Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

holly74
13. dec 2011

Ahojte žienky, chcem sa spýtať, po 3 neúspešných ivf v SR uvažujeme o Reprofite, tak mám otázku, či si je treba doniesť so sebou aj nejakú zdrav. dokumentáciu, výsledky vyšetrení čo mi robili tu a pod. Ď.

lulu10
13. dec 2011

@holly74 ahoj co mas si zober a uz nevahaj ani minutu a šup do RF pre mrnusa 🙂

holly74
13. dec 2011

@lulu10 Práveže mám iba prepúšťacie správy z OPU a ET, robili nám aj hematošku, imunológiu, spg samozrejme, ale to v ruke nemám, všetko je v care... 😕

lulu10
13. dec 2011

@holly74 a vies ake si tam mala vysledky, ci sa nieco zistilo, ja to tiez lekarovi len hovorila ze co sme zatial zistili... a stacilo mu to, v papieroch sa moc nehrabal kedze som mu vedela vsetko povedat

holly74
13. dec 2011

@lulu10 Ok, tak to je fajn, že to stačí aj takto...

gabinkaa
13. dec 2011

@holly74 ja som nemala žiadnu dokumentáciu, iba správu po ET, ale lekára to ani nezaujímalo, vyšetrenie si urobil svoje sám, iba ak by si mala nejaké iné vyšetrenia, možno genetika, ale určite budeš spokojná, prístup personálu je fakt vynikajúca

gabinkaa
13. dec 2011

@bettypo chodí sa 8. DC a treba sa objednať na recepcii, už stimuluješ alebo sa chystáš?

bibi24
13. dec 2011

@holly74 holly, videla som na co sa pytas. Zdravot. dokumentacia je aj tvoj majetok, mas na to podla zakona narok. Zavolaj do iscare a pytaj si vypis z karty, ze nech ti ho pripravia. Su povinni to urobit.

leamax
13. dec 2011

cavte zienky 😀
tak ja som sa konecne dotrepala domov 😀
mam vaginalne tabletky na mykozu a utorok idem znova k minovi - uz to vyzera podozrivo, co 😀 ale - mi robil pri vsetkych tych steroch aj cytologiu a ze ta vysla nejak divne, tak ked bude posva cista, tak mi utorok chce urobit este pre istotu HPV. ale ma ukludnil, ze zrejme tym, ze tam bol ten entero a streptokok, tak mohli tie bunky vyjst tak divne. tak si to pojdem utorok potvrdit
@lulu10 nepodala mi ziadne spravy @zarabono, musim jej napisat, ja som tiez zvedava. ty dnes ako? uz je dobre?

holly74
13. dec 2011

@gabinkaa @bibi24 Díki, žienky, Bibi, určo to skúsim, oháňanie sa § býva účinné 😉

linda81
13. dec 2011

@zarabono Ahoj...tak 2 pokus🙂, 2 drobce sa uz uhniezduju...teda dufam...jedno A 8 bunkove, druhe 1 bunkove...dr bola super mila...aj embryolog...tak snat uz tento krat....snazim sa setrit, az sa nudim🙂

lenka_21
13. dec 2011

@linda81 Supris spravicka, drzim palceky!!!

@leamax @lulu10 Babyyy neviete co je zo @zarabono ... uz sa zacinam bat... dufam, ze vsetko OK 😕

linda81
13. dec 2011

@lenka_21 dakujem dakujem...snat spolu stravime nase prve vianoce...a potom o rok druhe atd atd 🙂

lulu10
13. dec 2011

@lenka_21 ja neviem nič nove, mám jej napísať?

leamax
13. dec 2011

@linda81 super, tentoraz to isto vyjde, verime 😵
@lenka_21
@lulu10 pisala som jej, napisala mi len tolko, ze jej neni dobre, trapi ju krcna, ale dopadli dobre. nic viac neviem

staga
13. dec 2011

@holly74 ahoj, ja som si vypytala vsetky papiere sice nadsena nebola ale dala vsetko - skus si ich vypytat a lekari v Brne budu mat ake take informacie, drzim palce

lenka_21
13. dec 2011

@linda81 Urcite, musime verit 🙂

@lulu10 @leamax No supeer, uz som sa bala, ze sa nieco stalo ...

leamax
13. dec 2011

@lenka_21 nie, nie, neboj. mna to ani nenapadlo, som vedela, ze dopadnu dobre 😵

leony
13. dec 2011

@leamax presne, nam nezaplatia, ale liecenia alkoholikov a narkomanov, to ano...a hlavne sa hovori, ze klesa populacia, a pritom nepomozu, lebo nie kazda rodinka ma na to tolke financne prostriedky, aj ked je to na to najlepsie!!!! samozrejme, pri malom babtku sa zidu vsetky peniazky, chceme drobcom dopriat a aby mali co mozno vsetko 😀

ivka3901
13. dec 2011

@holly74 ahoj my sme natom rovnako po 3 krát neúspešnom ideme do reprofitu síce sme boli už na prvej kozultácií a nemuseli sme nič priniesť z blavy z centra

mabumi
14. dec 2011

ahojte dievcata, aj ja uvazujem o Reprofite. a chcem vas poprosit, ci mate nejaky mailovy kontakt na niekoho, s kym by som sa mohla poradit. buduci tyzden idem totiz na operaciu, takze konzultaciu predtym by sme asi nestihli, ale chcela by som pocut (alebo precitat) este nazor niekoho dalsieho.
moc vam dakujem 😉

lulu10
14. dec 2011

@leamax cauko aka ti vysla cytologia nevies? do kelu, stale sa na nas nieco lepi, to HPV to urcite nebude! 😠
Ja pojdem asi v piatok alebo v pondelok, ale to len pre istotu nech mi zoberie stery, chodim tam ako na klavir...
Mne ten cajik asi nejako nepasuje, myslim ze este musim pockat s pitim, ked ho zacnem pit tak zacnem krvacat, uz sa mi to stalo 2x, asi prekrvuje maternicu a ja to tam nemam asi este celkom zahojene... Necham to zahojit a potom ho zacnem pit,ved do marca mam dost casu 😉

lulu10
14. dec 2011

@mabumi ahoj napis na marcel@reprofit.cz drzim palce 😉

mabumi
14. dec 2011

@lulu10 super dakujem velmi pekne 🙂

leamax
14. dec 2011

cavte zeny
ze rozpisany prispevok a moj comp si zmysli restartovat 😠 takze este raz
@leony presne. tak ale my dve to nejak nezmenime a naco sa nad tym rozculovat, ked nam to aj tak nepomoze. radsej sa naladme optimisticky, lebo babatka rady chodia do stastnych a pohodovych brusiek 😵
@lulu10 tak ho odloz ten caj o nejaky tyzden. uz si dostala mrchu, ci este nie? asi ozaj prekrvuje maternicu. ja som ho zacala pit tak cca dva tyzdne pred prvou mrchou, ale ja som ju zas dostala az skoro 8tyzdnov po. tak pockaj aj ty este asi radsej.
cytologia? mino povedal, ze na ho...no 😀 ja som presvedcena, ze HPV to neni, kamoska mi vravela, ze jej gyndo povedal, ze po kyretoch, alebo IVF zvyknu tie cytologie vyjst zhorsene, ved predsa sa tam robia take zakroky, ze by som sa aj cudovala, keby tie bunky nejako divoko nezareagovali. tak ale aspon budeme mat s minom istotu, ze HPV tam neni 🙂

lulu10
14. dec 2011

@leamax mne vysla cytologia po kyretoch na 2, ja som mala dostat mrchu minuly tyzden v stredu, krvacala som ale ci to bolo mrcha alebo to bolo z tej laparky, tak to veru neviem, a teraz som nasadila tie hormony a mino povedal ze s prvou tabletkou mi vlastne zacal 1DC. No tak som z toho total jelen 😅 budem ich davat dalej a kedy si dorazi MS to veru neviem.... ja mam tak plne zuby tych lekarov, chcela by som aspon mesiac taky zeby som nemusela ist k ziadnemu... ale to je len zbozne prianie 😀

leamax
14. dec 2011

@lulu10 mne to takto nepovedal, len ze tie bunky tam vysli atypicke a ze sa urobi ten ster este pre istotu. akoze nebolo mi vsetko jedno, ked zacal okolo toho a rakovina a tak. mi veru stuhlo trosku.
a to ti dal ake hormony? to som ani nevedela.
ja som si tiez vcera tak povedala, ze mam plne zuby lekarov, ale tak co narobim. kazdy by bol najstastnejsi, keby ich v zivote nepotreboval a my chodime k nim veru ako na klavir. ale babatko mi za to stoji, ked sa inak neda ako ze nam musia lekari pomoct, tak k nim radsej pojdem

lulu10
14. dec 2011

@leamax dalsi ster bude urcite ok 😉 hormony mi dal marcel, len mino mi to predpisal, musim brat dva cykly estrofem-na rast sliznice v maternici, aby riadne narastla a prerastla tu ranu kde sa brala ta prepazka a este aj utrogestan-ten neviem naco... ved aj mne babo za to stoji, keby to tak nebolo tak sa kaslem na tie biele plašte, sadnem na lietadlo a ideme s mm na krasnu dovolenku 😀

naveen
14. dec 2011

@leamax .. fuuuuj .. az mi je zle, ja by som tam asi bola za hviezdu, neviem neviem, ci by som do toho liezla
to mi pripomina, ze musim zavolat gynekologicke, mna tiez asi nieco obchadza ☹
@lulu10 aj ja som vzdy chcela mateja.. chlap mi to zatrhol ☹

lulu10
14. dec 2011

@naveen no moj tiez povedal ze mateja mozem mat, ale nie s nim 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre