Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienka_1
23. máj 2013

Zeny, dakujem Vam vsetkym za podporu a za povzbudive slova! Je super, ze Vas tu mam aj ked som skor citatel ako pisatel 😀 Idem ja vyvetrat hlavu do prirody. Stimulantkam prajem krasne folikuly, cakatelkam nadherne // a tehulkam bezproblemove tehu.

daska32
23. máj 2013

Ahojte, tak po dnesnom UTZ hlasim, ze som mala 3 folikuly. Sice malinko, ale aj tak sa tesim 😉 OPU mame v pondelok, tak mi drzte palce.

mimika1973
23. máj 2013

@daska32 ahoj, a aky mas protokol a lieky? aj 3 foliky mozu dat pozitivny vysledok! 😉

daska32
23. máj 2013

@mimika1973 brala som len Clostilbegyt a dnes a zajtra pridam po 2 ampulky Merionalu

daska32
23. máj 2013

haloo, je tu este niekto, kto bude mat OPU v pondelok?

mimika1973
23. máj 2013

@daska32 aha, a akej velkosti si mala dnes foliky na utz? tak potom dobre reagujes pri tejto liecbe, to je fajn, a urcite budes mat minimalne tie 3 pekne foliky na OPU 🙂 Menej, ale kvalitne, nez vela a bez kvality! 😉

inna74
23. máj 2013

Ahojte baby,mám pár otázok na vás.Zajtra začínam zo stimulkou 2krat denne clostík a100u.i Menopur.Chcem sa spýtať kedy je najvhodnejšie aplikovať injekcie, ráno alebo večer.?Je to soft stimulka,tak uvidíme.ďakujem za odpoveď.

daska32
23. máj 2013

@mimika1973 dakujem za mile slova.mali sme : 1x14 mm a 2X11 mm, som 8.den cyklu. aj ja vravim, radsej menej a nech su kvalitne 😉

inna74
23. máj 2013

pred tým sme boli s manželom v Ba a neboli sme spokojní,ako sa cítite v Reprofite?

mimika1973
23. máj 2013

@daska32 a este mas ist na dalsi utz ci uz nie? nebolo by zle ist este raz pre istotu, ze ako foliky pokrocili, kedze OPU naplanovane na pondelok...🙂 Si bola v Brne na utz ci inde? a u ktoreho dokiho si v Brne?

daska32
23. máj 2013

@inna74 super, ani porovnat s nasimi slovenskymi centrami resp. lekarmi ☹ (samozrejme cest vynimkam).urobila si spravne, ze si sa rozhodla pre Brno 😉 a vitaj v diskusii 🙂

inna74
23. máj 2013

ďakujem za milé privítanie.Som v centre u Mudr. Koudelka ,je veľmi milý a bola som prekvapená s ich celkovým prístupom. Dietatka sa už nevieme dočkať ešte žiadne nemáme a máme s manželom obaja už 39.Čas letí hmmmm.

daska32
23. máj 2013

@inna74 roky este nic neznamenaju. dolezite je aki mladi sa citite 🙂 ked sme pri tom veku, tak sme skoro rovesnicky 😉

daska32
23. máj 2013

@mimika1973 odpovedala som Ti do IP

tlucka
23. máj 2013

Ahojte kočky, tak kontrolnom UTZ oznamujem, že mám 5 folikulov veľkosti 17-18 mm, takže dnes večer pichám Pregnyl a v sobotu ráno mám OPU. Už sa neviem dočkať 🙂

tlucka
23. máj 2013

@daska32 Ahoj, aj ja som dnes bola na UTZ. O koľkej si bola? Možno sme sa stretli 😉

mimika1973
23. máj 2013

@tlucka to Ti fajnovo narastli potom a este k tomu 5, super! Vela stastia pri OPU! ;) idete mat aj PK?
Pichala si injekcie rano ci vecer?

tlucka
23. máj 2013

@mimika1973 Ahoj, aj ja sa teším, že ich je toľko, vôbec som nečakala takú reakciu vaječníkov, lebo predtým pri 1.IVF v Iscare Ba som brala až 300 jednotiek Menopuru a Puregonu a bolo len 9 vajíčok, aj to asi nie moc dobrých, keď sa nezadarilo 😒
Ale verím, že tieto budú dozreté a dobre sa oplodnia. Dnes sme sa s doktorom bavili aj o ISCI a PK, ale všetko bude závisieť od počtu vajok, od ich kvality. Uvidím, čo mi odporučia a ako sa rozhodnem. Len dúfam, že správne 😉
Pichala som si 75 Merionalu a vždy ráno. Teraz si o 22. hod idem pichnúť Pregnyl. Ale už to chcema sebou, lebo čoraz mať z väčší strach mám z toho pichania. Predtým som si injekcie nebála pichať, a teraz som z toho akosi napätá a v strese, že mi do mojich brušnýc tukových vankúšikov ani tá tenká ihlička nejde pichnúť 😀 😀 😀

mimika1973
23. máj 2013

@tlucka mala si aj clostyl ci len injekcie 75j? kolko dni ti trvala stimulka?
Urcite vsetkych 5 folikov bude oplodnenych, maju krasnu mieru! 😵
Drzim palceky na OPU!!! 🙂 a peknu urodicku!
Joj, tie ihlicky ani nevrav, to uz ani ja ku koncu IVF pokusov som nedokazala si pichnut, proste tie brusne tuk vankusiky boli nejak nepriechodne na pich pich! 😀 a to mi predtym na zaciatkoch vobec nerobilo problem, ale casom to uz bolo veru tazsie, a vahavejsie, tak som poprosila draheho nech sa toho ujme radsej on. 😅
Ja by som do toho mala ist v lete, hadam dovtedy trosku zhodim z bruska, nech sa lahsie picha don! 😀

melisska
24. máj 2013

Dobre ranko 🙂

tlucka
24. máj 2013

@melisska dobré ránko 😉

tlucka
24. máj 2013

@mimika1973 ahoj, brala som aj Clostil 1-1-1 a k tomu 75 Merionalu. Clostil som brala 5 dní a Merional si pichala 9 dní, teda od 2DC do 11 DC.

tlucka
24. máj 2013

Kočky , bojím sa, aby mi folikuly nepraskli skôr. Včera večer som si pichla Pregnyl, v sobotu ráno mám OPU, avšak dnes ma strasne bolia vaječníky, ako keď mávam ovulku. 😒 Môže prasknúť folikuly po Pregyle skôr?

speranza1
24. máj 2013

@tlucka neboj sa n epopraskaju🙂..to aj ja som mala staaale taky pocit, ze uz na 100% aj popraskali pred OPU.... ale nemas sa coho obavat... lekari v RF presne vedia co robia.... 🙂 😉 😵

vilaamalia
24. máj 2013

@tlucka naozaj sa neobavaj, tie vajecniky predsa musis citit, ved sa Ti dam deju veci... a krasne🙂

martinusa22
24. máj 2013

Baby môže sa stať ze na 10 den mi test ukázal // a ze v nedeľu by tam nemuseli byt?mali ste to tak niektorá

falin
24. máj 2013

@ria191 - cau potvorka 😎 ako kedy 😀
a s tym junom ma nestvi moja spolubojovnicka. Ideme na to , nieee?

@dafy - ja rozmyslam nad junom. Ale o kusok skor, lebo milostiva sa teraz v maji poponahlala, tak MS cakam okolo15-teho. Uvidim kedy pride, lebo po tych hormonoch mi skace hore dole tak ako riuska @ria191 na kona 😀 😀 😀

@melisska - ahojky, dnes drzime palceky. Inac tie tvoje preklepy su mile 😵 . Poznam to z dotykaca, ked si s mm chatujeme, ten sa na mne smeje ze co mu to pisem 😀 😀 . Milujem tie automaticke opravy 😎

melisska
24. máj 2013

@falin presne moja on si opraví čo chce 🙂

Sme vporiadku. Rastieme, dnes 12/6 tt 🙂 ďalšia poradňa 7.6. 😉

falin
24. máj 2013

@daska32 - dolezita je kvalitka. Drzime palce 😉

@inna74 - ahojky, vitaj vo fore 😉 Injekcie sa maju pichat rano. Clostil 1 rano a 1 vecer. Prajem uspesnu stimulku. My sme tiez chodili do BA, Brno je uplne o niecom inom, o niekolko levelov vyssie. Fakt tam maju bezva pristup a su super odbornici. A vekovo, neboj, viacero nas je tu v podobnom veku 😉

falin
24. máj 2013

@tlucka @mimika1973 - baby ani nepiste o tom pichani. Na stimulku v pohode, ale pichat fraxik, tak z toho mam stresy uz teraz. Tam sa mi tie ihly zdaju nejake tupe 😖 . Melis @melisska ty si ako na tom s faxikom? v pohode?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre