Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bambulka2015
4. dec 2014

@dorotka66 ved presne. Aspon to jedno. Ja som aj za to vdacna. Teraz to uz len dotiahnut do uspesneho konca a nech je babo zdrave. Nech uz sa nic nepokazi. Vela casu uz nemam. A surodenca by som tiez aspon jedneho. Takze dufam, ze sa maticka priroda nadomnou zlutuje a bude zhovievava.

No man az tak strasne nepichlo.Pichlo, zabolelo ale to aj v tom momente preslo.

Muz priletel dnes, ale sme sa este nevideli. to ja som uz bola v centra ked on pristaval. Ale vecer k mojmu gyncarovi ide so mnou.

dorotka66
4. dec 2014

@bambulka2015 fajn, že už je doma. " ve dvou se lépe táhne" 🙂 my sme to niekomu nepovedali a neviem si predstaviť, že by som bola doma sama a riešila všetky tie pichnutia sama 😀 Ku svojej gyn ideš teraz prvý krát? mne tiež povedali, že v stredu sa potom rozlúčime. Tak by som sa asi mala objednať, ale radšej počkám ešte na výsledok.

bambulka2015
4. dec 2014

@dorotka66 no ani my sme to este nikomu nepovedali. A ani est nebudeme.
No minuly tyzden, ked som bola v centre, tak mi tam doc povedala, ze si mam uz zavolat koli terminu k mojmu gyncarovi. Tak som tam hned volala, a strcili ma niekde , medzi uz dnes. Takze dnes tam idem prvy krat. Centrova doc mi dala pre neho aj papier, kde je to najdolezitejsie v skratke, zvysne papiere mu poslu postou. Takze dne prva poriadna tehunavsteva u normalneho gyncara.

lemoni86
4. dec 2014

len som vam chcela baby povedat ze dr. pastorcakova mi odpisala ohladom vysadzania liekov:

léky můžete začít postupně vysazovat od 11. týdne gravidity, klidně 11+0 začněte po 1 tabletě snižovat utrogestan, tzn. 3-1-3, další den 2-0-2 , atd
Duphaston taktéž po 1 tabletě. Metylprednisolon můžete vysadit cca 12+0

takze tak 🙂

zabka1124
4. dec 2014

@bambulka2015 Ja som mala to iste, 1Ivf-2embryjka vlozene a mame Matuska🙂.V juni sme vkladali len 1 embryjko a nic a teraz 3 ivf-2 embryjka, aj boli 2 vacky, ale 1 niekde zutekalo, ale sme stastni aj za bobacika v brusku🙂🙂! Fakt je lepsie vlozit 2, ako 1 embryjko🙂!!!
Inak s tym vysadzovanim Utrosu Ja zacinam 15tt a berem este 1-0-1 a 16tt budem brat uz len 1utros a potom finito; )! Tak som to robila aj pri 1tehu;)!
A a a a a gratulujeme k ♡🙂

lenka54321happy
4. dec 2014

@bambulka2015
😉 ja to iste

ingrid0105
4. dec 2014

@kako23 Teraz som si pichala fraxik 0,3, hematologiu ma v poriadku, reprodukcnu imunologiu budem mat cca za 2 tyzdne hotovu. A dnes aspon jedna pozitivna sprava AMH mam 1,27 😀 😀 😀 tak este nie som na zahodenie

ingrid0105
4. dec 2014

@zibi tak dnes mam vysledok AMH a 1,27 sa teším 🙂

ingrid0105
4. dec 2014

@speranza1 ako sa mas moja? Silno na teba myslím 😵 😵 😵

bambulka2015
4. dec 2014

@lemoni86 jeeej dikes. Takze ked mam teraz 2-2-2, tak zacnem 1-1-1, na dalsie den 0-1-1 atd?

bambulka2015
4. dec 2014

@zabka1124 dakujem aj tebe. Do na fakt neviem ako to mam vysadzovat. Dme dokina dnes povedala, ze dalsie 4 tyzdne normalne a potom vysadit. Ale ako "vysadit", to uz nepovedala. Takze si dnes vecer este dam mojmu doc predpisat 30kusove balenie a tym budem pomaly vysadzovat. Trebars nejak obden po jednej menej. To mi potom vyjde na ca. 2 tyzdne.

lemoni86
4. dec 2014

@bambulka2015 no tak som to pochopila ... tiez sa mi to zda ze hr br znizovanie... ale asi je to ok 😕

bambulka2015
4. dec 2014

@lemoni86 tak hadam vedia, co robia.

speranza1
4. dec 2014

@ingrid0105 mam sa fajn.... tak normalne... testnut by som mala v utorok...a to je o chvilocku, tak sa dam prekvapit, co to bude az to bude... 😉 a ty? brusko neboli? stale krvacas? alebo sa to uklunilo...pretoze predvcerom som akorat citala jednu diskusiu, ze jedna baba krvacala normalne ako na menzes 5-6 den a potom nic a bola tehu....

diska
4. dec 2014

ahojte,baby a pichate si niekto agolutin miesto utrogestanu? ako sa ten znizuje? 😕

santeema
4. dec 2014

@bambulka2015 to iste sa stalo mojej sestre. prirodzene otehotnela, mala dvojky, aj im obom bilo srdiecko a v 12 tt tam zrazu jedno nebolo, uplne sa vstrebalo. lekar povedal, ze je to syndrom miznúceho dvojcata a stava sa to v 30%, ale to druhe sa vyvijalo uplne v pohode a uz je z neho 1 apol rocny chlapisko🙂. tak enboj🙂

ingrid0105
4. dec 2014

@speranza1 hej krvacam utros si poctivo papam ale asi zajtra prestanem lebo sa to naplno rozbieha. Nic s tym nespravim len ma mrzi ze ten nas prcek to takto dobojoval :( ale urcite to nevzdam a uz spekulujem co a ako ale najprv absolvujem test plodnosti v martine , budem mat imuno a potom to uz na nejakeho doktora rozbalim a poviem mu ze chcem babo tak nech to poriadne vymysli 😀

bambulka2015
4. dec 2014

@santeema dakujem. Uz sa trochu upokojujem, ale aj tak som smutna. A teraz sa o toto bojim o to viac. Ale tak dufajme, ze bude vsetko ok. A mame este 4 nanuky, tak si pojdeme neskor po surodenca. Takto by so m bolo sice stresujucejsie s dvomi naraz ale nemusela by som zase absolvovat tento hrozny stres a strach z KETu, to cakanie po, zase aj op pozitivnom teste tyzdne stresov, ci tam nieco bude atd.
Juuuj trapi ma to dost. A taku krasnu fotecku dvojok z minuleho tyzdna mam. A dnes uz len jedno. Ale spon, ze zije 😉

bambulka2015
4. dec 2014

@santeema ale inak je to fakt zaujimave, ze sa len tak vstrebe. Ved tam uz vsetko bolo, kde a ako sa to vstrebalo. Ziadne priznaky, ziadne bolesti, ziadne spinenie, no fakt nic.

santeema
4. dec 2014

@bambulka2015 tiez je to pre mna zahada, lebo segra ani nespinila a nemala ziadne problemy cely cas

speranza1
4. dec 2014

@ingrid0105 aky to je test plodnosti???? co to je???

santeema
4. dec 2014

@bambulka2015 ale neboj, bude to ok a strach je normalny, ja az kym som malého neuvidela, som mala taky neisty pocit a to som mala vsetko tip top cely cas. a poviem ti, dvojky su super, ale potom ta starostlivost a unava, ziadna sranda, ide to stale sice k lepsiemu ako rastu, ale aj riziko donosenia a komplikacii je vacsie. asi to tak malo byt a toto malicke bude ok. a súrodenec bude tiez, ked sa podarilo jedno, podari sa aj druhe🙂

bambulka2015
4. dec 2014

@santeema ved ani ja. Ja nemam ani len nevolnosti. Ja sa mam posledne dva tyzdne az suprovo. Ako presli tie OHSS-bolesti, tak je to u mna ako keby nic nebolo. Nechapem. Zda sa mi, ze som trosku ospalejsia, ale to moze byt aj z pocasia, tu sme slnko uz tyzdne nevideli a tiez vstavam skoro do roboty a chodim zase ln po tme domov.

bambulka2015
4. dec 2014

@santeema juuuuj dakujem za povzbudzujuce slova. Vlastne som tu ja bola od zaciatku taka optimiska a tlchuba, ani som nechcela pripustit, ze by nam to nevyslo a teraz panikarim. Ale ti poviem, toto ma dnes fakt dorazilo, ked povedala, ze tam vidi uz len jedno.

ingrid0105
4. dec 2014

@speranza1 vcera vecer sme sa tu s babani o tom bavili, v Martine na stranke www.TOMGYN to najdes, on ten lekar robi ultrazvuk vajecnikov a vie povedat aka je tam rezerva folikov. Vraj uzasny lekar a clovek. Tak ked uz som bars co vyskusala tak toto preco nie?

speranza1
4. dec 2014

@ingrid0105 robi to docent Tomáš??? tak ten keby neudisiel z Iscare...tak som dodnes asi tam... neskutočne zlatý človek. má moju velku poklonu

haimi
4. dec 2014

@lemoni86 dakujem za info, aspon nemusis pisat 😉 aj ked je tam napisane, ze znizovanie od 11tt, cize zacat znizovat od 11+0. Ale to je uz zaciatok 12tt. Cize od zaciatku 12tt mam zacat? Ja mam teraz crinone, ale mam ho malo, takze zmenim na utros. A to mam stihnut 4-0-4 stihnut znizit na 0 za jeden tyzden? Aka supa!

gerdusha
4. dec 2014

@haimi

Mne machac kazal znizovat po ukoncenom 12.tyzdni. radsej im napis

ingrid0105
4. dec 2014

@speranza1 ano on tam je, tak dufam ze nam pomoze

gerdusha
4. dec 2014

Baby, nenavrhuju vam v rf pipelle biopsiu? Ja som presvedcena, ze nam to len vdaka tomu vyslo a myslim, ze @diska to takisto v jej pripade potvrdi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre