si nájdem niečo na prácu doma,nech sa nenudím...ale som vkuse unavená a chce sa mi spať a chodím neskutočne často cikať 😅

rebeka33
29. júl 2014

@donatela to bude asi reakcia. Ja som mala fragmin pri prvom tehu a teraz mi dala claxene a nevidim rozdiel v modrinach q hrckach. Az na to ,ze som si vypestovala hrubu vrstvu tuku tak sa oepsie picha 😀 . No po claxene mam lepsie vysledky krvi. Tak mozno aj tebebude lepsie. Mne sa na ramene robili obrovske modriny.

korenka17
29. júl 2014

@haimi ahoj,ja som mala odobraté 4 vajká,z toho 3 napichali a len jedna EB mi ostala na vklad,po PK,čo je dobre,lebo ked prežila PK,prežila aj vo mne...tak držím palce,nech sa pridáš k nám!

hariet
29. júl 2014

@haimi neboj sa, ja som mala 4 vajka, vsetky oplodnili, nakoniec z toho bolo jedno embryjko, ktore mi vlozili a jedno zamrazili. Cakam na vysledok, ale necitim na sebe nic, .....ach toto cakanie.... 😔

hariet
29. júl 2014

@falin dakujem ti. Cakanie je nekonecne.. pocit nemam nejaky dobry, juj uz nech viem vysledok, nech je akykolvek... 😕

kika8259
29. júl 2014

Ahojte , ja mám iba jeden vaječník a pri softe mi z neho odobrali 9 vajok, oplodnili 8 a 8 aj zostalo do vkladu po PK , jedno mi vkladali a 4 som dala zmraziť 🙂

donatela
29. júl 2014

@zabka1124 no tak toto by moj muz neprezil, ze by mi mal nieco pichat. On a ihly nie su kamarati. By odpadol a vies si predstavit ako ho ja zbieram zo zeme? Ved nas poznas, 30cm a 30kg rozdiel...🙂🙂
Dakujem za opytanie. Inak sa mam fajn. Aspon to tak vyzera. Som cista, to krvacanie bola jednorazova zalezitost (dufam). Len nevolnosti, ale to ja mam pri kazdom tehu hned od zaciatku. Pri dcerke az do 5mes. Vydrzim. No a teraz posledny tyzden ma deeesne zacalo svrbiet po tych vpichoch. Dr. ma na to upozornovala, ze sa moze urobit alergicka rakcia aj neskor. Tak snad zajtra sa k nej dostanem, aby som to vyriesila🙂
Poradnu mam o tyzden v stredu, tak dufam, ze budu len dobre spravy...
Ty uz mas lieky na dalsi pokus? Co drobec, poslucha?

donatela
29. júl 2014

@ludinka tak to si ma velmi nepovzbudila, ze je to divne, ked je viac kvalitnych... Lebo my sme ich mali naozaj viac...

donatela
29. júl 2014

@korenka17 ale teda teba to nesvrbi, ak so spravne pochopila...? Ja len by som driapala:( snad uz vydrzim do zajtra...
Inak sa mam fajn, pisala som v prispevku pre zabku, citaj vyssie...;)
Si PN?

donatela
29. júl 2014

@rebeka33 je mi jasne, ze aj pri clexane budu modrinky a hrcky, ale nech to nesvrbi. Dnes som tak mimovolne skrabala, ani som si to neuvedomila a otvoril sa mi 2-dnovy vpich a bluzka od krvi..:(

Ako tie modriny na bruchu kamuflujete baby, ked ste v plavkach?

janikajanka
29. júl 2014

ahojte baby prosím vás viete mi poradiť ako prebieha nativ?

Dakujem moc a pekné popoludnie prajem

korenka17
29. júl 2014

@donatela nie,mňa to nesvrbí...zatiaľ,ano som na PN od 21.7. do 18.8.,jednak som už v rizikových týždňoch,kedy som mala v minulosti potraty,aj zato,že je horúco a celkovo potrebovala som oddych,ale zatiaľ sa veru nenudím,každý deň si dačo naplánujem,porobím...
tak,je to nebezpečné,ked svrbí až do krvi,treba zmeniť isto.Inak picháš do podbruška kdekoľvek?ja sa už začínam aj báť,ked pichá,že čo ak... 😕

vlasatica
29. júl 2014

Ahojte dievcata.mam otazku.da sa morfologia spermii niecim zlepsit?dnes sme dostali vysledky z imunologie.po troch Ivf zistia zlu morfologiu tak to je take super.do teraz kazdy hovoril iba o tom ze mame nizky pocet a lenive spermie.nikto sa o morfologii ani nezmienil.tak som trosku viac prekvapena.

rebeka33
29. júl 2014

@donatela fiha,ze az do krvi? to naozaj musis zajtra k doktorke aj nejake maste na potlacenie zapalu. asi fenistil sa moze,no.sptaj sa alebo skontroluj na adc ciselniku. Svagrine napisali na zaseknuty krk take lieky co by poskodili babo. Tak nech ti to rychlo prejde.

rebeka33
29. júl 2014

@vlasatica podla mna nie. Moj mm bral vseliake lieky a zmena bola z 2%na.3% kvalitnych. Morfologia je vacsinkou s nizkym poctom a zlou pohyblivostou. To je to azoterato.... na papieroch.toto "zlepsenie bolo po profertile."povazujem to za stratu casu a penazi. Ale ked ste mlady skuste par mesiacov a uvidite. Co na v rf.

haimi
29. júl 2014

@korenka17 @ludinka @hariet @ina7 diky kocky. Ked budem vo stvrtok volat tak budem mat urcite tlak 200 na 200. @hariet a tebe drzim palce, nech vidis na teste // 🙂 kedy mas testovat?

hariet
29. júl 2014

@haimi dakujem pekne. Testovat mam v pondelok, ale mozno skusim uz v sobotu alebo v nedelu... Tu nervozitu pri telefonate poznam, u nas volal muz, on ma pevnejsie nervy 😵 Tak len nech dobre spravy si vypocujete 🙂

ludinka
30. júl 2014

@donatela no to mi povedal koudelka....ale ved hlavne ze si tehotna nie? 😉
mozno nas chcel iba povzbudit .. 🙂

ludinka
30. júl 2014

@haimi neboj sa dobre to dopadne 😉 drzim ti palce

ludinka
30. júl 2014

@hariet ja som mala termin tesovania tento pondelok ale testovala som uz od stvrtku 😀
uz aj vtedy som mala celkom peknu ciarku, tak ptfuj ptfuj

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre