Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sally2401
10. okt 2014

@ina7 ja som začala 19tt a tiež ešte nič necítim, iba niekedy ako píšeš tak šimranie, a v črevách také ako keby prelievanie vody. Mne prišiel dnes dopller angelsounds hneď som ho ráno vyskúšala a najskôr som nič nepočula a potom sa to podarilo a počula som srdiečko.

ina7
10. okt 2014

@ludinka Mám už všetko - NT aj tripple testy a všetko ok. Tripple boli tuším o 3 dni. Ale tým som sa vôbec netrápila, ja si nepripúšťam zlé správy a konečne sa teším z tehotenstva. Aj keď som mala slabé chvíľky keď som krvácala, zostávam optimistka. Nás čaka 22. morfologický utz a hádam už bude na 100% jasné pohlavie.

ina7
10. okt 2014

@sally2401 Dávaj si pozor či počuješ svoje srdce alebo babätkovo. Ja som prvý mesiac zachytila len svoje vo všetkých možných miestach. Až nakoniec mi to na poradni našla sestrička a potom sa mi to konečne zadarilo doma.

ludinka
10. okt 2014

@ina7 a zatial ani netusite ako pohlavie to bude?

ina7
10. okt 2014

@ludinka Doktor povedal že asi chlapec 🙂

ludinka
10. okt 2014

@ina7 a co by si viac chcela? ja som strasne chcela len dievcatko, ale teraz je mi to uz akosi jedno, len sa modlim aby bolo zdrave a mam takeho tusaka ze to bude tiez chlapec neviem preco 😉

ina7
10. okt 2014

@ludinka Nám je to jedno, budeme moc šťastní z dieťatka bez ohľadu na pohlavie. Ale tak v kútiku duše som dúfala v dievčatko, mám pocit že by som ju vedela viac chápať a navyše tie dievčenské vecičky sú také krásne. 😉 Ale holt, naučím sa obdivovať aj mašinky a bágre namiesto bábik. 😀

ludinka
10. okt 2014

@ina7 ved presne na chlapcov nemaju v obchodoch take krasne veci 😠 😀

ina7
10. okt 2014

Ale vážne, drobčeka ľúbime či je ona a či on. 🙂 Ďakujem za neho každý deň, lebo som nemyslela že sa niekedy tohto dočkám. RF dostane jedno veľké poďakovanie s fotkou až už bude drobec na svete. 😀

donatela
10. okt 2014

Ahojte dievcence, ja by som vam vsetkym chcela napisat, ze vcera mi prisla na ucet refundacia z VSZP. Refundovali mi 1.142 eur🙂🙂 Celkova faktura aj s liekmi (brala som ich z RF) bez mrazenia bola 2.070 eur. Takze ma ivf v RF vyslo 928 eur.
Na SK ma len ivf stalo 1.400 eur (uz samorejme s prispenim poistovne) a celkovo som v gynfive nechala 2.000 eur a nic z toho, iba roky trapenia a v RF vysiel hned prvy pokus🙂
Ak ste teda poistenkyne VSZP, tak to za tu trosku namahy a trpezlivosti celkom stoji🙂🙂

ingrid0105
10. okt 2014

@haimi ano nieco malo robi aj drakulova treba jej povedat 🙂 kedy tam ides?

donatela
10. okt 2014

@ina7
@ludinka
@sally2401
Ahojte tehulky🙂 Super, ze sa mate vsetky fajn🙂 Tusim to leto bolo v RF naozaj uspesne🙂🙂
Tiez uz citim pohyby, uz asi 2 tyzdne, take motyliky, sem-tam jemny kopancek🙂 Ale tiez som nevydrzala a kupila som si angel sound. Bolo tazke 3-4 tyzdne cakat do poradne. Teraz, ked mozem popocuvat srdiecko, som spokojnejsia🙂

sally2401
10. okt 2014

@ina7 ja som najskôr nenašla žiadne zvuky asi som s tým chodila moc rýchle a potom som počula len taký jemné zvuk a pomaličky som sa pohybovala ďalej po bruchu až som počula výrazný zvuk, tak dúfam že to bola mimčo.

donatela
10. okt 2014

@zabka1124 veeeelmi sa tesim z dobrych sprav!!! Pekne oddychuj🙂🙂

ludinka
10. okt 2014

@donatela ahoj,
tak to su super spravy s tou vseobecnou poistovnou 😉
aj ja som zvazovala ten angel sound, ale som si povedala zeby ma to mozno este viac stresovalo....aj ked to cakanie 3 tyzdne je naozaj nekonecne 😒 a ty uz vies co cakate?

donatela
10. okt 2014

@sally2401 urcite to bolo babatko. Babatko ma pulz okolo 160 a dospelak ma idealne pulz okolo 80, takze rozdiel by si mala pocut (porovnaj, popocuvaj svoje srdiecko a potom drobatko...)🙂🙂

donatela
10. okt 2014

@ludinka tiez som si ho najprv nekupila. Ale ked som ako druhorodicka este v 17tt necitila pohyby znervoznela som a vybehla som do obchodu. A na druhy den po kupe som zacitila prve pohyby🙂🙂🙂 Ale zo zaciatku su nepravidelne a malo vyrazne, takze si babatko takto kontrolujem. Aj pre dcerku to je uzasny zazitok🙂
Este nevieme co cakame. Raz sa babo otocilo chrbatikom a raz malo pupocnik rovno medzi nozkami. Buduci tyzden idem na ten morfologicky utz, tak mozno sa dozvieme. Ale nam je to v podstate jedno, len nech je zdravucke potom vsetkom... Ale dcerka si veeelmi praje sestricku, tak to chceme vediet vopred... Aj z praktickych dovodov. Celych temer 9 rokov odkladam veci po dcerke, tak ci ich mam zacat prat a zehlit, alebo kupovat nove...
Drzim ti palce na triple! Daj potom vediet... Sem-tam sem este nakuknem 😉

ludinka
10. okt 2014

@donatela dakujem, ale ako som tak citala nazory na to triple vysetrenie tak som to vyhodnotila tak ze aj tak je to o nicom, aj ked vychadza pozitivne ,tak vacsinou je babo zdrave, dolezite je asi az to sono

ina7
10. okt 2014

@sally2401 Ako ti píše donatela, bábo má omnoho rýchlejší pulz, čiže ti stačí zrátať tep ak to ešte nemáš v uchu.
@ludinka Ja som to kupovala na uisťovanie sa že je všetko v poriadku, keďže som mala problémy so špinením a nechcela som stále behať na pohotovosť. Ale ma to aj vystrašilo lebo sme ten prvý večer nič nenašli. Druhý deň som bola u doktora a všetko bolo fajn, tak som sa uistila že to len my s tým nevieme asi robiť. Teraz už viem, že drobec skrátka na ten domáci prístroj moc hlboko. Ako mi vystúpilo viac bruško, tak sme ho počuli. Ale aj to asi len keď má chrbátik vpredu. To ma sestrička naučila, že mám nájsť také tvrdšiu časť a tam skúsiť.

sally2401
10. okt 2014

@ina7 tuším tu budú len chlapci, mne tiež povedal v 12tt že asi to bude chalan, teraz pôjdem 21.10. na sono tak už snáď bude vedieť presnejšie, čakám na výsledky tripple testov, dnes sú 3 týždne čo mi brali krv, zatiaľ nikto nevolal tak sa modlím aby bolo všetko v poriadku.

donatela
10. okt 2014

@ludinka tiez si myslim, ze su velmi nepresne. Hlavne zenam po 35-ke temer kazdej vyjdu pozitivne, lebo sa beru do uvahu prisnejsie tabulky... Mam aj kamosku, ktora mala dokonca riziko na DS nejakych 1:40 a ta isla aj na AMC, co sa zlakla a vsetko ok. Babatko uz ma 2 roky a je to zdravy chlapcek🙂

gagik
10. okt 2014

Baby, 10 den po ET po PK ste mali ake hcg?

lemoni86
10. okt 2014

@zabka1124 gratulujem a prajem ti nech coskoro uvidis aj srdienka ;)
@ivka3901 drzim ti na zajtra palce nech sa bobacik alebo bobaciky poriadne zavrtaju 🙂
@lienka_1 je mi luto moc ze vam stastena stale nepraje:( no mozno si treba odpocinut,dat pauzu ... ale treba to este isto skusit pokial je tam stale nejake % uspesnosti...prajem vela stasia ;)
@ria191 to aky bobes ti nedaval spat ? 🙂 😕

caute inac, vcera som tu davala prispevok a nik mi neodpovedal .. 😕 pytala som sa ci tu mate nejaku tabulku ako za starych cias..nechce sa mi to listovat v historii 😅 chcem vediet kto kazdy stimuluje so mnou 🙂 😉

majba
10. okt 2014

@crazybabenka ja som mala pridelenu Dr. Pospisilovu. Ale konzultaciu sme mali len mailom a na vkladoch a odberoch v RF prave vtedy nebola. Ja som ju videla len na fotke. Ale nejak mi to nevadilo. vsetci lekari boli ku mne fakt mili 🙂

ria191
10. okt 2014

@lemoni86 haf haf 😀 😀 😀 nó a tá tabuľka to je iba pre príliš aktívne cholky a my teraz všetky chrápeme na vavrínoch ale tabuľka je 😉 môžeš ju obnoviť ak chceš

majba
10. okt 2014

@skaredekacatko ja som mala na zaciatku z ihiel obrovsku paniku. nejak casom prislo aj k tomu, ze som sa mohla pozerat ako mi muz picha a dokonca som skusala uz aj sama a celkom to slo. Po case som si nasla na tele miesta, kde to neboli. a ked som pichala pravou rukou do laveho ramena, tak som mala taky mensi pocit, ze to nerobim sama sebe 🙂

rebeka33
10. okt 2014

@ludinka Ja uz od 16tt, najprv ako bublinky a potom ako klopkanie. No terazuz niekedy aj supne🙂

ivka3901
10. okt 2014

@lemoni86 dakujem velmi pekne 🙂 🙂 🙂

majba
10. okt 2014

@ludinka ja som zacala nieco citit tak v 16tt. Ale to skor bolo, ze sa mi vyduvalo do nepravidelnych tvaroch brucho. Potom dlho nic ine a az 23tt som zacala citit akoby tukanie alebo slaby tik v brusku. A od 25tt uz aj celkom vyrazne kopanceky. 🙂 Hlavne tie do mechura si rychlo vsimnem 😀

lienka_1
10. okt 2014

@ria191 @falin Este sme sa na to nevy...toto, este skusame, len dalsiu stimulku pojdeme na dlhy protokol a cetrotide nebudem potrebovat. Nechavala som si ho, lebo doteraz som ho vzdy potrebovala. A stimulovat som mala uz v septembri. No a uz je oktober, stimulka nikde a cetros preexpiroval ani som si to nevsimla 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre