Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sasa1983
21. júl 2015

@lemoni86 cebion multi

martet
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fifitko25
22. júl 2015

@martet ja som sa objednavala vcera, termin mi dali na 27.8. K Dr Otevrelovi.

janikajanka
22. júl 2015

@fifitko25 otevrel je fajn🙂 aj ja k nemu chodim🙂 drzim palce

fifitko25
22. júl 2015

@janikajanka dakujem, dufam, ze to uz vyjde 😉 mame posledny pokus

lienka_1
22. júl 2015

Ahojte zienky! Dnesna poradna dopadla dobre. Na 60% je to chalan 🙂....kontrola o 2 tyzdne, lebo doky potom ide na dlhu dovcu. AJ Vam krasny den! 🙂

isabella22
22. júl 2015

Ahojte tak uz aj mne poslali dotaznik tolko otázok co tam bolo uff....dufajme ze dlho nebudeme cakat na konzultaciu.....

benny11
22. júl 2015

@lemoni86 ahoj, my máme potničky od kedy sme prišli z nemocnice, od včera ho kúpem 4 denne, volala som kamoške na kožné, že čo mám robiť- odporučila kúpanie. Naša lekárka odporučila lieh, ale malý má veľmi jemnú pokožku, takže lieh som vylúčila. To kúpanie prinieslo už aký taký efekt, trocha sa to zlepšilo, prezliekam ho po každom kúpaní do bavlnených body. Nesmiem ani olejčekovať a ani ho natierať ničím....kúpať len v čistej vode....

tinkatinulka
22. júl 2015

@lienka_1 supeeeer vidis a konečne vyfukni a uživaj tehu..juuj bude junior? 😀 😀 😀

ria191
22. júl 2015

@lienka_1 vajčáčik 😀 😀 😀

bambulka2015
22. júl 2015

Ahojte babule,
tak uz to mame za sebou a uz sme aj doma. Poviem vam, je to uzasny pocit vediet, ze vedla v izbe v postielke spinka jeden velky zazrak. Bambulka je krasna a uplne dokonala. Vsetko prebehlo bez problemov, obe sme v poriadku, mala 100% zdrava bez akychkolvek problemov sa adaptovat. Hned nas krasne pozdravila hlasnym placom aj prisala sa krasne.
Nikdy tento "experiment" neolutujem a tiez, nech ma perfektne modrokonove matky aj ukamenuju, tiez nelutujem, ze som sama od seba volila cisarsky. Mala som spinalku, rez je krasny, len taka ciarka a hoji sa perfekte, muz bol so mnou na operacke, prvotny bonding robil muz a ked ma dosili dali mi malu na prsia a mala upirka sa dned prisala 😀 Rano ma operovali a poobede uz postavili na nohy. Na druhy den rano uz do kupelky a odvtedy uz vsetko pekne sama a bez problemov. Jasne, ze nejake strme pohyby este nehrozia ale ked nieco, prichytim si brucho a ide sa 😉 Spolubyvajuca v nemocke rodila normalne a chodila ako paragraf. Porodila par hodin skor ako ja a take nieco ako WC bol pre nu zakazdym strasny stres. Ja sa mozem v pohode bez problemov posadit a aj dlhsie na tvrdom sediet, vycurat, vykandit 😀
Tiez zenula len vlozky behala vymienat ako diva. Po cisarovi je vyhoda, ze to krvacanie je take ako normalna priemerne silna menstruacia. Prve dva dni to bolo sice silnejsie ale teraz pohoda a doc vcera na utz skonstatoval, ze tak ca. dva tyzdne a uz budem mat potom.A mozno, ze este skor. Maternica sa mi uz takmer upne zavinula.
Tiez zavedenie tej spinalky bolo uplne bezbolestne, ani neviem, kedy mit to tam doktorka "vrazila" 😀 Potom uz len krasny teply pocit v nohach. Jedine co bolo u mna nevyhoda cisarskeho, ale to je specialne na moju osobu, doc povedal, ze mam velmi pevne brusne svaly a to som aj sama citila ako normalne silou natahovali. Teraz ma na bruchu pocit ako keby som mala svalovku 😀 Zase svalnate brucho ma vraj aj vyhodu, ze sa vraj takymto vysporovanym ludom vsetko lepsie a rychlejsie hoji.
Inak poviem vam, zavedenie katetera do mocoveho mechura bolo horsie ako ta spinalka. To amte stale pocit ako keby ste museli ist na wecko ale nie taky pocit ako ku koncu tehotenstva, skor tak totalne neprijemny, ze vas tam neico tlaci, mate plyny mechur ale nemozte nic vypustit. A ten kateter sa odstranuje najskor na druhy den. Brrrr.

Tiez pobyt v nemocke uplne uzasny. Som rada, ze som nemusela rodit na SK. Mala som sa ako v 5 hviezdickovom hotely. Super strava a vzdy aj nejake extras, aj medzi jedlami vzdy niekto prisiel, ci neches kavu, caj, vodu atd. Inak ked clovek moze chodit, mozes si ist na chodbu aj sama nacapovat vodu, urobit kavu, caj, kakao atd., je tam automat. Vsetko zadara a dokonca je to zadara aj pre navstevu. Tiez muz ked bol prvy den so mnou cely den, dostal normalne najest. Pre dieta je tam vsetko, az do odchodu nemusis nic nosit, erarne vymienali detom kazdu noc pri vazeni a ked sa cez den stal nejaky kakaci maler atd, tak prezliekli sestricky alebo aj sama, ak je clovek dobre mobilny. Na izbe sme mali prebalovaciu komodu a v nej vsetko pripravene a vzdy vsetko doplnali, ci uz oblecko, plienky, vlhcene aj suche vreckovky, dezinfekcne utierky, prebalovacie jednorazove podlozky, uteraky atd.
Tiez pre maminu, dve velkosti vloziek na wecku, sietove jednorazove nohavicky, vselijake rozne utierky, tie vfliesove boli super, ja som sa hlavne v noci pri kojeni dost potila, tak som si ich namocila a utierala celo 😀 , hajzliak dva rozne druhy, dokonca v babätkovskej postielke bola pripravena aj osuska pre mamicku. Ked som sa prvy den nemohla hybat, tak vecer prisla sestricka a trosku ma poutierala aby som nesmrdkala 😀 a dokonca mi dolu urobila rovno na posteli vyplach harmancekom 😕 😀
Vlozky a sietove nohavicky mi este aj domov nabalili 😕 A kazde babätko dostane od nemocnice ako darcek krasny spaci vak. A samozrejme vselijake darceky od pamperst atd., ale to uz je samozrejme reklama.

Inak deti mate stale pri sebe na izbe. Samozrejme, ked sa clovek neciti dobre alebo si chce oddychnut, mozes dieta odovzdat sestrickam, ci uz len na par hodin alebo na cely den, to je jedno.
Ja som mala malu od zaciatku az do konca len pri mne. Ani raz som ju neodovzdala. Druhu noc prisla dokonca sestricka, ze mi ju zoberie, nech sa konecne vyspim. mala dost plakala, tak som si ju zobrala k sebe do posteli. Ale ani nahodou, ja si ju uz z ruk zobrat nedam. 😉

A este taka pikoska, kazda mamicka dostane na druhy den po porode flasu sektu ako pozornost nemocnice 😀

dorotka66
22. júl 2015

@bambulka2015 blahozelam 🙂 to ste len o par dni mladsi. Aj ja som sla sekciou so spinalom a o par hodin som sa v pohode hybala. Je to velmi individualne a zavisi to urcite aj od kondicky rodicky. teraz skor bojujeme so spankom a dojcenim 😀 drzte sa

bambulka2015
22. júl 2015

@dorotka66 jeeej a ty si kedy rodila? Gratulka 😉
No tak u nas kojenie co sa tyka malej v pohode, len moje bradavky to znasaju dost zle, dufam, ze sa to este zmeni, lebo prve cucy normale slzy v ociach. bolest ukrutna.
Spanok v pohode. Uz teraz prespi takmer celu noc. Mala som ajs trach, ze bude hladna, ked spi 7 hodin v kuse. O pol noci nakojim a dnes sa zobudila o pol 8. Este sme sa s muzom v pohode naranajkovali pokym sa zobudila 😀

santeema
22. júl 2015

@benny11 ahoj. moj mal take vyrazky , neviem ci potnicky a zacervenane miesta po celom tele. tiez pomaha kupanie a lekarka mi predpisala take telove mliecko, to mu tiez pomohlo. napisem ti ake. inak môjho naolejovali v porodnici a je asi alergicky, alebo neznasa olejceky, lebo cely ocervenel a vyhadzal sa od neho. od toho mliecka mu to do tyzdna uplne ustupilo.

janikajanka
22. júl 2015

@bambulka2015 ahojky to kde si prosim ta rodila?🙂 vela stastia prajem

lemoni86
22. júl 2015

@benny11 @sasa1983 no presne takto nejam som uvazovala aj ja, ze castejsie kupat, alebo aspon poufierat miesta kde sa najviac poti, no a prezliakat. Ziadne oleje, maste..ja davam este do vanicky svoje mlieko a ked tak kus mydla bupi. @sasa1983 na tu zabku mi pediatricka zakZala sodu, ja som zo zaciatku potierala, ale ta fialova voda zabrala...moje bradavky tiez trpia, stipu dost. To kojenecka podprda nehrozi ze si nasadim, tsm bycsa uvarili.. No a nas maly je tyzden a 4 dni

@bambulka2015 srdecne blahozelam k malej 🙂

benny11
22. júl 2015

@santeema ahoj, my máme zakázané akékoľvek olejčeky, mastičky a krémiky, akurát používam len mastičku na zapareniny, 1 deň som ho potierala liehom, ale kamoška odporučila len kúpanie. Vyzerá to, že zaberá, aj počas dňa je pokojnejší a lepšie spinká.

benny11
22. júl 2015

@lemoni86 maličkému sa páči vo vodičke, tak ma to teší, a to kúpanie fakt pomáha, osvieži to jeho pokožku, je oveľa pokojnejší, lepšie spinká aj počas dňa. Vraj oleje a mastičky, by len uškodili.

lienka_1
22. júl 2015

@tinkatinulka Ja si uzivam 🙂 to len pred kontrolou ma vzdy takto pochyti a potom uz dobre 😀

tinkatinulka
22. júl 2015

@lienka_1 kukam že ti nabiehaju tyždne tak že zachvílku robis..sak len tot si riesila ci ist na vklad a ci vobec ten tvoj 7 bunkac je pekný a neviem co vsetko .. 😀 😀 😀

dafy
22. júl 2015

@lienka_1 tesim sa s tebou 😵 chlapci su takī cicoškovia mamkini 😀 😵

scheflera
22. júl 2015

@lienka_1blahoželám. Ja mám tiež strach stále, a najviac pred kontrolou.A ked ide dr.robiť sono,ani sa tam nepozriem,až ked povie niečo milé,napr.že zas sa naťahuje.
Chalan 😀 😀 😀 ,tak to budeme mať obidve chalanov.Prvé mám dievča,a toto tehotenstvo,chute,bruško,všetko úlne iné ako pri nej.

dorotka66
22. júl 2015

@bambulka2015 no bambulka, tá naša sa prisala ako malá pyraňka ale po sekcii sa mlieko začína tvoriť o niečo neskôr a tak mi pekne krásne cicala bradavky, kým nevznikli ragáty. a to teda bola bolesť, keď mi z jednej vystrekla krv volala som laktačnú poradkyňu a tá mi veľmi pomohla, naučila správne prisávanie ( myslela som si, že to prirodzene zvládnem). No a malá sa narodila 10.7 . 🙂 ale tp je zajtra. inak naša spáva málo a včera len 10 hodín (za 24) no je to des, ale možno jej nerobí dobre to teplo, aj keď sme stále v dome asi ho vníma.

mimika1973
22. júl 2015

@lienka_1 ved som ti to uz vravela, ci? 😀 😀 😀 dievok je malo, prevladaju chalani! 😵 😝 😀
Nech ste zdravi, to je hlavne! 😉 Pekne tehulkuj, aj ked tieto horucavy velmi neprospievaju, tak maxi relax ak sa ti da moja!!!! 😵
Cmuky

mimika1973
22. júl 2015

@santeema ahoj, ake to mate mliecko na tie cervene vyrazky, z tepla?
Lebo moj ma tiez, a uz neviem co mu na to mam dat! 😒 Poti sa dost, a aj taka drsna pokozka, a po kupani este viac zacervenane...diky 😵

mimika1973
22. júl 2015

@bambulka2015 a to si v ktorom state? 😉

mimika1973
22. júl 2015

@bambulka2015 a mala bambulka sa ako vola?

mimika1973
22. júl 2015

@bambulka2015 no iny to luxus! to ani tu vo FR nemame, nie to este na SK! 😝 😀 😀 😀

bambulka2015
22. júl 2015

@mimika1973 V Nemecku. Valentina.
A predstav si, no nie je ziadna sukromna klinika ako by si niekto myslel. Normalna nemocnica. Este som muzovi vravela, ze ktovie ako vyzeraju tie privatne izby. My sme privatne poisteni ale nejakym omylom mi dali normalnu dvojpostelovu izbu,co je standard, ale bolo to v pohode. Ja som sice chcela tu privatnu, boli by sme tams ami a mali väcsi pokoj ale ani toto nebolo zle. Starali sa o nas vsetkych prikladne.

bambulka2015
22. júl 2015

@dorotka66 aj my mame upirku. Boli to ako fras. Mne sa mlieko zacalo tvorit na treti den. Dovtedy len to zlte Kolostrum. Ale saje super, ja som sa naucila techniku dopredu, bola som na kojacom kurze 😀 A v nemocke tiez vzdy pomohli. Dostala som lanolina aj klobuciky, kedze mam jednu bradavku vpadnutu ale uz sa to lepsi. Ta bolest je neuveritelna ale nastastie len tie prve satia a potom je to z ako tak ok. Mne povedali v nemocke, ze to moze trvat aj take dva tyzdne, pokym si bradavky zvyknu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre