Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dalida
3. jan 2015

@buba08 aj ja mam toho asi vela... 😔 Verme, ze rok 2015 bude nas. Chystas sa na stimulku?

buba08
3. jan 2015

@dalida chcela by som, ale neviem, ci môj zdravotný stav dovolí, u mna sa vždy niečo vyskytne

diska
3. jan 2015

@dalida ked mi zistili lepive tak mi dali anopyrin a fraxiparin mam na mutacie,co sa tyka vyslekou imunulogie ja po rokoch snaznie a vsetkych moznych vysetreni,som nazoru,ze nech su vyslekdy akekolvek treba nasadit medero aspom 8mg denne cca 6 tyzdnou pred vkladom a intralipidy,jedno su vyslekdy imuno pred otehu a druhe ked su zvysene hormony ako preogesteron ,telo a imnutia sa vtedy sprava inac,tak ja som pri posledom IVF razila teoriu,ze skusim vsetko.Marcel sa smial ,ze co by mi tak este dal,ak by nahodou chcel byt moj muz vdovec,mali z toho zabavu muzi. 😀

dalida
3. jan 2015

@diska 😀
V ktorom tt si? Ako prebieha tehotenstvo? Pracujes?
Dakujem za tvoje osobne skusenosti 😉

diska
3. jan 2015

@dalida v 15 tt,nepracujem ale akoby som pracovala,lebo som stale niekde u lekara a ked nemusim nikde ist tak cela dni sa mi chcem spat 🙂

dalida
3. jan 2015

@diska 15 tt , tak to je pekne 🙂 ja som pocas tehotenstva chodila do prace... zvladala som to v pohode... bola som vsak velmi unavena... spat som chodila uz o 18tej hod.

lemoni86
3. jan 2015

@haimi jem ...vcera jablko cele, paradajka cela predvcerom, dnes tak isto rozna zelenina, susene figy, slivky aj ta kapustnica, kysle vsetko, stava z kapusty a tak.. 3 dni som nebola na velku, nafukuje ma ostosest a tot vsio.. Brucho mam uz ako balon...uz som sa aj prechadzala po byte aby sa creva pohli..:-/ a hlad mam stale vlci, uz sa zacinam bat ze strelim..

lemoni86
3. jan 2015

@diska chudatko... Dajak to vydrzime 🙂..a parada uz si 15 tt..ide nam to uz celkom teraz rychlo 🙂 ja uz pozeram kociky inac 🙂

gagirl
3. jan 2015

@vlasatica ja som tiez bola u neho na laparoskopii v 2013,,bola som spokojna..je velmi dobry odbornik co som pocula..a naozaj prijemny lekar..takze odporucam.)

gabika_83
3. jan 2015

Ahojte babulky, pridam sa k vam, ak mozem. 28.1. mame prvu konzultaciu v Brne u Dr. Koudelku. Jedno 5 rocne dietatko uz mame, ale druhe sa nam nie a nie podarit, skusame uz 4 roky :( Zatial sme este nemali ziadne vysetrenia, dnes som akurat bola u svojho gynekologa tu v Dubline, v Irsku, kde zijeme a ten mi povedal ze mam PCOS a tvaril sa, ze s tym je tazke otehotniet :( Myslite ze je cesta a sanca ze s touto diagnozou otehotniem? Je sanca ze mi v Brne pomozu? Podarilo sa to niektorej? Ja som za doktorom dnes isla preto, ze mi to uz strasne dlho meska, som dnes 61 DC, nikdy sa mi to este nestalo , taketo dlhe meskanie...on mi namiesto vyvolavacky vsak pichol pregnyl, lebo vraj podla neho budem v najblizsich hodinach ovulovat, podla toho co videl na ultrazvuku. Akoze nechapem, ovulacia na 61 DC?? Spravila som si doma hned ovu test a je pozitivny.

ingrid0105
3. jan 2015

@vlasatica toto je mail na jeho sestricku a vlastne hlavnu sestru ci ako sa tomu povie , strasne mila vola sa Elenka Drapacova, napisala som jej v skratke co mam za problem a ona mi dala termin, 50 Eur bolo za konzultaciu a odchadzala som s terminom na operaciu

crazybabenka
3. jan 2015

@gabika_83 test už môže byť pozitívny aj vďaka pregnylu....ale ak videl dominantný folikul....tak môžeš ovulovať....pri PCOS všetko možné

ingrid0105
3. jan 2015

@vlasatica sekretariatgyn@nspbb.sk

ingrid0105
3. jan 2015

@vlasatica a toto je mail na nu tiez odpoveda promtne, mozno teraz kvoli sviatku v utorok ale ozve sa 🙂 edrapacova@nspbb.sk

ingrid0105
3. jan 2015

@vlasatica kludne sa pytaj rada pomozem alebo odpoviem

lienka_1
3. jan 2015

@dalida Ja som si myslela, ze nemam ziadne problemy az do casu, kym mi hemato nedala spravit protilatky proti gliadinu. Ked som naskocila na bezlepkovu dietu, nestihala som sa cudovat.

lienka_1
3. jan 2015

@gabika_83 Ak mas dominantny folikul a pichli Ti pregnyl hor sa na vec 😉

dalida
3. jan 2015

Dievcata, nestiham vsetko sledovat 😕 No.. neviete, ako sa ma nasa Speranza? Akosi ju tu nevidim 😕

ivka3901
3. jan 2015

@ingrid0105 jáj moja keby si mala pravdu no vieš po tých všetkých sklamaniach no uvidíme KETsom ešte nikdy nemala tak som zvedavá 😒

vlasatica
4. jan 2015

@ingrid0105 dakujem velmi pekne. Som pocula ze je dobry odbornik a kedze nikto nevie prist na pricinu potratov,tak uvidime aky bude mat on nazor na moje diagnozi. Uz nemam co stratit
Musim iba verit. A v BB som este nebola. Uz to mam ako exkurziu po slovensku 🙂

ingrid0105
4. jan 2015

@vlasatica no ja nebyt operacie tiez by som nepoznala BB a teraz pojdem do Martina. A to ani na hematologii nic nezistili?

speranza1
4. jan 2015

@vlasatica a v kt. Tt si potratila? 😔 je mi to luto...

buba08
4. jan 2015

@ingrid0105 @vlasatica baby ku komu v BB idete?

buba08
4. jan 2015

@speranza1 speri, ako sa mate s bublinkami? 🙂

speranza1
4. jan 2015

@buba08 aaale znova som zacala dnes spinit... Ale len na hnedo... Aj prsia mam pocit, ze uz ma nebolia, tak neviem co sa deje... Dufam, ze nic.. Ale je mi nanic 😢 😔

buba08
4. jan 2015

@speranza1 hm, to mi je luto, viem ako ti je, presla som si tym 2x a u mna to zle dopadlo, ale verim, ze ty to das, veeeelmi drzim palce, snad sa vyplavuje hematom a potom uz bude len dobre

speranza1
4. jan 2015

@buba08 neviem... Nepaci sa mi to... Viem, ze na mna budu teraz mnohe z vas "utocit", ale ja sa skutocne vobec necitim tehotne... Ty si v ktorom tt prisla o babatko?

buba08
4. jan 2015

@speranza1 speri, preco by tu mal na teba niekto utocit, vsetci ti drzime palce, fakt velmi, ja velmi verim, ze to zvladnete a babulky budu u teba az do pôrodu
obidva razy v 8 tt, ale druhýkrát som mala na mále, hrozilo mi vykrvacanie, tak ma zachranovali v hodine dvanastej

buba08
4. jan 2015

@speranza1 vela bab tu riesilo, ze necitia prsia a vsetko bolo ok, viem, ze je to tazke, ale skus mysliet pozitivne, posielam objatie a myslim na teba

speranza1
4. jan 2015

@buba08 a ako ti to zistili? Prestali bit srdiecka? Vies, na jednej strane som realistka, ze co ma byt, ta to bude a to sa stane.. Ak su bombulky v poriadku a su zdrave, tak budu so mnou... Ak nie, tak priroda si to uz sama zariadi... Je to smutne, ale take pravdive ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre