Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ivka3901
23. mar 2015

Ahojte kočeny čakám a čakám na mrchu a nič ☹ ako ste riešili meškajúcu mrchu pred ET či KET?čakám kedže mám začať brať už estrofem ?

dorotka66
23. mar 2015

@speranza1 ahoj, tak dnes som naklusala na kožné a všetko je v poriadku. ide o nezhubný melanóm, ktorý je desne prekrvený a v tehu narástol (vraj aj bude rásť) a nemá sa vyberať ani teraz ani potom. a hneď vedľa neho rastie druhý.... dala mi len gel na zastavenie krvácania. inak vraj keď berieme lieky a injekcie na riedenie krvi, tak je zvýšené riziko krvácania a ja som živý príklad. Už mi tečie aj z nosa 😀

diska
23. mar 2015

@haimi nepachapem co sa tvaria urazene,ty mas pravo na vsetky informacie a vysvetlenie,ja sa vzdy pytam a vela a chcem odpovede,je mi jedno co si myslia,ale viem ako to je aj je ked som sa pytala,ze co za atb,a ci neuskodia malemu,tak som dostala podrazdenu odpoved,ze asi by nedali take co neublizia..ale tak ja sa aj tak vzdy pytam lebo uz mi jedna mlada doktorka chcela dat v nemoce take lieky na tlak co sa v tehu nesmu,nastastie som si pamatala od mojej doktroky,ze v tehu len dopegyt,tak som nesuhlasila.
su to jesitnici ked mas vybaveneho tak ostatny si ta nevsimaju,lebo sak on nieco od teba dostal,cize zle,ked nemas tak su ako na striedacke a maju na rozhodnutia cas a este aj maju neake nezdhody medzi sebou tak ma si to zas odniest pacient,cele zle ale nevyberies si.
Treba hlavne klud a verit,ze vedia co robila len otom nerozpravaju,oni sa urcite radia vsetci spolu a hladaju to najlepsieriesenie a asi aj cakaju na kontrolne vyteri.

speranza1
23. mar 2015

@dorotka66 super draha, tesim sa, ze to nie je nic vazne....ale tak ako som ti uz vravela...aj mne sa moje znamienka zdaju citlivejsie a vacsie...musime si davat na seba pozor..inak? Ako sa mas?

speranza1
23. mar 2015

@ivka3901 nic ine ti nezostava, len cakat a cakat....ved ona potvora raz pride.... 🙂

nelly3
23. mar 2015

@ivka3901
a nemozes byt tehotna? ved zazraky sa deju 😉

maminkaanickazpresova2014
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mircalla
23. mar 2015

@lienka_1 jasne, to je u kazdeho ine, mne to napriklad nejako nevadi, maly sa inak dost podoba na tatina, prikladem 2 foto, ta druha je novsia

lienka_1
23. mar 2015

@mircalla Krasny chlapcek! My sme sa dlho-dlho s manzelom o tomto bavili a prebrali sme to asi milion-krat. Ani jeden z nas sa na to neciti.

mircalla
23. mar 2015

@lienka_1 chapem, to sa ozaj neda silit

haimi
23. mar 2015

@diska nech teda hladaju riesenie. Aj ked ja to vidim skor na tazky boj medzi vsetci verzus Zahumensky. Na nic sa uz necaka, testy mam uz porobene a antibiotika mi dnes konecne vyhodili. Vsetky predoperacne mam tiez urobene.

diska
23. mar 2015

@haimi tak mozno ,ze on ma pravdu,nie? to je tazko toto zhodnoti,ja som myslela,ze cakas na kontrolne vyter.

kako23
23. mar 2015

@mircalla si pre mna priklad, ze to ide s darovanymi vajickami.aj mna to caka raz pokial chcem deticky. veeelmi silno drzim palce, aby sa Vam druhe podarilo hned 🙂 mas krasneho synceka a mas moj obdiv. To co Ti povedal Marcel v RF je svata pravda...tak si nic nerob z ludi, ktori to nechapu. Inak ja som sa zmierila s darovanymi vajickami vdaka par zienkam tu z MK. Jedna mi napisala, "jasne, ze to bude tvoje dietatko, vynosis si ho, budes citit jeho pohyby, porodis ho a bude mat tvoju krv" toto ma donutilo nad tym premyslat inak a aj vdaka tomu som sa s tym zmierila a tesim sa na to. Musime este nasporit peniazky.

mircalla
23. mar 2015

@kako23 ja to vobec neberiem ani inak - nikdy som sa nad tym nezamyslala. ono ja som skusala aj s vlastnymi, ale nedopadlo. ono s darcovskymi je sanca az 65%, ja uz som od 35 r. mala problem tvorit vajicka, este prvy pokus bol nadejny, ale potom uz nie. ked som mala 29 mi zobrali dost velku cast vajecnikov, takze preto

janikajanka
23. mar 2015

ahojte baby, poprosím vás o radu, ked budem posielať do poisťovne žiadosť o refundáciu nákladov (IVF v ČR), potrebujem zaslať originály všetkých tlačív ked som žiadala o schválenie v poisťovni?

mne raz poisťovna nepreplatila náklady lebo som poslala žiadosť o refundáciu o 2 dni neskôr a nemôžem nájsť všetky tie originálne tlačivá. Ak ich budem potrebovať, musím ich znovu pozháňať od lekárov.

dakujem vám za radu a pekné popoludnie prajem

kako23
23. mar 2015

@mircalla mne s mojimi vajickami uz davaju lekari minimalnu sancu, skoro ziadnu.mame za sebou 2 ivf kedy sa embrya delili zle a mne zlyhavaju vajecniky, mam slabu rezervu a tym padom geneticky zle vajicka.zo zaciatku som sa s tym tazko zmierovala ale teraz som s tym zmierena aj napriek mojmu veku ( mam 30r.).
Neviem si predstavit nebyt tehu a neporodit dieta a tak pojdeme do toho. Drzim palce 🙂

kako23
23. mar 2015

@janikajanka ahojky, musis poslat originaly predpokladanych nakladov (to dostavas pri OPU) faktury a blocky, prefotene vysledky ivf ( ten papier po vklade co dostanes) pripadne papier do OPU a protokol. A original vypisane to ich tlacivo a ja son este prilozila aj original toho ich papiera kde mi oznamili, ze mi to schvalili. A ziadost treba poslat najneskor do 3 mesiacoch od ivfka ( asi sa to rata od vkladu).

kris121
23. mar 2015

ahojte chcem sa opytat spomyna sa brnianska klinika ze je uspesnejsia ako ine co zlyhali a ze je cenovo podstatne lacnejsia. nuz nikde neviem najst cennik ako samoplatca neviete mi povedat ako sa pohybuju ceny na tejto klinike? ak spermiogram dopadne aspon trochu dobre chceme na umele. ja najradsej tu pod nosom co mi otvorili v nitre ale drahy ze ked ma brno uspech.... no co ja viem mna odradza to cestovanie hore dole :( ale zas ak by to malo byt financne motivujuce tak by som sa povozila par kilometrikov aj navyse dakujem
a samozrejme drzim vsetkym palce

mircalla
23. mar 2015

@kako23 mne 2 iVF uz vajecniky uplne vystavili, davali mi konske davky liekov v SR. a potom v 39 menopauza.
prvy ivf som mala este fajn, 5 vajok, 2 blastocysty, ale dalej uz len 1-2, dost vysoke fsh. tak som sa s tym zmierila, ze radsej tie darcovske, kde je ovala vacsia sanca, ako skusat

kako23
23. mar 2015

@mircalla mne zatial vajecniky funguju, bola som na IVFka v Brne takze mi dali opatrnene stimulky vhodne pre moje vajecniky. My sme nikdy nemali blastocyty max.sme mali jednu morulu.tento rok este budeme skusat prirodzene pripadne nativ alebo minimalku kym budeme setrit a buduci rok planujeme darcovske.

lemoni86
23. mar 2015

Cafte baby, tak ja drzim krok s @haimi a od dnes lezim v nemocke .. :-/ v noci ked som sa prevalovala a bola na wc ma dost bolelo brucho alebo skor okolo maternice vajecniky a az niekde v krizoch hlavne na pravej strane.. Rano uz som sla na wc krokom 1m za 3 sek zhrbena.. Mm uz bol v praci ale tak nestihol zahriat stolicku a uz musel ku mne.. Zatial nic neviem, cisu to oblicky alebo slepe crevo, robili robili mi utz aj na gynde aj ohladom ostatnych organov.. Je mozne ze pojdem aj pod noz, ak bude slepak...dufam ze to nic nie je, len nejake prechladnutie co vyliecim raz dva..aach jaj, co ma to este caka ☹ .. ale maly je v poriadku nastastie...aj. Krcok 45 mm tuhy tak ja neviem ☹

haimi
23. mar 2015

@lemoni86 jaj moja, to je radost. ☹ drzim palce, nech to je nieco lahko riesitelne. Hlavne, ze to nesuvisi s babatkom a ostatne snad lekari hravo vyriesia. Mas nejaku vip izbu? Alebo mate aspon wifi na izbe, aby ti usiel rychlejsie cas? Drzim silno palce

dalida
23. mar 2015

@lemoni86 😖 Prajem nech vsetko dopadne co najlepsie, skore uzdravenie.

lemoni86
23. mar 2015

@haimi je tu free wifi, takze fajne.. Doma mi este mm nahral serial do tabletu takze budem mat co pozerat...a som na standardnej izbe, tak aspon sem tam kecam s babami... Hladna som jako vlk..nemozem jest ani pit este keby nahodou...bojim bojim ☹

lemoni86
23. mar 2015

@dalida dakujem

haimi
23. mar 2015

@lemoni86 a budu ti robit este nejake vysetrenia? Alebo zobrali krv a moc, ci nemas nejaky zapal? Mas nejake info, aky je dalsi postup? Dali ti nejake infuzky proti bolesti?

lemoni86
23. mar 2015

@haimi hej robili mi odbery na krv aj moc, vysetrenia zatial len tie usg organov...sestra tu bola teraz, tak stale este sa cakam na chirurgov verdikt..netusim ze co bude..

santeema
23. mar 2015

@lemoni86 baby vam je luto asi jedna druhej tak ste solidarne a vsetky idete lezat do nemocky🙂..zelam skore uzdravenie, aby bolo vsetko ok s malickym🙂

monicka79
23. mar 2015

@kris121 pozri si stranku reprofit brno, maju tam aj cennik. My sme dnes platili zatial bez mrazenia embrii 31 tisic ceskych korun ako samoplatcovia - 19000kc je minimalna stimulacia, 2000kc vysetrenie na pohlavne choroby pre oboch partnerov, 8000kc ICSI vsetky vajicka - bolo odobratych 11. Potom pride este faktura na mrazenie, prve dve mrazenie stoji 5000kc a kazde dalsie 1000kc.

lemoni86
23. mar 2015

@santeema dakto z nas musi lezat ..statistika nepusti.. Ale dakujeme 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre