Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
15. okt 2014

@ivka3901 drzim ti prevelmi palce....prevelmi ti zelam // a zdrave babatko/á.... kolko ste vkladali? 1-2?

zuzka797
15. okt 2014

@sasa1983 mám všeobecnú zdravotnú poisťovňu...
Dobrý den,minimální IVF stimulaci bohužel na pojišťovnu nevykazujeme. Toto mi napísal doktor z reprofitu ..neviem ci nevedel o tejto moznosti na SR v poistovnach je to asi ine...

silvik1
15. okt 2014

@ivka3901 no pekne - a to ako samoplatci ?

ivka3901
15. okt 2014

@speranza1 dakujem velmi pekne moja 🙂 no nakoniec sme vkladali len 1 šamioníka ako to dr. nazvala HB najvyššej kvality a už začínam mať vzťahy tam dole zaťiaľ nešpiním len sa bojím aby mrcha sa nerozbehla 😒

speranza1
15. okt 2014

@ivka3901 myslis tym ze ta boli v podbrusku?

ivka3901
15. okt 2014

@silvik1 no ako samoplatci kedže všetky hradené IVF som vyčerpala na SK v GF a mala som zakaždým málo vajok nízke amh ☹

ivka3901
15. okt 2014

@speranza1 no ano too sú skor také minutové bolesti také že to hned prejde ale cítim ako keby sa tam niečo dialo 😀 mala si aj ty také?jáj keby to bol dobrý znak 🙂

silvik1
15. okt 2014

@ivka3901 a kedy ideš na krv ?

sasa1983
15. okt 2014

@zuzka797 no, ono to je tak, že teraz, ak ideš na soft...tak Ti to môžu preplatiť iba ako klasické IVF...myslím, že to je tak..inak nie. Ak uvažujem správne, over si🙂, tak si vlastne minieš pokus na klasické veľké IVF....a vzhľadom na tie papiere a to, že softy sú lacnejšie oproti klasickým ivfkám, si baby zväčša nič nevyavujú a idú celé ako samoplatci....

ivka3901
15. okt 2014

@silvik1 no na krvičku idem až o týždeň 23.10 🙂

speranza1
15. okt 2014

@ivka3901 vela tehuliek po IVF malo bolesti ako na menzes.. takze nezufaj... niektora zase neciti nic a je tehotna... je to rozne.... ale z celého srdiecka ti drzim palce....

silvik1
15. okt 2014

@ivka3901 tak držím všetky palčiaky 😉

misenaf
15. okt 2014

@araselis ahojky . ako si riešila odchod z iscare? totižto ja tam chodim ale nikdy mi presne nepovedia hodnoty jednotlivých vyšetrení čiže keby som aj prešla do Brna a budu sa ma pýtať neviem presné hodnoty.
V iscare mi prefotia výsledky alebo mi ich daju k nahliadnutiu alebo si ich možem zobrať do ineho centra ak by som chcela zmeniť? Komu chodíš v reprofite? dakujem

skaredekacatko
15. okt 2014

@misenaf ja som prestupovala z Iscare Martin doniesla som si na konzultaciu len tie papiere co mi davali ako dopadla opu kolko bolo vajec iui ze som postupila hodnoty som nemala ziadne a dokimu v brne ani nechýbali na základe tých papierov mi stanovil protokol a liecbu. az pri druhom ivf v brne si bral krv na ahm ze si to overi lebo od Martina uz presla doba. A v Martine som nevravela ze som skoncila z liecbou. 😀

misenaf
15. okt 2014

@donatela
@diska
@demi2

caute kocky vy aj všetky iné. Viete mi prosím niektorá poradiť lebo som z toho vážne totálny idiot. Otázky:
1:Ako prejdem z 1 car do druheho (konkretne z BA Iscare do Reprofit Brno)ked všetky výsledky mám v tom jednom care a nemám ich prefotene ani hodnoty neviem naspamať, presne ktoré vyšetrenia mám porobené kedže moj dr. nie je velmi zhovorčivý.
2: Môžem napísať do reprofitu mail ak ano tak na akú emailovú adresu ak sa chcem spýtať na postup ktorý mi bol doteraz robený a ďalšie možnosti pokračovať u nich.
3: Neviem si predstaviť počas stimulky dochádzať do Brna napr. na 3,5,7,14 den atd nakolko mi hrozí OHSS a musím byť častejšie kontrolovana a pochybujem že moja obvodná gynda by to adekvátne zvládla, ani tolko chýbať z roboty, ani sa tam ubytovať......skratka ako to riešite?
4. Ako to je s preplácaním? Ak tomu dobre rozumiem tak sú 2 možnosti. Samoplatca - vtedy navrhuju soft alebo cez poisťovnu vtedy klasicke ivf. Kocky píšu že to vychádza skoro rovnako. Nechápem ako je to možne. Zanmená to že ked ako samoplatca tak aj interne predoperačne a komplet všetky lieky a vyšetrenia z krvi platíme sami?
@ivka3901
Dakujem vam kočky a držím palce!!

misenaf
15. okt 2014

@skaredekacatko lenže mne nedávajú žiadne papiere. Jedine po ivf tam bolo napísane vložená 1 blastocysta na 14.den , kontrola HCG o 2 týždne. Takže z tohto asi nebudu vedieť. A ako to že si v Cz nespravili hormonálny profil odznova pred ivf? FSH, LH,, AMH, Testosteron adt....protilatky atd...a ak by robili tieto vyšetrenia prepláca mi ich poisťovna alebo si ich platím sama?

skaredekacatko
15. okt 2014

@misenaf tak do brna na kontrolu chodim vacsinou len raz potom je uz opu a vklad. Ked treba sono mi urobia aj unas doma. S Interne predoperacne si nevyzaduju. A ak si cez poistovnu tak kvoli babam v cecham lebo unich sa soft nepreplaca ti zauctuju klasicke ivf. ak si samoplatca tak ti zauctuju soft aj ked budes mat konske davky hormonov. mna to vyslo do 1200 eur aj z liekmi ale cestu neratam. Lieky sa daju zohnat aj tu na konovi lacnejsie.

skaredekacatko
15. okt 2014

@misenaf ja som v martine vyprodukovala 11 vajec co doki v bnre vyhlasil ze je slusne a preto nerobil . Ja som inac zo sebou mala aj genetiku tu nam robili v martine ale nie v centre. Ak pojdes s poistovnou tak ano preplati ti to. ale on sa ta bude vela veci pytat a na zaklade toho posudi unas to bolo tiez tak

diska
15. okt 2014

ahojte baby surne zhnam intralipid,nemate niektora v zasobe? 🙂

ivetahe
15. okt 2014

@ivka3901 Ahoj,po ET si nieco robila ,alebo si bola v klude?

ivka3901
15. okt 2014

@ivetahe no já som nasadla do auta na 3 hod potom došla domov a ležala a ležala a ležím až doteraz 🙂

ivka3901
15. okt 2014

@ivetahe lebo já som mesiac pred ET na PN kedže mám dosť namáhavú robotu a IVF mám dosť za sebou a tak som si povedala,že radčej budem oddychovať nič ma nesúri 🙂

diska
15. okt 2014

@misenaf idealne je ak si das spravit aktualny HP a AMH,kludne u svojho gynekologa,potom na konzultaciu si je vhodne zobrat predosle stimulacne protokoly ,kolko coho si pichala a ako si reagovla to porozpravas doktorovy a ak mas robene neake ine vysetrenia,napr genetika a pod,v iscare nemusis oznamovat,ze ides inam.
Na konzultaciu sa objednas na recepii a povies akeho chces lekara alebo napises priamo jemu email ,na stranke maju foto aj adres..
Pocas stimulacie sa tam chodi standardne na 1 uztv pocas stimulky,ja mam tiez PCO a stacil im 1utz aby naplanovly pukciu.
Predoperacne nepotrebuju,
Konzultacie a utzv su uz v cene IVF ak pojdes bez poistovne tak uctuju vzdy cenu softu aj ked pojedes na normalne ivf.Ako samoplatca potom za lieky platis plnu sumu,preto si ich zhaname tuto na konovi.

ivetahe
15. okt 2014

@ivka3901

Ja som mala v Martine v Heliose tiez iba 3 vajicka ,o nicom vlozene 1, potom ostali po ocisteni iba dve ,z toho jedno sa slabo delilo, nevyslo to ,tiez mam problem so sliznicou,idem o Tyzden do Brna na kont,HSK za Stelcom a uvidime co mi povie dalej,a je mi zle po hormonoch,kedze mam problem so zaludkom

ludinka
15. okt 2014

@lenka54321happy 2x som mala 5 vajicok, prvy krat z toho boli 3 schopne embria, prve ET nevyslo, 1. KET som mala mimomaternicove, 2. KET biochemicke no a pri druhom IVF som mala iba 1 schopne embrio a to sa ujalo, teraz som v 16 tyzdni a zatial uspesne 🙂

ivka3901
15. okt 2014

@ivetahe no já som tiež mala max 4 vajká a z toho bolo zakaždým len 1-2 embryjká a to len niekolkobunkové ☹ a nikdy som nemala KET ☹ no já som so sliznicou mala problém preto,lebo som brala 3 mesiace pred IVF antikoncepčné tabletky,ale vidíš ako mi pekne narástla v deň vkladu som mala vyše 9 mm 🙂 ide na hysteroskopiu k štelclovi aj ja som chcela a on že načo ved som už jednu mala 😒 tak to je zlé tedak,ked zle znášaš hormony ja som bola úplne v pohode pri darovaných len som začala brať estrofem a medrol a v pohode 🙂 a neskor crinone gel miesto utrošu

araselis
15. okt 2014

@misenaf ahoj, ja som volala na recepciu, ma prepla na sestricky a tym som povedala, ze by som rada dostala vsetky papiere. Nepytali sa preco, aj ked im to urcite bolo jasne a na druhy den som ich mala pripravene na recepcii. su to tvoje osobne zaznamy, ktore by ti mali predsa vydat bez problemov🙂 a ja som si vybrala marcela🙂

zibi
15. okt 2014

@zuzka797 no zacnes stimulovat na 3 den cyklu bud lieky a injekcie alebo len injekcie potom ides cca na 10 den na ultrazvuk ..kde ti povedia kedy opu - podla instrukcii pichnes pregnyl a ides na odber - po odbere ti povedia ze mas na dalis den volat ako embyjka a podla toho bude PK alebo nebude zalezi to kolko mas embryi a akej kvaliti a tak .v podstate postupje vsade rovnaky ci si chcela nieco ine este ?
ja zacinam stimulku takze zacinam uz byt nervozna ako pes 😝 😅

haimi
15. okt 2014

@kako23 ides zajtra na konzultaciu ? A komu chodis? Som len zvedava ci mi bude robit Marcel vklad, alebo bude s vami konzultovat 😀

haimi
15. okt 2014

@ingrid0105 nebola som u nej. Neodpisala mi, ale aj tak si musim najprv ist pre dodatocne vysledky a potom sa jej ozvem. Uz mame aj vysledky z genetiky, len sa musime pre ne vymotat 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre