Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
17. okt 2014

@crazybabenka ja som hned po drilingu nasadila clostylbegyt 1 tabletku-som bola dohodnuta s Tomasom ze nam nacasuje styk...no a ked som prisla na sono tak som mala 5 velkych folikulov, tak sme namiesto nacasovania dostali stop sexu lebo sa bal ze budem mat stvorcata 😅
taka nastvana ako vtedy som asi nikdy nebola 😀 ale kazdopadne mne to riadne nastartovalo vajecniky....
neviem ci sa oplati absolvovat laparku len koli tomuto 😒 no ved sa opytaj doc. ked s nim budes najblizsie co si o tom mysli,
uz ked si sa dala na tento boj, treba vyskusat vsetko,no a toto by si mala zadarmo

emili31
17. okt 2014

ahojte baby..vcera mi povedali vysledky z HP ze hodnota AHM je 7,7 ..navrhol Hyposy 😖 s touto hodnotou je sanca vobec prirodzene?stale sa nejako neviem zmierit s tym ze moja sanca mat babo nema byt prirozdena.. 😒 dakujem za kazdy nazor 😵

ludinka
17. okt 2014

@emili31 ahoj, prosim ta co su to hyposy?
podla mna nie je az taka dolezita hodnota AMH ako to ci mavas ovulaciu.....ak ju mas tak sanca pri priechodnych vajcovodoch a dobrom spermiograme je vzdy

emili31
17. okt 2014

hyfosy:D prepac..zistenie priechodnosti vajickovodov nejakou penou..no ci mavam ovulaciu netusim 😖 ale cca 2 roky dozadu som malava taky plodny hlien...kedje plodny hlien, znamena to ze su vajcovody priechodne?ci to s tym nic nema asi ze

kama2
17. okt 2014

@zibi ja som posledne 3 stimulky pichala od 8-9.dna orgalutran, bo mi rychlejsie rastli foliky a potrebovala som v kazdom cykle az 3 ks.

kama2
17. okt 2014

@ria191 a to uz mas aj po odbere, herečka?

bergalm
17. okt 2014

@dafy ano idem prvy raz od porodu no neviem presne 24.10.idem na kontrol.sono a uvidim co a ako bude so sliznicou kedy by to naplanovali 😨 😨 priznam sa mam aj troska strach 😒

xlolax80
17. okt 2014

Baby, prosim vas, ktory z lekarov v reprofite je najlepsi odbornik na nizke amh a spatny spermiogram. Ideme prvykrat, tak neviem, ku komu na konzultaciu. Dik

zibi
17. okt 2014

@kama2 preco az tri kusy?
preto idem do istoty skor
minule na softe som orgaluran nemala a mozno mi aj popraskali foliky lebo som mala nakoniec tri a videli mi ovela viac cize preto chcem pichat
a ty si kolko injekcii pchala ja mam doma dva
picha sa to rovnako ako ostatne do brucha?
cize od 8meho dna sa to uz dava ..ten orgalutran zabranuje ich popraskaniu hej?

ludinka
17. okt 2014

@emili31 to ci mas priechodne vajcovody nema s ovulaciou nic spolocne....ja si myslim zeby tvoj lekar mal zistit na zaklade folikulometrie ci ovulujes a ak ano, tak az potom riesit priechodnost vajckovodov.....ak ovulaciu nemas tak zbytocne pojdes na tie hycosy

zibi
17. okt 2014

@emili31 ahoj ..neboj dobre je ze ides do brna ..tu tam odobnrici a daju ta do laty 😀 plodny hlien sa tvori v krcku maternice a nesusisis tym ze su prechodne vajcovody
na tu priechodnost ale chod nie je to zle mat to za sebou pripadnu hysteroskopiu
no to 7,7 amh to ti robili podla akych jednotiek? lebo aj od toho ze vraj zavisi...
co sa tyka tej vysky tak to hovori skor o PCO cize ty by si nemala mat strasne silnu stimulku fakt asi soft alebo nativ aby si mala menej vajok ale kvalitne ... 🙂

gagirl
17. okt 2014

@diska
@haimi dakujem ..nevedela som ci nie je zbbytocne od 1 dc ked este krvacam a sliznica sa odplavuje..ale tak uz zacnem popijat..uz sa na povinne vinko aj tesim.🙂Na usg mam ist 12 Dc tak som zvedava ak bude sliznica bez hormonov..Dufam ze ma objednali k Stelclovi lebo od prvej konzultacie som ho ani nevidela..opu aj et mi robila doktorka..uz by som sa aj rada s nim porozpravala..

haimi
17. okt 2014

@gagirl ja som ho po 100 rokoch mala na sone, ale napr ket mi nerobil ☹ a ake dlhe mas cykly? Lebo mne sa nejako skracuju, uz mam len 26dc. Dosla som na 9dc a v mojom pripade to bolo akurar, ket som mala uz na 16dc. Ja som pila alchemilku od 1dc hlavne kvoli bolestivej mrche 🙂

gagirl
17. okt 2014

@haimi ja mavam tak 27 az 31..volakedy som mala presne 28 dnove..Ja mavam posledne roky uz dost slabu ms..prve dva dni krvacam normalne a potom uz len velmi slabo..Alchemilka ma ake ucinky presne?nezoslabuje krvacanie?Dnes som si uz spravila jednu salku.Som zvedava ak bude sliznica na kontrole..pred et som mala 8mm.Moc ti prajem aby sa vam embryjko pekne zavrtalo..🙂

kako23
18. okt 2014

@evadek neviem snad mali len zly den.uz som to radsej hodila za hlavu...chcem byt v klude, tak sa uz nad tym nejdem zamyslat. Ty zacinas stimulovat teraz niekedy? Ja asi prvy novembrovy tyzden...drzim palce 🙂

lemoni86
18. okt 2014

ahoj tak vcera sme boli na odber vajicok... vydolovali zo mna 20, tak sa bojim ze nebudu kvalitne :( sranda je ze v prvom ivf som stimulovala s 300 j puregonu a mala som 12 oplodnilo sa 8 a ostalo 5 .. dve zmrazili a jedno vlozili, zvysne dve neboli vhodne na mrazenie..teraz mi dali ten clostik a 150 j..tak drzte palce okolo druhej volam... inac, nezda sa vam ze 8 utrosov na den je vela? aj lekarnik ma upozornil ze sa este mam porozpravat s dr, lebo sa mu to nepozdava ..

kako23
18. okt 2014

@lemoni86 no teda, tak to si mala poriadnu urodu.drzim palce 🙂 ten utros davaju v brne tak vzdy pri IVF, potrebujrs v podstate 4 tabletky na den, ale tym, ze to dost vyteka davaju dvojnasobne mnozstveo, aby si mala dostatok progesteronu. Tak to vysvetlil mne dr. v RF. Ber to tak urcite ako Ti povedali.

tixx
18. okt 2014

@gagirl ahoj Majka, ako tak pozeram, tak tento cyklus uz idete na KET? 🙂 budem veeeeeeeeelmi drzat palce a mysliet na teba, tento krat to urcite vyjde 🙂

tixx
18. okt 2014

@evadek ahoj, ako sa ti dari, uz mas stimulku? 🙂

ludinka
18. okt 2014

@lemoni86 aj ja som mala davku utorsu 4-0-4 je to naozaj preto ze polovica z teba vytecie....

ivka3901
18. okt 2014

@tixx ahoj inak všetko dobré v tehu 🙂 chcem sa ťa spýtať kedy si asi pociťovala,že to vyšlo?a aj si špinila?a bolelo ťa podbruško?prepáč,že sa ťa pýtam,ale nemožem testovať,lebo manžel mi zobral všetky testy a tak zisťujem si veci ako sa to dá spozorovať na tele 😒 viem,že každá sme iná

tixx
18. okt 2014

@ivka3901 ahoj, dakujem 🙂 ja som necitila nic, takze som netusila,ci to vyslo,alebo nie, az kym som si na 9. den po ET spravila test a to uz tam bola druha ciarocka. nespinila som,a ani podbrusko ma nebolelo, to az tak neskor, ma tam obcas aj teraz pichne,ale to by malo byt vsetko ok. ty si teraz kolky den po ET? sa mi zda,ze minulu sobotu si bola,ze? drzim palce, nech to vyjde 😉 potom daj vediet urcite 🙂

lenka54321happy
18. okt 2014

@ivka3901
Ahoj, moja chuda, snazis sa zistit....je to fakt individualne co viem ze nechces pocut....
Ja tehotna nie som ale viem 2 kamosky co mali KET a su teraz uz par mesiacov tehotne necitili vobec nic....drzim ti palce....velmi X

janikajanka
18. okt 2014

Ahojte baby, prosim vas nemenili nahodou niektorej z vas termin zakroku na fakture v reprofite kvoli poistovni? Mne nejako uslo ze to treba poslat do 3 mesiacov od ivf a presvihla som tento termin no a z poistovne mi poslali zamietavu odpoved ☹ nakolko by som chcela ist na dalsie ivf, peniazky by sa mi moc zisli. Dakujem a pekny den vsetkym

ivka3901
18. okt 2014

@tixx dakujem asi je to fakt individuálne u každej iné nevadí v pohode moja dík aj tak za rady 🙂 áno minulú sobotu čiže 7 deň po ET 🙂 A DAKUJEM pekne si zlatá inak tú budovu ťiež velmi dobre poznám a dúfam,že nám prinesie šťastie inak ty si mala krásne testíky 🙂

ivka3901
18. okt 2014

@lenka54321happy ☹ ☹ ☹ no som už pomaly na nervy z toho ach jaj 😒 ale nejak to hádam vydržím 🙂 ale mám taký pocit vnútorný,že to vyšlo,ale nechcem sa dopredu príliš radovať len ....... ako máš pravdu u každej je to individuálne 🙂 dakujem 😵

tixx
18. okt 2014

@ivka3901 a ty mas ake pocity momentalne? chystas sa aj testovat, ci ides na krv? ja som chcela testovat na 10. den, no potom sem na MK jedna kocka dala test na 7. den, a tak som testla aj ja o den skor,ako som planovala 🙂

ivka3901
18. okt 2014

@tixx ako som písala
@lenka54321happy tak mám pocit,že to vyšlo,ale nechcem sa radovať zaťiaľ 😒 bojím sa,že sa zas sklamem a budem velmi plakať ☹ aj ked máme ešte 2 mrazáčikov tak nádej tam je keby dačo 😒 no já testy nemám zhabal mi ich manžel na príkaz dochtorky ☹ a testovať budem až 11 deň po ET nabudúcu stredu ak samozrejme ich dovtedy nenájdem 😀

tixx
18. okt 2014

@ivka3901 treba tomu verit, co citis 🙂 neboj, tie 4 dni prejdu ako nic a potom otestujes, ale viem,ze to cakanie je uplne najhorsie...tie dni sa vlecu neskutocne pomalyyyyyy

ivka3901
18. okt 2014

@tixx tak tak moja ako píšeš pomaly a ešte k tomu,že nemožem ešte nič také robiť drahý mi nedovolí ešte on vysáva a moja mamka mi chodí variť a dneska som konečne dala po týždni prať a to sa jedoval čo chodím po schodoch hore dole 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre