Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cora41
20. jún 2013

@lysa31 treba verit🙂 ako sa mavas? byva ti zle? ja este stale denne umieram, no su uz aj chvile, ked sa to da, tak hadam uz bude iba lepsie a lepsie 🙂

tinkatinulka
20. jún 2013

@skaredekacatko ako Kimi,ja som mala 14/16/14

lienka_1
20. jún 2013

@skaredekacatko To zalezi od toho ako rychlo Ti budu folikuly rast a vajicka dozrievat. Ja som mala pri softe odber na 13.DC.

vilaamalia
20. jún 2013

Ahojte dievcata, chvilu som tu nebola, lebo som mala iste pochybnosti a tie sa, zial, stali aj realitou. Moje tehotenstvo sa na konci 9tt vcera skoncilo. Stelcl uz nevidel ziadnu akciu mojich dvoch srdiecok, a tak sa hned, priamo v RF, urobil aj kyret:( U mna sa zopakoval scenar prakticky rovnako nacasovany. Nikto nevie preco, kedze moje vysledky a zdravotny stav su ukazkove a spermie vedia najst take, ake treba. Nie je sa coho chytit, takze nie je riesenie. Myslim, ze 8 transferov za 4 roky stacilo a tento jediny ciel, ktory nedokazem naplnit, zostane navzdy nedosiahnuty. Citim samozrejme velky smutok, ale dnes som zacala po dlhsej PN pracovat a ten stres, ktory v praci mam, mi teraz padne vhod. Tak snad to rychlo rozchodim. Ak by som nemala 40, mozno by som to este nevzdavala, ale vnutorne citim, ze si musime uz najst inu cestu za dietatkom, ako je tato. Vam vsetkym drzim palce, nevzdavajte to pri druhom ani piatom pokuse, statistiky v RF su perfektne, ale zase niekto im to tam musi aj kazit:( To hovorim o sebe🙂

alka025
20. jún 2013

@vilaamalia to mi je ľúto, prajem ti aby sa ti boľavé srdiečko čím skôr zahojilo a jedno ti posielam.

pufa
20. jún 2013

@vilaamalia je mi to veľmi ľúto... Prajem ti veľa šťastia pri ceste za dietatkom, ktorú si zvolite...

vilaamalia
20. jún 2013

@alka025 si mila🙂 dakujem velmi, dufam, ze tymi mojimi riadkami sem nevnesiem vela smutku, aj som uvazovala, ci vobec to sem napisat, lebo viem, ze je lepsie citat pozitivne spravy, zvlast, ked sme na zaciatku vzdy take neiste a pochybovacne. Ale aj toto je zivot. A ja sa s tym ucim zit. Asi nemozem mat vsetko, na co si spomeniem...

alka025
20. jún 2013

@vilaamalia aj takéto veci sa stávajú v živote aj ked nevieme prečo ale jedno viem že my ženy sme silné aby sme to všetko zvládli aj ked je to veľmi ťažké.

lienka_1
20. jún 2013

@vilaamalia ☹ ☹ ☹ Je mi to velmi luto. Posielam velke chapajuce objatie. Viem, ze slova su teraz zbytocne, ale mas nas tu. A kazda jedna z nas vie, ako to velmi boli. Zelam Ti, aby si nasla svoju cestu a mozno este aj odvahu 😉

melisska
21. jún 2013

@vilaamalia je mi to veľmi ľúto....pozri a mna 😉 silne držím palceky, zázraky sa stávajú

falin
21. jún 2013

dobre ranko kocenky 🙂

@mimika1973 -ono je tusim moc zima, alebo potom moc teplo. Teraz rano ked som isla do prace, tak si hovotim ze takto by mohlo zostat cely den to by uplne stacilo 🙂
tt sa rataju od poslednej ms 😉

@skaredekacatko - super, o je ozaj rychlovka. U koho si bola? Odber vychadza okolo 12dc, ale je to indi-vindi

falin
21. jún 2013

@vilaamalia - to mi je velmi luto ☹ ☹ ☹ , takto isto to bolo i u nas..... Posielam objatie a prajem aby sa vas sen naplnil
@alka025 - krasne si to napisala a velmi pravdivo.A zivot veru nie je na ruziach ustlany

speranza1
21. jún 2013

@nelly... prosim ta, ktore vsetky tlaciva si posielala do dovery ty??? akurat citam, ze dievcata posielali cestne prehlasenia a pod... ja som nic take neposlala.... tak teraz neviem 😲

krasne ranko vsetkym 🙂

speranza1
21. jún 2013

@vilaamalia 😔 😔 😔

natali225
21. jún 2013

Dobré ránko 🙂
tak sa hlásim znovu, včera som si vybavila fakt na rýchlo vyšetrenie v KE, sono bolo aj v 3D a s radosťou Vám oznamujem, že je všetko v najlepšom poriadku, sme 6tt+0 podľa sona a podľa MS 6tt+1 (včera), pekne zodpovedáme veľkosti a akcia srdiečka potvrdená, aj som ho počula, bilo krásne, máme 123 úderov za minútu a veľký sme 5,2 mm 😀 viete aký balvan zo mňa spadol? Baby ďakujem za podporu, ale až teraz som kľudnááááá 😉 😀

lysa31
21. jún 2013

@cora41 - ešte stále sa mi pohybuje žalúdok ako by som bola na lodi. Kedy si mala ivf - ja som bola 26.4. na odbere vajok. Budúci týždeň idem na kontrolu tak sa neviem dočkať - dúfam, že bude všeko ok. Ako ti počítajú termín pôrodu, mne ho stále počítajú podla posl. mesnzesu a vôbec neberú do úvahy ivf.

nelly3
21. jún 2013

@speranza1
ja som ziadne cestne prehlasenie neposielala, mozno do vseobecnej posielali.

tancik
21. jún 2013

@vilaamalia je mi to strasne luto zivot je niekedy taky nespravodlivy .....drz sa moja

melisska
21. jún 2013

@natali225 super moja 🙂)) tešíme sa s vami 🙂

speranza1
21. jún 2013

@nelly3 ahojcek... lebo nam uplynu 4 mesiace 3.7 co som to tam poslala a uz som sa zlakla, ze kvoli tomu mi to nepreplatia...

@natali225 naaadhera moja prezlata... gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵

natali225
21. jún 2013

@speranza1
@melisska
ďakujem Vám kočky 😉

falin
21. jún 2013

@natali225 - supeeeeeeeeeer, tesim sa a blahozelam 🙂 🙂 😵 🙂 🙂

falin
21. jún 2013

@lysa31 - tyzdne pocitaju podla PM aj ked vedia kedy doslo k oplodneniu 😉

melisska
21. jún 2013

@falin tak, tak 🙂

vrabcek24
21. jún 2013

@vilaamalia je mi to strašne ľúto, mám za sebou iba 6 ET, a vždy som sa cítila mizerne, keď bol test negatívny, ani neviem ako to musí bolieť keď je test pozitívny a potom nastane takýto zvrat. A to mi Šelc naposledy pred ET povedal, že horšie ako teraz (čiže bez detí) to už nebude. Drž sa verím, že nastane ďalší zvrat a Ty budeš šťastnou maminou. Veľa šťastia.

cora41
21. jún 2013

@lysa31 ja som tiez bola na odbere 24.4 tusim a rataju mi to normalne od posledneho menzesu, ktory som mala 13.4 a myslim, ze je to ok... ja sa mam niekedy lepsie a niekedy horsie, ale mam pocit, ze to trosku ustupuje... kedy ides na dalsiu kontrolu?

daska32
21. jún 2013

@vilaamalia je mi to luto ☹ , ale urcite to nevzdavaj! potrebuje to len cas a urcite treba este zabojovat.samozrejme, ak to budes tak citit.ja verim, ze sa kazda z nas raz docka...

daska32
21. jún 2013

@natali225 super.drzim palceky 😉

lysa31
21. jún 2013

@ mne to rátajú od 14.4.. Na kontrolu idem 27.6. naposledy som bola pred mesiacom a ty?

inna74
21. jún 2013

Ahojte kočky,tak dnes mám test biely ako sneh na 12ty deň,myslím,že som to aj cítila kedy to skončilo.Aj napriek tomu som veľmi v RF spokojná ,všetko prebehlo hladko a ako má, sú t profíci ,viem to posúdiť som zdravotník.Oproti BA sa to nedá porovnať k smiechu naozaj.No nič ideme ďalej raz sa to musí podari´t.Prajem vám všetkým krásny deň a ďakujem za vaśe rady a názory, veľmi mi to pomohlo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre