Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

pinguinka
12. máj 2016

@mag_evka Juuj myslím na teba a držím palčeky 🙂

79katkab
12. máj 2016

Baby cchem sa len spytat , ja som pri prvom softe brala menopur a teraz mi davaju fostimon, ake mate skusenosti stym liekom, dakujem

cheeky82
12. máj 2016

@79katkab ja som brala fostimon. nebol ziaden problem. som spokojna a je tusim aj najlacnejsi

79katkab
12. máj 2016

@cheeky82 dakujem, ja som minuly mesiac brala ten menopur, tak teraz mi pisal Kozumplik, ze skusime fostimon, dufam, ze to bude ok

mag_evka
12. máj 2016

Az neuveritelne, ale vajicko je oplodnene a v sobotu ideme na ET!!! Asi ta lahsia polka cesty uspesne za nami ;) DAKUJEM ZA PODPORU! A ideme dalej.....vsetky!

mag_evka
12. máj 2016

@cheeky82 aj ja som ho znasala velmi dobre, nepocitovala som ziadne problemy

sasa1983
12. máj 2016

Ja viem, co je TMX, robim na onkologii☺

rada2002
12. máj 2016

Viete mi niektorá napísať, či sa dá aj na Slovensku niekde v BA urobiť folikulometria ak chodím do Brna? Doteraz mi to robil môj gynekológ čo si myslím že to nerobil dobre. Teraz idem na 3.IVF a počula som, že v ISCARE v Bratislave to urobia bezplatne, pretože sú dcérska spoločnosť s Reprofit Brno. Viete mi napísať čo je na tom pravdy?

sasa1983
12. máj 2016

@rada2002 zavolaj si tam a uvidis. Podla mna to zadarmo nebude, na to nie je dovod, inak by boli zavaleni vsetkymi pacientkami RF, ktore su zo zapadneho Slov. Ale daka palka to tiez asi nebude, mozno maju vyhodnejsi cennik.

gagirl
12. máj 2016

@rada2002 ahoj..presne to iste riesim teraz aj ja..Chcela som tam dnes volat ale uz bolo vela hodin..tiez by ma to zaujimo..

silvinkabb
12. máj 2016

@rada2002 a co neurobil dobre? ved to je obycajne sono. a co sa tyka Iscare staci ti zavolat na recepciu ci ta zoberu. aspon tak baby pisali

sasa1983
12. máj 2016

Radovi gyndosi v nemalej miere nevedia uplne presne zhodnoti fokikulonetriu v suvislosti s ivf. Najlepsie robit tam, kde v car chodis. Mozu byt potom rozdiely,co aj den hore/dole je uz vela. Ak si pamatam, tak v iscary si za to pytali jednorazovy poplatok, mozno sa to zmenilo..

gagirl
12. máj 2016

Kocky mali ste niektora ket az 24den cyklu?..

pinguinka
12. máj 2016

@mag_evka Super super...bojivníček malý 🙂

ivkaivuska
12. máj 2016

@mag_evka gratulujem a tesim sa s tebou .

tlucka
12. máj 2016

@rada2002 Ahoj, ja som bola na folikulometrii v Iscare BA a teda už by som tam asi viac nešla. Platila som 30E, ale o tom by nešlo. UTZ mi robila tá doktorka Lenka, pričom mi odmerala folikul a podľa nej mal už cez 20mm, takže podľa nej už bolo neskoro na prípadné pichnutie Orgalutranu/Cetrotide a potom večer Pregnylu. Povedala mi, že to máme skúsiť iný mesiac. Len mne to nedalo, pretože viem, že ovulku nemávam tak skoro a folik nemohol byť vo tom čase, keď som bola na UTZ (už si presne nespomínam, ktorý DC to bol), taký veľký. Tak som zavolala doktorovi Macháčovi výsledok UTZ a povedala som mu, že sa mi to nepozdáva a že som ochotná to risknúť a ísť na odber v tom cykle. Samozrejme že som mala pradu, vajíčko v nativ cykle bolo krásne zrele a včas odobrané. Takže to je moja skúsenosť s Iscare. Bola som tam na IVF a pravdepodobne tam už ani na to sono nepôjdem.

tlucka
12. máj 2016

@cmudlo Ďakujem zlatíčko za povzbudenie. No pravdupovediac, ja by som do toho šla aj hneď.. Ale.. Nejako nič nestíham.. mám toho brutál veľa v práci, do toho som sa dala na ďalšie štúdium, klasika záhrada, a tak stále dokola... A hlavne muž nechce. On sa teší už nato, že budeme mať baby - adopčiatko a nemusí preto nič urobiť 😀 😀 Ale objednala som sa do Martina na ten test plodnosti a som zvedavá, čo mi doktor povie. Či mi odporučí nejakú ďalšiu stimulku, alebo niečo iné... Dala som si robiť odbery aj na diabetológii, pôjdem ešte tiež na imunológiu, a podľa toho sa zariadim. A možno sa znovu stretneme u doktora 😀 😀 😀 Ale už si aj pokecáme a nebudeme len na seba kukať 😀 😀 😀 Držím ti palce

gagirl
12. máj 2016

Dievcata moje aky mate nazor na mna:12dc kontrola pred ket folik 12mm,sliznica vraj o.k,nepovedal dr.presne kolko,dalsie sono 15dc folik 15mm,Sliznica 6mm.Mne sa to zdalo male na dany den,aj ked cykus mam okolo 33dnovy..Nema rast folik 2mm za den?Pisala som Otevrelovi,on odporuca este jedno sono v sobotu,a podla toho pregnyl a ket by vychadzal na 24dc..Zda sa mi to cele nejak posunute..

diska
12. máj 2016

@gagirl ahoj,,nevadi,ze posunute ja som vzdy mavala posunute...oteverl urcite vie co robi..

gagirl
12. máj 2016

@diska mas pravdu..on je lekar ;)

ssegra
12. máj 2016

@nika7787 ahoj ako si dopadla u gyndosa?

saraaah87
12. máj 2016

ahojte kočky mám na vás taku otazočku mali ste už niektora vysky prolaktín v krvi čo vam branil otehotniet??beriem nato lieky len či neviete čo ešte pomaha nato aby to kleslo ak sa stym niektorá zvas stretla dakkujem pekny večer.. 🙂

cheeky82
12. máj 2016

@gagirl niekde som čítala ze IDO dna ovulácie treba prirátať 14 dni a vtedy príde mrcha a to je jedno kolky den cyklu ovulácie je, tzn ze ak ovulácie bola 17 den, tak mrcha príde na 31 den. Takze to by ti aj sedelo na tvoj cyklus, nie?

mitka85
13. máj 2016

@saraaah87 ahoj. ja som riešila tento problém pred 4 rokmi. Brala som na to lieky len si už nepamätám ich názov. Pomohli mi a upravilo sa to. V tej dobe sa mi aj podarilo otehotnieť. Bohužiaľ som mala aj iné diagnózy a nedopadlo to dobre.

mitka85
13. máj 2016

@saraaah87 Okrem liekov neviem čo ešte na to pomáha.

jedinecna711
13. máj 2016

Aky je to prosim vas nativny cyklus? Je to uplne minimum hormonov?pri soft mi totiz vyslo poriadne len jedno vajicko cize som nereagovala.Tak mi v Brne povedali ze nabuduce nativny cyklus, len dom zvedava ake lieky by som musela znovu brat pretoze tych hormonov mam uz plne zuby ...

skaredekacatko
13. máj 2016

@jedinecna711 ten je bez liekov mozno len pregnyl a estrofen podla toho aku mas sliznicu.Nativ znamena ze ti odoberu vajicko v tvojom prirodzenom cykle a to oplodnia.

mag_evka
13. máj 2016

@gagirl skus dat na lekara, velkost folikul je dolezita! a on vie, co ma robit! Musime aj im verit ;)! Vela stastia!

mag_evka
13. máj 2016

@saraaah87 ano, ja som mala a skoro 5 krat nad max normy!!!! Uzivala som 4 tyzdne 1 krat za tyzden Dostinex a mesiac po douzivani bolo vsetko ok ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre