Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ivka3901
17. dec 2014

@kako23 no neviem či prepláca,lebo my sme už boli ako samoplatci kedže toto bolo naše 5 IVF ☹ a hradili sme si plnú sumu 3700 eur

santeema
17. dec 2014

@ivetahe ja som brala merional ten vysiel krabicka kde bolo 10 baleni tusim do 90.-eur a diphereline nebol az taky ddrahy myslim 7 ks okolo 30 eru, ale nie som si ista tym diphereline🙂

santeema
17. dec 2014

@ivetahe nepis, ze predali, elbo lieky su zakazane takto predavat. aj kupovat. aby ta admin nezrusil. pis to do ip radsej, alebo do rubriky mam nemam na lieky a radsej iba , ze "potrebujem lieky...." a v ip ostatne🙂 a nechcem ta sklamat, ale mne na lieky a hlavne na merional bolo treba asi raz tolko na celu stimulku☹. bola som 3 krat samoplatca

crazybabenka
18. dec 2014

Baby, ktory den po Ket ste najskor testovali? Po et som nemala nejak potrebu, ale teraz by som uz dnes testovala 😉

speranza1
18. dec 2014

@crazybabenka po KET skus na 10ty den

crazybabenka
18. dec 2014

@speranza1 som sa "rozhodla" 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 i🙂 🙂 ze vydrzim max do stedreho dna 😀 😉 😀 😀

ivetahe
18. dec 2014

@svatava74

Som samoplatva Na den mi treba 4 Merionaly takze mi treba 4 balenia a Jedno stoji 9O eur,mne pois,nic nepreplati tak preto

speranza1
18. dec 2014

@crazybabenka 😀 😀 😀 😀 tak na 7 den, tam bude urcite aspon dusik🙂..prajem vela stastia 😵

crazybabenka
18. dec 2014

@speranza1 jasne ze bude🙂 🙂 🙂 🙂 ako inak🙂 🙂 🙂

ivetahe
18. dec 2014

Potrebujem lieky na stimulaciu Merional,mam zaujem

speranza1
18. dec 2014

@ivetahe ty budes mat poriadnu stimulku .. budes pichat 300 jednotiek denne? Je mi luto, ale ja nemam uz nic..inak by som ti podarovala... zelam vela stasticka 🙂

ivetahe
18. dec 2014

@speranza1

dakujem ,zhanam dalej no stim,bude velmi tazka

denulkl
18. dec 2014

Baby vy co ste tehu estrofem do kt.tyzdna beriete?dakujem

bambulka2015
18. dec 2014

@denulkl ja beriem tiez este. Tu sa to sice vola inak, ale je to tiez Estradiol. Som v 9tt. Na konci decembra iden na kontrolu a doc povedal, ze potom sa rozhodneme ako dalej. Recept som mala este z centra a tam mi dokina povedala, ze este ca. 5 tyzdne. To som bola v 7 tt.

denulkl
18. dec 2014

@bambulka2015 takze do 12 tt ho budes brat..a utrogestan (crinone gel)tiez asi do 12 tyzdna ze?

evadek
18. dec 2014

ahojte babenky..stale vas chodim citat..strasne sa tesim kolkym z vas to vyslo..hlavne dlhorocnym snazilkam...ako Speri..a tak...🙂
A ja dufam,ze raz sa ivf dozijem aj ja......

bambulka2015
18. dec 2014

@denulkl no asi zhruba tak to vychadza. Utros tiez bude tak. Dokina z centra aj na spravu mojmu gyn tak napisala.

denulkl
18. dec 2014

A ten estradiol kolko ty beries denne teraz? Ako sa inak mas ako tehulka?

rebeka33
18. dec 2014

@crazybabenka 7den som mala dusika ktoreho som videla len ja.🙂

gagirl
18. dec 2014

@evadek ahoj..ako sa mas?co riesite teraz?...kedy sa asi chystate na ivf?

bambulka2015
18. dec 2014

@denulkl 1-0-1 a utros 2-2-2.
Momentalne nie bohvie ako. Nevolnosti uz druhy tyzden, ale nezvraciam. Ale ide mi to na nervy, lebo je to vkuse, od rana do rana. Ani len voda mi nechuti. Varene, okrem polievky, nehrozi, chlieb mi je horky 😕 , este ovocie ako tak, cola, fanta, caj. Tak by som si dala nejaku fajnovu klobasku, ale len ked si na to pomyslim, tak sa mi zvyhne zaludok. to budu Vianoce 😠
A ty ako, vsetko ok?

donatela
18. dec 2014

Reprofitacky, uz maminky, ktore ste si pichali fraxik, alebo clexane. Mali ste pri porode epiduralku? Hematlologicka ma upozornila, ze medzi injekciou a epi musi by odstup 8-12 h. Tak neviem, ci ma vobec vyznam zvazovat epiduralku? Dakujem za skusenosti🙂

gagirl
18. dec 2014

@crazybabenka ahoj..ja som prvy test po ket skusila na 7den a uz tam bola viditelna aj ked este slaba ciarka..niektore kocky skusaju aj skor..mozno by bolo nieco aj na 6ty..ale radsej nech ju lepsie vidiet..;)

evadek
18. dec 2014

@gagirl nic neriesime...stale nemam dobre hodnoty sitnej zlazy...a mam pocit, ze sa mi vracia endometrioza...mam velke bolesti uz 10 dni pred menzesom..menzes mi meska a tak...
Mam pocit, ze ivf sa nedozijem....uz to ,ze raz pojdem na ivf bez ohladu na uspech bude moje male vitazstvo...
Ale chodim sem casto...je skvele,ze teraz boli take uspesne mesiace...🙂

donatela
18. dec 2014

@rebeka33 ahoj. Ako sa mas? Co drobec v brusku? Ty tiez pichas fraxik, alebo clexane, vsak? Zvazujes epiduralku?

denulkl
18. dec 2014

@bambulka2015 nevolnosti u mna ustupuju, vecer mi byva tak nevolno, celodenne nevolnosti presli.Este si to nejako neuzivam, trpnem co a ako bude.
To ti postupne bude ustupovat.🙂

katarina0810
18. dec 2014

Zdravím vás dievčatá. Ja by som od vás potrebovala asi tak psychickú pomoc 🙂 Bola som v pondelok v Brne v Reprofite na konzultácii po štvrtom neúspešnom IVF v Martine.Je tu veľa správ písaných a priznám sa,že veľmi nemám čas si to všetko čítať,aby som sa dočítala a dostala k téme,ktorá mňa zaujíma.Chcela by som vedieť váš názor na to,či sa mám pustiť do piateho IVF,ale tentokrát už v Brne. Dr. mi dal jednu možnosť a to je oplodnenie mojich vajíčok polovicu so sperm.môjho manžela a druhú polovicu darcovskými sperm.Vôbec si tú možnosť ani nepripúšťam,že by sme nemali mať svoje vlastné dieťa.Chcem vedieť,či je tu niektorá babenka s podobným prípadom.Rada by som si zistila dalšie informácie.Stále dúfam,že sa nám to podarí,ale po doktorovom priamom vyjadrení na náš problém po zistení všetkých priebehov IVF som prestala veriť,že budeme mať niekedy dieťatk.Ja už syna mám z prvého manželstva.Má 13 rokov a otehotnela som neočakávane,tak nechápem prečo mám teraz s tým problém ☹ Ďakujem vám za akúkoľvek vašu skúsenoť.

misenaf
18. dec 2014

@evadek aké su to bolesti pred menštruáciou? ja som bola preliečena na endometriozu a ani nie 3 mesiace po skončení liečby bolesť akokeby vaječníka pravého od ovulky po ms....ty máš rovnake bolesti alebo skor máš také menštruačné bolesti?

evadek
18. dec 2014

@misenaf ja som mala v marci laparku ..bolesti su ako pred menzes..niekedy skor pichave...tazko ich specifikovat....ale je to od ovulky do menzesu...

vernazza
18. dec 2014

@skaredekacatko no mne tiez vysiel znizeny vitamin D. potom mam zvysene embryotoxicke cytokiny, ale zaroven mam zvysene aj tie cytokiny, co embryo chrania, takze neviem, aky to vlastne robi efekt. a mam velmi nizku imunitnu odpoved a nizke nk bunky. tato dr.bergendiova mi po konzultacii s tou prazskou dr.malickouvou navrhla, ze najprv musia posilnit imunitu a potom budu riesit tie cytokiny. a zvysit samozrejme vit.D. som z toho jelen, ine baby beru vsetky medrol/prednison na znizenie imunity a mne ju chcu zvysovat.. mam chodit kazdy tyzden na injekcie, este to s nou raz musim prebrat. a inak mne museli v medirexe tiez brat 2xkrv, nieco sa im stalo so vzorkou, co isla do kosic. nastastie to do tyzdna vybavili..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre