Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
3. jan 2015

@lienka_1 😀 😀 😀 😀

ingrid0105
3. jan 2015

@ivka3901 pardooooon moja tak aspon nie som sama 😀

speranza1
3. jan 2015

@lienka_1 draha, ked to dotiahneme do uspesneho konca my....s dvoma bombulkami v brusku, tak to uz dotiahnu do konca vsetky zienky, ktore sa o babulko snazia na 100000%

ivka3901
3. jan 2015

@ingrid0105 v pohode moja nič sa nedeje 😀

tinkatinulka
3. jan 2015

@speranza1 no pekne takže potom o dva tyždne už NTscrieninng 🙂 juj nech je vsetko oki..ty si nas sprievodcka od kociek korcul

ingrid0105
3. jan 2015

@speranza1 aj pre mna si tym svetlom na konci tunela 😀 ani ja nema diagnozu, budem ju mat ked mi uz z toho cakania zacne svitorit 😀 a ty si tych 7 IVF za aku dobu absolvovala? a skusali ste aj soft?

ingrid0105
3. jan 2015

@ivka3901 aj ja si myslim ze u teba je to na 100percent ze po vsetkych vysledkoch a nasadenej liecbe potom budes tehulka uvidis aj sa stavit mozme 😉

ingrid0105
3. jan 2015

@lienka_1 a vy ako pokracujete?

speranza1
3. jan 2015

@ingrid0105 tak my sa snazime len 8rokov a tie ivfka sme absolvovali niekedy 2 ivf za rok s aj nie tak 1 ivf+ ket... Myslim ze prvu laparku som mala v roku 2008 a hned potom bolo prve iui a potom druhe a neskor ivf.. A v rf myslim ze aj tie moje"normalne ivfka" nazyvali softom kvoli platbam... Aspon si to myslim... Nie som si ista....

lienka_1
3. jan 2015

@ingrid0105 My nijako. Neviem sa spamatat z toho posledneho IVF. Menzes som nakoniec predsa len dostala, ale este nemam vyhrate. Bola som rozhodnuta, ze v 40-ke koncim(februar) Takze stojime pred otazkou, ci koniec, alebo este najdem silu na jeden pokus. Kazdopadne uz do seba nedam ani gram stimulacnych liekov, lebo ani konske davky nemaju na moje vajecniky ziaden efekt. Namiesto folikolov mi po nich rastu myomy.V maji nic a teraz novy krasavec 2cm hned za krckom. Momentalne naozaj neviem co dalej. Dali sme do toho vsetko a napriek tomu ideme od jednej hroznej stimulky k este horsej. Rozum mi hovori, ze je cas skoncit a zmierit sa so skutocnostou, ze to nejde, ale v srdci tuzba zostane navzdy 😔

speranza1
3. jan 2015

@tinkatinulka no a teraz mi vysvetli co je ntscreening 😀 😀 😀

speranza1
3. jan 2015

@lienka_1 ja sa budem stale za teba modlit a verit, ze to vyjde.... 😉 😉 😉

diska
3. jan 2015

@speranza1
Co znamená screening NT + biochemický screening v 1. trimestru?

Tento test kombinuje ultrazvukové vyšetření tloušťky nuchálního ( šíjového) projasnění ( NT = nuchal translucency ) s vyšetřením z krve matky. Vyšetření se provádíme v 12.-13. týdnu těhotenství. Kombinace těchto dvou metod umožňuje detekci 85-90% dětí s Downovým syndromem. Tradiční screening prováděný v 16. týdnu- tzv. trojitý test dokáže zachytit jen 50-60% dětí s tímto syndromem.

Jaké jsou výhody screeningu NT + …… ?

- vysoká spolehlivost s minimálním rizikem
- přesné určení stáří těhotenství a stanovení termínu porodu
- diagnosa vícečetného těhotenství
- časné odhalení větších malformací plodu

lienka_1
3. jan 2015

@speranza1 Dakuejm, Speri! 😉

tinkatinulka
3. jan 2015

@lienka_1 prečo si nezaspievaš šože je to x-tka? hm..my sme povedali že 3 pokusy a dosť a sme dali 6+2inseminácie, hlavu hore..viem co prežívaš..3x nebol ani vklad..dlhe diskusie o tom kde je problem, bez vysledku tema darcovstva bez výsledku a bac asi sa Stepan posnažil alebo zabral mix prirodnej a chemickej liecby a vajka boli..ale no neskocilo to moc slavne ale nanuky ležkaju v lade a to 1x za 3 roky IVFcyklov.
Som síce mladsia ale okrem toho že mame na ... SPG este aj moje vaječníky serkaju na tvorbu vajok..natur ovulka asi len sen..a pricom este pred 2 rokmi ako hodinky, aspon som si to myslela..nedaju sa transplantovat vajecniky??? 😝 😝 😝

tinkatinulka
3. jan 2015

@speranza1 diska ti to pisala krasne je to 1x sono kedy budeš mat slzy pustene prúdom..nadhera, bola som 2x ale so segrou a bol to zážitok..hlavne ked som sa vypytovala doktora ja a segra netusila o com sa bavime 😀 😀 😀

ivka3901
3. jan 2015

@ingrid0105 no stavme o čo,ale to do IP🙂

ingrid0105
3. jan 2015

@lienka_1 verim ti, tuzba tam bude vzdy a navzdy, ale skus este raz a uvidis co to da. Aby tu tuzbu potom nevystriedali myslienky a vycitky ze co keby som to bola este raz skusila 😖 Ja budem mat tiez v maji 40 rokov, ale tuzba u mna je obrovska napriek tomu ze mam 2 dospele dcery 🙂 Proste nic na svete nenahradi ten vonavy ruzovy uzlicek. Budem na teba mysliet a drzat paste aby motyka vystrelila 😵 😵 😵

lienka_1
3. jan 2015

@tinkatinulka A tvorili by transplantovane vajecniky moje vajka, ci transplantovane vajka? 😀 😀 😀 Uz mi z toho vsetkeho svitori 😕 🙄

ingrid0105
3. jan 2015

@ivka3901 ale vies ty prehras a ja ta nechcem oberat o prachy, odloz si ich na vecicky pre miminko 🙂 🙂 🙂 ja ti to este pripomeniem ked budes pisat sem na MK ze si tehulka 😵

tinkatinulka
3. jan 2015

@lienka_1 no asi to ani neni mozne ale ked budem chciet rozosmiat Stepana napisem mu mail ohladom tohto..tento rok som ho este nezaplavila mailom 😀

tinkatinulka
3. jan 2015

Korčulky ktorá sa chystá v jan/feb stimulovať?????

lienka_1
3. jan 2015

@ingrid0105 My sme skusili uz vsetko....neratam darcovske gonady, lebo na tie nemame s mm odvahu. Mohla by som napisat knihu o tom vsetkom , co mame za sebou a nebola by to tenka kniha. Tolko vselicoho, co som do seba napchala ja by stacilo aj pre 4-5 zien na 2-3 stimulacie.
Drzim palce! 😉

lienka_1
3. jan 2015

@tinkatinulka Ja keby som toto napisala Koudakovi, tak mu asi zabehne. Ja ho rozosmiat uz davno nedokazem Jedine, co zvladam je prehlbovat jeho vrasku na cele, ked kuka do mojho chorobopisu....alebo na katastrofalny ultrazvuk.

ingrid0105
3. jan 2015

@lienka_1 aj ja som si myslela ze sa nam to podari na 1 sup a uz mam za sebou 2xIVF, spolu 4 vklady a to mam prirodzene 2 dcery. O to tazsie prezivam kazde sklamanie. Tiez reaguje moje telo ako chce 2 rovnake stimulky raz 8 oplodnenych vajok, raz len 1. Bojim sa co bude do tretice ale skusim 🙂

franzziska
3. jan 2015

@tinkatinulka ja a silvia co viem, preco? 🙂

lienka_1
3. jan 2015

@ingrid0105 Ja tak konstantne reagujem velmi slabo. V septembri som mala skoro vsetky vysledky ok. Az na zopar odchylog, co sa tyka imunity, ale imunolog nam dal zelenu, ze nie su take vazne, aby sme nemohli skusit. Aj tak moj vajecnik vobec nezareagoval......pri takej davke, ktora by ozaj stacila pre 3 baby.

tinkatinulka
3. jan 2015

@lienka_1 NO ja preto nepisem my skor kecame osobne, a to mam pocit že asi asi najskor da panaka aby ho neslahlo..kukne na mna a povie ste mlada..a vtedy mne vybehnu vsetky vrásky..UTZ ukazkový a potom si len piseme po OPU že haha až take super to neni ale zase po poslednom OPU, robil Marcel, som mu pisala že ako som dopadla a on že JA VIEM O VAS..takže asi kukala kao puk že co to a aj po vklade sme pisali aj ked som krvacala..moc nenapise ale povzbudenie vždy len jeho koment že sme jedný z pár tažkých prípadov , a že vacsina koncí aj tak u darcovstva ale mi vytlkol z hlavy že na to mam cas a že musim skusat kým asi vladzem ale ako pises po každej stimulke zhorsujuci sa zdrav. stav je des..a moja obvodna doktorka, kamoska, len zalamuje ruky že dokedy toto budem skusať..no a vtedy jej poviem len tolko že položku pecenove testy nech nekuka 😝 😝 😝 a komunikujme už len po telefone lebo osobne by ma asi ubila..ale za to male to stojiii..mam okolo seba viac zazračných detí, ktoré sa narodili neplodným párom takže vidím v tom oporu, a @speranza1 je jedna hviezdička

lienka_1
3. jan 2015

@ingrid0105 Oprava...odchylok 😀 😀 😀 😀 ....hovorim, ze som mimo 🙂

tinkatinulka
3. jan 2015

@franzziska mam daky "matros" ktorému konci zaruka a chcem darovať 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre