Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

vernazza
18. dec 2014

@skaredekacatko tie zvysene cytokiny mam takto: CD3+ IFN-g 49,5% (11-31% ref.hodnoty), IL-4 34,1% (2-8%), TNF-a 49,2% (12-44%) a CD4+ IL-4 9,3% (2-8%). a vsetky ostatne mam pri hornej hranici referencnych hodnot. na to Dcko mi predpisala Caltrate, ale je ho tam len 400IU, tak mi zibi poradila kupit si od Swansonu Dcko, ze to je najlepsie a je tam 5000IU. tak si ho idem objednat.. no a tie NK bunky mam ja sice 13,35%, co je v norme (10-19%), ale aj tak mi napisala do nalezu znizene.

kako23
18. dec 2014

@mimika1973 dakujem za povzbudenie 🙂 mali sme dva vklady a dve ivfka.na mrazenie nikdy nic neostalo, kedze sa vzdy delili zle. Muzov spermiogram je vraj relativne v poriadku, tam chyba nie je. Skor maju podozrenie, ze vzhladom na moju velmi nizku rezervu, mi na vajecnikoch ostal uz len "odpad", ktory nie je geneticky v poriadku. Uvidime, urcite to este skusime ale ta sanca je mala...musel by sa stat zazrak.

svatava74
18. dec 2014

@ivetahe Tak tak ...aj ja budem samoplatca, preto som ssa pytala kolko ma bude stat liecivko pri softe 🙂

rebeka33
18. dec 2014

@donatela ja som mala pri Simi cisarak a teraz bude asi tiez. Zvazujem spinall a tiez musim vysadit aspon 12h pred. Tak dufam,ze to bude planovane. Maly pekne rastie ,zatial k prietoky aj zrazanlivost o.k. no pri simi a vianociach neoddychujem az sa sem tam bojim,aby som to neprehnala. A vy ako?

rebeka33
18. dec 2014

@mimika1973 ano bude to chlapec vraj a Simonka sa rozhodla, ze bude Kubko.🙂 sme o.k. len uz zavadia brucho.🙂

svatava74
18. dec 2014

@lina129 Jeeeeeeeeeeej aj my mame konzultaciu 191. o 13,30 a mudr .K.... 🙂

katarina0810
18. dec 2014

@santeema Ahoj.Tak to je dosť IVFiek.No neteší ma to,že si toľko toho prežila,ale na druhej strane je to super,že sa vám to podarilo aj prirodzene.Gratulujem vám 🙂 A akú ste mali diagnózu?Ja som sa vlastne všetko dozvedela až v Brne.Dnes mi prišli aj výsledky na AMH a som nadmieru s nimi spokojná.V Martine stále tvrdili,že je to zlá kvalita a rezerva vajíčok,ale na Brne mi po prezretí testov SG hneď povedali,že asi na chybe bude manžel keďže má Morfológiu 0% Mne sa vždy vytvorilo 10oocytov,ktoré mi vybrali,ale vždy nám ostalo len jedno embryjko (včasná alebo expandovaná blastocysta).Raz som aj pár týždňov bola tehotná a na štvrtý krát sme ani nešli na vklad,lebo na tretí deň sa zastavil vývoj vajíčok.

bergalm
18. dec 2014

@diska ahoj mne najprv robil sono odspodu a potom ma moj gynekolog vysetril rucne zo spodu,ci je krcok uzavrety a tvrdy jednou rukou bol vo mne a druhou hmatal na podbrusku a povedal mi ze je to ok tak ako ma byt 😉 😉 😉 a som aj rada,teraz ma caka cytologia

ivetahe
18. dec 2014

@svatava74

dost,zalezi co ti daju

skaredekacatko
18. dec 2014

@vernazza ja to mam. takto Cd3 +INF g 40,8 CD3+Il4 26,2 Cd3 +tnf 43,2 cd3IL2 18,4 CD4+ IFN 31,1 Cd4+ il-4 20,9 CD4+TNf 45,3 CD4+ il-2 26,9 Nk bunky 16,11 Vitamin D 20,33

gagirl
18. dec 2014

@speranza1 myslim zajtra na teba..urcite bude vsetko v poriadku.🙂.cakame na krasnu spravu🙂

majba
18. dec 2014

@lenka54321happy ja mam tiez helikobaktera. tesne pred IVKfom som brala trojkombinaciu antibiotik. Vraj aj ten moze sposobovat, ze sa embryo neuchyti. vobec nepomohli, vysledky testov boli nezmenene, tak mi Dr. nasadil dalsiu inu trojkombinaciu ATB a ani tie nepomohli. mam ho stale. len som z nich mala neskutocne hnacky a ku koncu som vkuse zvracala z liekov. Teraz sa snazim neprekyslovat zaludok, ziadne ovocie, sladkosti a potraviny, kde je vela konzervantov. obcas si dam aj caj na zaludok. a nejak sa mi takto dari zaludok udrzat.

majba
18. dec 2014

@bergalm mne picha clexan moj muz, a s rastucim bruskom odmietol pichat do brucha. Pichame do ramena ale tiez to chvilu trvalo, kym sme nasli miesto, kde to menej stipe a hlavne sa mi nerobia hrce ani modriny. mne celkom vyhovuje, ked mi pichne do ramena ale az zo zadnej strany skoro az pod pazuchu. tam ma to najmenej boli. a do pravej ruky mi to nerobi dobre, tak pichame len do lavej.

santeema
18. dec 2014

@katarina0810 ja som prekonala infekciu a zostala som takmer neplodna uz v 27 rokoch, partner je uplne ok. netvorili sa mi vajicka bez hormonov a aj s maximálnou dávkou az jedno🙂 a moj rekord bol 3 ks. no ked sa vytvorili, tak sa vzdy dobre vyvijali, ale uchytilo sa iba jedno zo vsetkych 6 ivfiek a z neho je malicky. pir dvoch stimuláciách aj napriek mega davke hormonov som nemala ani jedno vajicko. ale aj tak to dopadlo dobre, aj ked mam toho dost za sebou s tymi ivfkami a vyzeralo to sem tam beznadejne. mam babo a to je dolezite. a to moje otehotnenie po 19 rokoch co zijem s priatelom a s mojimi vlastne nijakými vajickami. tak to vôbec nechapem. mam totiz 40 rokov a ani nahodou som si nemyslela, ze ba sa take mohlo stat. no som opatrna, aj ked som uz v 12tt+6 a mam za sebou ultrazvuk na genetiku v poriadku, budem kludnejsia po tom v 20 tt a najkludnejsia ked sa babo narodi. zelam aj tebe vela stastia a v tejto oblasti sa tusim deju aj zazraky sem tam🙂.

lina129
18. dec 2014

@svatava74 to vazne? 🙂 tak my mame po vas, o 15.h 😉

lenka54321happy
19. dec 2014

@majba
Ahoj joj chuda to ma mrzi...ze si sa takto dlho trapila....to je sila ☹
taka zgerba....a nebrali ti vzorku zo zaludka? Lebo ze tak, hadickou sa to robi a pak ti nasadia take antib ake potrebujes! A vidim ze si tehotna...to je super...a rodis o chvilku parada gratulujem!!!!
Xxx

lenka54321happy
19. dec 2014

@mimika1973
Ahoj vies co ked mi povedala ze embryo je mic moc tak som sa ani nepytala...a tu v UK sa to inak markuje ale bud to bola XB alebo EB....HB urcite nie to viem....
Juj ale chytil sa zazracik maly 5cm je teraz 😉 yxx

crazybabenka
19. dec 2014

@speranza1 držia sa ony dnes mladá pani 😀 chceme čerstve info 😉 myslím na teba 😉

crazybabenka
19. dec 2014

babulky moje ....ja mám taký strach ☹ večer ked mi dával manžel utroš...tak mu na prste ostala taká krvná zrazenina ako vlas....a bodky som mala aj na intimke a aj krv na papieri ...nie veľa ale bola....teraz rano už chvála Bohu nič

diska
19. dec 2014

@crazybabenka ahoj a preco si ho nedavas sama? ty lepsie citis ako a kde ti utros ide aby ti tam zbytocne nieco mm nechtiac nesuchol .Ked su to len male bodky tak sa neboj ,baby tu aj casto pisu ,ze to moze aj utros podrazdit.

crazybabenka
19. dec 2014

@diska je to take blbe...ale napisem tak ako je... 😀 ja si tam "nedociahnem" cez to moje velke brucho...ja som si ho dala len na "krajicek" a to bolo hned von....vzdy mi ho aj pri prvej dcerke daval on

diska
19. dec 2014

@crazybabenka ale no to mas asi len zlu techniku ja mam vacise brucho ako ty a dociahnem si poriadne ,skus si tak akoze skor az sadnut,pripadne sa opri na laket a ruku si das v pohode aj cez velke brusko a supnes si ho hlboko 😀 skus potrenovat 😅

lenka54321happy
19. dec 2014

@mimika1973
Ahoj vies co ked mi povedala ze embryo je mic moc tak som sa ani nepytala...a tu v UK sa to inak markuje ale bud to bola XB alebo EB....HB urcite nie to viem....
Juj ale chytil sa zazracik maly 5cm je teraz 😉 yxx
@lenka54321happy

lenka54321happy
19. dec 2014

Baby, tie co pojdete na vklad....vobec nie som poverciva ale, za to NIC nedate....ked som mala vklad som mala take tielko oblecene a po vklade som zistila, ze ho mam opacne 😉 Kamoske sa stalo presne to iste a tiez je to "prinieslo" stastie! Tak skuste!
A po vklade som jedla ananas 2 dni! Ale ja ho jem dost casto aj tak...a pila vody vela a nohy mala casto vylozene! A moja akupunkturicka mi povedala ze je dolezite mat nohy teple....teple nohy=tepla maternica! Tak som s ponoskami aj spavala!!!
Dufam, ze rady pomozu 😘

ingrid0105
19. dec 2014

@speranza1 myslim na teba a stiskam palceky 🙂

katarina0810
19. dec 2014

@santeema Fúha 🙂 Tak to je naozaj zázrak 🙂 Teším sa s tebou,že to takto dopadlo.No podľa všetkého bude asi problém v manželovi,lebo mi včera prišli výsledky z AMH a boli dosť dobré,tak ja budem mať asi vajíčka v poriadku.Ale nič nie je vylúčené.Takže asi treba podľa všetkého len dúfať a skúšať.Tvoje skúsenosti ma o tom len utvrdzujú.A dávali aj vám na výber v Brne darcovstvo?Ja som už pár dní v takom strese,čo sa rozhodujem,že čo ďalej.Či ísť do toho.Chcela som aj od nového roka nastúpiť do práce,ale ak sa dáme na to,tak musím ostať doma,lebo ja mám problém s prechladnutím.A teraz je zima,tak by ma to zase neminulo a pred IVF mi to ani nie je treba.Ďakujem ti,že si mi napísala svoj príbeh.Naozaj ma to povzbudilo 🙂 Držím palčeky.Napíš,čo to bude,keď to bude 🙂

haimi
19. dec 2014

@speranza1 dufam, ze vsetko dobre dopadlo 🙂

bambulka2015
19. dec 2014

@lenka54321happy hihi. No zlate to rady 😉 ale to tielko/tricko musi byt oblecene naopak nie naschval, len nahodou. Tak vraj prinasa stastie.
Ananas neviem, ja som pila stavu. Ci to pomohlo, je tiez otazne.
A tie vylozene nohy, ja som nic nevykladala, po vklade som isla sama na vlaku domov, este som musela pobehnut, lebo by mi usiel. A vecer sme boli s muzom v restike a sa poprechadzat. Takze vykladat ci nevykladat, tiez otazne.
A tie teple nohy, takze nohy by sa mali drzat v teple tak ci tak. Lebo od noch sa najskor nachladne. Ja spavam, ked muz nie je doma, stale v ponozkach. Aj v lete. Lebo ich mam tiez studene. Ked je muz doma, tak mi ich zohreje pod perinou on 😀

ingrid0105
19. dec 2014

@haimi pozri si jej blog sup sup

vernazza
19. dec 2014

@skaredekacatko to mas velmi podobne vysledky ako ja.. a tebe ich uz niekto vyhodnocoval? poslem ti IP.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre